www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vancouver, BC, Canada
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 14, 2008 10:31 pm    Naslov poruke: Vancouver, BC, Canada Na vrh strane Na dno strane

Vancouver je grad u kanadskoj pokrajini Britanskoj Kolumbiji. Najveći je grad na zapadu Kanade i treći po veličini u cijeloj zemlji. Broj stanovnika je 611.869, a s okolinom ima 2.524.113 stanovnika (2007. godine).
Tako bar kaže Wikipedia.

E ja sam sad neki tip Vankuverčanina na privremeno vrijeme pa ajd da kažem koju o ovom fenomenalnom gradu koji je nekoliko puta ponio onu titulu naj svjetskog grada za živjeti u njemu. Ima tu logike - visok životni standard i dosta toga što u USA mogu samo sanjati (npr to da ako nemate $$$ neće vas pustiti da umrete u bolnici i sl.).
Grad je vrlo dobro organiziran i na svoj poseban način lijep. Noćni život ne zaostaje za NY, ili San Franciscom. Shopping je sjajan u centru oko ulice Robson. Naravno grad je pun doseljenika, mnogi su porijeklom iz Azije ali i Europe i čuti nekakav Hrvatski-Bosanski-Srpski ili sličan jezik je nešto čist normalno...

Loša strana: grad ima "narko" problem, naglašen. Plus relativno je skup za živjeti u njemu.

Ah da, postaje također i Olimpijski Grad jer je domaćin Zimskoj Olimpijadi 2010. godine.

A sad, sličice...











_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 14, 2008 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onako, nije meni nesto posebno...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Vancouver, BC, Canada Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon