www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

PC konfiguracija pomoc
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
milannik1
Mr. Bombastic
<b>Mr. Bombastic</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 1224

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 04, 2008 8:07 pm    Naslov poruke: PC konfiguracija pomoc Na vrh strane Na dno strane

otiso sam danas da se raspitam za nove komponente za komp, za razumnu svotu novca, pa me zanima da li su dobre i da li mozda neka treba da se pojaca ili slicno?

CpU Soc.AM2, AMD Ath.64X2DC 4600-2.4GHz
MSI SAM2 K9N NEO-F nF560
MSI nVidia NX8600GT-TD256E PCI-E
Memorija DIMM DDR2 1GB, 800MHz takeMS C
HDD SATA2 7200 250GB Seagate DiamondMa

i zanima me da li cu moci da igram recimo call of duti, grid, i slicne zahtevne igrice pomocu ove konfiguracije ili nesto ne valja... Question



_________________
Better to want something you don't have, or to have something you don't want.

Danny Crane
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 04, 2008 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je sasvim pristojno tj. okej je konfiguracija. Medjutim ja bih:

1. Uzeo plocu ASUS-a jer su po meni mnogo bolje od MSI-a (imao sam iskustva sa 3-4 MSI-ove ploche nisu dugorochne....)
2. Uzeo makar josh 1GB rama pogotovu ako planiras da igras nove igrice....
3. HDD Western Digital (koliko sam chuo pokazali su se kao odlichni - ja ga koristim i nemam primedbe).
3. Procesor bih ipak uzeo nekog Intel-a Core2Duo ili Dual Core (Pentium D) zbog vece izdrzljivosti, manje vuku snage i manje se greju (radna temperatura im je niza od AMD-ove)....
 
milannik1
Mr. Bombastic
<b>Mr. Bombastic</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 1224

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 04, 2008 9:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ali meni su rekli da intelovi procesori nisu dobri za igirice.. Question kazu da su bolji amd, to su mi rekli tamo gde sam danas bio da gledam sta da kupim... a i rekli su mi da ne uzimam graficku 512 jer vise koci od 256

_________________
Better to want something you don't have, or to have something you don't want.

Danny Crane
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 05, 2008 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije da nisu dobri, ali da...
AMD su pokazivali bolje performanse u igranju...
Za sve ostalo Intel prednjachi, ali ako sklapash mashinu na kojoj cesh vishe igrati igrice, onda je AMD bolje reshenje...
MSI plochu ni ja ne preporuchujem.
Moja preporuka je pre Gigabyte, ili josh bolje ABIT, ako ga pronadjesh.
I definitivno josh giga rama...
Shteta je na tako nechemu imati samo giga...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 05, 2008 12:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ehh, posle onog przenja novog AMD procesora...nikako ih ne mogu preporuciti nikome ko ce procesor iskorishcavati u punoj snazi...iskreno i od mene - izaberi Intel.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
milannik1
Mr. Bombastic
<b>Mr. Bombastic</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 1224

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 05, 2008 2:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a sta mislite za graficku? koja bolja? 512 ili 256? meni su rekli da 512 secka dok vuce memoriju... ili slicno ne razumem se mnogo u komponente.... Confused

_________________
Better to want something you don't have, or to have something you don't want.

Danny Crane
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 05, 2008 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

milannik1 je napisao/la sledeće:
a sta mislite za graficku? koja bolja? 512 ili 256? meni su rekli da 512 secka dok vuce memoriju... ili slicno ne razumem se mnogo u komponente.... Confused


Uz kvalitetnu plochu, 2 GB rama i dobar procesor (ostavimo po strani AMD ili Intel o tome su se vodile epske diskusije jbg..) ne bi smela od 512 da secka ni malo .... ja bar josh to nisam video :S
 
milannik1
Mr. Bombastic
<b>Mr. Bombastic</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 1224

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 05, 2008 7:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto se tice ram memorije rekoli su mi tamo da mi ne treba za sad 2 giga jer je ovaj na ram na 800mhz pa a ostali su na 533 pa zato ne mora da se stavljaju dva barem za sad? i a ima neka igrica koju ja ne mogu da igram sa ovim komponentama? jer hocu sve igrice nove da igram, ako mi podje od ruke... Very Happy

_________________
Better to want something you don't have, or to have something you don't want.

Danny Crane
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 06, 2008 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Memorija ti je jeftina i definitivno ja licno ne bih bez 2GB, a isao bi ladno na 4GB.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 07, 2008 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, nisam siguran koliko ce koristi imati od 4 giga, obzirom na to da windows ne adresira vishe od 3 giga... Smile
Radi sa 4GB, ako je instaliran i aktiviran Physical Address Extension, ali tada je ceo giga rezervisan iskljuchivo za rad sistema, a ostala 3 za ostale programe.
x64 i server varijante windowsa, 2003 npr, rade sa vishe od 4GB memorije, ali XP i Vista ne...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> PC konfiguracija pomoc Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon