www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Rade Šerbedžija: Ličim na Vasu Ladačkog
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 12, 2008 4:17 pm    Naslov poruke: Rade Šerbedžija: Ličim na Vasu Ladačkog Na vrh strane Na dno strane

Jedan od najpoznatijih glumaca bivše Jugoslavije Rade Šerbedžija, u svojoj dugogodišnjoj "domaćoj" ali i holivudskoj karijeri, glumi naslovnu ulogu u debitantskom filmu Đorđa Balaševića"Kao rani mraz".

"Vasa Ladački" je ulogu u filmu dobio pre godinu dana kada je Balašević došao na njegov koncert u Domu sindikata, izašao na scenu i pred publikom ga pitao da dočara lik glavnog junaka.

"Izašao je ne scenu i ponudio mi ulogu na sceni, pred publikom, tu smo otpevali pesmu i dogovor je bio sklopljen", kaže Šerbedžija koji se trenutno nalazi na snimanju filma u Vojvodini.

"Đorđe kaže da igram sredovečnog Vasu, valjda da se ne pomisli da sam i ja star kada igram ulogu starca, koji se vraća posle celog života i pređenog puta. To je jako lepa priča, revizija njegove poznate pesme. Vasa se jednog dana vraća kući, gde se Mala Vidra udala, jer je mislila da je umro. Ima tu nečega...opisuje se jedna bol prve, prave ljubavi koja je ostala platonska, nikada ostvarena", rekao je Šerbedžija u intervjuu "Novostima".

Uloga glavnog junaka najpoznatije Balaševićeve pesme, a uskoro i filma, je , kako kaže, glumac, "nikad lakša".

"Uloga nije nimalo zahtevna! Nikada lakšu ulogu nisam igrao, jer je Vasa Ladački jedan od mojih omiljenih junaka, to je jedna od meni omiljenih pesam. Zatim, kafana mi nije strana, ceo život, priča, ljubavna, takođe mi je bliska... Tako da ne treba mnogo da glumim, a posedujem i lice kojim sam zaslužio da odigram Vasu".

(MONDO)



_________________
~Duo de la muerte~
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Rade Šerbedžija: Ličim na Vasu Ladačkog Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon