www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ništa nije nemoguće ./?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  

Ništa nije nemoguće.
Istina
86%
 86%  [ 13 ]
Neistina
13%
 13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 15

Autor Poruka
dekicar92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 09 Avg 2008
Poruke: 28
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 18, 2008 12:08 am    Naslov poruke: Ništa nije nemoguće ./? Na vrh strane Na dno strane

Ima ljudi, i ja sam jedan od njih, koji misle da ništa nije nemoguće. Da li je to stvarno tako? Da li je moguće da ja iz čista mira počnem da letim?
Lupam glavu mesecima razmišljajući da li je moguće da ništa nije nemogućeRolling Eyes... Postavljam sebi pitanja kao: "Ako je sve moguće, zar nije onda moguće da postoji nešto što je nemoguće?", ali to pitanje pobija samo sebe jer tu sam već potvrdio da je sve moguće tako da je ovo "nemoguće" višak, dakle ništa nije nemoguće... Voleo bih da mi neko postavi još neko slično pitanje pa da zajedno debatujemo o tome. New Spiral Ili dajte neki odgovor na anketu i obrazložite ga. Very Happy



_________________
You forgot one very important thing mate. I´m captain Jack Sparrow.
Život je bolest koja se prenosi seksom.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 18, 2008 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehe, zanimljivo

recimo da je moguce sve dok se trudimo, do poslednjeg atoma snage, i da zelimo i vise nego sto treba, onda ce nemoguce postati moguce...

stvarnmo, svaka cast na temi

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
dekicar92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 09 Avg 2008
Poruke: 28
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 18, 2008 12:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
recimo da je moguce sve dok se trudimo, do poslednjeg atoma snage, i da zelimo i vise nego sto treba, onda ce nemoguce postati moguce...

Hmmm... Možda si u pravu. Ali, ja ne mislim da je nešto moguće ili ne zato što mi utičemo na to našim trudom i radom nego zato što ima ili nema načina za to, šta god to bilo. Pravo pitanje je: Postoji li način za sve? Da li postoji nešto za šta nema načina da se uradi ili desi.

_________________
You forgot one very important thing mate. I´m captain Jack Sparrow.
Život je bolest koja se prenosi seksom.
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 18, 2008 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam uzrechicu kao Anartista: Nishta, je moguc'e! Laughing

_________________

Next to you - my hand doesn’t shake
paths we take and moon story toasts

Next to you - eyes are not red mirrored
in tears we spilled while roaming earth

Thourn Whaul (2007)
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 18, 2008 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dekicar92 je napisao/la sledeće:
dameski je napisao/la sledeće:
recimo da je moguce sve dok se trudimo, do poslednjeg atoma snage, i da zelimo i vise nego sto treba, onda ce nemoguce postati moguce...

Hmmm... Možda si u pravu. Ali, ja ne mislim da je nešto moguće ili ne zato što mi utičemo na to našim trudom i radom nego zato što ima ili nema načina za to, šta god to bilo. Pravo pitanje je: Postoji li način za sve? Da li postoji nešto za šta nema načina da se uradi ili desi.



pa za sve postoji bar neki nacin

zar ne>

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 18, 2008 4:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tacno, za sve postoji neki nacin, i skoro sve je moguce ali kad pojedine stvari uradish na pojedin nacin stvarno se mozes sa razlogom zapitati da li si to ti uradio ili je neko/nesto drugo zasluzno tome.. Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
dekicar92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 09 Avg 2008
Poruke: 28
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 19, 2008 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Tacno, za sve postoji neki nacin, i skoro sve je moguce ali kad pojedine stvari uradish na pojedin nacin stvarno se mozes sa razlogom zapitati da li si to ti uradio ili je neko/nesto drugo zasluzno tome.. Wink


E, a ja baš mislim da je sve mogućeVery Happy Ubedjen sam u to. Nema razloga zašto ne bi bilo... Ima li? Sve je moguće. Za ono "nemoguće" samo treba više vremena da se desi. Malo nerviram a? Izvinite , ali nisam takve odgovore tražio :S Očekivao sam da će svako da obrazloži neko svoje mišljenje o temi i tako mi dati nešto o čemu ću da mozgam danima... Razz
Hvala na odgovorima u svakom slučaju.

_________________
You forgot one very important thing mate. I´m captain Jack Sparrow.
Život je bolest koja se prenosi seksom.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 19, 2008 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dekicar92 je napisao/la sledeće:
Za ono "nemoguće" samo treba više vremena da se desi.


Fransis Bekon je rekao: "Sreca je kao prodavnica; cesto ako samo mozes da pricekas, cena ce pasti."
Da, "cuda" jesu moguca i svaki dan se deshavaju, ali opet...zeleo si pitanje, evo ga jedno veoma prakticno koje je do danas ostalo "nepobedjeno": Kako bi ti pobedio smrt?

I nemoj molim te one definicije iz citanki "dokle god zivis u necijim mislima.." Razz

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
dekicar92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 09 Avg 2008
Poruke: 28
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 19, 2008 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E! To sam hteo:) Ali, nažalost nemam zadovoljavajući odgovor... Ne mogu da pobedim smrt, ali to ne znači da je nije moguće pobediti već da ja ne umem. Sigurno je moguće i ja verujem da neko i zna kako to da uradi ali neće da kaže. Ima toliko neopisivo puno stvari na ovom svetu i van njega za koje mi, ili makar skoro svi, ne znamo. Čak i da niko ne može da nadje odgovor na to pitanje, ni to ne znači da nije moguće pobediti smrt. Pobedićemo to pitanje 100%! Mi sada ne možemo da zamislimo kako bi to uradili ali mi takodje ne možemo da zamislimo petu dimenziju ali to ne znači da ona ne postoji. Mada, kada bi našao način da pobedim smrt, ne verujem da bih se potrudio da to uradim... Neko je nekad rekao: "Smrt je Bog darovao ljudima.". Smile Ovo mi se svidelo. Mozgaću ja još o tome... Ali ne dajte mi predaha, pitajte!

_________________
You forgot one very important thing mate. I´m captain Jack Sparrow.
Život je bolest koja se prenosi seksom.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 19, 2008 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, Tacno tako...I Zemlja se okretala oko Sunca mnogo pre nego sto je to dokazano...Ali opet mnogo ljudi je bash, verujuci u to zavrshilo svoj zivot, bash kao i u ovom slucaju Wink


Ali pazi, ako vec imash takvo mishljenje, pravo pitanje vishe nije "Postoji li način za sve?" kao sto si ti rekao poshto si vec "apsolvirao" da ima. Wink

Ovo me je podsetilo na jednu recenicu, valjda iz Serloka Holmsa, nisam siguran: "Svaka misterija koju je smislio ljudski um može biti rešena" ali ljudi su tokom vekova reshavali i mnoge druge "misterije" i probleme...E sad, ti si malopre rekao "Smrt je Bog dao ljudima", ne stavljamo li se pobedjivanjem istih blize, ako ne u isti rang sa Bogom?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 19, 2008 8:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dekicar92 je napisao/la sledeće:
E, a ja baš mislim da je sve mogućeVery Happy Ubedjen sam u to. Nema razloga zašto ne bi bilo... Ima li? Sve je moguće. Za ono "nemoguće" samo treba više vremena da se desi. Malo nerviram a? Izvinite , ali nisam takve odgovore tražio :S Očekivao sam da će svako da obrazloži neko svoje mišljenje o temi i tako mi dati nešto o čemu ću da mozgam danima... Razz
Hvala na odgovorima u svakom slučaju.


"mislim" ne ide nikao sa "ubedjen"... ili mislis ili si ubedjen... no... voleo bih da cujem neko od vasih/tvojih ubedjenja... neki primer, mozda...
bez obzira... ja sam jedan od onih koji veruju da "mozek stvari cini nemogucim" tj. mogucim...
gde god da bacimo pogled vidimo kako nemoguce stvari postaju vrlo moguce... primeri su nebitni.... bilo to materijalni ili nematerijalni svet...
i kada dovoljno ljudi neku nemogucu stvar ucini mogucom... za neko vreme, svi zaborave da je to ikada bilo nemoguce...

sam po sebi znam... da neke stvari sto su mi bile nemoguce ranije...sada su mi normalne... svakodnevnica...

mozda nije najbolji primer... kada si mali... da dohvatis cesmu i pijes vodu... bas je nemoguce... visoko brate... ali...dovuces stolicu i popnes se... kako je onda cesma dostupna Very Happy ... zedj je ucinila svoje Very Happy ... a mozak je bio primoran da nadje resenje Very Happy ... i eto nacina da pijes sam vodu dok ne odrastes Wink

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
dekicar92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 09 Avg 2008
Poruke: 28
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 21, 2008 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
...E sad, ti si malopre rekao "Smrt je Bog dao ljudima", ne stavljamo li se pobedjivanjem istih blize, ako ne u isti rang sa Bogom?

Hmm... Ne verujem... Mada, sve je moguće.
Dobro pitanje.
...
Mislim da se ne stavljamo u isti rang sa Bogom pobedjivanjem raznih misterija ovog sveta jer, pa, one su tu da bi ih mi rešili. Nešto nerešivo ne bi bilo nerešivo ako niko ne pokuša to da reši. Naravno, nešto nerešivo ne postoji, ali može da se smatra takvim ako niko ne ume to da reši... Smrt takodje može da bude neko pitanje koje je tu samo da bi ga mi rešili tj. pobedili. Ja ne znam nikog ko je uspeo da pobedi smrt, ali to ne znači da to nije moguće... Uff, prekinuo mi se tok misli... Ako nam Bog da smrt kao pitanje tako da je jedini način na koji može da se reši sama smrt, mi ne možemo biti bliže Njegovom rangu. Ako mi rešimo tu večitu zagonetku to znači da smo mrtvi i tu je kraj. Mislim - možda nije kraj, ali možda i jeste xD Jedini način da saznamo jeste da umremo jer ne verujem da se iko živ "čuo" sa onima na drugoj strani... Eto, to mi je sada palo na pamet. Možda bude još... Sve je moguće Wink




Ohanzee je napisao/la sledeće:

"mislim" ne ide nikao sa "ubedjen"... ili mislis ili si ubedjen...

Istina, "mislim" ne ide sa "ubedjen", ali ja ne mogu da budem ubedjen jer nemam nikakvih dokaza da je sve moguće ili da za sve postoji način...
Sve ovo što sam ja do sada napisao je neko moje mišljenje, neki moji stavovi kojih se ja, inače, čvrsto držim. Dakle, dok meni neko ne bude izložio dokaze, ili dok ih ja ne nadjem, ja neću biti ubedjen nego ću samo misliti, što je i poenta filozofije...
Ohanzee je napisao/la sledeće:
mozda nije najbolji primer... kada si mali... da dohvatis cesmu i pijes vodu... bas je nemoguce... visoko brate... ali...dovuces stolicu i popnes se... kako je onda cesma dostupna Very Happy ... zedj je ucinila svoje Very Happy ... a mozak je bio primoran da nadje resenje Very Happy ... i eto nacina da pijes sam vodu dok ne odrastes Wink

Nije loš primer... Još jedna misterija života: Kako dohvatiti česmu?. Taj problem postoji da bi ga mi rešili, doduše, pomoću stolica Smile ali... Eto... Ne bi bio problem ako mi ne pokušamo da nadjemo rešenje...




[Edit by Alexns: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.] Wink

_________________
You forgot one very important thing mate. I´m captain Jack Sparrow.
Život je bolest koja se prenosi seksom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ništa nije nemoguće ./? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon