www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ruter ne komunicira sa SBB modemom
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 24, 2008 2:21 pm    Naslov poruke: Ruter ne komunicira sa SBB modemom Na vrh strane Na dno strane

Ljudi, imam problem. Kupio sam ruter TP-Link WR543G, komp se lepo veze na njega i preko kabla i bezicno, ali on nikako nece da komunicira sa modemom. nekoliko puta sam ga resetovao i po upustvu ga konfigurisao, ali nece pa nece. Javlja gresku kod povezivanja sa DNS-om.
Sad, posto ja nemam pojma o umrezavanju, vrlo je moguce da nesto nisam uradio kako treba.

Da napomenem da net normalno radi kada se veze direktno za modam, ali preko rutera nece.



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 4:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da treba da ubacis DNS informacije u tvoj ruter.
Ja sam kod jednog coveka imao isti problem i odustao sam kada nam njegov internet provajder nije hteo dati DNS informacije.

Medjutim neki drugi covek je samo kopirao mac adresu i proradilo je.

Vidi da nadjes mac adresu od modema i ubaci je u ruter. Verovatno ces mac adresu polje naci negde pod SETTINGS.

Videcu da kontaktiram coveka i da ga upitam gde, sta i kako je uradio.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 9:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MAC adresa je u redu, koliko ja vidim. Evo i slika.
Interesantno je da se MAC adresa na ekranu i na etiketi modema ne poklapa. Confused (izgleda da je to skoro kod svakoga tako) A probao sam i tu sa etikete da unesem, nije vredelo. A trebalo bi da je ona ok cim ruter komunicira sa modemom. (valjda za to i sluzi Smile , ili se varam? Very Happy )

DNS bi valjda trebalo da dobije automatski od modema, a izgleda da sada i dobija. Kliknuo sam na dugme Release, pa na Renew i izbacio mi je ovo sto se vidi na slici. Ja bih rekao da je to sada u redu.

A sada novi problem Sad
Komp mi pravi dve konekcije sa ruterom. Kada diskonektujem jednu, i ova druga pukne. Evo slike.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 9:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta sad da radim? Sad

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
mimiklo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 10:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

koji intrnet imas i koji su ti oni modem/router dali (model)
da li ti pravis mrezu koja deli jedan net? posto si kupio ovaj router
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 10:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MA onaj SBB-ov, Scientific Atlanta. Model rutera pise u prvom postu i nisam uzeo od njih vec sam kupio u prodavnici.
Za sada pokusavam samo da dobijem net na laptop bezicno preko rutera. Smile

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
mimiklo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 10:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dakle ti pravis mrezu u kojoj ti je laptop i jedan pc evo kao to treba teoretski:
prvo pre svega mors router da konektujes na net nezavisno od bilo cega to mozes da uradis konektovanjem na router preko IE samo gore ukucaj IP routera (najverovatnije 192.168.1.1 ako ne pise ti negde na kutiji) ili preko cd ako ga ima.namesti dns automatski i trebalo bi da imas net na laptop
a ako nece u tom slucaju moraces dns i ip kompijutera rucno da namestis
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 10:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, pravim mrezu u kojoj mi je samo laptop vezan bezicno na net. Smile
Citat:
prvo pre svega mors router da konektujes na net nezavisno od bilo cega to mozes da uradis konektovanjem na router preko IE samo gore ukucaj IP routera (najverovatnije 192.168.1.1 ako ne pise ti negde na kutiji) ili preko cd ako ga ima.namesti dns automatski i trebalo bi da imas net na laptop

Citas li ti prethodne postove? Very Happy Sve sam to uradio (vidi slike u prethodnim postovima), a problem je u tome sto mi pravi dve konekcije. Tu gresku javlja. I to se vidi na jednoj od slika.
Na prvoj slici se vidi da dobijam i ip i DNS od modema, a net opet nece da radi. Sad

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
mimiklo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

probaj da rucno u network connetcions namestis ip kompa, gateway(ip router-a) i dns (pitaj provajdera koji je) ili probaj da tu konekciju koja ti radi da bridzujes, jer bi trebalo onako kao sto sam reko da ti odmah proradi
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 1:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da bridzujem?! Kako se to radi? Smile
Sto se tice ip-a i dns-a, ja rekoh da se oni automatski dodeljuju i tu sada ne javlja gresku.
Problem su samo ove dve konekcije. Vidis sta mi javlja:

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
mimiklo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jel ti ovo radis sa pc ili laptopa.nije mi jasno sta hoces da dobijes.da ti pc bude povezan za router a da laptop po potrebi vezes isto tu zbog neta?
jel koristis ti modem sto si dobio od njih ili samo router?
bridzujes tako sto selektujes obe konekcije i ides na bridge connections i to je to
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokusavam da se povezem bezicno na net preko rutera, da ne bih morao da vucem kablove po celom stanu. Nadam se da sam sada jasan. Vezem samo laptop i to bezicno na net. Nema desktopova, nema nista, samo laptop, modem i ruter. Razumes???
Ne moze to da se izvede jer postoji samo jedna konekcija koja se veze dva puta. Evo sada je samo jedna veza, a javlja istu gresku. Confused
Pomagajteeee!!! Very Happy

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Ruter ne komunicira sa SBB modemom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon