www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

ANTIVIRUS & SPYWARE
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 1:51 am    Naslov poruke: ANTIVIRUS & SPYWARE Na vrh strane Na dno strane

Ovde mozemo diskutovati o Antivirus i Spyware programima.
Koji ste koristili/koristite?
Vasa iskustva?
Dobre/lose mane?
Koji AV/SW preporucujete i zasto?

Mozete ostaviti i web stranicu proizvodjaca da se download-uje program ako je za DzABA il' sto bi englezi kazli FREE.

NIKAKO RAPIDSHARE, MEGAUPLOAD, EASYSHARE I DR.



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"


Poslednja prepravka: Makro datum Pon Avg 25, 2008 3:27 am; ukupno izmenjena 1 put
 
milannik1
Mr. Bombastic
<b>Mr. Bombastic</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 1224

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 2:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li neko koristi ovaj antivirus i sta mislite o njemu? ja sam do skoro koristio nod32 bisnis, i pustio je virus u koj komp da mi pojede sve drajvere i da mi obori sistem, tada sam otisao da pogledam koj je zvanicno najbolji antivirus i video sam da je to ovaj BitDefender skinuo sam ga i poceo sam da ga koristim i prezadovoljan sam!!!
a i na nekoliko linka sam video da je po ocenama prvi, evo i linkovi:

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/


http://www.pcworld.com/article/124475/top_antivirus_software.html


http://english.wslaat.com/p/top-ten-antivirus-software-3/

dodao bih da ovaj sto ja koristim je total securty 2008 ima opcije i za backup sistema, za difragmaciju, za trazenje duplih fajlova u komp, recoveri sistem i da ne nabrajam vise, mislim stvarno je extra!!! ko nije zadovoljan svojim antivirusom neka proba barem na kratko ovaj, nemam reci koliko je dobar.... evo i linka za free edition,
http://www.download.cg.yu/?akcija=download&id=596

_________________
Better to want something you don't have, or to have something you don't want.

Danny Crane
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 2:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na kucni ne koristim AV niti SW. Samo koristim USBVirus program, koji cim ustekas nesto preko usb-a, prvo ti skenira pre nego sto se otvori, tako da se ne moze pc zaraziti virusom. Osim usb, skenira i lokalni hard disk i ako se logujete na network njih isto momentalo skenira.
Ne treba raditi nikakav update kao sto drugi programi traze barem jednom nedeljno.
Jedini update mu treba ako izadje nova verzija.

Mali programcic, brzo se i lako instalira, brzo radi, i ne oseti se da radi u pozadini tj. ne usporava sistem.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 3:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NOD 32 i nikakvih problema. Zadovoljan!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Atjka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 22 Apr 2007
Poruke: 20
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2008 7:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nod32 jedini i najbolji !
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 13, 2008 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je NOD najbolji!
S njim nikad nema frke.
Ali sta da radim kad mi napise licence expired?

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 14, 2008 12:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

filicka je napisao/la sledeće:
Naravno da je NOD najbolji!
S njim nikad nema frke.
Ali sta da radim kad mi napise licence expired?


Onda lepo platis za punu verziju Wink

Malwarebytes' Anti-Malware
Programcic koji ce vas zastiti od bilo kojeg virusa, trojanca, spyware, malware, worm...
Radi dobro sa drugim AV, brzo skenira, i radi update svaki dan.

Dzaba verzija nema realtime protection opciju.

http://www.download.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?tag=mncol;pop&cdlPid=10896905

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
IvanJanjusevic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 15 Dec 2008
Poruke: 1
Mesto: podgorica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 15, 2008 9:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koristim kaspersky7 i nema problema... za sad Very Happy
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 08, 2009 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Još jedna pohvala za Malwarebytes... rešio me je napasti zvane Virtumonde Razz tako da od danas koristim navedeni + AdAware + Eset antivirus&fw Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
pejoni
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Okt 2008
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 23, 2009 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam nedavno imao problema sa trojancom koji je ušao u sistem 32,pokušavao sam sa raznim antivirusom i anti spajverom,sve dok nisam instalirao nod 32 koji ga je pronašao i riješio problem.Sad koristim nod 32,ad-avari, spibot i zasad je u redu.prije sam koristio avg i spajver terminator.
 
kikbokser
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 555
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 03, 2009 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koristim antivirusni program Avast i sa njime kombinujem Spyware Doctor-a kao i Spyware Terminator-a i imam samo reci hvale za ovu kombinaciju ! Toplo je preporucujem

_________________
Kad pijem ja se napijem,kada ljubim ja se zaljubim!I SVE sto s mukom zaradim,na SLADAK zivot potrosim! Smile Smile Smile Smile
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 03, 2009 7:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

AVG 8.5 Free -> Update-ovan naravno + Windows Defender i nemam problema.

U principu kad sam poceo vise vremena da provodim na Mrezi, koristio sam Nortona - onda sam shvatio da norton UBIJA RAM (barem je tada), plus se pokazao kao poprilicno nesiguran, propustao je neke gluposti dok je ono sto sam ja trazio da uradi zabranjivao (iako nije bilo opasno).

Onda sam presao na Kasperski Internet Security i zaista nisam imao nikakvih problema, AV i AntiHacker su radili posao za cistu 10-ku. Medjutim kako je to bila piratska kopija i blacklist-ovali su mi licencu, osudjen sam bio na KIS bez update sto u principu nije neka zastita.

Tada sam presao na NOD32, mogu slobodno da kazem da sam ga koristio najduze od svih. Jednostavan, neprimetan i pouzdan. Ali ... i tu dodje problem sa Update-om (ne daju mi se pare za originale pa to ti je...) i onda sam odustao i od njega. Inace ni sa njim kao ni sa KIS-om nikakvih problema nisam imao!

Nakon toga poslusam savet ortaka i ubacim AVG 7 Free, e pa od kako sam ga ubacio vise ga nisam menjao. Jednostavno nemam zamerki na njegov rad! On, po meni, ima najbolju real-time protekciju i skeniranje jer se ne opterecuje previse da iskenira svaki fajl koji vi koristiti. Regularno skeniranje ce drzati vasu C: particiju pod kontrolom, na ostale ne zalazi dok ne zadjete i vi Smile Dakle usko je povezan sa Explorerom i proverava aktivni folder odnosno aplikaciju koju zelite da pokrenete PRE nego sto se ona zaista i izvrsi! Pritom to vreme zadrzavanja se ne oseti. Cista 10-ka za algoritam. Update stalno na automatic, pa ni sa tim nemam problema jer kako ga update-uje svako vece retko kada izadje update od vishe desetina megabajta - uglavnom je tu negde oko 1-4MB. Istina, kada ga prvi put instalirate, jos ako je neka starija verzija potrajace update ali znate da kad ga jednom update-ujete resili ste problem.

Sto se FW-ova tice pristalica sam Windows-ovih default FW-ova. Za jedan prosecan nivo korisnicke upotrebe je i vise nego dovoljan - potrebno je samo znati raditi sa njim. Daje pristup i dozvoljava modifikacije svih pravila koji su vama od vaznosti. Nikada mi se nije desilo da blokira nesto sto ja ne zelim da blokira. Koristio sam ZoneAlarm al ako ga ne stavite na visoki nivo zastite - nije siguran. Ako ga pak stavite na visoki nivo zastite pita vas za sve i svasta - sto je dobro ali umara ...

I na kraju sto se spyware-ova tice - Firefox Smile Jednostavno sa par addona sigurni ste od slucajnog upada ... ako vec samostalno pokupite spyware - to vec nije greska addon-a ili Firefox-a vec vasa licna.

Ma koliko da su AV-ovi, FW-ovi i ostale zastite napredne i efikasne one su namenjene da vas sacuvaju od skrivenih napada .... ako vi sami doprinosti tome da vas kompjuter bude zarazen neadekvatnim koriscenjem - onda je to vec problem korisnika a ne programa. Mada se slazem da je njegov posao upravo da stiti korisnika i od samog sebe to je u vecini slucajeva - nemoguce!

Recimo video sam kod prijatelja slucaj, AVG mu pokazuje da je ono sto zeli da pokrene (a prethodno je svuko sa net-a) trojanac i pita ga da li je on siguran u ono sto radi ... covek i ne cita samo ide dalje .... U tom slucaju nije kriv AVG za trojanca nego korisnik!

------------------
Pozdrav,
Mr. Bond
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> ANTIVIRUS & SPYWARE Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon