www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Criminal Minds (Zločinački umovi)
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~
::  
Autor Poruka
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 28, 2008 3:05 pm    Naslov poruke: Criminal Minds (Zločinački umovi) Na vrh strane Na dno strane

Ova američka krimi-drama prati avanture tima FBI profajlera specijalizovanih za analizu ponašanja kriminalaca. Ovoga puta, u prilici smo da vidimo seriju čiji je fokus izmešten sa kriminalnog dela i u centru pažnje ima kriminalca i njegove motive.

Ekipa stručnjaka koji gotovo bez greške analiziraju ponašanje kriminalaca zadužena je za najozloglašenije prestupnike a često moraju da predvide njihov sledeći korak ukoliko žele da ih uhapse. Ovoga puta dokazi sa mesta zločina i način na koji prestupnici pristupaju žrtvama glavni su podaci pomoću kojih profajleri sklapaju sliku pokušavajući da spreče sledeći zločin.

Elitni tim kriminologa sastavljen je od najboljih stručnjaka iz oblasti kriminalne ekspertize u nameri da se najopasnijim kriminalcima u Americi stane na put. Vođa tima je agent Džejson Gideon (Mendi Patinkin), najbolji profajler u zemlji, a pored njega tu su i Aron Hočner (Tomas Gibson), sa neobjašnjivom sposobnošću da pridobije poverenje svojih sagovornika i El Grinvej (Lola Glaudini), stručnjak za seksualne zločine. Derik Morgan (Šemar Mur), koji je čitavu svoju karijeru posvetio opsesivnim zločinima i doktor Spenser Rid (Metju Grej Gabler), genijalni profajler koji je okrenut sebi i radu i gotovo da nema socijalnu inteligenciju.


Izvor: RTS



Dakle, gledate li ovu seriju? Kako Vam se dopada?



_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 17, 2008 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja omiljena serija trenutno, pored Dr Housa. Nije trenutno vec duze vreme. Ovde ide vec 4 serijal mislim. Malo se izmenila ekipa glumaca. Nije vise Gidion tu, vec neki drugi lik. Al je serija stvarno super. Malo drugaciji prikaz kriminalistike

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 02, 2010 11:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobra serija, ne pratim je redovno, jer nemam svaki put vremena, ali ne gubim mnogo, likovi nisu toliko vezani da se radnja ne bi mogla pratiti, interesantni ljudi, način istrage i sjajan tim, dobra režija.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 06, 2010 3:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U zadnje vreme cesto pratim ovu seriju. Jako mi se svidja uloga Reed-a. Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zločinački umovi: Kad je FBI korak ispred ubojice


U obilju proceduralnih kriminalističkih serija koje se trenutno mogu pratiti na našim programima, jedna se izdvaja svojom različitošću. Riječ je američkom serijalu “Zločinački umovi” (Criminal Minds), koji je nastao 2005. godine i koji se kod nas emitira u poprilično nepovoljnom, kasnonoćnom subotnjem terminu. Za ljubitelje takvih tematskih serija koji su imali strpljenja pričekati do malo prije ponoći i odgledati o čemu je ovdje riječ, zasigurno su ostali ugodno iznenađeni jer “Zločinački umovi” imaju neke poveznice s, recimo, popularnim “CSI” serijalima, ali u svakom slučaju imaju i neke svoje kvalitete.


U projektu kojem je radni naziv bio “Quantico” protagonisti su članovi elitne FBI-jeve ekipe za izradu profila najokorjelijih serijskih ubojica Amerike. Ovi bihevioristički stručnjaci ulažu sve svoje znanje i energiju kako bi predvidjeli njihov sljedeći potez prije no što ponovno napadnu. To je jedinica kojoj se FBI obraća kada se nađe pred zidom. Dok obične ekipe proučavaju dokaze, ovi, prije svega sjajni psiholozi, proučavaju ponašanje ubojice ne bi li suzili izbor osumnjičenih. Oni stoga ne operiraju samo na mjestu zločina, već ponašanje osumnjičenika proučavaju i na mjestima gdje žive i gdje rade.

Ekipu stručnjaka predvodi Jason Gideon (Mandy Patinkin), specijalni agent i najbolji analitičar u ovom polju. Iako se na neko vrijeme bio povukao iz posla, u pomoć ga je pozvao šef jedinice za biheviorističke analize, specijalni agent Aaron Hotchner (Thomas Gibson), obiteljski čovjek koji zna kako zadobiti povjerenje i otkriti tajne. U timu se nalaze i specijalni agenti – Derek Morgan (Shemar Moore), stručnjak za opsesivne slučajeve; dr. Spencer Reid (Matthew Gray Gubler), klasično neshvaćeni genij čiji je kvocijent socijalne inteligencije nizak koliko mu je onaj intelektualni visok, Penelope Garcia (Kirsten Vangsness), čarobnice za kompjutore koja pomaže u rješavanju slučajeva i povjerljiva mlada agentica Jennifer “JJ” Jareau (AJ Cook). Svaki član ekipe rješavanju svakog slučaja pridonosi iznimnim poznavanjem svoga dijela posla, pa su novi zločini gotovo uvijek na vrijeme spriječeni.

Najjasnija veza između serija iz franšize “CSI” i “Zločinačkih umova” jest da je pitanje ‘Kako?’ uvijek najzanimljivije, no razlika je u tome što ekipe “CSI-a” sakupljaju dokaze i komadiće kako bi složili slagalicu, dok se “Zločinački umovi” više bave psihologijom i sociologijom. Prema autorovim riječima, ovaj put namjera je bila istražiti psihološku motivaciju stvari i baš zbog toga ovo nije čista proceduralna kriminalistička drama jer se fokusira i na pitanje zašto, a ne samo na pitanja tko, što i gdje.

Osim toga scenaristi se, tijekom stvaranja priča, oslanjaju i na pomoć stvarnih FBI profilera koji im pomažu začiniti priče o ubojičinom modusu operandi: Zašto bi, recimo, ubojica cijelu obitelj držao kao taoce i preuzeo ulogu glave obitelji prije no što ih sve ubije? Serija je snimana na atraktivnim lokacijama u Kaliforniji i Kanadi.

Psihologija u središtu istrage
Dok serije ‘CSI’ skupljaju dokaze kako bi složili slagalicu, ‘Zločinački umovi’ se više bave psihologijom i sociologijom. Namjera je bila istražiti psihološku motivaciju stvari i baš zbog toga ovo nije čista proceduralna kriminalistička drama jer se fokusira i na pitanje zašto, a ne samo na pitanja tko, što i gdje.

Mandy Patinkin
Američkoga glumca Mandyja Patinkina (Jason Gideon), već smo imali prilike upoznati i to kao žeteoca Rubea u seriji “Dead Like Me” i liječnika Jeffreyja Geigera iz “Chicago Hopea”. Punim imenom Mandel Bruce Patinkin ovaj, sada 55-godišnjak, iza sebe ima zaista zavidnu karijeru. Istina, nije riječ o blockbusterima, Mandy je svoju karijeru radije obilježio brojnim nezaboravnim nastupima na kazališnim daskama i u televizijskim serijama poput “Zakona i reda”, “Boston Public”, “Dodir anđela”, “Broken Glass”…

O tome koliko se pamte njegove uloge najbolje govori podatak da je lik Jeffreyja Geigera, nakon “Chicago Hopea” ponovio još nekoliko puta i to u serijalima poput “Homicide: Life on the Street” i “Kućice u cvijeću”, a tijekom karijere nagrađen je i brojnim priznanjima, među kojima su Emmy i nominacije za Zlatni globus. Osim glume, bavi se i glazbom, snimio je čak sedam albuma i sudjelovao u brojnim mjuziklima.

{Jutarnji.hr}


_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 10:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobra serija, kad mogu pogledam je...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na mesto Gideona je dosao Rossi...koji ima skoro isti posao kao Gideon. Gideonova uloga je po mom misljenju bila malo emotivna, on je previse bio emotivan za taj posao. Svidja mi se vezica izmedju Morgana i Garcie...neko specijalno prijateljstvo. Ali moja sreca je da ovde svake nedelje daju maraton tih serija od 4pm do 10pm Razz Hotch mora malo vise da se smeje...ili bar smeska.Malo je reci da sam poludela za ovom serijom. Rolling Eyes

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 10:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh...kada smo već tu, imala bih jedno pitanje za one kod kojih je taj serijal prikazivan u cjelosti. Kako ovdje kod nas "Zločinačke umove" prikazuje kako ko stigne i kako ko već koji serijal uspije kupiti, tako ga i prikazuje, pa sam ja malo neke lončiće pobrkala. Poslije odlaska Gideona, dolazi Rosi, tim i dalje radi u istom sastavu, nižu se slučajevi, bizarniji jedan od drugoga itd. Sve dok u jednoj epizodi poslije riješenog slučaja, pred sam kraj epizode ne prikažu scenu u kojoj agenti ulaze u svoje džipove i odjednom, kao grom iz vedra neba, čuješ i vidiš: Buuuum!!!! Jedno od auta je eksplodiralo, i ja sam do dana današnjeg ostala u neznanju šta je bilo, da li je neko stradao i ko. Poslije toga, niti jedna epizoda, ni na jednom nama dostupnom kanalu, nije se činila kao nastavak tog serijala, već su samo prikazivali reprizu starijih. Pa...ako bi neko mogao samo da mi kaže jednu malu malecku stvar: ama ljudi, ko je stradao tad u toj eksploziji?! Shocked

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 10:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj, razmisljam nesto, dal mi mozete reci sta se sve dogadjalo bas u toj epizodi? Stradati nije mogao niko, jer su svi tu Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uslje šoka na poslednjoj sceni, nemam pojma šta se dešavalo i koji je slučaj u pitanju bio od početka epizode. Mislim da je neki bombaš, šta li...ne znam. Uglavnom, jedan od džipova je eksplodirao, koji, e to ne znam. Ali, ako su već svi na broju, onda je ok. Prepadoh se, iskrena da budem, najviše za Hočnera. Laughing

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hotch je ziv i zdrav i dalje se ne smeska.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
Hotch je ziv i zdrav i dalje se ne smeska.


Eh, uhvatila si sevapa za narednu godinu dana, baš ti hvala na toj dragocjenoj informaciji. Ma nek je on meni živ i zdrav, makar se do kraja i te sezone ne nasmiješio.... Very Happy

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~ -> Criminal Minds (Zločinački umovi) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon