www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Americki san,vas prvi najgori neprijatelj...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 01, 2008 10:34 pm    Naslov poruke: Americki san,vas prvi najgori neprijatelj... Na vrh strane Na dno strane

Americki san,ili kako ga jos zovu "the American dream",sastoji se iz raznoraznih bajki i prica kojima vam pune glavu ljudi koji nemaju pojma o nacinu zivota u Americi.

United States of America,kako im samo ime kaze,nastale su sjedinjavanjem drzava.Davne pretkolumbovske ekspedicije "otkrise" Ameriku i nastanise se tamo gdje je zivio crveni i zuti covjek.

Crveni ljudi,crvenokosci,pogresno nazivani Indijancima,zivjeli su tu vjekovima prije Kolumba i njemu slicnih "istrazivaca",ubica,otimaca i uzurpatora.

Pod izgovorom borbe za pravdu,kralja,kraljicu,Boga i slicno,bijeli covjek je barutom,kompasom i topovima pokorio crvenog i zutog covjeka.

Zuti ljudi,prapotomci danasnjih Eskima,zivjeli su u predjelima krajnjeg sjevera danasnje teritorije koju znamo po imenu Kanada.

Crveni i zuti ljudi zivjeli su u miru,postovali su se i cijenili.
Bili su mnogobosci,politeisti,i postovali razlicite vjere,obicaje i kulture.
Zivjeli su harmonicno,bez straha jedni od drugih,imali medjusobne veze i pomagali se koliko su mogli dok nije dosao bijeli covjek i napravio razdor medju njima.

Takva je i danasnja Amerika.Crnce su pokorili u geta,a svaki crnac koji napusti geto uspinje se na socijalnoj ljestvici i zavrsi u NBA,na MTV-u ili u politici,kao Barak Obama,prvi kandidat afroamerickog porijekla za predsjednika USA.

Bijeli covjek je pokorio Indijance i njihove pretke,otjerao ih u rezervate i od njihove majke Zemlje napravio rudnike zlata od kojih su ostale samo preorane planine i rupe tokom zlatne groznice,a kasnije su te iste rupe pretvorene u ono sto vidimo danas kad odemo u USA - soping centre, kazina,banke,kompanije i tako dalje.

Amerika od bijelog covjeka,kao i od svih drugih ljudi,trazi samo ledja (sposobnost i snagu za rad).
Onaj ko nije sposoban za rad,ne moze da stvori pare,a samim tim ne moze da ih ima.Kapitalizam i privatno uredjen sistem dozvoljava mocnicima i monopolistima da diktiraju zivot malih ljudi.

Americki san se rijetko kome ostvari,ali oni koji su ga ostvarili,ogrezli su u pohlepi,pojeo ih je mrak i zelja za novcem.

Dijaspora je ogromna,a ljudi su sjedinjeni samo u jednom,u pokusaju da sto brze zgrnu sto vise novca.

Ostvarenje americkog sna je po nekima raj,a za bilo koga normalnog to je cisti pakao.
Prosao sam kroz Ameriku uzduz i poprijeko,vidio ljude koji se pate i rade kao crnci (prim.aut.) da bi spojili kraj s krajem i prezivjeli.

Prostitucija,lazna demokratija,droge,sekte,sloboda govora kojom se siri govor mrznje,Ku Klux Klan...sve sam vidio.

Najbolje da odete sami,i da prosudite ko govori istinu.

"In God we trust",tekst je koji pise na novcanici,dolarskoj.
Da li u Boga vjeruju oni cija vlast igra ulogu svjetskog policajca,crnog bombardera koji se nadvio nad nebom planete Zemlje?
Da li oni mogu da se nadaju raju kad svojim rukama stvaraju pakao...?

Ja kazem jedno veliko NE,a vi..?



_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 01, 2008 10:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se da su malo debilna nacija, samo sto sam uvek za to da sama odem, vidim , dozivim, pa kazem svoje misljenje...mozda mi se svidi, mozda ne..
al ne mogu nikako napamet da sudim o nekome ili necemu

isto tako, i kod nas, kakvu Srbi reputaciju imaju u svetu...a nismo bat tako losi...ili jesmo?

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 02, 2008 12:26 am    Naslov poruke: Re: Americki san,vas prvi najgori neprijatelj... Na vrh strane Na dno strane

zasto banovan? je napisao/la sledeće:

Amerika od bijelog covjeka,kao i od svih drugih ljudi,trazi samo ledja (sposobnost i snagu za rad)...


Traze ledja a na kraju im uvek uzmu - dushu. A sva sreca pa dobar posto Balkanaca ne podnosi "uspeshnije" od sebe, i ne pokorava se "trendovima", "inat" ili sta god, mada se u poslednje vreme sve vishe prodaju - za male pare. Moderna "prostitucija" valjda...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 02, 2008 12:47 am    Naslov poruke: Re: Americki san,vas prvi najgori neprijatelj... Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Moderna "prostitucija" valjda...


Prostitucija intelekta,znanja i odliv mozgova dovodi do toga da prodaju dusu za male pare,ili za glupi senzacionalizam od nekoliko dana.

Da su crvenokosci ostali da vladaju tamo,ne bi bilo crnackog ropstva na Jugu,ne bi se desio gradjanski rat u Americi,ne bi bio napisan Poslednji Mohikanac ni Ustav ni Deklaracija nezavisnosti,osnovni simboli lazne demokratije u svijetu zasnovane na kradji od urodjenika i preimenovanju njihovih zemalja i teritorija u zemlju kraljice Elizabete,kralja Dzona,vojvode Sedrika i slicno (ko se malo vise raspita o "americkoj" istoriji shvatice poentu).

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 02, 2008 4:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šablonska razmišljanja, ako ćemo uistinu...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Americki san,vas prvi najgori neprijatelj... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon