www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Putovanje i posao
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 03, 2008 6:21 pm    Naslov poruke: Putovanje i posao Na vrh strane Na dno strane

Dragi moji dijasporci .. evo da se javim sa jednom novom temom posto me ovo bas zanima sad kada sam u " radnom svetu " vec evo par godina.

Zanima me kako dosta vas uskladi posao i putovanje u domovinu. Recimo ovde u Kanadi je moguce samo otici na 2 nedelje placenog odustva a sa racunima koji se trebaju placati nista nije garantovano sto se tice povratka na posao ako ostanes duze.

E sad .. 2 nedelje je ipak .. malo .. za nekoga ko zivi toliko daleko .. 2 nedelje mi je malo jer imam dosta rodbine i prijatelja koji zive okolo tako da .. ne bih bas sve stigao a u isto vreme ne bih da izgubim posao ovde i da posle gledam sta cu i kako cu sa vec ugrozenom situacijom u celom svetu a ne samo u Kanadi.

Zanima me kako vi to uskladite.

Hvala unapred na svim odgovorima i savetima Wink.



_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 03, 2008 6:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa recimo da ti ja kažem kako to ja uradim. Mada sam kud i kamo bliže od tebe, i ja imam "samo" 2 sedmice plaćenog dopusta. Pošto mi je sva rodbina u BiH, manje više, a ima jih mašala, pa prije nego sve obiđem, sjedneš ovdje, ondje, ovdje kafa, tamo rućak, pa sjedi tu, kud ti se žuri pa ovako onako, meni 2 sedmice nije dovoljno da jih sve obiđem kako bi to dolikovalo, ali ja to na brzinu sve uradim. Sedmica dana, i "obradim" sve u selu, i onda sedmica dana fakat odmora u Sarajvu.

E sad, pošto meni do Bosne treba 5-6 sati kolima, a tebi dan i još koji sat sigurno samo do evrope, meni je to malo lakše, ja bi tebi zemljak moj ovako savjetovo. Imaš one koji su preći, imaš i one za koje komotno (pošteno da se kaže) možeš mirno da izpustiš. Što se tiće tih računa i tih stvari, to je več malo onako zemljak. Imaš račune koji možeš platiti odmah, a imaš i one koji mogu sačekat koji dan da se vratiš. Ako ti firma daje 2 sedmice, ne znam zašto bi se bojao da češ izgubiti posao? Ako več, nemoj ostajati duže, pa sebi isplaniraj dopust tako, da češ se na vrijeme vratiti. Ne znam, jest meni kud i kamo lakše, ipak, ja ti kažem, komotno možeš neke da izpustiš, ko če da razumije, razumjet če, ko neće, i ne mora vala.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 03, 2008 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

S obzirom na to koliko putujem - zbog - samog posla, ja o dopustu i domovini ne smem ni misliti često a nije da sam nešt daleko. I ja tak fino ako me posao "pošalje" ka zapadu, zatražim od šefa par dana dodatnih i vidim moje u Zagrebu... Bar je tak bilo prije i dolazila sam u Zagreb svako malo.
Sad uopće ne mogu razmišljati o mojima tamo i kak ću stići od posla. Ja mogu tražiti i tri tjedna dopusta i dobiti ih, ali znam što onda slijedi - stalni pozivi ( svaki put kad odem na dopust a ja na kavi sa frendicama i telefoniram na posao), kad se vratim - isuse kriste Shocked što me dočeka ... I tak..
Ne znam što bih odgovorila. Vrlo, vrlo teško odlazim doma a još teže i onda vidim sve koje volim.. ....................
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 04, 2008 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

He he he he... meni to dobro ide. Imam vremena onda kad imam, a kad nemam, jbg nemam. Odoh...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
*** carmen ***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2008
Poruke: 407
Mesto: u zemlji nedodjiji ;)

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 11, 2008 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ovdeu nemackoj imam 30 radnih dana odmora, tako da stizem... a tvoje pitanje: pa sta da ti kazem, kada imas vremena, imas, kada nemas onda nemas. moje drustvo to jako lepo sredi za mene, kada stignem u beograd oni naprave zurku i dodju svi, tako da ih onda sve vidim. a rodbina? ona je druga prica, kod nje se mora otici a ja to obicno ne stizem Wink

_________________
"Šta je poljubac? Zar to nije žarka želja da se udahne delić voljene osobe. "

G.Casanova
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 4:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@*** carmen ***

E vidiš to sam i ja nešto planirao .. ali šta recimo ako neka osoba koju stvarno želiš da vidiš ne može da dođe jer baš taj dan radi ili recimo taj vikend ima nekih obaveza koje ne mogu da se otkažu ili tako nešto .. šta onda ?

Razlog što me ovo zanima je što ja ovde dobijam 2 nedelje plaćenog odmora pa bih voleo da ga iskoristim u što bolje svrhe i da ' zadovoljim ' sve .. ako je to ikako moguće.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
nino141
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 40

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 23, 2008 9:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Caos svima,

Ja sam poput karmen, kad stignem prvo vece sidim sa friendcima, svi zajedno, restoran zurka...

I onda sam napravim svoj planing, znam kod koga moram otici to jest moji najblizi, ovi koji ne mogu doci mene da vide jer su bolesni, nepokretni, stariji jednostavno... A za sve ostalo, ne zalim nit se ljutim, svi oni znaju gde sam i imaju moj broj... Pa se mozemo lako negde sresti u gradu..

Sto se tebe tice, jos imas dve nedelje, slistas najvaznije, to sto ce tebi omoguciti da provedes dobar odmor.. Verujem da ti kao mnogi od nas prvo mislis o drugima pa onda o sebi, u ovome slucaju je ipak tvoj odmor bitan, sta ocekujes, sta ti je potrebno da ti bude lepo...

A o poslu, i ostalim brigama to su ti detalji, ne ces izgubiti posao zbog toga ako lepo pitas, sto se moze se moze, sto se moze se prilagodjava

Srecno tebi i Lep odmor ti Zelim u svakome slucaju
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 23, 2008 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde zavisi od firme, ali uglavnom ima 25 dana placeno. Oko toga moze naravno da se poprica. Oni tebi daju vise, ti njima nesto za uzvrat. Ili uzmes manje, oni tebi nesto i tako... Tako da ima razne kombinacije. Znam ljudi koji imaju po 35 dana godisnje, bez problema. Jednostavno kazu da su iz Srbije i da i tamo imaju obaveze isto kao i ovde. Ima firme koje su razumne za to. Opet ima neki koji uzmu neplacen odmor...moze i to. Dok zivis ovde u Evropi, sve je lakse, Srbija je bliza. Ako zivis preko bare negde...vec teze.

_________________
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 23, 2008 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

25 dana plaćenih godišnje ? Ajme majko .. da je meni tako nešto .. pa ja se ne bih onda ni vraćao na posao Smile

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 23, 2008 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam 3 nedelje placenog odmora godisnje, mogu produziti ako zelim jer kad sam isla uvek sam isla vise od mesec dana nesto placeno nesto ne, imam zamenu kad nisam ja tu tako da nema problema da brinem sta i kako i da ne bude posle kad se vratim dobijem poziv nasli smo vec nekog ne dolazi na posao i slicno. E sad za 2 nedelje odmora ne bih isla jer to je za mene premalo, ne idem svake godine a i kad odem zelim biti nekih mesec dana nista manje ne sto imam mnogo rodbine vec zbog sopstvenog odmora i zelje. Wink

Sad je drugo ako je hitan slucaj da bih morala otici naravno otisla bih i na par dana, to je vec drugo.
Veliki su racuni kao sto sam znas i isto nista nije za garant.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 23, 2008 9:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iju, 3 tjedna plaćenog. Sjajno. Ja o tomu mogu sad kad legnem da malo sanjam. Eto mi ideje što da sanjam Cool Ne pamtim kad sam imala 3 dana plaćena. I svakakva 3 dana odmora. Čak sam i 1.svibnja radila. No dobro. Meni svi govore, kaj hoćeš, odeš na 2 mjeseca u Grčku pa tam radiš i odmaraš ali to nema veze s vezom kad nisu moji svi u Grčkoj. Okej, nisam ja preko bare, do Zagreba ima 3-4h ravno, no..Ja nemam ni ta 3-4h.
Džabe mi i Grčka i putovanja svugdje kad ne mogu jednu kavu popit s porodicom. Ali tako sam sama htjela. Cool
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 24, 2008 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky je napisao/la sledeće:
25 dana plaćenih godišnje ? Ajme majko .. da je meni tako nešto .. pa ja se ne bih onda ni vraćao na posao Smile


Ali ne smes ih uzeti za redom cini mi se. Mada i to zavisi od firme, moj otac u sezoni moze samo 2 nedelje za redom da uzme. Uglavnom ne smes vise od 4 nedelje za redom.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Putovanje i posao Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon