www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tenis
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 10, 2009 12:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

WTA, ATP: Samo se Janko pomerio
Ponedeljak, 10. avgust 2009. 12:35

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković zadržala je petu poziciju na WTA listi sa 5.930 poena, a mesto od prošle nedelje zadržala je i Ana Ivanović - 11. Ona ima 3.212 bodova.

Izmena nije bilo među deset najboljih teniserki. Vodeća je i dalje Ruskinja Dinara Safina sa 9.601 bodom, ispred Amerikanki Serene Vilijams sa 8.628 i njene sestre Venus sa 6.935 poena...

WTA LISTA:

1. (1) Dinara Safina (Rusija) 9.601 poen
2. (2) Serena Vilijams (SAD) 8.628
3. (3) Venus Vilijams (SAD) 6.935
4. (4) Jelena Dementieva (Rusija) 6.591
5. (5) Jelena Janković (Srbija) 5.930
6. (6) Svetlana Kuzjecova (Rusija) 5.851
7. (7) Vera Zvonarjeva (Rusija) 5.400
8. (8) Karoline Voznijacki (Danska) 4.750
9. (9) Viktorija Azarenka (Belorusija) 4.539
10. (10) Nađa Petrova (Rusija) 3.290
11. (11) Ana Ivanović (Srbija) 3.212...

Gonzalez preskočio Verdaska

Novak Đoković i dalje zauzima četvrto mesto na ATP listi sa 7.380 bodova, a prošlonedeljnu 24. poziciju zadržao je i drugi reket Srbije Viktor Troicki, koji ima 1.585 poena.

Janko Tipsarević je u odnosu na prethodni poredak popravio plasman za jedno mesta i sada je 59. sa 885 bodova, dok je Ilija Bozoljac ostao na 127. mestu sa 519 poena.

Jedina promena u TOP 10 je pojavljivanje Čileanca Fernanda Gonzaleza, koji je preuzeo deseto mesto od Španca Fernanda Verdaska. Vodeći je Švajcarac Rodžer Federer sa 11.060 poena, ispred Španca Rafaela Nadala sa 9.285 i Britanca Endija Mareja koji ima 8.260 bodova.

ATP LISTA:

1. (1) Rodžer Federer (Švajcarska) 11.060 poena
2. (2) Rafael Nadal (Španija) 9.285
3. (3) Endi Marej (V.Britanija) 8.260
4. (4) Novak Đoković (Srbija) 7.380
5. (5) Endi Rodik (SAD) 5.530
6. (6) Huan Martin del Potro (Argentina) 5.155
7. (7) Žo Vilfred Conga (Francuska) 3.650
8. (8) Nikolaj Davidenko (Rusija) 3.525
9. (9) Žil Simon (Francuska) 3.330
10. (11) Fernando Gonsales (Čile) 3285
11. (10) Fernando Verdasko (Španija) 3.135...

(Tanjug)



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 17, 2009 1:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

WTA, ATP: Jelena četvrta, Marej drugi
Ponedeljak, 17. avgust 2009. 12:23

Posle nekoliko nedelja zatišja, došlo je do značajnijih promena u vrhu ATP i WTA liste.

Kod teniserki, Jelena Janković je trijumfom na turniru u Sinsinatiju napravila korak napred i sada je četvrta, preskočila je Elenu Dementijevu, koju je savladala u polufinalu.

Napredovala je i Falvija Peneta. Italijanka je plasmanom u polufinale turnira u Sinsinatiju "zamenila" mesta sa Ruskinjom Nađom Petrovom i sa 12. se popela na desetom mesto.

Između njih ostala je Ana Ivanović (11).

1. (1) Dinara Safina (Rusija) 9.810 poena
2. (2) Serena Vilijams (SAD) 8.558
3. (3) Venus Vilijams (SAD) 6.865
4. (5) Jelena Janković (Srbija) 6.620
5. (4) Jelena Dementieva (Rusija) 6.235
6. (6) Svetlana Kuzjecova (Rusija) 5.960
7. (7) Vera Zvonareva (Rusija) 5.300
8. (8) Karoline Voznijacki (Danska) 4.810
9. (9) Viktorija Azarenka (Belorusija) 4.553
10. (12) Flavija Peneta (Italija) 3.420
11. (11) Ana Ivanović (Srbija) 3.270...

WTA, ATP: Jelena četvrta, Marej drugi

Marej razdvojio "nerazdvojive"

Već plasmanom u finale Rodžers kupa u Montrealu, Endi Marej je smenio Rafaela Nadala na drugom mestu ATP liste. Španac je branio trofej, a ispao je u četvrtfinalu.

Britanac, koji je osvojio Rodžers kup, tako je razdvojio tandem Rodžer Federer - Rafael Nadal, koji je zauzimao prva dva mesta na ATP listi više od četiri godine.

To nije jedina promena u TOP 10. Fernando Verdasko se posle samo nedelju dana vratio na deseto mesto, koje je na kratko ustupio Fernandu Gonzalezu.

Trojica srpskih tenisera su pokvarili plasmane.

Viktor Troicki je posle rekorda karijere, plasmana na 24. mesto koje je držao dve nedelje, pao za šest mesta. On je u Montrealu ubedljivo poražen već u prvom kolu, od Španca Davida Ferera. Konto mu se sa 1.585 smanjio na 1.355 bodova.

Janko Tipsarević, iako nije igrao prošle nedelje, pomerio se sa 59. na 62. poziciju. Ilija Bozoljac je napravio devet koraka unazad i sada je 136.

ATP LISTA:

1. (1) Rodžer Federer (Švajcarska) 11.040 poena
2. (3) Endi Marej (V.Britanija) 9.250
3. (2) Rafael Nadal (Španija) 8.665
4. (4) Novak Đoković (Srbija) 7.150
5. (5) Endi Rodik (SAD) 5.800
6. (6) Huan Martin del Potro (Argentina) 5.405
7. (7) Žo Vilfred Conga (Francuska) 3.960
8. (8) Nikolaj Davidenko (Rusija) 3.655
9. (9) Žil Simon (Francuska) 3.320
10. (11) Fernando Verdasko (Španija) 3.185...

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Mimac1987
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 17 Avg 2009
Poruke: 3
Mesto: BP

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 18, 2009 2:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky je napisao/la sledeće:
Gospodine Đokoviću,

Da ja sad tebi nešto kažem iako znam da uopšte možda nećeš ni videti ovo što kucam nego ćeš da i dalje praviš zamerke na bilo šta što ne odgovara tvom sinu.

Kao prvo i prvo, do pre dve godine ja lično nisam ni čuo bio za tvog sina .. tek je tada počeo da se probija .. tako da iskreno i da je bio u nekim boljim terminima .. sigurno ga ne bih dolazio gledati .. a to je upravo ono što svaki organizator turnira želi, moj gospodine, da publika dolazi i da ispuni gledalište .. znači nije njima cilj da u to vreme gledaju nekog klinca koji se tek probija .. nego im je cilj da gledaju mega zvezde kao što je Federer, Nadal, Agasi, Sampras i tako ti ..
Isto tako bih voleo da te podsetim da je na početku 2006e tvoj novak bio 78. na listi .. znači gori i od Tipsarevićevog ranga sada .. a ja sam Tipsarevića samo jednom gledao na glavnom terenu i u glavnom terminu i to kada je igrao protiv Roger-a na Australian Open-u .. tako da .. molim te .. začepi više i pusti sina da igra i da pokazuje svoj talenat umesto što ga pratiš u svaku stopu i nedaš momku da diše ..

Kao drugo .. to da je žreb namešten .. ne vidim samo kako .. ja koliko znam Španija je oduvek u vrhu .. a znaš što .. zato što imaju tim koji Srbija tek sada stvara u Dejvis kupu .. Španci, Ameri, Rusi i Australijanci su stara garda u Dejvis kupu tako da oni uvek dobiju lakše protivnike a to je, verovao ili ne, Srbija u ovom trenu dok ne počne da pravi neke malo bolje rezultate .. znaš kako kažu .. protiv najboljih se treba dokazati da bih bio najbolji Wink

Kao treće, ajde mi molim te reci, ko to od tvog sina Novaka traži da odigra 150 posto ? Isto tako .. ko to očekuje od Novaka da će pobediti Rafu na šljaci ? Ajde mi molim te kaži ko ti je to rekao da ja odem da ga lično pljunem u lice. Od tvog sina Novaka možda ti lično tražiš neke .. ne znam ni ja šta .. ali Srbija od njega samo traži da se pojavi i odigra onako kako zna .. pa .. šta nam Bog da .. ako prođemo Špance .. prođemo .. nije Srbija toliko loša ekipica .. Novak je već napravio sebi svoj profil i svoje ime .. Tipsa je među prvih 50 ... Viktor i Paša se probijaju polako .. a Zimonjić je već dokazao svoje ime u dublu tako da ... nismo mi toliko loša ekipa .. možemo da se pariramo sa Špancima ..

Eto toliko gospo'n Đokoviću .. i molim te .. opet .. začepi više .. nemoj da me teraš da pomislim da je tvoj sin Jelena Dokić drugi deo .. eto .. kad te molim ..





He he he heee

_________________
Ajmo Jeco, Nole, Vićo !!!
Vamos Rafa !!!
 
veselko961
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Avg 2009
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 26, 2009 9:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mimac1987 je napisao/la sledeće:
Boky je napisao/la sledeće:
Gospodine Đokoviću,

Da ja sad tebi nešto kažem iako znam da uopšte možda nećeš ni videti ovo što kucam nego ćeš da i dalje praviš zamerke na bilo šta što ne odgovara tvom sinu.

Kao prvo i prvo, do pre dve godine ja lično nisam ni čuo bio za tvog sina .. tek je tada počeo da se probija .. tako da iskreno i da je bio u nekim boljim terminima .. sigurno ga ne bih dolazio gledati .. a to je upravo ono što svaki organizator turnira želi, moj gospodine, da publika dolazi i da ispuni gledalište .. znači nije njima cilj da u to vreme gledaju nekog klinca koji se tek probija .. nego im je cilj da gledaju mega zvezde kao što je Federer, Nadal, Agasi, Sampras i tako ti ..
Isto tako bih voleo da te podsetim da je na početku 2006e tvoj novak bio 78. na listi .. znači gori i od Tipsarevićevog ranga sada .. a ja sam Tipsarevića samo jednom gledao na glavnom terenu i u glavnom terminu i to kada je igrao protiv Roger-a na Australian Open-u .. tako da .. molim te .. začepi više i pusti sina da igra i da pokazuje svoj talenat umesto što ga pratiš u svaku stopu i nedaš momku da diše ..

Kao drugo .. to da je žreb namešten .. ne vidim samo kako .. ja koliko znam Španija je oduvek u vrhu .. a znaš što .. zato što imaju tim koji Srbija tek sada stvara u Dejvis kupu .. Španci, Ameri, Rusi i Australijanci su stara garda u Dejvis kupu tako da oni uvek dobiju lakše protivnike a to je, verovao ili ne, Srbija u ovom trenu dok ne počne da pravi neke malo bolje rezultate .. znaš kako kažu .. protiv najboljih se treba dokazati da bih bio najbolji Wink

Kao treće, ajde mi molim te reci, ko to od tvog sina Novaka traži da odigra 150 posto ? Isto tako .. ko to očekuje od Novaka da će pobediti Rafu na šljaci ? Ajde mi molim te kaži ko ti je to rekao da ja odem da ga lično pljunem u lice. Od tvog sina Novaka možda ti lično tražiš neke .. ne znam ni ja šta .. ali Srbija od njega samo traži da se pojavi i odigra onako kako zna .. pa .. šta nam Bog da .. ako prođemo Špance .. prođemo .. nije Srbija toliko loša ekipica .. Novak je već napravio sebi svoj profil i svoje ime .. Tipsa je među prvih 50 ... Viktor i Paša se probijaju polako .. a Zimonjić je već dokazao svoje ime u dublu tako da ... nismo mi toliko loša ekipa .. možemo da se pariramo sa Špancima ..

Eto toliko gospo'n Đokoviću .. i molim te .. opet .. začepi više .. nemoj da me teraš da pomislim da je tvoj sin Jelena Dokić drugi deo .. eto .. kad te molim ..





He he he heee
stvarno zacepi vise...
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 10, 2009 8:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Đoković u polufinalu US Opena
09. septembar 2009. | 23:44 | Izvor: Sportske.net

Novak Đoković plasirao se u svoje treće uzastopno polufinale US Opena i prvo Grend slem polufinale u 2009. godini. U polufinalu najverovatnije protiv Federera.
Djokovic velikaNovak Đoković se plasirao u polufinale US Opena. Pobedom u 4 seta nad Fernandom Verdaskom, Đoković je došao do svog prvog Grend slem finala u ovoj godini i trećeg uzastopnog finala na US Openu.

Verdasko, koji je 10. nosilac na turniru propisno je namučio Đokovića u prva dva seta. U prvom, dva rivala su naizmenično uzimali svoje servise a tek je u taj breku Đoković uspeo da napravi prednost i dođe do prednosti. U drugom setu međutim Verdasko je pokazao koliko je dobar teniser. Prepustio je samo 1 gem našem teniseru u drugom setu i izjednačio rezultat.

Odluka o konačno pobedniku meča i prvom polufinalisti pala je u 11. gemu trećeg seta. Pre toga Đoković je prvi napravio brejk u trećem setu, ali je Verdasko odmah vratio brejk i izjendačio rezultat. Sve do 11. gema teniseri su bili izjednačeni, a meč je obilovao propuštenim brejk loptama. U 11. gemu međutim Đoković konačno pravi brejk, a Verdasko gubi nerve pa je sve što se dešavalo do kraja meča bila formalnost.

Prvo je Đoković odličnim servisima priveo 3. set kraju i došao do prednosti od 2:1 u setovima, a zatim je u 4. setu iskoristio psihički pad kod Verdaska napravio 2 brejka i meč lagano priveo kraju.

Na kraju, Đoković - Verdasko 3:1 u setovima, po setovima 7:6, 1:6, 7:5, 6:2 i polufinale US Opena za srpskog tenisera.

U polufinalu Đokovića najverovatnije čeka Rodžer Federer. Švajcarac tek treba da odigra meč četvrtfinala protiv Soderlinga, ali kako je u tom meču apsolutni favorit niko ne sumnja da je na pomolu repriza prošlogodišnjeg polufinala, nadajmo se sa drugačijim ishodom.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 14, 2009 7:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vredi - Federer stvarno najbolji
14. septembar 2009. | 06:25 | Izvor: Sportske.net

Đoković izgubio u tri tesna seta (7:6, 7:5, 7:5), ali izuzev u prvom nije imao realnu šansu. Presudne poene Federer odigrao fantastično i pokazao zbog čega je najbolji teniser svih vremena. Đoković odigrao odličan turnir, ali treći put zaredom Švajcarac nepremostiva prepreka.
DjokovicNovak Đoković je pokušao sve, nije bilo dovoljno. Još jednom se na putu do Gren Slem titule isprečio najbolji svih vremena, Rožer Federer. Naš teniser je zaista bio u pravu kada je rekao da je rođen u pogrešnom vremem.

Dok god bude igrao, Federer će rivalima ostavljati mrvice. Pokazalo se to i sinoć, u tesnom i napetom meču, ali, kad je trebalo, kralj je pogađao i tu naš teniser ništa nije mogao.

Novak je svoju šansu propustio u prvom setu. Poveo je sa 4:2, ali nije iskoristio loš prvi servis rivala. Federer je vratio brejk i na kraju u taj brejku stigao do vođstva od 1:0.

Federer velikaDrugi i treći set bili su preslikani, Novak se dobro držao, ali je u finišu gubio svoj servis, Federer je odigrao nekoliko fantastičnih poena, pogodio je i viner kroz noge, jednostavno sve mu je polazilo za rukom. Ili, je ono što se nama čini kao dobar dan, njemu sasvim normalno.

Bilo kako bilo Đoković nema za čim da žali, dao je sve od sebe, ali treba skinuti kapu boljem igraču. Ovaj Gran Slem je pokazao da naš teniser i dalje pripada najužem svetskom vrhu, i da njegovo vreme dolazi. Dobra vest za Đokovića, ali i ostale mlade lavove iz top 5 je da Federer ipak ima 28 godina.

U borbi za šestu uzastopnu titulu, Švajcarac će danas igrati protiv Huana Del Potra, koji je lako izašao na kraj sa Nadalom u prvom polufinalu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 15, 2009 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nole i dalje četvrti, Nadal pre Mareja
Utorak, 15. septembar 2009. 10:38

Novak Đoković je odigrao još jedno polufinale US Opena i nakon toga zadržao četvrto mesto na ATP listi, sa osvojenih 7.480 bodova.

Viktor Troicki je pao za jednu poziciju na najnovijoj listi najboljih tenisera sveta, pa je trenutno 32. igrač sa 1.215 bodova, dok je Janko Tipsarević napredovao za šest mesta. Dejvis kup reprezentativac Srbije sada zauzima 58. poziciju sa 855 osvojenih poena.

Slede Ilija Bozoljac na 163. mestu (361 poen), što je za 29. pozicija lošiji plasman nego pre dve nedelje, Filip Krajinović na 310. mestu (154), dok Boris Pašanski sa istim brojem bodova zauzima 312. poziciju na listi najboljih igrača današnjice.

Prvo mesto i dalje čuva Rodžer Federer sa 11.240 bodova, uprkos tome što nije uspeo da šesti put zaredom podignem pehar u Njujorku i ukupno 16. trofej na gren slem turnirima u karijeri.

Sledi ga Rafael Nadal, koji je pretekao Endi Mareja, Đoković i novi šampion US Opena Huan Martin del Potro. Argentinac je zahvaljujući velikoj borbi u finalu stigao do prvog gren slema u karijeri, i popeo se za jedno mesto na ATP listi. On je skokom na peto mesto izjednačio svoj najbolji renking koji je imao početkom aprila.

ATP LISTA

1. Rodžer Federer (Švajcarska) 11.240
2. Rafael Nadal (Španija) 8.845
3. Endi Marej (V. Britanija) 8.390
4. Novak Đoković (Srbija) 7.480
5. Huan Martin del Potro (Argentina) 6.825
6. Endi Rodik (SAD) 5.310
7. Žo Vilfred Conga (Francuska) 3.950
8. Nikolaj Davidenko (Rusija) 3.535
9. Fernando Verdasko (Španija) 3.430
10. Žil Simon (Francuska) 3.090

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2009 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Španija dočekuje Češku u finalu Dejvis kupa
20.09.09. 23:15

Davis CupVeć posle drugog dana polufinalnih duela Dejvis kupa bilo je poznato da će u finalu od 4. do 6 decembra igrati Španija i Češka. Prednost domaćeg terena i odabira podloge imaće aktuelni osvajači "salatare", odnosno teniska federacija Španije.

Opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa pored Srbije obezbedile su još i selekcije Belgije, Francuske, Indije, Švedske i Švajcarske, dok se za preostala dva mesta još uvek bore Čile i Austrija odnosno Brazil i Ekvador.

Polufinale:
Hrvatska - Češka 1:4
Španija - Izrael 4:1

Plej-of za popunu Svetske grupe:
Srbija - Uzbekistan 5:0
Belgija - Ukrajina 3:2
Holandija - Francuska 1:4
Južna Afrika - Indija 1:4
Švedska - Rumunija 3:2
Italija - Švajcarska 2:3
Čile - Austrija trenutno - 2:1
Brazil - Ekvador trenutno - 1:2

izvor:sportskacentrala

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2009 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

21. septembar 2009. | 12:57 | Izvor: B92
ATP: Bez promena u vrhu

Srpski teniser Novak Đoković i dalje se nalazi na četvrtom mestu ATP listi, sa 7.480 bodova, dok je Viktor Troicki 32. sa 1.215.

U poslednjih nedelju dana u vrhu nije bilo promena pošto je u vođstvu i dalje Švajcarac Rodžer Federer sa 11.255 bodova, ispred Španca Rafaela Nadala koji ima 8.845 i Britanca Endija Marija sa 8.930 bodova.

Od ostalih srpskih tenisera Janko Tipsarević je napredovao za tri mesta u odnosu na prošlu nedelju i sada zauzima 55. mesto sa 855 bodova, dok je Ilija Bozoljac ostvario pad od 46 mesta i sada je 209. teniser sveta sa 251 bodom. Filip Krajinović je uspeo da napravi skok od 17 mesta i dođe do 293. pozicije sa 167 bodova, dok je Boris Pašanski 307. sa 159 bodova.

U konkurenciji dublova srpski teniser Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nalaze se na prvom mestu sa 9.010 bodova, ispred braće Boba i Majka Brajana koji imaju 8.745, dok se na trećem mestu nalazi češko-indijska kombinacija Lukaš Dluhi i Leander Paes sa 5.740. Pojedinačno, Nestor se nalazi na vrhu sa 10.760 bodova, ispred Zimonjića, koji ima isto toliko bodova, a potom slede braća Brajan sa po 9.750. Dušan Vemić je pao za pet pozicija pa je sada 73. u konkurenciji dublova sa 1.125 bodova, dok Troicki zauzima 80. mesto sa 1.015.

Prvih deset na ATP listi sinlgova:
1. Rodžer Federer (Švajcarska) 11.255
2. Rafael Nadal (Španija) 8.845
3. Endi Mari (Velika Britanija) 8.390
4. Novak Đoković (Srbija) 7.480
5. Huan Martin Del Potro (Argentina) 6.825
6. Endi Rodik (SAD) 5.310
7. Žo-Vilfred Conga (Francuska) 3.950
8. Nikolaj Davidenko (Rusija) 3.535
9. Fernando Ferdasko (Španija) 3.430
10. Žil Simon (Francuska) 3.090

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 21, 2009 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

21. septembar 2009. | 13:39 | Izvor: B92
WTA: JJ i Ana zadržale pozicije

Dve najuspešnije srpske teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović zadržale su prošlonedeljne pozicije na WTA listi pa su i dalje na osmom, odnosno 11. mestu.

Jankovićeva je osma sa 5.300 bodova, dok je Ivanovićeva 11. sa 3.155. U poretku prve tri teniserke nije bilo promena pa je Ruskinja Dinara Safina i dalje prva sa 8.340 ispred sestara Vilijams, Serene koja je druga sa 7.807, dok je Venus treća sa 6.645 bodova.

U poretku prvih deset teniserki Elena Dementijeva je napredovala za jedno mesto i sada je četvrta, ispred Karoline Voznijacki, dok je Svetlana Kuznjecova šesta, posle pada za dve pozicije.

Posle Jankovićeve i Ivanovićeve najbolje plasirana srpska teniserka je Bojana Jovanovski, koja je napredovala za 16 pozicija i sada je 197. sa 289 bodova. Ana Jovanović je ostvarila pad od 17 mesta i zauzima 257. poziciju sa 191 bodova, dok je Teodora Mirčić 365. sa 107.

Prvih deset na WTA listi:
1. Dinara Safina (Rusija) 8.340
2. Serena Vilijams (SAD) 7.807
3. Venus Vilijams (SAD) 6.645
4. Elena Dementijeva (Rusija) 6.015
5. Karolina Voznijacki (Danska) 5.850
6. Svetlana Kuznjecova (Rusija) 5.580
7. Vera Zvonareva (Rusija) 5.330
8. Jelena Janković (Srbija) 5.300
9. Viktorija Azarenka (Belorusija) 4.592
10. Flavia Peneta (Italija) 3.490

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 22, 2009 7:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srbija na žrebu u drugom šeširu
Ponedeljak, 21. septembar 2009. 17:45

Teniska selekcija Srbije ubedljivo je nadigrala Uzbekistan u meču plej-ofa za ostanak u Svetskoj grupi i naredne godine takmičiće se i dalje u najelitnijem društvu.

Srbija, međutim, neće biti među nosiocima na žrebu, koji će biti obavljen u sredu u Ženevi, jer na najnovijoj listi Međunarodne teniske federacije zauzima 13. mesto.

Novak Đoković i ekipa su nazadovali za jednu poziciju u odnosu na prethodni renking, pa će prilikom određivanja parova za novi ciklus takmičenja biti svrstani u drugi šešir.

Nosioci će biti prvih osam reprezentacija sveta - Španija, Češka, SAD, Rusija, Argentina, Hrvatska, Izrael i Nemačka, a pored Srbije, u drugom šeširu će biti još Švedska, Francuska, Indija, Švajcarska, Belgija, Ekvador i Čile.

Sada je već poznato da bi Srbija, u slučaju da ih dobije za protivnike, bila domaćin selekcijama Češke, Španije, Izraela, Rusije i Nemačke, dok bi u slučaju duela u prvom kolu sa reprezentacijama SAD, Argentinom ili Hrvatskom žreb određivao domaćinstvo.

Reprezentacija Srbije je prethodne dve godine igrala u Svetskoj grupi, ali nije uspevala da prođe prvo kolo, jer se oba puta sastajala sa prvim nosiocima i igrala mečeve u gostima - 2007. rival je bila Rusija u Moskvi, a ove godine išlu su na noge Špancima u Benidorm.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 23, 2009 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kuglice opet nisu donele sreću - protiv Amera u "Areni"
23. septembar 2009. | 11:32 | Izvor: Sportske.net

Ponovo smo izvukli teškog rivala, mada imamo šansu jer ćemo bitri domaćini, odlučeno je naknadno. Vremena za analize ima, ali, ako budu u kompletnom sastavu, Rodik, Blejk, i braća Brajen, deluju kao težak rival. U prvom kolu, poslastica, Federer protiv Nadala.
Dejvis kup logoSrbija će u prvom kolu svetske grupe Dejvis Kupa igrati protiv Amerike. Ponovo nismo imali sreće u žrebu, dobili smo izuzetno jakog rivala, a povoljna okolnost je što smo domaćini.

Naime, pošto se nismo sastajali sa „Jenkijima“, domaćin je naknadno određen. Sigurno je da se igra u prvoj nedelji marta naredne godine.

U ostalim mečevima igraju


Španija - Švajcarska,
Švedska - Argentina,
Rusija - Indija,
Čile - Izrael,
Belgija - Češka,
Francuska - Nemačka,
Hrvatska - Ekvador

Ako dobijemo SAD, u narednoj rundi idemo na boljeg iz duela Hrvata i Ekvadoraca. Kao što i sami vidite, u prvom kolu je moguć sudar Federera i Nadala.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Tenis Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  sledeća
Strana 13 od 15

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon