www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pomodarstvo = "ne razmišljam svojom glavom"?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 2:51 pm    Naslov poruke: Pomodarstvo = "ne razmišljam svojom glavom"? Na vrh strane Na dno strane

"Zašto si to/tako/tada uradio?"
"Pa to je sada popularno/moderno/svi to rade..."

Neki ljudi se vode tom činjenicom bez da ikada razmisle koliko besmislene, pa čak i morbidne neke stvari mogu biti i koliko glupo (da ne iskoristim jedan drugi izraz) takve stvari mogu izgledati/zvučati..

Oblasti kojima "pomodari" mogu biti obuhvaćeni? Apsolutno sve, od mode, preko političkih uverenja, načina ishrane, IT'a...

Naravno, tu će uvek biti onih koji će reći "ako oni uzivaju u tome, bla bla"...E pa baš u većini slučajeva ni oni ne znaju da li im se svidja ili ne, da li oupšte imaju stav o tome...Ne?

Elem da li se slažete sa konstatacijom iz naslova teme ili ne?Sta vi mislite o tome (ako mislite Mr. Green ) ?



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim Mr. Green

elem, citiracu svoju pokojnu prababu...ona je imala obicaj da kaze 'sve u svoje vreme'...ziva istina...bakuta je umrla sa svojih 90 i kusur godinica (vrlo vitalnih, ako smem da dodam), a za svoga veka je svakojake mudrosti nakupila...neke od njih sam prihvatala eto tako...baba tako kaze pa mora da je to i istina...ipak je ona starija, iskusnija i sve sto uz to ide...to je bilo kad sam ja bila bas, bas mala...e onda sam i ja porasla i stekla malkice tog famoznog zivotnog iskustva, nesto malo (sto sopstvene sto maznute) mudrosti, mrvicu zrelosti, odgovornosti i poneki cvrsto izgradjeni stav (mozda i naopako nasadjen, ali ipak samo moj) i iz cele te papazjanije uspela da shvatim da je babac, zapravo, od starta bio u pravu...sve, zaista, dolazi u svoje vreme...pa tako i razmisljanje sopstvenom glavom...za popularnim/modernim stvarima se, uglavnom, povode klinci i klinceze...kad se i oni dokopaju zivotnog iskustva i zrelosti pocnu i mozdane vijuge da im drugacije rade...da primecuju druge stvari i ljude, da se drugacije oblace, ponasaju, govore...ima jedan vrlo strucan naziv za to (cula ga ja od univerzitetskog profesora, casna rec), a glasi 'sazrevanje' (zapamtite ga, mozda vam katkad i zatreba)...fora je jedino na vreme uspeti sazreti, uhvatiti se cvrsto u to kolo i posle je sve, ako ne lako, a ono bar lakse...pa i biti drugaciji, jedinstven i samo svoj Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
*** carmen ***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2008
Poruke: 407
Mesto: u zemlji nedodjiji ;)

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 21, 2008 6:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja stvarno ne znam da li je to tako ili ne... Da li stvarno ne razmisljaju svojom glavom ili jednostavno sve to cine, jer to tako "treba". Ovde na zapadu je sve to malo drugacije nego kod nas u Srbiji. U Srbiji ipak je mnogo bitno "sta ce reci narod" tako da se i ti koji rade sto je "moderno" ponasaju po tom principu. Jer je jako bitno sta ce komsija, tetka, strina sta znam sve ko reci, zar ne?

Ali sa druge strane, da li svima nama nije lepo kada smo popularni, istaknuti... Da li svi ne zelimo da na neki nacim budemo malo u centru paznje?

Mislim, setimo se svojih skolskih dana, da li je iko od nas voleo da bude onaj kome su se podsmevali ili su svi zeleli da budu "Dzegeri" oni koje su svi slusali?

Ova tema je odlicna, ali mislim da je nemoguce pausalno odgovoriti na istu. Jer svaki slucaj je slucaj za sebe, zar ne?

_________________
"Šta je poljubac? Zar to nije žarka želja da se udahne delić voljene osobe. "

G.Casanova
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 22, 2008 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije to nista novo niti neobicno. Covek, kao i svako drugo drustveno bice, ima potrebu za vodjom (zato imamo careve, kraljeve, predsednike, ali nekome su to i muzicari, glumci, sportisti...), ali i zelju da ga oponasa. Zato kad Bekam promeni frizuru, po gradu vidis masu decaka sa istom takvom. I onda kazemo da je to moderno. Eto, prosto kao pasulj. Smile

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 22, 2008 6:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Takve sam srece da sam uvek isao naopako, niti su me drugi interesovali.

ovo danas sta se desava, samo mogu reci za sve je kriv televizor!
i pomalo internet Rolling Eyes

[Edit by :LOL:: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 22, 2008 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:

Ovo danas sta se desava, samo mogu reci za sve je kriv TELEVIZOR!
I pomalo Internet Rolling Eyes


Bas htedoh da napisem odgovor za carmen pa edo, da citiram deo poruke koju je napisao koleZa Makro. Elem, mozda na "zapadu", mada je to shirok pojam, izuzetno, uzi od "istoka", no dobro, ne obraca toliko paznje sta ce reci komshija/rodjaci i td. medjutim tek tamo se (bar sam ja video) ljudi ne trude na imaju neko "svoje ja" vec se prepustaju reci koja ih nosi, sto je najgore po pitanju nekih mnogo vaznijih stvari.

Ova tema je mnogo shira, radi se o bukvalno prepustanju stvarima, bez razloga, ili pak opet zbog lenjosti ili neceg treceg posto, po meni svako je u stanju da sopstveno vidi neke stvari a ne uvek kroz oci drugih Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 23, 2008 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zbog pomodarstva u svim sferama društva originali više nisu na cijeni.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 24, 2008 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pomodarstvo nazalost kod nas uzima sve vise maha i ima ga u ama bas svim sferama i medju svim generacijama. Gledam ljude oko sebe, upisuju npr. fakultete ne zato sto ih sve sada zanima studiranje, vec zato sto je to danas popularno reci ("E cime se bavis?" "Pa studiram, naravno" Rolling Eyes ). Vecina tih nasih studenata ce jednog dana, kazu, biti neki menadzeri, a cega to ni oni ne znaju, sta ce s time raditi, ni to ne znaju, sta su zapravo upisali i cemu to sluzi, ni to ne znaju, ali svi kazu da je popularno, dobro, sva mesta se popune u prvom roku, pa ajde idem i ja tamo. Skratila neka pevaljka shishke, a pa to znaci da je vreme da svi trknemo do frizera, eto nismo ni znali koliko smo nemarni i koliko smo sebe zapustili da nam one na to nisu skrenule paznju Mr. Green Postoji gomila ljudi koja, kada ih pitate, ne slusa narodnu muziku, o Boze fuj Grand, zar to da slusam, a s druge strane znaju sve pesme, odlaze uvece u provod skacu po stolovima, "seku vene" zbog "Kafane na Balkanu" ili npr. ponosno pevuse ono sto im je jedna pevacica pripremila "probao bi moju pizzu" Rolling Eyes i posle kazu to je sund... Danas je popularno slaviti slavu nedelju dana, da svi vasi znani i neznani prijatelji i rodjaci prodju kroz vasu kucu i da se o tome prica narednih godinu dana Rolling Eyes popularno je i vencati se u crkvi, mislim da sam do pre par godina mogla na prste nabrojati parove koji su se vencali u crkvi, a sada, prvo sto urade - trce u crkvu da zakazu termin Mr. Green popularno je i nositi brojanicu na ruci (odvedete ekskurziju u neki manastir, ode jedan da kupi i kada se vratite u autobus svi se okitili kao novogodisnje jelke), a vecina ne zna sta one oznacavaju.... Zalosno i istinito, ljudima je tesko pokrenuti se, stvoriti neki svoj stil, uzivati u onome sto njih same ispunjava... Zasto? Ne znam, mozda iz straha da nece biti prihvaceni u drustvu, da ce ih to sto ce biti svoji udaljiti od ove vecine koja je upala u neku zacrtanu kolotecinu i da ce ostati sami...

Uglavnom, slazem se da je ovo nasa surova realnost i da se sve manje ljudi trudi da razmislja svojom glavom. Hmmmm ja licno se jos uvek trudim da koliko-toliko koristim svoju glavu, nemam shishke kao Natasa Bekvalac Mr. Green nisam cak ni plavusa, ne nosim pink i zute mantile zato sto je tamo neko rekao da je to popularno, a meni pri tome takve boje i modeli nikako ne stoje Rolling Eyes ne studiram da bih jednog dana bila neki menadzer - vec se i dalje nerviram na jednom fakultetu (za koji mnogi nisu ni culi pa gledaju da li ja to nekoga za*ebavam) koji iz godine u godinu ima sve manje studenata i to samo zato sto nije IN Mr. Green Mada, mozda ovo pomodarstvo ima i dobru stranu, ljudi se nesvesno sami kategorisu i olaksavaju nam posao da uvidimo ko su originali, a ko kopije Wink

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 28, 2008 2:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek je bilo i biće mode i nečega što je IN i OUT i ne vidim ništa osuđujuće u tome da se čovek / žena u određenoj meri povinuje modnim trendovima, ali ono što je poražavajuće jeste pomodarstvo u drugim aspektima života koje je škorpijica pomenula.

Oduvek sam se užasavala unifomnosti, naročito uniformnosti uma. Ima tu i uticaja medija, da, ali je i ovo tek još jedna posledica iščašenih sistema vrednosti našeg doba, ideala stapanja sa masom, uskogrudosti i malograđanštine.

Šta to beše mozak?! Rolling Eyes

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
slakoleonac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Avg 2008
Poruke: 95

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 02, 2008 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pomodarstvo me izuzetno nervira, jer je to jedan vid ugrozavanja sloboda uma, koje mi doduse sami prihvatamo, ali nam je cesto i toliko servirano, da se od toga covjek tesko moze odbraniti. Osim toga, svi oni koji su ono sto jesu, a ne ono sto se od njih trazi i ocekuje idu na "lomacu".
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 04, 2008 12:03 pm    Naslov poruke: Original falsifikata Na vrh strane Na dno strane

Da li je lakše prepustiti se strujama i ne odskakati previše, hodati linijom manjeg otpora?

Ili biti autentičan, pa makar i po cenu da vas pokušaju da potope, osuđuju?

A da li je, o5, možda svako od nas 'unique as a snowflake'?

Wink



[Edit by Alexns: Teme spojene by Ja.]

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 04, 2008 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da ćeš bit autentičan. Samo svoj, original.
Nikad se nisan povodila za nikim, ničim, niti ću.
Svaka osoba je sama za sebe original ako to oće, samo šta mnogi od njih biraju "lakši put", odnosno postaju kopije i to loše kopije originala jer ne mogu pronać sebe, pa im je lakše tako preko nekoga izgrađivat svoj stil.
Al te osobe koje nemaju svoje ja, koje laički rečeno kopiraju, obično propadnu kasnije i psihički jer svate da sve šta su imali i imaju je ukradeno, nije njihovo već tuđe i kad svate da nemaju ništa počnu padat u depresiju. Rolling Eyes

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Pomodarstvo = "ne razmišljam svojom glavom"? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon