www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto smo otisli ?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 07, 2008 4:24 am    Naslov poruke: Zasto smo otisli ? Na vrh strane Na dno strane

Svi smo otisli s nekim ciljem i u potrazi za necem boljem, sto nemamo ili sto nismo imali, interesuje me zasto ste vi otisli?

Da li ste se pokajali, da li bi ste se vratili ?


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 07, 2008 6:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam iz više razloga, ugl kompliciranih. Nije samo point bilo zbog posla (imala bih ga i u zagrebu) , okej najvećim dijelom jest, nego i ovak iz privatnih. Nije mi se ostajalo u mjestu u kojem sam znala da neću napredovati onak kak ja zaslužujem, u mjestu u kojem već sve unaprijed znam, i u mjestu za koje me uglavnom vezivala nesreća s najboljim frendom, a tu je onda ovo mjesto gdje sam znala da me čeka fantastičan posao i tak.. Ne znam što je točno presudilo da odem baš zauvijek, isprva je bilo samo na godinu-dvije da završim fax, medjutim ovdje sam već više od 3 i lijepo mi je. Ostala sam jer živim baš onak kak sam i htjela.

I kao što sam već negdje napisala , neću se vratiti nikad, nego ću otići još dalje! Bok Cool
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 08, 2008 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moji roditelji su me pokupili vise iz financijskih razloga

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 12, 2008 11:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi smo otisli iz sopstvenih razloga kao i razlicitih, svako u potrazi za necim boljem ili za necim sasvim desetim.

Licno nisam se pokajala sto sam dosla ovde gde sam, jer sam izradila zivot bas kao sto sam zamisljala i htela. A dal bi se vratila pa neznam, mozda, kad bih imala pola od ovog sto imam ovde onda bi postojala mogucnost. Ipak deca su nasa buducnost i bilo bi sebicno razmisljati samo za sebe. Dosla sam sasvim slucajno u poseti i tako isla nazad i dolazila, pronasla valjda ono za cime sam tragala i tako ostala. Wink
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 13, 2008 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jbg, rat bio.
Pokajao se nisam.
Sve sam manje nostalgičan. Sve manje je toga što mi fali. Ipak su mi žena i kći "Amerikanke", dakle 2 trećine porodice su "odavde".

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 15, 2008 2:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jugoslavija kao drzava je bila jaka, sto nije znacilo da nisu bili siromasni krajevi. Tako da su moji krenuli, kao i mnogo njih iz naseg kraja u Srbiji. Bio je dobar potez, jer je nastao rat i tako. Posto sam rodjen tamo i odgajen po srpskom vracam se svake godine po jednom/dva/tri puta na "odmor", takodje i moja familija koja vecinom zivi u inostranstvu. Lepo mi je kad idem....osecam se kuci, iako nisam odraso tamo.

Kad me pita neko dal bi se vratio odgovor je: bi. Sa sve nedostatke koja Srbija ima vratio bi se. Pod uslovom da mogu da nadjem posao i da zivim od tog posla. Srbija ima neku slobodu koja je nestala odavno u zapadnoj Evropi i nikad se vise nece vratiti. Mnogo drugovi su mi rekli: **bes slobodu, bezi odavde. Izgleda da treba ziveti u zapadnoj Evropi da bi stvarno znao sta znaci rec sloboda. Mene neces videti sa stranom curom kao devojku, volim meso sa rostilja, suvo meso, pecenje, rakiju, domace vino, domacu muziku, nase drustvo. Ko me ne zna dobro bi reko da imam kratak vid.....ok sam stime.

Momentalno iskreno receno, meni licno odgovara sto je sve neuredno i kriza u Srbiji. Radim sta hocu, niko me nista ne pita i tako. Verovatno bi drugacije pricao kad bi ziveo tamo...

_________________
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 15, 2008 4:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Kad me pita neko dal bi se vratio odgovor je: bi. Pod uslovom da mogu da nadjem posao i da zivim od tog posla.

Verovatno bi drugacije pricao kad bi ziveo tamo...

Slazem se stobom u potpunosti. Isto imam razmisljanje kao i ti, al mozda bas tako razmisljamo zato sto ne zivimo tamo, sad da kazem isto tamo nekom oni bi mislili ili bi rekli da nemam veze s mozgom, no ipak ja sam slobodnija u svom kraju i gde god da sam meni rodno mesto ima veliku znacajnost.
Isto delimo razmisljanje i o povratku, znaci da imam bar nesto, na nesto sto mogu da racunam i da mogu lepo ziveti vratila bih se.

Malo je lakse govorit za sebe i u svoje ime, ipak treba se malo misliti i na nasu buducnost, kao naravno sto su nasa deca, i kao i svaki roditelj zeli najbolje za svoje dete, sjajnu buducnost itd., al ipak stojim ZA povratak bar u starosti ako ne ranije/pre.
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 15, 2008 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

anchi22 je napisao/la sledeće:
Citat:
Kad me pita neko dal bi se vratio odgovor je: bi. Pod uslovom da mogu da nadjem posao i da zivim od tog posla.

Verovatno bi drugacije pricao kad bi ziveo tamo...


ipak treba se malo misliti i na nasu buducnost, kao naravno sto su nasa deca, i kao i svaki roditelj zeli najbolje za svoje dete, sjajnu buducnost itd., al ipak stojim ZA povratak bar u starosti ako ne ranije/pre.


+1

Nemam jos decu, ali sto ti kazes....kad budem imao decu sigurno da cu srediti da imaju i oni strano drzavljanstvo pored Srpskog jer sta ako se ne poboljsa u Srbiji situacija za 10/20/30 godina. Ipak ti je mirnija glava ako imas kao neki 'backup'. Glupo bi i bilo da ja ne nudim svojoj deci sto su moji meni.

Da cu se vratiti to stoji, pitanje je kad. Mozda sto ti kazes u penziji...mogu da se pomirim stime ali nadam se pre toga. Ipak Srbin sam otiso ali Srbin sam i ostao, nisam nacionalista...cak ni patriotista, ali od svojih korena ne bezim.

_________________
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 15, 2008 9:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Glupo bi i bilo da ja ne nudim svojoj deci sto su moji meni.

To sam i mislila Wink Jel kad smo slobodni i sami odluka i misljenje je malo drugacije nego kad imas brinuti za jos nekog i neciju buducnost.

Citat:
Da cu se vratiti to stoji, pitanje je kad. Mozda sto ti kazes u penziji...mogu da se pomirim stime ali nadam se pre toga.
ali od svojih korena ne bezim.

Takodje Wink
 
Kezmanomania
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 109
Mesto: IJmuiden

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 18, 2008 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

otisao sam dok sam imao 8 godina i jako me vuce da se vratim. nisam nasao svoju srecu na zapadu i ako ima svega i svacega. u dusi ostaje jugoslavija zato cu se kad tad vratiti. a otisao sam jer su roditelji tako hteli, jbg bio sam mali...
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 18, 2008 7:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je ipak tema koja malo dotiče teška doba za našu zemlju i uopšte taj deo Evrope jer većina nas nije otišla što je morala .. čast izuzetcima ...

Ja sam iz Bosne otišao jer je bio rat i jednostavno .. moralo je da se ode ..

Iz Srbije sam otišao radi boljeg života a to sam upravo i našao ovde u Kanadi .. dosta bolji život u kojem mogu dosta svojih ciljeva da ostvarim i dosta toga da dostignem što bih u Srbiji ili Bosni, trenutno, mogao samo da sanjam.

Da li bih se nekada vratio .. ne bih .. razlog ... pa jednostavno ono što sam želeo od život sam našao ovde u Kanadi .. solidna zemlja .. solidni ljudi .. svako poštuje svakoga i niko te ne gleda samo zbog toga što si .. neko i nešto .. bilo to religiozno, fizički, psihički, ....

Ne kažem da je u Kanadi med i maslo .. taman posla .. i u Kanadi ima isto kriminala, droge i svega ostalog .. ali se ovde osećam dosta sigurnije što se tiče stila života nego da sam u Evropi ..

Ovo je lično moje mišljenje ...

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
graphiker
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 29 Apr 2007
Poruke: 4
Mesto: Koz. Dubica / München

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 24, 2008 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moji su me doveli pre 8 godina...

a oni su otisli pre 18. ja se vise osjecam svoj na svome dole...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Zasto smo otisli ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon