www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li ste prihvatili obicaje zemlje u kojoj zivite?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 04, 2010 1:54 am    Naslov poruke: Da li ste prihvatili obicaje zemlje u kojoj zivite? Na vrh strane Na dno strane

Svaka zemlja - svoje obicaje, praznike, vrednosti.

Da li ste ih prihvatili u potpunosti ili zivite po 'nasim' obicajima?
Osjecate li da ste drugaciji od lokalnog stanovnistva?


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 04, 2010 3:38 am    Naslov poruke: Re: Da li ste prihvatili obicaje zemlje u kojoj zivite? Na vrh strane Na dno strane

anchi22 je napisao/la sledeće:
Svaka zemlja - svoje obicaje, praznike, vrednosti.


Mnoge imaju slicne...

anchi22 je napisao/la sledeće:
Da li ste ih prihvatili u potpunosti ili zivite po 'nasim' obicajima?


Mixano. Drage moja supruga, najbolje na svijetu, je Kalifornijka. Prihvatio - jesam (pa u braku sam! s lokalnom!) Ali sam je "poducio" takodjer. I prihvatila je.

anchi22 je napisao/la sledeće:
Osjecate li da ste drugaciji od lokalnog stanovnistva?

Naravno da sam drugaciji i da se osjecam drugacijim. No to je ono pozitivno u svemu ovome!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
maza-
¤¤Wonder Woman¤¤
¤¤Wonder Woman¤¤





Datum registracije: 11 Mar 2006
Poruke: 11442
Mesto: Bogu iza nogu...

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 04, 2010 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto ovdje zivim vec dugo godina, mogu rec da je moja obitelj pomjeshala nashe i svedske obicaje tako da da ne zivimo ni samo po nashim ni samo po njihovim vec neki mix "nashih obiteljskih obijaca".

_________________
v v v v v v vv v v v v v v
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 05, 2010 3:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja praznujem sve shto se praznovati mozhe. Mr. Green Sa te strane mi je potaman, kako bi rekli. Sve dvostruko! Arrow Moja bolje i lepsha polovina je nemica.
Vala da - svaki put nekakve kontrole i provere. Pocheo sam sa pasoshem medju zubima da se krecem. Confused Ok, mozhda je i "egzotichni" automobil kriv za to. Mr. Green A mozhda i ona pesma: "Crn je gavran, a ja crnji"... Tako da se osecam drugachije. Ali to drugachije mi se simpatichno, jer tachno znam da nisam "kao drugi". Wink

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Ugard
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 73

Datum registracije: 09 Nov 2006
Poruke: 123
Mesto: Cincinnati

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 06, 2010 12:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa djelimicno, jesam, ali 'nasi' obicaji su na prvom mjestu. Priznat cete da je lijepo uobicavati nesto sto je ugodno i korisno, makar bilo i strano. Laughing Laughing
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 4:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nekoj stoki ovde (gde zivim, ne na domacem) pokusavam da objasnim, neka radi sta hoce izmedju svoja cetiri zida, al' kad izadje napolje tj. cim prekoraci svoj prag, treba da postuje zakon/obicaj drzave u kojoj se nalazi, bez obzira kakvi losi il' dobri bili.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 15, 2010 10:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tako je Makro, imam svoje obicaje, ali postojem Kanadska prava i zakone.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 15, 2010 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrla sam prilagodljive prirode,gde god da odem..prihvatim ono sto mi se svidja,ali ono sto ne volim,i ne prija mi ,ne prihvatam..postujem zakon,ali necu ici u crkvu svaki dan..vec kad zelim..
 
maradona1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Sep 2011
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 19, 2011 8:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjerovatno obicaje ponasanja koji su pozitivni,nema psovanja deranja,i sl ali njihove praznike religiju i sl nikad....
 
thepenga
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 11

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 04, 2017 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo dobre stvari

_________________
Penga
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Da li ste prihvatili obicaje zemlje u kojoj zivite? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon