www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biste li cekale dragog tko je na robiji?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~
::  

Biste li cekale dragog tko je na robiji?
Da u svakom slucaju i nema veze koliko dugo
18%
 18%  [ 13 ]
Da, osim ako je tamo zbog silovanja...
7%
 7%  [ 5 ]
Da, osim ako je tamo zbog silovanja ili ubojstva...
18%
 18%  [ 13 ]
Samo do 15 godina bih mogla ga cekati...
0%
 0%  [ 0 ]
Samo do 10 godina bih mogla ga cekati...
0%
 0%  [ 0 ]
Samo do 5 godina bih mogla ga cekati...
0%
 0%  [ 0 ]
Samo do 3 godine bih mogla ga cekati...
0%
 0%  [ 0 ]
Samo do godinu dana bih mogla ga cekati...
1%
 1%  [ 1 ]
Ne bih cekala nimalo!
35%
 35%  [ 25 ]
Cekala Cekala bih u pocetku ali bih kasnije mozda promijenila stav
17%
 17%  [ 12 ]
Cekala bih, ali samo ako bih se istovremeno zabavljala s drugim osobama
1%
 1%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 70

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 10:38 pm    Naslov poruke: Biste li cekale dragog tko je na robiji? Na vrh strane Na dno strane

Drage Cure,

Recimo da vas dragi zbog necega zavrsi na robiji - biste li ga cekale ili ne ili to ovisi o tome koliko je dobio?

Ako je recimo ubio nekog i dobio 15 godina - biste li ga cekale?

Ili ako je dobio 7 za pljacku? Biste li ga cekale?

A sta ako je u zatvoru zbog silovanja? Biste li ga i onda cekale???

Znaci - da li bi vam bio bitan RAZLOG zbog kojeg je poslan na robiju i koliko bi dugo mogle cekati svog dragog da se vrati na slobodu?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 11:12 pm    Naslov poruke: Re: Biste li cekale dragog tko je na robiji? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Drage Cure,

Recimo da vas dragi zbog necega zavrsi na robiji - biste li ga cekale ili ne ili to ovisi o tome koliko je dobio?

Ako je recimo ubio nekog i dobio 15 godina - biste li ga cekale?

Ili ako je dobio 7 za pljacku? Biste li ga cekale?

A sta ako je u zatvoru zbog silovanja? Biste li ga i onda cekale???

Odgovor na sve ovo je NE, ni sekund ga ne bih cekala, jer vise nebi bio moj ni momak ni suprug, ni poznanik! Izbrisala bi ga iz zivota kao da nikad nije postojao! Ako je ubio nekoga, potrudila bi se da dobije dozivotnu robiju, a ne 15 godina. Naravno ako je to uradio namerno, pri cistoj svesti i zdravoj pameti, jedino saobracajka moze biti izuzetak. Pljacka??? I neko takav da bude otac moje dece? NE!

aureliano je napisao/la sledeće:
Znaci - da li bi vam bio bitan RAZLOG zbog kojeg je poslan na robiju i koliko bi dugo mogle cekati svog dragog da se vrati na slobodu?

Ne bi ga cekala, jedini slucaj u kom bi, je taj da je na robiju poslat lazno optuzen. Ni u kom drugom slucaju ga nebi cekala, napisah vec iznad.

_________________
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde nije pitanje cekanja (ljudi odlaze i u vojsku i u inostranstva i takvo cekanje mi nije problem) vec da li bih uopste zelela vise takvu osobu pored sebe!

Citat:
Ako je recimo ubio nekog i dobio 15 godina - biste li ga cekale?

Za mene ta osoba vise ne postoji...jer ako sam ga do sad smatrala prijateljem, posle ubistva to mi definitivno ne moze biti! Sutradan da i mene mozda pokusa da ubije? Ne hvala... To definitivno nije osoba za koju sam verovala da jeste...

Citat:
A sta ako je u zatvoru zbog silovanja? Biste li ga i onda cekale???

Potpuno ista prica!

Citat:
Znaci - da li bi vam bio bitan RAZLOG zbog kojeg je poslan na robiju i koliko bi dugo mogle cekati svog dragog da se vrati na slobodu?


Naravno da je bitan razlog! Moze se desiti da je pogresno optuzen kao sto rece sanjica (mada kako bih ja znala da li jeste ili nije?), ili bilo koji drugi razlog za koji nije on direktno kriv...tad zavisno od situacije bih mozda i cekala. Ali ako stvarno postoji konkretan i istinit razlog zbog kog on jeste tamo, zasto bih dopustila da i ja tonem sa njim zbog njegovih gluposti? Zivim svoj zivot na ispravan nacin i necu se sputavati cekajuci nekog ko nije razmisljao o posledicama pre nego sto je uradio to sto ga je dovelo tamo gde jeste, pa makar i kradja bila u pitanju, niti ugrozavati samu sebe ako je ta osoba ubila/silovatelj i sl.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 2:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro a sta ako recimo volite covjeka, a on se recimo malo napije, skrivi saobracajku u kojoj netko strada i on zavrsi s recimo 8 godina robije?
Evo, to nije tako strasno (mada je strasno)...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
yeki
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 597
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 2:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zamislite situaciju:
Sedite vi porodicno u kuci,gledate tv sa decom npr. Upadne neki pljackas,ubije vam jedno dete,i vas muz se umesa i u samoodbrani ga ubije.
Sta sa tim?
Ili zaspe za volanom i desi se nesreca?
Ili,ako ste u jako teskoj materijanoj situaciji,i on u naletu nemoci,odluci da opljacka neku prodavnicu zbog porodice(dobro,ovo zadnje jeste glupo)?
itd...
itd...
itd...
Meni je jako bitan motiv zasto bi to neko uradio,i po tome bih sudila.
Jedino silovanje nisam mogla sagledati iz drugog ugla.
A za godine koliko bih cekala... Zavisi koliko je moja ljubav prema njemu.

_________________
Strip smile
Lose cool
Bleed the day
And break the rule
 
Ludica_S
~ Glowing heart ~
~ Glowing heart ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1659
Mesto: Pod sjajem ruzicastih ( i zutih ) zvezda :-)

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa da, sve to zavisi iz kog razloga je u zatvoru...Ako je u pitanju "namerno" ubistvo, silovanje, pljacka verujem da uopste ne bih bila sa takvom osobom pre svega toga...a ako bi ipak zbog nekog od navedenih dela otisao na robiju, ne bih ga cekala, zasto bih? Ne zelim ubicu ni kriminalca kraj sebe...a silovatelje tek prezirem iz dna duse. Medjutim postoje i neke situacije u kojima bih se dobro zamislila...npr. moze se desiti da bude lazno optuzen ali i to zavisi koliko je jaka moja ljubav i poverenje prema toj osobi...ako bi napravio saobracajku i neko stradao jer je bio pijan mislim da ga opet ne bih cekala...zasto oboje da ispastamo zbog njegove glupe greske? Rolling Eyes

_________________
Love isn't blind; it just only see what matters!
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Aureliano, opet bi bio kriv, zasto vozi i pije? I ja sam vozac, nikad nisam sela za volan ni posle case vina, prema tome sam je kriv i sam treba da snosi posledice. Druga stvar, da ga ne volim nebi ni bila sa njim, pre svih stvari koje si nabrojao do sad, e sad da li bi ga cekala posle ovog navedenog primera - ne znam. Confused To bi mogla da ti kazem kad bi se (ne daj Boze) nasla u takvoj situaciji.

@yeki, koliko ja znam, ubistvo u samoodbrani je dozvoljeno i za to se neide na robiju, posebno ne kad je situacija koju si navela. Pazi lopov ti ulazi u kucu, ubija dete, ti ga ubijes u samoodbrani i da robijas? Ovde u Izraelu se za to NE robija. Ubistvo je dozvoljeno koliko ja znam po svim zakonima, ukoliko ti je zivot direktno ugrozen, to se cak ne smatra ni grehom!

Zaspe za volanom? - Zasto vozi umoran??? Opet njegova greska!

Teska materijalna situacija? Ide da pljacka umesto da nadje kakav takav posao? - NE opravdavam!!!

_________________
 
kagome
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 10 Maj 2006
Poruke: 6
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne verujem da bi ga cekala. Zasto se uopste uvalio u svu tu zbrku? Ja takvog dragog ne bi volela, neka se sredi ili gotovo!
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bih cekala ni sekundu, a kamoli godinama. Kao sto Sanjica rece, jedini slucaj kada bih ja mogla cekati je da je moj dragi lazno optuzen. Mada ni tada nisam sigurna bih bih mogla cekati godinama.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
@Aureliano, opet bi bio kriv, zasto vozi i pije? I ja sam vozac, nikad nisam sela za volan ni posle case vina, prema tome sam je kriv i sam treba da snosi posledice. Druga stvar, da ga ne volim nebi ni bila sa njim, pre svih stvari koje si nabrojao do sad, e sad da li bi ga cekala posle ovog navedenog primera - ne znam. Confused To bi mogla da ti kazem kad bi se (ne daj Boze) nasla u takvoj situaciji.


Citala sam nedavno kako je u Francuskoj jedna zena osudjena na zatvor jer je nakon vecere koju je pravila u svojoj kuci, pustila prijatelja pijanog da ode od nje i vozi. On je doziveo saobracajnu nesrecu u povratku kuci i poginuo, a ona je osudjena kao krivac...citaj: njegov ubica, jer je dopustila da on u takvom stanju napusti njen stan...
Tako da ko je kriv u takvim situacijama stvarno je relativna stvar...Slucaj kao sto je ovaj sto sam ispricala i mnogi slicni za mene nisu zlocini i ako je stvarno ona prava prava prava ljubav u pitanju, verovatno bih sacekala...a sve ostalo, kao sto sam vec rekla gore - NE!

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cekajte, ali zar svi mi ne grijesimo???

@sanjica_021 - sto ako ti je taj covjek bio dobar prema tebi dosta godina, imali ste lijepu vezu, mozda imate i klinca/klinku... a eto, u jednom kratkom trenutku, u jednoj nemarnosti koja 99 od 100 puta prodje bez problema, on odjednom tako malo skrene i recimo "pod gasom" skrivi saobracajku. Ili, iz nemarnosti na radnom mjestu pogine mu kolega. Postoje ipak neke situacije u kojima ga bi cekala, zar ne?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa verovatno da postoje, ali slucajevi koju su navedeni, na njih sam dala svoje odgovore. Znaci sesti pijan u auto, odgvornost je samo tvoja, nicija vise - po meni, stoga sam treba da snosis posledice. Tesko da bi bilo ko imao moju podrsku u necemu sto je uradio sam, potpuno svestan toga kakve posledice mogu biti.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> Biste li cekale dragog tko je na robiji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon