www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prica o nadimcima
Strana 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Trač partija ~
::  
Autor Poruka
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 8:46 pm    Naslov poruke: Prica o nadimcima Na vrh strane Na dno strane

Svako od nas je u detinjstvu imao bar po jedan nadimak!

Da li ste imali nadimak u detinjstvu? Da li ste ga voleli? Koliko je to uticalo na vas? Sećate li se nadimaka vaših prijatelja? Da li su ih zadržali do danas?Setite li se svog detinjstva, i svoje, lične, intimne priče o nadimcima. Naime, koliko god neke pojave bile podložne promenama, koliko god se menjala vremena u kojima smo mi rasli i u kojima smo sada, koliko god bila drugačija škola, igre, komunikacija... priča o nadimcima ostaje uvek ista.

Postoje dva osnovna kriterijuma kako se nadimci dobijaju.

1. Po nekoj fizičkoj karakteristici. Obično su pogrdni, uvredljivi i gotovo ih je nemoguće voleti. Takvi su nadimci, na primer: Ćora, Zuba, Buca, Mršavi...

2. Skraćenica ili varijanta izvedena iz prezimena ili imena. Lakše se prihvataju, jer su već deo nas, naših imena i prezimena, a u njima nema ničeg uvredljivog. Pera, Laza, Mrki, Laki...

Koji je bio vaš nadimak?Kako je nastao?Da li ste ga voleli ili ne?I Zašto?
Da li vas taj nadimak još uvek prati?


 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice Nadimka koji sam dobila od malih nogu,a koji me i dan danas prati je NANI!
Taj nadimak sam sama sebi dala Very Happy !
Posto mi je bilo kao maloj tesko da izgovorim Sanja,prekrstila sam se u Nani i tako su svi poceli i da me zovu..
Pored "Nani" mama & tata su znali da me zovu i "Mrvica"..Razlog tome je bio naravno sto sam bila malecka!
Nadimci koji su me dalje "pratili" bili su "Sanjci,Sale,Saki,STRUJA (Nadimak koji je nastao u Osnovnoj Skoli zbog cestog poredjenja da sam "Luda Ko Struja" pa je eto i dan danas ostao ),A onda su na snagu stupili nadimci poput "Trofi,Strujana,Strujcek.."
I Meni najdrazi nadimci koji me prate u zadnje vreme su Krempitica (Kako me Zove Moja Sampitica), naravno Tresnjica ..Nadimak koji su mi dodeli moju najdrazi prijatelji,verovatno zbog moje prevelike ljubavi prema Tresnjama!Srebrna (srebro nosim u ogromnim kolicinama..),zatim meni jako dragi nadimak Palacinkica!Smile
Mada su tu i nadimci tipa:Beba,Ljubic,Misic,Super Maca (to je vise zezanje,posto kad sam bila mala sam uvek govorila "Ide sad Nani da telefonira kao prava Super Maca" hahahaha)..i ima ih...

Ovo bi bilo samo ukratko o mojim nadimcima..a slede price i o nadimcima mojih prijatelja..
Inace sam osoba koja obozava da 'prekrsti' sebi drage prijatelje,sto ste sigurno vec i sami mogli da primetite Smile!I naravno ne samo prijatelje...Smile

Deckonja je prekrsten u Kasperce,Vrachar u Vraki,Ksenija_86 u Breskvica..Smile

Mah,Mah..
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 03, 2004 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam svega 2 nadimka koja priznajem: Madža (j se u anglo-američkom alfabetu čita kao džej - jedna Parižanka me je zvala Maža, a ekipa u Barseloni Maha, takodje zbog toga što se slovo j u različitim alfabetima preobražava u izgovoru; svidja mi se što mi je samo jednog imena, a toliko imena), i Manh (kraće od Manhattan)...pojedinci me zovu i drugačije poput Majana, Majolino, Max...etc. (ne stoje mi deminutivi) i ja se propoznajem i odazivam, ali to ne kapiram kao deo sebe...
Virtuelnih nadimaka mi je prilepljeno sijaset i svi su mi dragi, ali 2 izdvajam kao posebna: Kiler(čić) i Likica...

...o prijateljima i njihovim nadimcima, posle tebe TrešnjO...
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 03, 2004 8:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zovu me TJORA. U 7 razredu osnovne sam imao neku infekciju na oku, posle fudbala je zaradio. Ja sam to naravno cackao i eto gaaa....nije proslo mnogo i stavili mi neku gazu na oko. Tako sam bio polu slep ili ti TJORAV nekih nedelju dana i tu mene (ih...deca ko deca...) prozvali TJOOORAAAAAAA!

osto ja tako tjora....
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 03, 2004 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neki,nekili,neskili,mikili,nakili, a ponekad sam i baba roga i vestica i svraka mada mnogima odavde i nence
 
sekula_au
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 28 Apr 2004
Poruke: 3603
Mesto: adelaide australija/subotica srbija

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 04, 2004 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mene zovu doca od kad sam dosao u australiju zato sto sam doktor za nerad tako oni kazu ali nijebas tako Very Happy Very Happy Very Happy
 
hogar sa medaka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 72

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 6871
Mesto: beogradski pašaluk

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 29, 2004 12:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nadimak iz detinjstva?

Šele. To mi je od prezimena. Valjda da nema nikog sa mojim prezimenom koga ne zovu tako, skraćeno.
Isti nadimak kao grbavi, iz Crvene Zvezde!
Danas me po nadimku niko, ili retko, vrlo retko ko zove...

A sećam se svojih prijatelja iz detinjstva:
Stiv, Mare, Lobanja, Šule, Ćeba, Miškec, Srle, Beba, Jaca, Maja, Bilja...
Izgleda da devojčicama nismo davali pogrdne nadimke?
To je bio "kodeks" u moje vreme.

Wink

_________________
pičim redom i beležim kredom!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 29, 2004 9:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm...ja nisam imala ni ime čestito Embarassed ...jer nije bila očekivana ženska, nego muška beba...onda su tata i mama smišljali imena, a kum odabrao...

Potom je mama smislila da odabrano ime zvuči prilično strogo za nekog ko se rodio sa 2400 grama i počela da me "proziva" sa "Veco" i "Sine" ...i tako ostalo i danas...

Drago mi je još i kad me oni koji me vole oslove sa "mala" i "bubice", a naročito sa "bebo" Embarassed ...

...a na Veki se naježim, ič mi se to ne sviđa
Confused

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!


Poslednja prepravka: vecadok datum Sub Jul 23, 2005 12:06 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 30, 2004 10:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mene su kao malu zvali Duki i Duda Evil or Very Mad
sto me je jako nerviralo naravno Twisted Evil
a sad me zovu svakako,svi u porodici me oslovljavaju sa ljubavi,osim tate Mr. Green
u drustvu me mnogi zovu Jano,verovatno zbog sestre,a na netu imam milion i jedan nadimak Wink
 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 30, 2004 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je nadimak Bole . Taj sam nadimak pokupio u Osnovnoj skoli , dat je po mom prezimenu . U mom rodnom kraju 80 posto ljudi me znaju po nadimku samo , pa kad im kazem kako se zovem onda se oni cude Very Happy Ali meni ne smeta nadimak , moze da ostane
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 30, 2004 7:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iz detinjstva i prve mladosti nosim nadimak Trle ili Trsa zbog trsave kose....tako me zvao i prvi momak moja velika prva ljubav...

moj dragi me je zvao cupavi secer ili secerlemica....sada je to " schaatje" na holandskom a znaci draga ..mila....tako nesto

jedan jako drag prijatelj mi je dao nadimak Cupa...opet naziv zbog cupave kose....

_________________
 
the_cica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 30 Jul 2004
Poruke: 3520
Mesto: kragujevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 14, 2004 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvi nadimak sam dobila u osnovnoj skoli-SARGAREPA,zahvaljujuci mojoj kosi...
Sledeci-Scully sam dobila u srednjoj od jedne drugarice koju sam neodoljivo podsecala na doticnu ...cak me je tako predstavljala ljudima..mnogima se dopalo te su nastavili tako da me zovu!!!!

_________________
....otvorim nebo lako
kad pozelim to......
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Trač partija ~ -> Prica o nadimcima Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  sledeća
Strana 1 od 18

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon