www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta kad vas jos neko razume?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 5:12 am    Naslov poruke: Sta kad vas jos neko razume? Na vrh strane Na dno strane

Pricamo nasim jezikom misleci da nas niko ne razume, da li vam se desilo da ste pocrveneli jer ste shvatili da vas jos neko razume u blizini?

Kakva su vasa iskustva i da li ste nasli u slicnoj situaciji ?


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 6:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj da ne pricam kad smo ogovarali zenu (njene suvisne kilograme) pa nam se okrenula i rekla "Mater vam je debela" Mr. Green

Drugom prilikom klopamo u New Yorku u nekoj prcvarnici i prigovaramo "jesu osolili ovo", "ne znaju oni kako se kuha kod nas" a baba iz kuhinje "idite materi svojoj pa nek vam kuha..." Mr. Green

Jednom gledamo neke zene i mislimo da su ciganke. I medju sobom razgovaramo "Sta mislis, jesu li ciganke ili nisu..." i sl. Kad zena odgovara: "Jesmo, Ciganke smo... i Cigani su ljudi" Mr. Green

A veterinar nam je ne zemljak nego mi i prezimenjak, a ja pojma nisam imao... to ne smijem ni da pocnem pricati.

He he he, imam ja tih dogodovstina...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 8:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Desilo se u Parizu npr. dok smo se vozili sa onim brodičima po rijeki, ja i jaran smo vani, cigara i tako, i prolazimo pored Notre Damme i nvro narod vani da se slika, i jaran če ti: Ma kud se guraš ebem ti majku ludu!

Žena se ljepo okrenu i kaže: A meni majku ebeš?? Jeli BiiiiP debelo!!!

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 4:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas sam se nasmejala Laughing Mislim da nam se svakom desilo nesto slicno Mr. Green vasi slucajevi su strava Laughing Imam jedan nije bas nesto al poklapa se s temom. Mr. Green

Desilo se pre nekoliko isli smo svi skupa studenti u neki muzej da bi odradili neki projekat, i isli vozom, bilo je nekoliko nasih studenata ukljucujuci mene Mr. Green i tako momci zapeli gledaju neku zensku sto sedi preko puta, pricaju oni svasta "dobra je ova", "ajd joj trazi br" "kad izadje idi za njom" i malo vulgarnih izraza... Rolling Eyes Ja im kazem da se devojka smesi jer cuje sta pricaju, i kazem da mislim da ih razume, oni nista... nastavljaju po svom...

Devojka je ustala jer je njen bio sledeci stop i obratila se kaze: Odakle ste momci? ovi nista Laughing Kako vas je mati lepo vaspitala? Confused "Vratite se odakle ste dosli, naucite se kulture" i rekla jos par komentara koje ne bih da navodim Laughing i otisla.

A ovi nisu pregovorili ni rec, samo su stali, ukocili se, crvenilo ih spopalo Laughing taman im, a rekla sam da ucute da mi je nesto sumljiva...

Ne treba nigde nista govorit lose jer nikad neznas ko ce da te razume Mr. Green
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a dogodilo mi se dok sam živjela u grčkoj, radila sam na nekom seminaru, projekti, mozak mi je bio kao kaša tih dana, samo sam na grčkom pričala, zaboravila sam sve kaj ima veze s našim jezicima, ili grčki ili engleski. i cijeli jedan dan sam bila s nekim tipom koji je takodjer radio na toj konvenciji bla,bla ali nisam mu zapamtila ime niti znala što o njemu, upoznala ga to jutro i sve kaj smo pričali bilo je na poslovnoj bazi i na grčkom ,on misli ja sam odatle, ja mislim on je odatle itd . otišli nas dvoje na ručak, preumorni, ja već iživcirana , pričamo na grčkom već cijeli dan, meni se ide doma, samo radimo i zvoni mi mobitel zove me drugarica da mi kaže nešt neki DJ gostuje bla,bla ajd se vrati, kaj radiš tu i ja nisam ni gledala ovog tipa, okrenula glavu i pričam na našem "ma evo me s nekim smaračem, jedva čekam doma ne mogu ga više gledat " bla, bla i završim razgovor a ovaj stao , šuti i gleda me, oči mu kao krofne i tek će on na našem " nemoj me zaj*ebavat "

Shocked Shocked
 
akica77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 21 Maj 2008
Poruke: 3

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 19, 2008 9:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam jednom sa prijateljicom zafrkavala momka koji je prodavao hot- dog .Bio je strasno zgodan , a ja sam lupala svasta na nasem dok sam cekala u redu . Na kraju mi je pruzio onaj hot dog i rekao uz osmijeh " Dodjite nam ponovo " . Toliko me bilo sramota da sam stajala sigurno jos minutu otvorenih usta dok sam pokusavala da se sjetim sta sam sve lupala , a bilo je svakavih asocijacija vezanih za virsle i frajera Mr. Green
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 19, 2008 10:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije se meni desilo ali sam čuo dosta primeraka naših ' bisera ' iz prodavnica pa ću evo samo da dam jedan za sada

Išao od jednog mog druga ćale da kupi neke namirnice .. i sad hteo čovek da prođe da uzme pavlaku iz frižidera i kako je neki čovek stao na sred frižidera i gleda a ovaj ti došao svojoj ženi

' E vidi ovog budale 'ebo mu pas mater .. stao mi ovde da ne mogu da vidim ništa '

.. a onda je dobio veoma lep odgovor i to sa pogledom na frižider

' A ako ti se ja sad okrenem .. pa kad te tresnem po sred te tintare .. ima da ti zatvorim oba oka pa nećeš moći ništa da vidiš '

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 29, 2008 4:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo novijeg dogadjaja, a joj sramote moje Embarassed Mr. Green

Isla ja poslat neko preporucno pismo u posti i uvek je prepuno, i ceka se malo duze... a ja ko uvek zurim pa zurim Mr. Green
Ne gledam ja ko je ispred mene, bila s detetom, gledam sat i kako cu sto pre begat odatle. I zena ispred mene tako smotana ispred nje dosta razmaka i ona ne mrda, ukocila se zena joj zivce mi kida ne pomera... Ja ni tamo ni ovamo reko "joj ajd mrdni malo glupaco" Embarassed Laughing Laughing Laughing Laughing kad se ona okrenula kaze mi jel ti to meni Embarassed ja nisam umela izustit ni "A" reko ma izvinite iznervirana sam a mogla bi se malo i pomerit Laughing Laughing Laughing mozda da sam bila sama bilo bi svasta ovako valjda me dete spaslo Mr. Green ipak sam morala sacekat red iako sam gledala u pod celo vreme Mr. Green taman mi ga, treba mi jezik skratit Laughing Laughing Laughing Mr. Green
 
Betty_Barclay
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 335
Mesto: Dijaspora

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 29, 2008 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije mi se jos desilo, jer znam da u mojoj okolini ima dosta nasih i uvjek te neko razumije, zato uvjek pazim kako sta pricam. Mr. Green

_________________
Zaljubljena sam ja u svog malog secera,
zaljubljena sam ja, sad bi samo plesala
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pre par godina kad sam bila u Veneciji, ja i drugarica sedele u jednom kaficu gde su svi stolovi za 4 osobe ali posto ima malo prostora, po dva i dva su stavljeni zajedno, tako da smo ja i drugarica sedele na jednom kraju a 3 momka i jedna devojka na drugom. I tako pricamo nas dve nesto na slovenacki, kad pocnu ovi ugotavljati koji jezik nas dve pricamo. Zezaju se oni, smeju, a i meni bas smesno i zanimljivo slusati njih sta sve pricaju o nama zato sto ih razumem (prvo sam mislila da su iz Hrvatske) ... posle kad smo dobili pice, pita devojka (koja je narucila morsku picu) drustvo da li sme odneti te skoljke kuci, i kaze neko kao pitajmo ove devojke, pa ako se osmesimo, reci cemo da smo iz Albanije Mr. Green Mr. Green Mr. Green
I tako oni pitaju na Engleskom, a ja im lepo po nase odgovorim Laughing Laughing Laughing sokirali se ljudi Mr. Green Mr. Green Mr. Green


I jednom kad smo ja i mama nesto kupovale u Becu na nekoj pijaci, zena koja je prodavala jede neki sendvic, i ja onako mami kao "Kad bi ova znala da postoji pita, sigurno ne bih jela taj sendvic", kupimo mi i vec krenemo kad ce ti prodavacica "Meni je najbolja sa krompirom, a tebi?" Laughing Laughing Laughing ja samo pocrvenela i gurnula mamu da idemo Embarassed Embarassed Mr. Green Mr. Green

_________________
I dižem glavu gore, kao ratnik što ide u boj. Dok vetar šiba u lice, ja odlazim stari moj ...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Sta kad vas jos neko razume? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon