www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kakvim se sve poslovima bave nasi ljudi u inostranstvu ?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 5:25 am    Naslov poruke: Kakvim se sve poslovima bave nasi ljudi u inostranstvu ? Na vrh strane Na dno strane

Mnogo ljudi je otislo iz svoje domovine, daleko od voljenih, prijatelja i rodbine, svako se snalazi kako moze i ume.

Sta vi mislite Confused Kojim poslom se bave oni sto su na "crno"? a i oni koju nisu? Cime se najvise bave imigranti ?


 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 11:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bi reko vecina u gradjevini Wink ili po fabrikama ili kao kamiondzije. Uglavnom poslovi gde ne treba velika skola a ipak zaradjuje dobro. Ali i to se menja polako, sve vise i vise nasih rade i na drugim mestima.

_________________
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^ Slazem se.
Vise je njih u gradjevini, cistoci i slicno gde god se nadje prilika za ove bez papira, ipak mora se radit kad nemas izlaza daj sta das. E sad za ove koji imaju, neki su na boljem polozaju to jest ne rade teske fizicke poslove i lakse im je naci posao, neki i koji su zavrsili nesto iz nekih razloga ne rade svoju profesiju, a neki da. Sve to dodje koliko je ko snalazljiv i kako se ko snadje. Al sve u svemu sve se menja polako i sve je vise nasih ljudi koji su na boljoj i jacoj funkciji.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo mi smeta to stereotipno gledanje, da je bauštela za nas južnjake...

Dobro, istini na volju, to je bio tada poso, ali iskreno, ko od naših staraca je imao neku školu pa da je mogo naći kakav bolji ili recimo čistiji i lakši poso?

Šta je danas??? Hm, kako se odlućiš, tako češ živjeti i raditi. Ako si mangup, radit češ na baušteli, ali, ako si imalo spreman na neke žrtve, školovat češ se i nači češ sebi poso. Nije svijet ko što je to kod nas mišljenje, da je naš narod manje vrijedan i da ga neće zaposliti na nekom boljem radnom mjestu. Dokaži se i bit češ cijenjen, a budi mangup, nema tebi nego cigla i malta.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Dobro, istini na volju, to je bio tada poso, ali iskreno, ko od naših staraca je imao neku školu pa da je mogo naći kakav bolji ili recimo čistiji i lakši poso?

^ Slazem se s tobom. Istina je da nasi starci nisu imali neku skolu da bi radili neki cistiji i bolji posao, radili su daj sta das, sta bilo da bi radili i zaradili ko sto bi svako. Pa i sada ima toga al ima i onih koji zavrse a nemogu naci posao svoje struke a opet ima i onih koji se snadje bolje i bez skole nego ovi koji zavrse nesto.

Citat:
kako se odlućiš, tako češ živjeti i raditi... ako si imalo spreman na neke žrtve, školovat češ se i nači češ sebi poso. Nije svijet ko što je to kod nas mišljenje, da je naš narod manje vrijedan i da ga neće zaposliti na nekom boljem radnom mjestu. Dokaži se i bit češ cijenjen

Naravno da nema omalozavanja i slazem se opet sa ovim kako se odlucis tako ces ziveti i raditi. Ako imas petlju, cilj i volju mozes postici zeljeno. Cijenjen ces biti ako se dokazes i cestito radis svoj deo. Svako ima drugaciji pogled na svet kao i drugacije razmisljanje sto se tice buducnosti. Sve se moze postici ako zelimo i imamo volju, znaci individualno kako se odlucis tako ces i ziveti.
 
nino141
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 40

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 06, 2008 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Caos Ljudi.....

Svi ste vi realni, vecina zemljaka iz bivse juge je dosla u razne zemlje ajde da izdvojimo par u evropi poput Svice, Nemacke, Francuske, Austrije.... Kako bi radili svakakve poslove, ja se nikad necu sramiti time...

A to sto mi klinci od tih ljudi smo se skolovali po zapadu je druga prica, kao svakakvi talas emigranata, svako od nas zeli da postigne nesto vise od roditelja... bolji posao, materijalno obezbedjen il sta ja znam

A ja licno cenim svoje roditelje zbog 1 stvarcice pre svega, to jest sto su Mog mladjeg brata i Mene izveli na pravi put, ma nebitno koji posao radili Wink

Al tacna je ta istina, da se sve meja, sve vise i vise kadrovskih poslova se okrecu ka nama Wink
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 21, 2008 2:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rade sta moraju da prezive kao i u srbiji. ne bih ja to generalizovala, nema tu neke razlike. neki se stide, neki ne, ali svakako moraju da rade i nemaju od koga da ocekuju kao u domovini Mr. Green

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
visnjik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 23 Nov 2008
Poruke: 3

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 03, 2008 4:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

raditi se mora bez obzira u kojoj drzavi zivis!
 
Betty_Barclay
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 335
Mesto: Dijaspora

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 03, 2008 4:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

istina da se vecina i ovdje bavi sa baustelom ili ciscenjem ili u fabrikama, al to rade za njihovu djecu da bi nji mogli skolovati i omogucit him bolji posao.

_________________
Zaljubljena sam ja u svog malog secera,
zaljubljena sam ja, sad bi samo plesala
 
Twix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 120
Mesto: Johannesburg

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 11, 2008 2:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam u IT-ju od kad sam stigao...
Posao sam nasao nakon prvog poslatog CV-ja (isto to popodne kad sam ga poslao) Very Happy
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 11, 2008 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Sta vi mislite Confused Kojim poslom se bave oni sto su na "crno"? a i oni koju nisu? Cime se najvise bave imigranti ?

^ Ovo bese pitanje.
Da ne skrecemo s teme, cime se bavimo postoji druga tema... Ovde je vec pitanje kojim/kakvim se sve poslovima bave nasi ljudi uopste, oni na "crno" kao i oni s papirima.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 11, 2009 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vecina tih starijih generacija su gradjevinci i cistaci.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Kakvim se sve poslovima bave nasi ljudi u inostranstvu ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon