www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kredit i žirant(jamac)
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 05, 2009 8:25 pm    Naslov poruke: Kredit i žirant(jamac) Na vrh strane Na dno strane

Povod ove teme je jednostavan. Ovih dana često s prijateljima u priči čujem kako su podigli veliki kredit zbog raznoraznih razloga , sada su ostali ili bez posla ili im se plata smanjila , a banka potražuje svoje što je i normalno Mr. Green
Znači prvo pitanje se odnosi na to da li ste dizali kredite , gdje , kako , šta i kako se to kod vas provodi i raspetljava??'

Druga tema koja je ovih dana sve više i više u pričama ljudi jeste biti nekome žirant ( jamac ). Naime mnogo njih se uhvatilo za glavu , jer su bili žiranti ( jamci ) nekome i sada im dolazi od banaka da vraćaju umjesto njih kredit.
Evo jedan primjer , moj jedan kolega je bio žirant dvojici rodjaka , jedan je ostao bez posla koji mu je bio jedino primanje , drugi se uhvatio lošeg društva i kocke i nema ni za kafu i sad mu dolazi da umjesto njih plaća banci njihove rate kredita.

Druga priča je ta što je jedna žena inače poslovna žena i poduzetnica htjela više no što je mogla pa je dizala ogromne kredite. Jedna komsinica moja joj je bila žirant i jos dosta njih jer je dizala kredite predpostavlja se oko 250 000 eura , oduzeli su joj stan , radnje , jedan od žiranata joj je uzeo najnovijeg mercedesa Mr. Green , ali što je najžalosnije ova komšinica svaki mjesec umjesto nje banci mora da uplaćuje ratu od 1 500 eura Mr. Green

Šta vi mislite o svemu ovome????



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 06, 2009 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada nisam bio za tu opciju,podizanje kredita,pogotovo na prostorima bih.
Žirant jesam bio par puta,Ustvari još sam uvijek.Ali to nisu nikakvi veliki krediti.
Mada ovim ljudima bih bio žirant,i kada bi bili u pitanju i veći krediti.
Ja sam za onu opciju,pokrij se onoliko koliko ti je jorgan dugačak.
Pa tako i živim shodno tome.
Mada je velika mogućnost,da uskoro uzmem jedan automobil na kredit.
Mislim da neće da bude problema sa otplatom kredita.
I ako to nije baš moja ideja ,ali hajde,šta ću brojčano sam nadjačan.
Takođe znam za dosta slučajeva gdje su se ljudi zaletili na prvu,i podigli
kredite za bezvezne stvari.Pa sad imaju velikih problema.
Neznam koga baš muka natjera sigurno da mora da podigne nekakav kredit.
A kako će da ga vraća o tome ljudi i ne misle baš puno,dok ne skrše novac.
Ali tada je već kasno.Ovo što si navela 1,500 eura,hm kabasto skroz.
Dobro je da ima odakle da plaća milju ipo evrića ratu.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 06, 2009 3:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ova zena sto vraca 1 500 eura je zena ciji covjek ima svoju gradjevinsku firmu i ne vraca ona svoj kredit nego kao zirant koji je bila jednoj zenskoj. a zenska je digla kredite i ova zena je kao zirant samo ztva te bahate mlade zene razumijes šamar.

Ona vraca tudji kredit u iznosu od 1 500 eura Very Happy

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 06, 2009 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Chim garantujesh/jemchish za nekoga, onda mora da znash da mozhe da se desi da placash za tog istog. Chim banke trazhe zhiranta za nekoga, to znachi da taj i nije bash dobar klijent za davanje kredita. Tako da ja ne garantujem ni za koga. Ni za suprugu. Jer, ako ona hoce neshto putem kredita da finansira - bujrum, bez mene. Ako nece da ti/joj/mu daju toliko i toliko novca - onda nisi vredna toliko, tj. nemash nikakve sigurnosti iza sebe (nekretnine i sl.). A na platu... na to se ne daje puno, jer od danas do sutra ostanemo bez posla i eto problema - za banke. Uvek pruzham noge koliko mi je dug jorgan (malo drugachije recheno).

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 3:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odakle joj lova,to pitam,kako vraća ,ili kako plaća ratu kredita,koji nije ona podigla,nego je bila žirant.Kažem dobro je da može da plaća ratu od 1,500 eura.
Ali pošto joj muž ima građevinsku firmu,eto odakle joj lova...Mada je ne bitno šta
ima opet je mnogo 1,500eura mjesečno.
Razumjeh ja @cb.I mislio sam na ovu što vraća tuđi kredit.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ama nije u pitanju odakle joj lova bolan šamar , ali je jako bezobrazno barem po mome razmisljanju da se neko sepuri poput pauna i za svoje provode i gluposti dize kredite od nekih 100 000 eura i vise da bi kupila sebi stan , najnoviji model mercedesa , da bi svaki dan mogla ici u drugu drzavu na kafu itd. i onda na kraju ovi ziranti jadni moraju da odplacuju te njene prohtjeve , a ona ko jadna sta ce ne moze nista , jer oduzeli su joj sto su mogli a vise nema jer je sve potrosila Mr. Green

Ja polazim od sebe da se meni desi takvo sta ( a nece jer nikad u zivotu ni rodjenoj majci ne bih bila zirant , sto kaze Baraba ako joj treba neka dize na svoje ime ) , ali zamisli da sam izasla u susret nekome tako i hajde da pomognem i na kraju se ispostavi da ja moram da vracam nekome 1500 eura mjesecno radi toga sto je ona dizala kredit da ide svako ljeto u drugu drzavu na odmor , a ja se borim da svoju djecu odvedem barem u Hrvatsku ili CG na more nekoliko dana...

O tome je rijec šamar o vraćanju tudjeg kredita kontas , nije bitno da li zirant ima ili nema da vraca to banci

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa kako rekoh,dobro je da se može vraćati kredit,misleći na ovu što vraća,a nije podigla,kredit.Šta da nema odakle da vraća.Da joj plene imovinu itd.
Na to sam mislio,kontam bolan šta pišeš,i samo pitam,i kažem da je dobro što ima
odakle da vraća.
Nevidim problem,sje*** se,i nije ni prva ni zadnja.Radi se na tome da se žiranti zaštite na nekakav način.
Trenutno kredit na odrđeni iznos,se može podići uz žiranta,i hipoteku na vlastitu imovinu.
Pa banke,prvo idu na opciju,naplate od žiranta.Pa tek ako žirant nije u mogućnosti,onda se ide na hipoteku,i blokiranje svih mogućih računa,pa i na uplatu za zdravstvo itd.
Pošto će u skorije vreme da se(valjda)prihvati zakon o zaštiti žiranta.
Neće da bude problema.I krediti na bilo koji iznos,će moći da podigne samo onaj,
ko ima nekakav garant u duploj vrednosti u nepokretnoj,ili pokretnoj imovini.
Kako je inače svugdje na ovome svijetu.
Samo da dodam da bosna i hercegovina još uvijek nije spustila kamatne stope.
Iako su sve banke na ovome svijetu to uradile.
Mislim još jedan razlog za razmišljanje,šta i ko stoji iza BiH.
A na pitanje "šta vi mislite o svemu ovome"sam odgovorio u prvom postu na ovoj temi.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Kredit i žirant(jamac) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon