www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta je filozofija? Da li je suvisna ili ...
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
gorka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 10:51 am    Naslov poruke: Sta je filozofija? Da li je suvisna ili ... Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima,
ja sam magistrirao filozofiju, ali kod mnogih ljudi filozofija jeste samo pametovanje i nije nesto sto bi trazilo skolovanje i naprezanje.
Sta je vase misljenje?
Mozemo poceti sa pitanjem kako definisete filozofiju?


 
zandrey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 7:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filozofija, bar za mane, je nacin razmisljanja i aplikacija tog razmisljanja na konkretan nacin u zivotu.
Moj nastavnik filozofije nam je uvjek govorio, "svak ima filozofiju, ili je it izaberes, ili ti je neko nametne, ali svi imaju neku filozofiju."
U tom kontekstu, mozemo da kazemo da filozofija ubija - prvi svijetski rat, drugi svijetski rat, ... bsvi ratovi od kako je svijet nastao su imali neku filozofiju iza njih, i zbog the filozofije su ljudi ubijali i ginuli.
 
gorka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam shvatio dali hoces da kazes da filozofija samo ubija, ili je to bio ipak samo jedan primer za filozofiju u pozadinama delanja.
Svakako, vazno je i da pojasnimo nas stav o pitanju dali filozofija moze biti prihvacena kao i sve ostale nauke, ili ipak to nije nauka. Ako nije nauka, pa sta je?
 
zandrey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

filozofija je nauka koja obuhvata sve druge nauke.
Moze se reci da bez filozofije ni jedna druga nauka nebi postojala.
Ali, za razliku od drugih nauka koje je zapocela, filozofija pokusava da objasni cijeli kozmos, od najveceg do najmanjeg, i to sve jednom teorijom.
Dok nam hemija moze reci da je voda H2O, to nema inkakve primjene na kako ja zivim svoj zivot. Filozofija je nesto sto daje smisao zivotu. prakticno "znanje" i razmisljnje.
Cak se moze i reci da je vjera filozoficki postavljena, jer nam daje taj neki nacin razmisljanja i aplikaciju tog razmisljanja u zivotu - a ne samo bezkorisne fakte kao 2+2=4.
 
blue boy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 31, 2005 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imamo kretanje u prostoru, i kretanje u svijesti. Filozofija je kretanje u svijesti. Mislim na to da se radi o tome da su mislioci prije nas presli odredjen put i nama u naslijedje ostavili putokaze.

Mozda zvuci previse poetski, ali ja filozofiju ne vidim kao neko konacno postignuce vec kao putovanje.
 
ELENA VUKOVIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2004
Poruke: 1006
Mesto: Zlatna Sredina

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2005 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filozofija nam pomaze da definisemo neke stvari i sagledamo ih drugacije.Apsolutno smatram da Filozofija nije samo ucenje vec i produhovljavanje coveka.Jednom sam procitala: ,,Zapanjujuce je to koliko je ljudski lik isflekan gluposcu i zlom" koliko je samo istine u toj kratkoj recenici.
 
nesanica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 89

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja filozofiju obo?avam. to mi je najdra?i predmet. i mislim da je preko potreban i za ljude koji ?ele da vode dr?avu. bar tako ka?e platon u svojoj Dr?avi. 'dr?avu koja ?eli dobro funkcionirati mora da vodi filozof.'
 
samricak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Apr 2005
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

filozovija je nauka koja proucava covjeka... sta je stvarnost, realnos, zabluda, sta je tacno sta nije... jako zanimljiva stvar..
 
tashica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 16

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 16, 2005 12:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da je filozofija specifican nacin gledanja na svet. Jako mi se svidja sto je filozofija nauka u kojoj je sve relativno, i sve se svodi na moci verbalnog izrazavanja. Od filozofa su mi omiljeni Pitagora i Tales iz Mileta, mada nemam neki poseban razlog za to.. mozda su to njihovi zanimljivi zivoti, a mozda je to zbog njihovog specificnog pogleda na svet
 
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 29, 2005 11:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filozofija je carstvo uma,a um je carstvo slobode za kojom svi ceznemo. Zasto filozofija-tezim drugacijem sagledavanju stvarnosti,sveobuhvatnom objasnjenju koje ide iza i preko stedre,ali prolazne i nestalne,varijabilne raznovrsnosti oko nas

_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
dole
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 15

PorukaPostavljena: Uto Maj 03, 2005 7:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

filozofija je vema bitna ali samo za ljude razumiju i shvatju je kao takvu Question
 
wudoo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 12 Mar 2005
Poruke: 8

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja kazem filozofija je vrlo bitna kako god ga okrenes ... trening mozga i pogadjanje teorija od kojeg je nesto mozda cak i istinito i pomaze u razvoju Smile
Nikad se nezna .... (ako me ko razume sta sam hteo da kazem )
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sta je filozofija? Da li je suvisna ili ... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon