www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

„Selo gori, a baba se češlja"
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~
::  
Autor Poruka
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 15, 2008 10:48 am    Naslov poruke: „Selo gori, a baba se češlja" Na vrh strane Na dno strane

Selo gori: Postanite i vi glumac u seriji!
Radoš Bajić nastavio snimanje najgledanije TV serije svih vremena „Selo gori, a baba se češlja", na RTS-u počelo repriziranje prvih epizoda
Izvor: Press

Najgledanija TV serija u Srbiji svih vremena „Selo gori, a baba se češlja" reprizno će se emitovati od večeras na RTS-u. Svakog radnog dana (osim petka), sve do 20. decembra 2008. godine, biće prikazane 24 stare epizode, a nakon toga narednih 26 subota emitovaće se novi, treći ciklus koji Radoš Bajić snima u okolini Vrnjačke Banje, Kruševca i Kragujevca.

Dok se gledaoci podsećaju urnebesnih dogodovština Radašina, sina Dragana, Radojke, Dragojla i ostalih živopisnih likova, Bajić već uveliko pravi nove zaplete u kojima će, pored ostalih, učestvovati glumci Suzana Petričević, Meto Jovanovski, Branko Đurić, Vjera Mujović, pevačica Goca Tržan, voditeljka Suzana Mančić, ali i mnogi drugi.
Nedeljko Bajić, glumac i koproducent serije, kaže za Press da se raduje snimanju svake epizode ove komedija sa elementima melodrame, čiji su junaci mali, obični, ali dragi ljudi:
- Trenutno se nalazimo u Kragujevcu, gde se snima povratak iz Kanade Radoslava, lika kojeg ja igram. Snimanje se odvija u KBC „Kragujevac", jer se Radojka, moja majka u seriji nalazi u njoj zbog bolesti. Lepo vreme nam ide na ruku i radujemo se svakoj novoj epizodi - rekao je Bajić za Press.

Zaigrajte i vi u "Selu..."

Ekipa producentske kuće „Kontrast", dnevne novine Press i TV emisija „Žikina šarenica" zajednički traže novog glumca za seriju „Selo gori"

Na konkurs mogu da se jave plavokosi dečaci između devet i jedanaest godina, a izabrani naturščik u seriji će igrati sina Svetlane, koju glumi Suzana Mančić.
Prošle nedelje u „Šarenici" najavljeno je da zainteresovani do polovine decembra mogu da šalju slike na adresu ove emisije, kao i adresu dnevnog lista Press (Beograd, Kraljice Marije 1/14), koji će učestvovati u završnom kastingu za izbor novog glumca u seriji.

>>> Sve o nastavku serije Selo gori a baba se ceslja
0 коментара Procitajte i... TV
Goca Tržan, Jorgovanka u "Selo gori a baba se ceslja"
Goca Tržan-Marinković, devojka koja se sjajnim glasom i ponekad buntovnim ponašanjem probila na muzičkoj sceni, okrenula je ploču. Uozbiljila se, udala, rodila dete, postala uzorna majka, supruga, ali i glumica u najgledanijoj seriji „Selo gori, baba se češlja!
V. ARSIĆ, Press

- Bio je to težak put, te transformacije. Bilo je i uspona i padova, kao kod svakoga. Ipak, to je moj put i ja ga ne bih menjala. Sve je to bilo sazrevanje i trebalo je da prođem kroz sve te faze da bih došla do ove poslednje - uzorne majke i supruge. Što se transformacija tiče, svaka promena osvežava. Osim toga, posao mi je da šokiram publiku, što i dalje činim - rekla je Goca za Press.
- Najavljivali ste povlačenje s muzičke scene. To je bilo pre poznanstva sa sadašnjim mužem i planiranjem porodice. Vi ste i dalje tu, i to vrlo intenzivno.
- Ovaj posao se ne sastoji samo od snimanja CD-ova, pojavljivanja na koncertima i smeškanja pred kamerama već je skopčan i s mnogim neprijatnostima. Svakodnevno se suočavam s ružnim i neproverenim napisima u novima, telefonskim uznemiravanjem i mnogim drugim stresovima. Veoma često mi se dešavalo da tako revoltirana sednem za volan, za šta je potrebna posebna koncentracija. Ljudi to ne shvataju. U jednom trenutku mi je bilo dosta svega i zaista sam poželela da se povučem, naročito kada sam ostala u drugom stanju. Međutim, ta pauza i materinstvo su mi napunili baterije i ja sam sada spremna za nove poduhvate.
- Nedavno ste snimili album. Da li već promovišete nove pesme?
- Ovih dana mnogo radim, stalno sam na putu i imam brojna gostovanja. U septembru planiram da snimim nekoliko spotova i pripremam koncert u Beogradu, koji će se održati u narednih godinu dana. Pored svega toga, ovih dana „pravim izlet" u sasvim nove vode.
- „Selo gori, a baba se češlja" i lik Jorgovanke. Možete li nam otkriti nešto više?
- Jorgovanka je nova ljubav sina Dragana. To je sve što vam mogu reći o samoj ulozi. Za sada je planirano da snimim četiri epizode, ali koliko sam uspela da upoznam Radoša Bajića, ne bih se kladila da će se na tome završiti!
- Kako je došlo do vaše saradnje?
- Pozvao me je Predrag Jočić, direktor fotografije, i predložio mi saradnju. Bila sam šokirana. Kasnije sam stupila u kontakt i s Radošem, koji mi je rekao da je ovu ulogu pisao za mene. U početku sam bila pomalo skeptična jer sam mislila da je serija poput mnogih poluprofesionalnih. Međutim, kada sam pogledala prve četiri epizode, koje sam dobila od ekipe na DVD-u, shvatila sam da se radi o veoma ozbiljnom projektu. Ova uloga je za mene veliki kompliment.
- Da li imate tremu pošto nemate glumačko iskustvo?
- U početku sam imala veliku tremu, ali kada sam došla ovde, ona je nestala. Opuštena sam od prvog trenutka, iako je Radoš veliki perfekcionista i veoma dobro zna šta hoće. Dešava se da neke scene ponavljamo nebrojeno mnogo puta sve dok ne bude potpuno zadovoljan. Oko sebe imam sve same glumačke veličine, koje mi nesebično pomažu i prema kojima osećam respekt.
- Već ste snimili prvu scenu. Da li ste zadovoljni?
- Videla sam snimak i veoma sam zadovoljna. Snimamo na farmi pilića, temperatura je velika, znojavi smo skroz, ali nema nervoze. Ovde vlada potpuni mir, svi smo strpljivi i mogu reći da osećam pozitivnu energiju u celoj ekipi. S ovim ljudima je milina raditi.

Pogledajte i: Selo gori - nove epizode
1 коментара Procitajte i... TV
Selo gori a baba se ceslja - nove epizode
Početkom nedelje u Kukljinu je nastavljeno snimanje TV serije koja je na našim prostorima oborila sve rekorde gledanosti - "Selo gori a baba se češlja" * “Selo gori… više nije samo tv projekat, već jedan pokret koji je vratio dostojanstvo srpskom narodu” – kaže Radoš Bajić * Nove epizode na malim ekranima od 13. decembra

> Pisu: Nenad NICOVIC i Slavoljub MARKOVIC

Prva klapa: U selu Kukljin, u dvorištu porodice Petrović, okupila se ovog ponedeljka ekipa popularne serije. Radojka i Radašina, Dragojlo i Milašin… Bio je to znak da se, posle četvoromesečne pauze, nastavlja snimanje sage o moravskom seljaku, u kojoj glavni junak Radašin priča svoju priču o porodici, selu i komšijama. I potrajaće do marta sledeće godine.
O tome priča scenarista, reditelj i glavni glumac Radoš Bajić:
- Snimanje je krenulo jako dobro. Narednih 8 meseci snimaće se novi serijal na poznatim lokacijama koje se nalaze na potezu između Kraljeva i Kruševca. Novina je da ćemo mesec i po dana provesti u Kragujevcu, gradu koji je pokrovitelj našeg serijala. Premijerna epizoda novog serijala “Selo gori a baba se češlja” biće prikazana 13. decembra.

Blagoslov: Početak snimanja je blagoslovio vladika niški Irinej, koji je rekao da je ova serija prekretnica u našem filmskom stvaralaštvu. - Ova serija je veoma vredna. Ona vraća život srpskom selu i vraća veru u tradicionalne srpske vrednosti.
Svoje zadovoljstvo zbog ovakvog načina nastavka snimanja serije nije krio ni Radoš Bajić:
- Posebno mi je drago što je Wegovo preosveštenstvo Vladika niški Irinej blagoslovio početak našeg posla i bio naš gost u Kukljinu, što je prvi put u istoriji Srpske pravoslavne crkve.

Glumci - “stari” i “novi”: Pored Bajića, sina dezertera iz rata i suprugu Radojku (Qiljana Stjepanović), u seriji glume i Dragan Nikolić, Nenad Okanović, Milorad Mandić Manda, Mirko Babić, Nikola Kojo, Svetislav Bule Goncić, Slobodan Ćustić, Nada Blam, Olga Odanović i Suzana Mančić. Pored stare ekipe, u seriji „Selo gori" učestvovaće i novi glumci - Miki Manojlović, Mladen Nelević, Nevena Pavlović i Suzana Petričević, kao i Meto Jovanovski. Ovaj slavni Makedonac u seriji igra penzionisanog zastavnika Dimčeta, oca doktorke Ivane. Zastavnik Dimče razgovaraće, daće bog, s budućim prijateljem Radašinom. Deca im se gledaju, zavolela se, pa će se vaćda i uzeti.
O glumačkoj podeli, Radoš Bajić priča:
- “Selo gori…” je saga odnosno elegija o srpskom narodu. Zakoračiti u glavni vodotok naših sudbina zahteva i da se uključe novi likovi, odnosno nove sudbine. Pored mojih kolega koje ste spomenuli biće mnogo novih uloga. Imajte u vidu da mi proizvodimo 26 novih eizoda, što znači 12 igranih filmova. Projekat je zaista veliki i nadamo se da njegov kvantitativni obim neće potisnuti kvalitet kao osnovno merilo naše serije.

Tajming: Gledaoci će morati da se strpe pre nego što vide nastavak priče. Novih 26 epizoda na javnom servisu Srbije gledaćemo od 13. decembra. Podsećamo, u poslednjoj, 24. epizodi drugog ciklusa serije, sin Dragan je upotrebio svoje paranormalne sposobnosti, zaustavio vreme i izbegao žendbu. Dilema je šta će se desiti kada vreme u Petlovcu ponovo nastavi da teče...
- Iskreno se nadamo da ćemo uz Božju pomoć novim serijalom uneti dosta radosti u srpske domove jer to je naša osnovna motivacija. “Selo gori…” više nije samo tv projekat, već jedan pokret koji je vratio dostojanstvo srpskom narodu. Ogromne su srazmere dejstva i zračenja našeg projekta u celoj našoj zemlji i svuda gde se srpski jezik razume – od Kanade do Australije – kaže na kraju Radoš Bajić.

Procitajte i: Sve o seriji Selo gori a baba se ceslja
0 коментара Procitajte i... TV
Goca Trzan glumi u nastavku serije "Selo gori a baba se ceslja"
Kao sto sma na Trista cuda vec izvestili, popularna TV serija „Selo gori, a baba se češlja“, koju je osmislio i scenario napisao glumac Radoš Bajić, uskoro dobija svoj nastavak. Naime, kako je Bajić najavio, novi ciklus popularne televizijske serije počeće da se snima 15. avgusta, i trajace do aprila sledeće godine. A medju akterima novog ciklusa verovatno ce se naci i pop pevacica Goca Trzan.

Goca će ovih dana, posle radnog odmora u Crnoj Gori, da se uputi u Vrnjačku Banju, gde se snima deo ovog humorističkog programa. Ona u razgovoru za "Alo" nije želela da otkriva sve detalje, jer je njena uloga pod malim znakom pitanja, sve do početka snimanja.
Ipak, rekla je da ju je Radoš Bajić pozvao da glumi, "ali još nismo utvrdili sve detalje".
- Za sada stoji da ću se najverovatnije pojaviti u seriji. Što se tiče honorara, mogu samo reći da glumim iz zadovoljstva, ali i zbog para - rekla je Goca. - Ukoliko sve bude u redu, snimaćemo nekoliko dana, a moram napomenuti da neću glumiti sebe niti neku drugu pevačicu.
Lik koji je namenjen Goci prvobitno je trebalo da igra Biljana Ristić.
Zanimljivo je da je Goca Trzan još u mladosti pokazivala veliko interesovanje za glumu. Išla je na glumačku sekciju u jednom amaterskom pozorištu, a čak je i konkurisala na FDU. Uspela je da uđe u uži izbor, ali ne i da bude primljena na Akademiju. Debi na filmu imala je 2001. u ostvarenju Dragoslava Lazića „Sve je za ljude“.
Inace, posetice Trista cuda podsecamo da ce nastavak serije "Selo gori..." imati, kako je najavljeno, 26 epizoda, ciuje bi TV emitovamnje trebalo da pocne 13 decembra ove godine, cemu ce prethoditi repriziranje vec emitovanih epozoda.

Pogledajte i: Sve o seriji Selo gori a baba se ceslja (nove epizode)

0 коментара Procitajte i... TV
Nastavak serije "Selo gori, a baba se ceslja"
TV serija „Selo gori, a baba se češlja“, koju je osmislio i scenario napisao glumac Radoš Bajić, uskoro dobija svoj nastavak. Naime, kako je Bajić najavio, novi ciklus popularne televizijske serije počeće da se snima 15. avgusta, i trajace do aprila sledeće godine.

Nastavak serije „Selo gori, a baba se češlja“ imaće, kako se za sada planira, 26 epizoda, a njihovo televizijsko emitovanje trebalo bi da pocne do kraja ove godine, tacnije 13. decembra. Tome ce prethoditi repriziranje vec vidjenih epizoda.

Podsecamo, u poslednjoj, 24. epizodi drugog ciklusa serije, sin Dragan je upotrebio svoje paranormalne sposobnosti, zaustavio vreme i izbegao zendbu. Dilema je sta ce se desiti kada vreme u Petlovcu ponovo nastavi da tece...
- Verujte mi, ja sam još nestrpljiviji da saznam kakva je sudbina lika koji tumačim. Odgovore na ova, kao i sva druga pitanja u vezi sa serijom, jedino vam može dati Radoš Bajić. Detalje ne znam, ali očekujem interesante, neozbiljno-ozbiljne zgode i nezgode meštana sela Petlovca i svih drugih likova čije se sudbine prepliću u prepoznatljivom Radoševom stilu s malo gorčine i puno zdravog humora – izjavio je Nenad Okanovic, koji u seriji tumaci popularni lik sina Dragana.

U medjuvremenu, dok ne krene snimanje novog ciklusa serije, Rados Bajic izmedju ostalo ispisuje i svoju kolumnu u Press-u. U poslednjoj, pod nazivom "Obracemo bostan", Rados izmedju ostalog kaze:
"Pored Milašinove kuće ima jedan brest, ovi što seču struju kuj ne plati, šućili ga nekoliko puta da ne zakačinje žice, al' ne vredi - malo, malo pa nam nestaje elektrika. Jagodina nije mnogo daleko, pa vatamo jedan kanal de redovno ima da se gleda bitka, nešto ki boks, al' nije 100 posto. Ovi se mlate nogama i rukama. I baš sam se bio naoštrio da gledam Skupštinu, al se razduva vetar, nesta struja. Ugasi se sijalica ki čuča, pa mi izmaklo ono najvažnije, kad drže one korice, čitaju i zaklinju se da će sve da rade po zakonu. To isto veče, uvatih malo da gledam ono preko Jagodine, kad se biju nogama i rukama. Bilo lepo stras boža. Vid'o sam i predsednika države, i on doš‘o. Tako ti je to, kad zapneš, pa površiš sve poslove za taj dan - onda si dokon i možeš da ideš di oćeš. Ja ne znam šta je mene, ja po ceo dan rmbačim, te u vinograd, te u baštu, te u kukuruz - i uveče, naduju mi se oči ki kad sam švajsovao ceo dan, boli me sve u snage, ne mogu da se pomaknem. Jedva sačekam da vidim, šta će da jave - kako će vreme da bude, pa se stropoštam u krevet."

Pogledajte i: Selo gori a baba se ceslja - nove epizode
KOLUMNA Radosa Bajica: Radasin iz sela Petlovac
0 коментара Procitajte i... TV
Rados Bajic: Radasin iz sela Petlovac
Pre neki dan neko je napisao ugljevljem od ćumura na duvaru Zadružnoga doma u Petlovcu: Džama je lopov. Baš vam fala, nismo znali. Kupio na mufte zadružni podrum, kažu za dva miliona, a samo hrastove bačve u njemu vrede više. Ima čovek čoveka u države, tamo de se muva, oko te privatizacije.
Iš‘o sam kod Dragojla da pokupim kajsije, žao mi bilo, nema kuj ni da bere, ni da kupi, a kamoli da je peče. Velim, da ispečem neki kazan, da ne propadnu, biće dobra kajsijevača, pa pola za mene a pola za Dragojla. I ja mu velim, dođi da mi pomogneš da natovarimo. A on sedi ispod vinjage, nabio one naočare što umesto stakla imaju pivsko dance, čita novine, što sam rek'o da neću da kažem koje, i veli mene, nemo da se ljutiš sad ću, samo da pročitam za ovoga Miladina. Ja velim, za kojeg - te mi on kaza. Sve što piše.

Vido sam toga mladića na slike. Lep, naočit, na ikonu da ga metneš. Slika bila samo do pola, nisam mu vid'o figuru, al' umem da ocenim - reko bi da je kao jablan u snage. Cenim, malo ima godina, tek dva'es, da bi bio toliki zločinac. Da bi se ponovo u te Amerike digla kuka i motika na njega, na našu državu i na sve što je srpsko. Ne razumem se mnogo u politiku, zbog toga se valjda i krstim levom i desnom. Kolika je zemljetina ta Amerika, i dal su oni stvarno toliko dokoni, da nemaju preča posla nego da jure našega Miladina, samo zato što je izpanpulecao nekog Amerikančeta, što ne umem ni ime da mu potrevim.

Ako je istina da se još nije razboravio, to mi je žao, mada im ja ništa ne verujem. Razumeo sam da je dečko došao pod krov svoje kuće. Kroz kak'o sito i rešeto je prošo, dok se nije dognao do roditeljskoga praga - njegova duša zna. Njegova odvažna mladost je nadmudrila i pobedila femkanje i nadmenost sile. Što je do njega bilo, on je uradio. Pobegao je od bahatosti, savio se u krilo svoje otadžbine koja će valjda, ako ovima što su ovnovi predvodnici našega naroda nije čavka popila mozak - znati i smeti da ga sačuva i zaštiti.

Živ nisam, dal' ona žena, onoga Klintona što je sobaljivo onu Moniku na kanabetu, neće slučajno da se naljuti. Dal' ti razni seratori, to jest senatori što natoprčeni grme i dreče da se Miladin po svaku cenu vrati u njihovu zemljetinu, neće da zafrljače još neku bombu, el' onaj tomahavk, el najmanje - po neku onu, što je zovu kasetna, što ubiva sve što mrda, što je samo u Nišu pobila onu decu što se vraćala iz škole. To je valjda njina pravda. Kad izađem noću, po radi sebe, zveram po nebesima. Za sad je mirno, za sutra - nisam siguran.

Rados Bajic, kolumna u Press-u

Pogledajte i: Selo gori a baba se ceslja

0 коментара Procitajte i... TV
INTERVJU: Nenad Okanovic, sin Dragan - Uživam u ulozi

Kada je reč o sinu Draganu, poslednja epizoda serije “Selo gori a baba se ceslja” nam je ostavila nekoliko dilema: zašto je Zorica pobegla od Dragana, da li će Dragan nastaviti da traga za njom ili je Petrojka žena njegovog života? Podsecamo, nove epizode snimaju se od avgusta, a serija se na male ekrane vraca 13. decembra.


- Verujte mi, ja sam još nestrpljiviji da saznam kakva je sudbina lika koji tumačim. Odgovore na ova, kao i sva druga pitanja u vezi sa serijom, jedino vam može dati Radoš Bajić. Detalje ne znam, ali očekujem interesante,neozbiljno-ozbiljne zgode i nezgode meštana sela Petlovca i svih drugih likova čije se sudbine prepliću u prepoznatljivom Radoševom stilu s malo gorčine i puno zdravog humora – izjavio je Nenad Okanovic u razgovoru za “Grad”, koji ce krusevacki nedeljnik objaviti sledeceg petka.

O svojoj, po mnogo cemu specificnoj ulozi, Okanovic kaze: - Kada obučem kostim, ja izgubim vezu sa realnošću. Ako sam vas ubedio da sam simpatični, seoski momčić, bezazlenih postupaka, patetično vezan za oca, dete zarobljeno u telu odraslog mladića koji ima neki svoj fizički defekt ali i svoj paralelni svet sposobnosti koji već spada u domen paranormalnog, niste jedini. Ubedio sam i sebe. Svaka naredna rola biće mi novi izazov.

Nenad govori i o atmosferi tokom snimanja serije: - Kada radite ono što volite, toga su svesni svi ljudi koji vas okružuju. Po prirodi sam večiti optimista, vesele naravi. Volim šalu pa makar ona bila i na moj račun. Često se šalimo i smeštamo jedni drugima, a sve u cilju dobre zabave, odnosno da bi spojili posao i zadovoljstvo. Tako smo radili jednu scenu u Domu zdravlja. Kamera je bila unutra i bila uperena ka vratima na koja sam trebao da uđem. Radoš i ekipa su zaključali vrata, a ja naravno nisam znao za to . Kreće akcija.Ja sav u euforiji, zalećem se na vrata, a ona neće da se otvore. Pomislio sam da sam se zaglavilo, a ne smem da prekinem kadar. Krenuo sam da lupam, vučem, udaram… Kada sam podigao pogled cela ekipa je umirala od smeha. Sve bilo jasno.

Nenad NICOVIC


Pogledajte : Sin Dragan - legenda serije Selo gori a baba se ceslja

0 коментара Procitajte i... TV
Sin Dragan - legenda serije Selo gori a baba se ceslja
Zavrsen je i drugi ciklus serije Radosa Bajica "Selo gori a baba se ceslja", koju ce mnogi pamtiti pre svega po liku sina Dragana koga sjajno igra Nenad Okanovic. Na kraju poslednje epizode ovog ciklusa, sin Dragan je iskoristio svoje paranormalne sposobnosti i - zaustavio vreme. Ostaje da vidimo sta ce se desiti kada vreme ponovo nastavi svoj tok, s obzirom da snimanje novog dela serijala od 26 epizoda pocinje oko Svetog Ilije, znaci pocetkom avgusta. Tako ce serija ukupno imati 50 epizoda. Emitovanje premijernih epizoda pocece 13.decembra ove godine, cemu ce prehoditi repriza vec emitovanih - najavio je autor Rados Bajic.

Bilo kako bilo, toplo preporucujem da pogledate ovaj mix legendarnih replika sina Dragana!




PROCITAJTE I:


INTERVJU: Nenad Okanovic, sin Dragan - Uživam u ulozi
Sve o seriji Selo gori a baba se ceslja (nove epizode)






0 коментара Procitajte i... Humor, TV, Video
SELO GORI A BABA SE CESLJA: Jos 26 epizoda!
U poslednjoj, 24. epizodi drugog ciklusa serije "Selo gori..." sin Dragan zaustavio vreme i izbegao zendbu * U toku je snimanje novih 26 epizoda, koje cemo premijerno gledati od 13. decembra * Rados Bajic o novom ciklusu

U selu Kukljin, u dvorištu porodice Petrović, okupila se ovog ponedeljka ekipa popularne serije. Radojka i Radašina, Dragojlo i Milašin… Bio je to znak da se, posle četvoromesečne pauze, nastavlja snimanje sage o moravskom seljaku, u kojoj glavni junak Radašin priča svoju priču o porodici, selu i komšijama. I potrajaće do marta sledeće godine.
O tome priča scenarista, reditelj i glavni glumac Radoš Bajić:
- Snimanje je krenulo jako dobro. Narednih 8 meseci snimaće se novi serijal na poznatim lokacijama koje se nalaze na potezu između Kraljeva i Kruševca. Novina je da ćemo mesec i po dana provesti u Kragujevcu, gradu koji je pokrovitelj našeg serijala. Premijerna epizoda novog serijala “Selo gori a baba se češlja” biće prikazana 13. decembra.
Pored Bajića, sina dezertera iz rata i suprugu Radojku (Qiljana Stjepanović), u seriji glume i Dragan Nikolić, Nenad Okanović, Milorad Mandić Manda, Mirko Babić, Nikola Kojo, Svetislav Bule Goncić, Slobodan Ćustić, Nada Blam, Olga Odanović i Suzana Mančić. Pored stare ekipe, u seriji „Selo gori" učestvovaće i novi glumci - Miki Manojlović, Mladen Nelević, Nevena Pavlović i Suzana Petričević, kao i Meto Jovanovski. Ovaj slavni Makedonac u seriji igra penzionisanog zastavnika Dimčeta, oca doktorke Ivane. Zastavnik Dimče razgovaraće, daće bog, s budućim prijateljem Radašinom. Deca im se gledaju, zavolela se, pa će se vaćda i uzeti.
O glumačkoj podeli, Radoš Bajić priča:
- “Selo gori…” je saga odnosno elegija o srpskom narodu. Zakoračiti u glavni vodotok naših sudbina zahteva i da se uključe novi likovi, odnosno nove sudbine. Pored mojih kolega koje ste spomenuli biće mnogo novih uloga. Imajte u vidu da mi proizvodimo 26 novih eizoda, što znači 12 igranih filmova. Projekat je zaista veliki i nadamo se da njegov kvantitativni obim neće potisnuti kvalitet kao osnovno merilo naše serije...

Selo ponovo gori!

Radoš Bajić nastavio snimanje najgledanije TV serije svih vremena „Selo gori, a baba se češlja", na RTS-u počelo repriziranje prvih epizoda
Izvor: Press

Najgledanija TV serija u Srbiji svih vremena „Selo gori, a baba se češlja" reprizno će se emitovati od večeras na RTS-u. Svakog radnog dana (osim petka), sve do 20. decembra 2008. godine, biće prikazane 24 stare epizode, a nakon toga narednih 26 subota emitovaće se novi, treći ciklus koji Radoš Bajić snima u okolini Vrnjačke Banje, Kruševca i Kragujevca.

Dok se gledaoci podsećaju urnebesnih dogodovština Radašina, sina Dragana, Radojke, Dragojla i ostalih živopisnih likova, Bajić već uveliko pravi nove zaplete u kojima će, pored ostalih, učestvovati glumci Suzana Petričević, Meto Jovanovski, Branko Đurić, Vjera Mujović, pevačica Goca Tržan, voditeljka Suzana Mančić, ali i mnogi drugi.
Nedeljko Bajić, glumac i koproducent serije, kaže za Press da se raduje snimanju svake epizode ove komedija sa elementima melodrame, čiji su junaci mali, obični, ali dragi ljudi:
- Trenutno se nalazimo u Kragujevcu, gde se snima povratak iz Kanade Radoslava, lika kojeg ja igram. Snimanje se odvija u KBC „Kragujevac", jer se Radojka, moja majka u seriji nalazi u njoj zbog bolesti. Lepo vreme nam ide na ruku i radujemo se svakoj novoj epizodi - rekao je Bajić za Press.

Postanite i vi glumac u seriji!

Ekipa producentske kuće „Kontrast", dnevne novine Press i TV emisija „Žikina šarenica" zajednički traže novog glumca za seriju „Selo gori"

Na konkurs mogu da se jave plavokosi dečaci između devet i jedanaest godina, a izabrani naturščik u seriji će igrati sina Svetlane, koju glumi Suzana Mančić.
Prošle nedelje u „Šarenici" najavljeno je da zainteresovani do polovine decembra mogu da šalju slike na adresu ove emisije, kao i adresu dnevnog lista Press (Beograd, Kraljice Marije 1/14), koji će učestvovati u završnom kastingu za izbor novog glumca u seriji.


Dali pratite i vi tu Seriju,kako vam se dopada???
Ja je obozavam i jedva cekam nove epizode... Wink


 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 27, 2008 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jok vala

razmisljam kako em nemam vremena da gledam em me nasa produkcija retko zanima

a za ovu seriju, da li sam odvojila 5 minuta i pitala se sta je tu zanimljivo

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 19, 2009 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neeeee!

Ne gledam nijednu našu seriju a i ne želim da traćim vreme na gluposti Exclamation
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~ -> „Selo gori, a baba se češlja" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon