www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bec - Wien
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
MeGaMili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 28 Dec 2005
Poruke: 12
Mesto: tu negdje...

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 28, 2005 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cudi me da cujem tolko negativnog o zivotu u becu... Posto imam dve drugarice tamo i obadve obozavaju "njihov" grad.

Ja sam bila inace dosta puta onako u prolazu tamo, a samo jednom pre 2 godine sam provela citav vikend u becu. Jako dobro mi se svidelo, moracu kad tad opet otic.


 
Tajci_15
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 178
Mesto: tamo gde zvezde padaju,gde tiha muzika svira,gde snovi postaju java,tamo gde je ON

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 29, 2005 1:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vi ovde samo stavljate neke slike da bi drugi videli da je bec lep slike su slike.ovde cim neko cuje od svaba da si ti stranac oni te mrko gledaju.ja nepodnosim njih.odvratni su ljudi vec sam i napisla.stavljajte i druge slike nemojte samo te svako zna da je naprimer schönbrunn lep.ali niko nezna kakav je grad kad si ovde odrastao kao u zatvor . kad tamo otines u neku diskoteku odma se vidi da nisi svaba samo te cekaju izpred.njima nije vazno dal ce da neko vidi ili da tu stoji policija oni to udaraju glavu ti razbiju.svabe i ceo bec je odvratan.a ovako u 16. bezirk kad otines imas ulicu zvana "balkanstraße"to je sve nase znaci hrvatsko bosansko i srpsko.zato oni i mrzu nas jer se mi polako sirimo.mi prvoslavci nemamo nikakvih prava u becu.nebi vam preporucila da dolazite ovde da zivite.mozda ce vam se svideti 2 ili 3 godine.ali posle ce da mislite kao i ja.A sto se vama svidja bec.mozda zato sto ste ovde proveli neko vreme.

_________________
NoCas zVezDe PadaCe jedNa od njIh naSa je jeDnA nOsi utEhu kO u Snu vOleLa biH da si Tu


Poslednja prepravka: Tajci_15 datum Čet Dec 29, 2005 2:00 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Misko_M3
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 28 Dec 2005
Poruke: 1
Mesto: Srbija/Bec

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 29, 2005 1:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bec bec je glavni grad austrije. ima dosta stare i poznate kuce, musei. bec je u 23 bezirka podeljen i sve do jedan bezirk ima svoje ime. mi imamo u jedan veliki vasar to se zove kod nas prater i to ima ovde svaki u taj prater imamo jedan veliki tocak koj okrece rugovi a ljude stoje u kucice na taj tocak i gledaju samalceo bec. to se ovde zove Riesenrad. danas je u becu tesko za mladidji da nacu poso cak i za stari ljudi. svabe, svabe ima kulturni i vaspitani ljudi al ima oni bez kulture koji samo piju. i tako to je bec!!!!! 8)
 
Aerial_Angel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 7

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 02, 2006 10:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja cu da odem sigurno u Wien zato sto me odusevljavaju stare zgrade,koje su sagradjene PITAJ BOGA OD KAD!U svakum slucaju ima dosta cool diskoteka gde takodje nastupaju nasi,i obecavam da cu jednog dana da odem tamo sa Cakom(mojom curicom) POZZZZZZ SVIMA!!! Very Happy
 
pilot01
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 29 Sep 2004
Poruke: 67

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bec je lep grad
zivim i radim u njemu, i kako bi mnogi rekli
prelep grad

ima brate svega
i zezanja, i dobre muzike, belosvetskih lopova,
umetnika, muzicara, dama najstarijeg zanata iz celog sveta
prosjaka i gradjevinaca.....

lep kao i mnogi stari gradovi - na svoj nacin

ma da je jedino Beograd lepsi Twisted Evil
 
-Elly-
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 723
Mesto: Vienna

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bec je lijep onima koji ne zive u njemu, meni bogami i nije toliko... Wink
 
dorchi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Jul 2005
Poruke: 100

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bila nekoliko puta. prekrasan grad. jedan od najljepših u kojima sam bila.

_________________
and when I try to sleep,
the drugs I've taken are killing me...
I think of you to ease my pain- but you're so far
 
marina20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Feb 2006
Poruke: 63
Mesto: Kladovo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivim u becu od moje 5. godine, lep je grad i sve to! ima nocnog zivota, al meni je uzasan grad, imam dobro drustvo i izlazimo i zezamo se ali nije to to!! najlepse je u svojoj domovini Laughing
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Beč - Turizam
Turistički grad Beč skuplja bodove sa širokom ponudom umjetnosti i kulture, mnogim historijskim znamenitostima a posjetioci ga vide kao gostoljubiv, šarmantan, simpatičan i kultiviran grad. Beč - grad za potpuno uživanje i doživljaj.

Na prvi pogled i gledajuci veoma površno, grad Beč se predstavlja kao grad koji iz oblasti turizma uglavnom profitira od nostalgije za vremenom Austrougarske kraljevine šireći atmosferu prethodnih vremena. Kada bi se ovaj gotski ili barokni zastor pomjerio ukazao bi se ponosan, moderan grad sa mladom, inovativnom kulturnom i umjetničkom scenom sa hiljadama lokala, kafića i restorana za gurmane na visokom nivou i kao jedini svjetski grad sa vinom koje se tu cijedi. Ove različite fasete grada doprinijele su tome da je 8.249.398 turista 2004. godine provelo u prosjeku 2,4 dana u kulturnoj metropoli i gradu koji služi kao primjer za zdravu okolinu. Do 2010. godine želi se postići broj noćenja od 10 miliona. Da li je to utopija?
Uopšte ne, ako se pogledaju noćenja gostiju od 1990. godine (vidi grafiku) i veliki događaji „Mozartjahr 2006“ i „Evropsko prvenstvo u nogometu 2008.“.


Gradnjom Beča poslije II. Svjetskog rata pokrenut je turizam. Tako je 1949. godine održana „Internacionalna izložba automobila“ a 1951. godine (po prvi put poslije 1937. godine) Wiener Festwochen. Film Grahama Greena „Treći čovjek“ u režiji Carol Reed sa glavnim glumcem Orsonom Wellesom i muzikom za film Antona Karasa sa osjetljivom tematikom prljavog poslovanja i ilegalnom trgovinom penicilinom pokazao je grad Beč u ruševinama ali je ipak veoma brzo pridonijeo tome da grad Beč pređe u poziciju obožavanog turističkog grada. Za vrijeme "Wiener Festwochen“ 1953. godine održala su se četiri internacionalna kongresa koji su doprinijeli razvitku grada Beča kao kongresnog grada. Uz to je u junu 1953. godine ukinuta unutrašnja granica Austrije što je bečkom turizmu donijelo ukupno 127.043 noćenja. Ovaj broj poslužio je kao solidna baza za izgradnju i povećanje turizma.


Obrazovan, fleksibilan, inidividualno i finansijski osiguran

Bečka ponuda umjetnosti i kulture je – što malo iznenađuje – najvažniji kriterij za posjetu Beča i iz toga proizilazi da je težište marketinskog koncepta u 2006. godini pod glavnim naslovom „Umjetnost i uživanje“. Turistički magnet broj jedan je zasigurno cjelogodišnja svečanost u ime Mocarta. Pucanj za početak ovog događaja pada 27. januara sa otvorenjem revitalizirane „Mocartove kuće Vienna“ u nekadašnjoj Figaro kući. Sljedeći važan događaj desiće se u Sigmund Freud Muzeju povodom 150 rođendana Sigmunda Freuda.
Puno toga ima da se otkrije i na savremenoj sceni. Moda cvjeta između ostalog i zbog godišnjeg događaja “Austrian Fashion Week“ kao i savremena muzička scena, zahvaljujući internacionalno renomiranim muzičkim festivalima. Od „Jazz Fest Wien“, „Festival harmonike“, „KlezMORE Festival“ ili „Balkan Fever“ pa sve do filmskog festivala „Viennale“ koji postaje sve prominentniji. Drugi bitan faktor u turizmu predstavlja oblast „Uživanje i opuštanje“. Obavezne posjete kafića i vinarija će za turiste i u 2006. godini biti na dnevnom redu kao i proširene mogućnosti kupovine. I pošto pojedinci tvrde da je „Wien“ greška u pisanju i da se ustvari zove „Wein“ („Vino“) u oktobru i novembru 2006. godine bit će akcija „Wien & Wein“ („Bec & vino“). Ali koja vrsta turista sada putuje u glavni grad Austrije? To je pitanje koje može biti odgovoreno na osnovu „Anketiranja gostiju u Beču“ od 2004. godine. Tipični posjetioci Beča su obrazovani, fleksibilni, individulno i finansijski osigurani. Tri četvrtine gostiju je ispod 50 godina starosti, 53 procenta je univerzitetski i visokoškolski obrazovano a ostalih 37 posto imaju završenu maturu. Na paušalna putovanja u Beč otpada još otprlike 1/3 boravaka; dakle veliki broj gostiju su turisti koji u Beč stižu individualno, uglavnom avionom ili licnim vozilom. Najvažniji kriterij za putovanje u Beč je, kao što je već pomenuto, izbor i ponuda umjetnosti i kulture, praćen slikom grada, znamenitostima i priredbama. Visoko obrazovanje i finansijska nezavisnost ogledaju se i u izboru smještaja. Više od 50 posto bečkih turista odsjeda u hotelima sa 4 zvjezdice, koje slijedi 1,875 miliiona turista koji zahtjevaju hotele sa tri zvjezdice. Na trećem mjestu su hoteli sa pet zvjezdica sa knap preko milion osoba.


Grad biznisa i kvalitet življenja

Broj noćenja za vrijeme kongresa i sastanaka u Becu trenutačno se kreće oko 10,5 procenata, što u internacionalnom poređenju predstavlja najbolji iznos. Beč i po broju internacionalnih konferencija zauzima top poziciju na rankingu. U prvom redu kod ICCA (International Congress and Convention Association, to su konferencije koje se redovito održavaju i organizuju u najmanje tri različite zemlje naizmjenično sa najmanje 50 učesnika/učesnica) a onda kod UIA (Union of International Associations, to su konferencije udruženja koji su registrirani kod UIA kao i internacionalni mitinzi sa sljedećim kriterijima: najmanje 300 učesnika/učesnica, 40 posto učesnika/učesnica iz 5 različitih zemalja, najkrači rok održavanja je 3 dana. Pritom Beč ostavlja iza sebe gradove kao sto su Barcelona (kao najjačeg konkurenta), Singapur, Berlin, Rim, London i Madrid.
U 2004. godini 887.666 učesnika/učesnica na sastancima firmi noćilo je u Beču. Najjača stručna područja su politika i ekonomija kao i humana medicina, najčešća mjesta za rezervaciju sastanaka su „Austria Center Vienna“, „ Redoutensäle“ u Hofburg-u i „Reed Messe Wien“, koja prate univerziteti, hoteli i palače. Iz rezultata ispitanika isto tako proizilazi da internacionalni kongresni turista po pravilu produzuje boravak i preko oficijelnog vremena trajanja kongresa. Imidž grada Beča kao kongresne destinacije i bečkog kongresnog centra potvrđuje ovaj uspješni i radosni razvoj bečkog kongresnog turizma u zadnjih 10 godina i daje povoda za optimizam za godine koje slijede. 87% učesnika/učesnica kongresa grad Beč se veoma dopada. Beč je „lijep, slavan i zanimljiv grad sa mnogim znamenitostima i kulturom“. Mnogi bečki kongres centri veliki odziv nalaze posebno kod učesnika kongresa iz inostranstva zbog impozantnog građevinskog stila, posebne arhitekture i uspjele mješavine starog i modernog.

http://www.wien.info/

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se bas svidja prelep je !!!!Ima puno nasih ljudi a i govore nemacki!!

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jos malo pa ce 50% populacije beca biti iz sfrj kapiras
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 3:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cula sam da je jako lep grad,prosla sam samo tuda ali ga nisam obisla pa se nadam da cu ga jednom ljudski posetiti...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Bec - Wien Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  sledeća
Strana 7 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon