www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Antifilozofi ... ?!
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
jazla
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 251

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 24, 2005 4:05 am    Naslov poruke: Antifilozofi ... ?! Na vrh strane Na dno strane

Otvorijo sam ovu temu za sve one koji ne vole filozofiju i koji bi hteli to da podele sa drugima.
Prvo ne podnosim filozofiju. Mozda zato sto sam imao groznog profesora kada sam isao u gimnaziju. U drugom polugodistu cetvrtog razreda sam imao 1 i 2 i hteo je da me rusi na popravni a ja treba da upisem fax.
Sad cu da napisem par gluposti iz filozofije koje su mi ostale u secanju. Po mojim ocenama se vidi da nisam bas ucio filozofiju pa ako nesto ne budem znao ne zamerite mi molim vas.
Bio je neki filozof sa svojom teorijom o trci Ahila i kornjace. Kao oni trce u krug i kornjaca je brza od Ahila jer je on u odredjenim trenucima iza nje. E pa taj pametni filozof je zaboravio da se broje predjeni krugovi. Da je kako on kaze Sumaher nikada ne bi pobedio vec neko koga pred cilj treba da obidje za citav krug.
Zatim je bio jos jedan jako upecatljiv koji je rekao da stvari ne postoje ako ih neko ne vidi. Pa su ga pitali sta je sa klupama u praznoj ucionici nocu koje tada niko ne vidi. Posto je on bio pametan rekao je da je to dokaz za postojanje boga jer te klupe on gleda stalno pa zbog toga postoje. Mislim dajte molim vas. Prvo ja ne verujem u boga a i objasnjenje mu je zesce. Kad nesto pogresis vadis se na boga.
Vec dugo sam zeleo da ovo napisem nekom sirem auditorijumu. Ako se neko slaze samnom ili neslaze, ili ima jos neke propuste u filozofiji bilo bi mi drago da to napise.


 
zandrey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 6:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filozof o kome govoris je Zeno od Eleje.
Jednostavnija verzija njegovog paradoksa trke je paradoks kretnje.
Da bi se nesto pomjerilo od tacke A do tacke B, mora prvo da dodje do polovine distance izmedju tacaka. Ali da dodje do te polovine, prvo mora da dodje do pola polovine, i do pola te polovine... ad infinitum.
Paradox je u ideji da nesto moze proci kroz beskonacan broj tacaka u "finite time." (izvini zbog engleskog, ali inace neznak kako da napisem.)
Tako da zakjucak paradoxa je da se nista ne mice, to jeste da kretnja je iluzija.
I ne moras da se slazes sa njim, ali je Zeno nasao jako vaznu matematicku istinu u tom paradoksu - izmedju dilo koja dva broja ima beskonacan broj drugih brojeva.
 
jazla
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 251

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 6:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam ja za taj paradoks i njega je opisao strelom koja se krece ka meti i sa tim se slazem. Dobro se secam tog objasnjenja iz skole, ali objasnjenje sa kornjacom i Ahilom je blago receno glupost.
 
blue boy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 31, 2005 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nije bas ni glupost. Radi se o razlici izmedju kontinualnih i diskretnih velicina. U fizici to nije zanemarljiv pojam.
 
koler
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Apr 2005
Poruke: 10

PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2005 4:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da je filozofija nastala jer u vreme tog njenog nastanka nisu postojale ludnice pa je svaka budala mogla da seta unaokolo i prica gluposti! i onda se stvar otrgla kontroli...
 
koske
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 13 Jul 2003
Poruke: 11

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 21, 2005 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

koler je napisao/la sledeće:
Ja mislim da je filozofija nastala jer u vreme tog njenog nastanka nisu postojale ludnice pa je svaka budala mogla da seta unaokolo i prica gluposti! i onda se stvar otrgla kontroli...


Hahaha idi bre hahaha

ma nastala zato sto svako ima svoje misljenje pa svako kaze svoje pa onaj koji uspe da dokaze sta je reko on je filozof.
a Paradox ne postoji jer ja kad idem od tacke A do B bas se lepo sve krece nema nikakva iluzija i tackice Laughing
 
Ninja88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 26 Apr 2005
Poruke: 4
Mesto: Kikinda

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filozofija, iako je veoma dosadna, koristi se u svakodnevnom zivotu. Filozofijom bih se mogao izvuci iz gotovo svake situacije, tako da neznam zasto ste vi ljudi toliko protiv filozofije. POZDRAV
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 10:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam ni ja protiv filozofije...nije sva filozofija srocena u knjige i udzbenike..ima mnogo vise od toga..zar ne filozofiramo cak i mi..upravo na ovoj temi Shocked Mr. Green

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

od tih postojanja i nepostojanja, kretanja i nekretanja zaboli me glava.

Inace obozavam filozofiju,
ali onu
zivotnu
koja ne trazi ni knjige ni diplome
niti neke nejasne zavrzlame
 
shadowman77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 166

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u pravu je covjek u zadnje vrijeme najvise privlaci ljude zivotna filozofija to se moze vidjeti iz filmova karlitov put, lice sa oziljkom, kum
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je to filozofija. I kad se ona voli i kad se ne podnosi... Smile

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
scoutx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 19 Feb 2006
Poruke: 6

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolji dokaz za postojanje i bitnost filozofije je i pokretanje ove teme.
Prvi preduslov da bi se neko bavio Filozofijom jeste da "sumnja" ("Sumnjas dakle postojis") i na taj nacin pocinje da razmislja o "tome"!
Ti i ako si imao 2 na kraju imas vise sklonosti ka filozofiji od mnogih koji su imali 5.

_________________
scout
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Antifilozofi ... ?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon