www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Eh, ta diploma
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 9:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto sam se nasao prozvan, moram da odgovorim.
Kada meni neko kaze da misli da je moje misljenje u vezi neke stvari plitko, ja onda razmislim barem jos 10 puta da vidim da li je covek mozda u pravu. Nikako se ne nadjem uvredjenim. Da mi kaze "Ej, plitak si", to je uvreda. A ja, koliko se secam, nisam tako rekao.

Kao sto nekoga interesuje fakultet, diploma, obrazovanje, a nekom drugom je zanimljivije da vozi kamion i njime obidje pola planete, tako je pojedinim ljudima bitan papir pri odabiru zivotnog saputnika, a drugima neke ljudske vrednosti.
A meni papir pri odabiru, ne samo partnera, nego i svih drugih ljudi u mojoj okolini, ne znaci ama bas nista. To mi je toliko nebitno u zivotu da necu vise da izlizujem dugmice na tastaturi zbog ove teme. Very Happy



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam vala.

šta god da napišem izokrene se. dobro, neka, imate pravo...

kažeš da ne nakazuješ i da otkriveno kažeš, a u drugi mah se braniš kako ti nisi takva... eto onda, imaš svo pravo da je tako, al mislim da imam i ja pravo da kažem da se ne slažem sa tim, i da mi to nije pravilno. MENI nije pravilno, svi mi živimo svoj život. i it i ja. svako živi kako zna i umije.

diploma je meni samo dokaz da si naučila ono šta su ti rekli da naučiš. treba i to znati i moći. sve je to OK, al ni tebi niti itkome ta diplom ne donosi sigurnost ni sreću. Prije sam več reko, do diplome dođemo zbog individualne želje, i to je dobro, i ljepo. al da budem "ograničen" ili izolovan zato što je nema, e na to neću pristati. sve što sam dosad naučio od tvog pisanja, je to, da ja i ti nikad ne bi mogli da porazgovaramo. jbga, reci šta hoćeš, al vidim da u tvom svijetu, ja bez diplome nisam "materijal" za priču. mada, eto, i toga mora biti zar ne Wink

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Đina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 134
Mesto: U.K.

uk.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 10:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:

diploma je meni samo dokaz da si naučila ono šta su ti rekli da naučiš.


Hej... Pa nije to baš tako surovo. Neutral Pa valjda ima i nas koji smo upisali to čudo od fakulteta iliti viših škola jer to želimo naučiti i izučavati svojom voljom, ne?

_________________
"Poceo si sebe ozbiljno da shvatas, a publiku na patetiku da hvatas"
Rambo A.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 11:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Đina je napisao/la sledeće:
Konjanik je napisao/la sledeće:

diploma je meni samo dokaz da si naučila ono šta su ti rekli da naučiš.


Hej... Pa nije to baš tako surovo. Neutral Pa valjda ima i nas koji smo upisali to čudo od fakulteta iliti viših škola jer to želimo naučiti i izučavati svojom voljom, ne?


ima naravno. ja sam prvi upisao fakultet iz ljubavi prema istoriji. u pitanju je ovdje koji je postotak studenata koji uče u mom slujčaju istoriju van okvira kojeg ti profesori daju. meni je npr profa govorio u srednjoj školi da je prva Slovenkska država bila Karantanija. Ja več tada nisam to prihvatio jer sam znao od vlastitog učenja, da to nije tačno, da bi se na kraju to moje potvrdilo na faksu. znam mnoge koji su učili samo ono što je učeno na predavanjima, o tome ja pričam. ima naravno i onih koji gledaju malo šire, pa i sami dolaze do nekog znanja. al malo jih je... svi mi upišemo (bar mislim da je tako) fakultet onaj koji nas veseli, poslje dođe do trezne spoznaje koji napor je samo ono predavanje na faksu, i kome se još dade nešto ekstra "učiti".

Ono gore je moje viđenje stvari oko diplome. I navedeno je zato, jer je nekima očito diploma pokazatelj koliko znam i vrijedim. Bit če na ovo opet odaziva, nek' bude, ebe mi se. Neću reči da je plitko takvo razmišljanje, nije plitko al meni je sasvim pogrešno. Volio bi da se bacim u neku debatu sa mnogim "pametnim" ovdje, pa da vidmo kako Tarzan dere krokodila, i da li je njihova diploma veća od mog znanja.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Đina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 134
Mesto: U.K.

uk.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa čuj, ja imam diplomu pa i dalje učim mnogo toga. Nije stvar, ljudi, u diplomi, nego u ambicijama koje čovek ima pre, za vreme i posle svog studiranja. Ja ih imam i dalje te sam i posle Više škole krenula u specijalizaciju. Da ne davim sad o tome što pripada pod-forumu Škola,fax,posao, nije pokazatelj taj papir ( iako papir zaista može doneti mnogo bolji posao ) nego i koliko je čovek ambiciozan i kreativan i posle i koliko mu je stalo da ima ugodan život!
Zato se i ja , iskreno rečeno, krećem u takvom društvu. I volela bih da budem sa nekim ko je na sličnoj razini kao ja, što opet ne govorim da sam ja sad nešto uzvišena. Ne moram da budem savršena, niti moj partner onda da doseže tu kao neku moju savršenost. Samo da budemo slični i to je to.

_________________
"Poceo si sebe ozbiljno da shvatas, a publiku na patetiku da hvatas"
Rambo A.
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 18, 2008 7:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni nije diploma nije mnogo bitna,vazno je kako se ko snadje u zivotu i bez toga Mr. Green Mr. Green

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 18, 2008 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TAMARA MAGIS je napisao/la sledeće:
Mr. Green Mr. Green
vazno je kako se ko snadje u zivotu i bez toga

bravo, to je ono što ja želim reči. niti če diploma pokazati moju ili spretnost mog partnera, več če to pokazati sam život. važno je kako se snaći i bez nje, najlakše bi bilo mavati diplomom visoko u zraku, keziti se i vikati ja sam diplomiro!!!

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
keziti se i vikati ja sam diplomiro!!!


...(khm, da se nadovežem Very Happy ), a nemati umeće da se to znanje upotrebi. Naravno, ukoliko znanja uopšte ima, pošto je javna tajna kako se danas pojedini fakulteti mogu da završe Rolling Eyes

Pri tom, tek kad budete završili fakultet - onda počinje prava škola Smile Diploma može (a ne mora Rolling Eyes) da vam otvori mnoga vrata, ALI tek onda nastupa dokazivanje. Neretko mnoga radna mesta zahtevaju od vas sposobnosti o kojima nije ni bilo spomena na fakultetu. Mnoge moje prijateljice su nakon završenog Ekonomskog fakulteta imale utisak da su 'pale s Marsa' kad su počele da rade u banci Confused

Tako da - posedovanje diplome ne povlači za sobom i snalažljivost i umeće, visprenost i uspeh. Bez tih veština, diploma ne vredi ničemu.

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Tako da - posedovanje diplome ne povlači za sobom i snalažljivost i umeće, visprenost i uspeh. Bez tih veština, diploma ne vredi ničemu.


pa o čemu ja pričam????

to je bila sva moja priča, al se neki uhvatili diplome ko da je dar od boga i čarobni štapić.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da ne pominjem da ne povlači za sobom i 'biti dobar čovek', emocionalno, socijalno inteligentan, velikodušan, tople duše, nežnog srca,...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
A da ne pominjem da ne povlači za sobom i 'biti dobar čovek', emocionalno, socijalno inteligentan, velikodušan, tople duše, nežnog srca,...


i do kojeg zaključka dolazimo? koliko (u postotku) je važno da li potencialni partner ima diplomu ili je nema, a koliko (u postotku) je važno da potencialni partner ima osobine koje si nabrojila? šta je važnije za upsješnu vezu? diploma ili osobine koje si nabrojila?

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:

...(khm, da se nadovežem Very Happy ), a nemati umeće da se to znanje upotrebi. Naravno, ukoliko znanja uopšte ima, pošto je javna tajna kako se danas pojedini fakulteti mogu da završe Rolling Eyes

...


Tako da - posedovanje diplome ne povlači za sobom i snalažljivost i umeće, visprenost i uspeh. Bez tih veština, diploma ne vredi ničemu.


Kod nas: Da. Medjutim, bilo gde u svetu predstavlja veliku prednost. Tacno je to da se morash pokazati u praksi da bi bio primljen medjutim diplome predstavljaju ogroman plus (da ne pricam o tome da se josh tokom studija vrshe konsultacije izmedju studenata i firmi u kojima bi u buducnosti mogli eventualno da dobiju zaposhljenje i ukazuje na to na shta da se posebno obrati paznja).



...Ali da odgovorim na pitanje, diploma nikako nije presudna, vaznije je ono shto ta osoba nosi unutra! Medjutim isto tako ne volim osobe koje odustaju pre nego shto su i poceli govoreci kako nishta ne vredi pa zbog toga ne zele ni da zapocinju, to su samo izgovori za lenjost.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Eh, ta diploma Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  sledeća
Strana 11 od 12

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon