www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Globalna kriza
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 02, 2008 12:05 am    Naslov poruke: Globalna kriza Na vrh strane Na dno strane

Svi smo u istom sosu,
hajde da cujem kako se u vasoj zemlji odrazilo, koje je vase misljenje povodom celokupne situacije?
Vidite li izlaz?
Imate neko resenje?


 
sweetlady
..femme fatale..la vraie..
<b>..femme fatale..la vraie..</b>





Datum registracije: 26 Maj 2008
Poruke: 11499
Mesto: Srcem u Srbiji

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 03, 2009 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tesko je pricati o ekonomskoj krizi u ovim periodima (Novogodisnjim praznicima) jer trosimo na poklone bez obaziranja na cene i potrebe Embarassed

Ipak ja cu prva da napisem koju rec, trenutno se desava nesto u domenu ekonomije Luxa (o kojoj moja firma zavisi) i ne mogu da kazem da mi je sve jedno i da mi se ne tice kada znam da ce jedan od nasih klijenata Chanel "masivno otpustiti radnike" (nece obnoviti ugovore na odredjeno vreme i ugovore interima) zbog izgubljenih 665 miliona eura (klijent Credit Suisse) Trenutno to nas ne dodiruje ali sta ce biti kasnije veliko je znak pitanja???

Budzeti za svakodnevne troskove porodica su sve manji i manji, cene su sve vece i vece, po dnevnim novinama u poslednje vreme na stranama ekonomije retke su dobre vesti (tako da izbegavam da citam te strane )

O izlazu i resenjima...Francuzi imaju puno predloga i resenja (koliko su pametna i efikasna je vec druga prica). Kao na primer radite vise da bi zaradjivali vise Wink sto i nije tako lose s'time da je rezultat neocekivan i suprotan od ocekivanog, kada nismo mogli da radimo prekovremeno zbog velikog poreza broj nezaposlenih je poceo da spada sa ovim "radite vise da bi zaradili vise" broj osoba na birou za zaposljavanje je naglo porastao Confused

Ja licno da li vidim resenja i izlaza hmmm... Iskreno do skoro je to bilo ulaganje u nekretnine ili vec akcije ( Laughing Laughing Laughing o akcijama ne bih ni da vam pricam a o nekretninama jos manje Laughing Laughing Laughing) Tako da JA nemam vise pametnih ideja...naravno ovo je samo moje licno misljenje i vizija Wink
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 09, 2009 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam u Srbiji prezivela vec jednu golgotu iliti krizu, tako da spremno cekam ovu u DE i sirom Unije, koja je pocela i zbog koje su svi u panici Very Happy
zivot ume da bude jako 'kvalitetan' kad satisfakciju izazavanu materijalizmom- kupovinom, zamenis 'srecan sam ako danas imam parce hleba i margarina' ' imam struju' 'toplo mi je' 'sunce sija, ptice pevaju- jupiiiiiiii' Laughing

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 1:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prezivjeli smo i bez struje i bez vode i bez sapuna i bez hrane Mr. Green Nista novo..sem sto je najbitnije nema granata Mr. Green

Nisam osjetila krizu i necu sigurno , jer navikla sam i da na stolu imam i pecenje , ali sam prezivjela i sa hljebom od rize i graha..

Kad imam i mogu znam se i pocastiti , ali jednako tako kad nemam i ne mogu znam se i s malim zadovoljiti Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 20, 2009 4:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
Prezivjeli smo i bez struje i bez vode i bez sapuna i bez hrane Mr. Green Nista novo..sem sto je najbitnije nema granata Mr. Green

Nisam osjetila krizu i necu sigurno , jer navikla sam i da na stolu imam i pecenje , ali sam prezivjela i sa hljebom od rize i graha..

Kad imam i mogu znam se i pocastiti , ali jednako tako kad nemam i ne mogu znam se i s malim zadovoljiti Mr. Green


sve je rečeno.samo bih još dodao da ta kriza neće do nas da dođe.
kako da nešto dođe što još uvjek nije ni otišlo od nas.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
tangens
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jan 2009
Poruke: 84
Mesto: MESTO

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 20, 2009 8:49 pm    Naslov poruke: Re: Globalna kriza Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
Svi smo u istom sosu,
hajde da cujem kako se u vasoj zemlji odrazilo, koje je vase misljenje povodom celokupne situacije?
Vidite li izlaz?
Imate neko resenje?



jedino rjesenje je obama , on ce to sve srediti .
uzdam se u njega ! Laughing
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 21, 2009 9:43 am    Naslov poruke: Re: Globalna kriza Na vrh strane Na dno strane

tangens je napisao/la sledeće:
:LOL: je napisao/la sledeće:
Svi smo u istom sosu,
hajde da cujem kako se u vasoj zemlji odrazilo, koje je vase misljenje povodom celokupne situacije?
Vidite li izlaz?
Imate neko resenje?



jedino rjesenje je obama , on ce to sve srediti .
uzdam se u njega ! Laughing


Ala si ti naivcina neki Mr. Green
Cuj Obama..cast Obami ali boli Obamu uvo za Srbiju i za recenziju na Balkanu.. New Spiral

Drzi se ti sebe , a pusti Obamu

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 21, 2009 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nismo mi još u onoj pravoj krizi... Ide na gore, to je jasno, ali za sad, još je ovo dobro.
Bitna je ova godina, i kako se prića, bit če sve gore. Sve više se obečava da če ljudi u masama ostati bez posla.
Ovdje u SLO, več je dosta ljudi na račun recesije izgubilo posao,
i tome se ne vidi kraj, šta više, bit če toga još u večim brojkama.

Kako se nositi sa krizom... E, to je več nešto drugo...
Prije svega, boriti se da ne ostaneš bez posla, smanjiti luksuz (ako se tako može reč), pokušavati uštediti na svemu na čemu se uštediti da. Razmišljao sam dosta o tome
i došao sam do zaključka, ako mogu da dnevno trošim i do 4, 40 EUR na cigare,
onda još nisam naj*ebo. A na cigarama se da ljepo uštedit.

Narod se snađe svakako, do sad se snalazio i snaći če se. Da če nam Obama pomoč...
Jašta... Jedva čovjek čeko na to Rolling Eyes Čovjek če ako mogne pomoč Americi
i kad i ako se SAD izvuće, onda če i svijet. Na žalost je tako, da sve
počinje od tamo... Tamo je i počelo...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
tangens
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jan 2009
Poruke: 84
Mesto: MESTO

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 21, 2009 3:14 pm    Naslov poruke: Re: Globalna kriza Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
tangens je napisao/la sledeće:
:LOL: je napisao/la sledeće:
Svi smo u istom sosu,
hajde da cujem kako se u vasoj zemlji odrazilo, koje je vase misljenje povodom celokupne situacije?
Vidite li izlaz?
Imate neko resenje?



jedino rjesenje je obama , on ce to sve srediti .
uzdam se u njega ! Laughing


Ala si ti naivcina neki Mr. Green
Cuj Obama..cast Obami ali boli Obamu uvo za Srbiju i za recenziju na Balkanu.. New Spiral

Drzi se ti sebe , a pusti Obamu


kako da se drzim se drzim sebe ? kada nam ne rade fabrike , fireme u stecaju, veliki broj ne zaposlenih? zasto da se ne uzdam u najjaceg? Cool
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 22, 2009 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^Paaaa... recimo po staroj izreci/poslovici: "Uzdaj se u se' i u svoje kljuse."
Globalna kriza je nastala u raskoraku izmedju finansijskog sveta i ekonomije, tj. prozvodne industrije - da se tako izrazim.
Finansijski svet je stvorio mogucnost da novcem "stvara", tj. zaradjuje novac.
Sve se svodilo da se rachunaraskim programima, tj. izvesnim algoritmima prorachunava i u "sadashnjem" vremenu kupuje, prodaje, kladi itd.
Dok su to samo ljudi na berzi radili - to nije bilo moguce. Jer ni jedan chovekne mozhe takvu poplavu informacija od jednom da "svari". Mozak je jako linearan, tj. ne radi vishe stvari istovremeno - ne mozhe. (sada me ne hvatajte za ovu izjevu, jer svejedno mozhemo da radimo vishe stvari istovremeno, samo kad ih automatizujemo, tj. kad ni jedna nema s drugom nikakvih dodirnih tachaka --> u mozgu.) Time nije bilo moguce da se takvom brzinom razvija finansijski svet, van dometa ekonomije, neki bi rekli i gospodarastva. Gospodarastvu je jednostavno potrebno vishe vremena da reaguje. Potrebni su meseci - ne sekunde ili minute. Dakle, po meni ce u ovoj krizi najvishe da nastaradaju finansijski centri koji su sami sebi kopali tu rupu u koju su upali. Problem je takodje shto ti isti finansijski centri imaju udela, tj. dali su kredite kompanijama, gospodarastvu, privatnim licima i sada ih potrazhuju odjednom nazad, jer su sada izgubili ogromne kolichine, u stvari, virtuelnog novca. Jer kada se srachuna, ti isti finansijski centri i nisu vishe vredni nego shto su sada, ima i iznimki. Da... gde stadoh?...
Dati krediti su dada kao Damokleov mach koji visi nad mnogim kompanijama. Jer, ako banke ne uspaju da se snadju, tj. ne dobiju "svezh" novac i ne vrate poverenje jedna u drugu, tako ce i kompanija po kompanija morati da se likvidira, jer ni ona nece imati dovoljno kesha da isplati svoja dugovanja, tj. poruchenu robu ili kako se to vec u ekonomskom svetu na balkanu kazhe. Da, a sve to jer vecina kompanija nema pravo pokrice svojim novcem, nego je jako mnogo njih se finansiralo kratkotrajnim kreditima koji se vishe ne dele i to je to. Koja kompanija ima dosta svog udela, ona ce i dalje da dobije kredit, jer ima izvesnu vrednost - pravu vrednost. Ove ostale - jok. Eh sada, koliko ce to da se odrazi na Balkanu? Mislim da ce HRV biti vishe pogodjena od SRB, jer je u HRV ukupna zaduzhenost veca - mnaja pokrivenost, jer su se finansijski putevi pre nego u Srbiji stvorili. Juche je, recimo, u SR Nemackoj recheno da ce stopa ekonomskog rasta biti negativna, tj. -2,2% i da ce se ukupna nezaposlenost povecati na 3,5 miliona ljudi. Elem, globalno ce doci, sigurno, do izvesnih izmena u poslovanju. Trazhice se prvo avansi i sl. dok se budu sklapali ugovori i sl. Za neke ce to da bude nepremostivo, jer od banke nece vishe dobijati kratkotrajne, jeftine, kredite da bi nekoga avansirali i sl. Inache, smatram, da ce se finansijski svet morati vishe da orijentishe na gospodarstvo tj. ekonomiju. Ukratko. (Mozhda malo nepovezano, ali me 4 puta prekidashe dok ovo pisah. Confused )

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 05, 2009 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pocelo je pocelo

mart je vec, kod nas je cupavo krenulo mada se jos ne primecuje toliko

cene rastu, evro raste, dele se otkazi, ljudi u depresiji....

videcemo do kraja godine, gde je ko Neutral

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
s.ana
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 532
Mesto: negde daleko

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 26, 2009 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo vec je kraj jula evro ne promenjen uz manje oscilacije isti je kao i pre pola godine sto ce reci da nema neke mega infacije kakve su se najavljivale, otkazi se dele kao i do sada samo sto se sad svi otkazi pripisuju ekonomskoj krizi...
P.S. pozdravljam americkog hakera koji je izazvao celu ovu pobunu zvanu SEKA (svetska ekonomska kriza) i zahvaljujem mu se jer da nije njega ko zna cime bi se trenutno bavila vecina politicara u svetu...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Globalna kriza Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon