www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bacanje i vristanje
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 11:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tesko jeste, ali bice to jos teze kad poraste...ti imas vremena , jos je mala da naucis da ostanes dosledna i ozbiljna.Kad poraste imace krupnije okice, duze trepavice, umiljatiji pogled...veruj bice teze..moras sada da stegnes srce i predjes preko toga, veruj mi Wink


_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
makijeva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Dec 2005
Poruke: 7

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 22, 2005 12:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

batine ovde ne pomazu.ja sam pokusala samo sam izazvala jos vece "besnilo".kad sam ga poslala u sobu i zatvorila vrata za njim ,nekoliko puta shvatio je da time nece postici nista
 
jankoo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 01, 2006 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je normalna faza u razvoju deteta ali roditelji su odgovorni za usmeravanje takvog ponasanja. Uvek se tebaju postaviti neke granice...
 
LELICA17
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 29 Dec 2005
Poruke: 249
Mesto: Osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 02, 2006 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

batine ne pomazu sve se moze na ljepi način Razz

_________________
KISS MEEEEEEEE
 
coky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 48
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 05, 2006 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bacanje i vristanje...pa zavisi kako se protumaci...ponekad je korisno...a ponekad i nerazumno...

_________________
cokya
 
malimravak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Dec 2005
Poruke: 210
Mesto: Split

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo kažnjavanje BEZ batina.Ništa više.Naučite,mladi roditelji,da se drvo ispravlja dok je mlado i zeleno

_________________
Ovo je mali korak za čovjeka
ali veliki za čovječuljka!
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vecina djece prolazi kroz fazu da vristi ili se baca.To je uglavnom slucaj kada zele ostvariti neki od svojih ciljeva.Roditelji to ne trebaju kaznjavati batinama,vec to ignorisati.Vrlo brzo onda ta faza prodje.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zexxx je napisao/la sledeće:
dobro odmerene i pravovremene batinice su taman

100 % sam protiv batina.
Ili bilo koje vrste prigusivanja osjecaja kao sto je
djecija ljutnja, tuga, veselje ( ima li veceg zlocina nego zabranjivati djetetu da pjeva ili da se smije - samo zato sto mi zelimo mir).
Sigurna sam da prigusivanja osjecaja kasnije niknu u psihosobatske bolesti.
Mislim da vristanje i bacanje jednostavno treba ignorisati. Tako se nece dati sansa da to bude djetetovo "oruzje".

Moja kcerka se ( sa 3 ili 4 godine starosti) bacala na pod u trgovini
derala se, udarala glavom od pod. Samo zato sto joj nisam pristala kupiti sve sto je pozeljela.
Ponasala sam se kao da ne postoji. Nije me bilo briga sto nas svi gledaju. Platila sam svoje i mirno izasla napolje.
Dijete je potrcalo za mnom bojeci se da ce izgubiti mamu.
Sve do kuce joj nisam odgovarala na pitanja. A kod kuce sam je gledala pravo u oci i mirnim tonom rekla da jedno vrijeme nece ici sa mnom u kupovinu.

To se ponovilo samo 2 puta. Nikada vise.
 
filipovamama
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 02 Jan 2006
Poruke: 24
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 6:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ksantipa je napisao/la sledeće:
e to kod mene nikad nije palilo. moj mali je nekoliko puta pokusao da me nasedne na tu foru, al ga ja fino lepo poslala u njegovu sobu recima " idi fino se isplaci izlupaj glavom o zid pa onda dodji mami i fino jasno i glasno reci sta zelis". i nakon 2-3 neuspesnog pokusaja jadni mali je shvatio da mora reci jasno i glasno sta zeli i kad mama kaze ne da znaci NE.



hahahahahah...i ja sam ovo pokusala, ali me nije razumeo ili sam ja bar mislila da me ne razume,pa sam primenila drugu taktiku.Ignorisanje. Sto ti kazes, hoces da se bacas, udri glavu o zid...heheheheh.I naravno, dva tri puta je pokusao i prestao...
 
filipovamama
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 02 Jan 2006
Poruke: 24
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 6:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Berka je napisao/la sledeće:
zexxx je napisao/la sledeće:
dobro odmerene i pravovremene batinice su taman

100 % sam protiv batina.
Ili bilo koje vrste prigusivanja osjecaja kao sto je
djecija ljutnja, tuga, veselje ( ima li veceg zlocina nego zabranjivati djetetu da pjeva ili da se smije - samo zato sto mi zelimo mir).
Sigurna sam da prigusivanja osjecaja kasnije niknu u psihosobatske bolesti.
Mislim da vristanje i bacanje jednostavno treba ignorisati. Tako se nece dati sansa da to bude djetetovo "oruzje".

Moja kcerka se ( sa 3 ili 4 godine starosti) bacala na pod u trgovini
derala se, udarala glavom od pod. Samo zato sto joj nisam pristala kupiti sve sto je pozeljela.
Ponasala sam se kao da ne postoji. Nije me bilo briga sto nas svi gledaju. Platila sam svoje i mirno izasla napolje.
Dijete je potrcalo za mnom bojeci se da ce izgubiti mamu.
Sve do kuce joj nisam odgovarala na pitanja. A kod kuce sam je gledala pravo u oci i mirnim tonom rekla da jedno vrijeme nece ici sa mnom u kupovinu.

To se ponovilo samo 2 puta. Nikada vise.



Za ovo svaka cast! Meni da dete ima 4 godine i to uradi, samo do kuce bih bila mirna...posle bi zapamtilo/la kad je to uradio.Pa ja gledam mog Filipa,koliko puta mi dodje da ga izudaram jer se inati i jako je tvrdoglav, ali sve mi zao,mali je pa se jos uvek suzdrzavam ignorisanjem ili pogledom.Ako se razderem, vec zna da mogu svakog casa da ustanem. A batine je dobio samo 2 puta i dobro zapamtio,tako da se nadam da necu morati da ga bijem,inace cu za par godina poceti ja da dobijam iste Rolling Eyes
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

batinama neces resiti nista..a narocito neces spreciti to bacanje i vristanje..citat koji si navela savrsen je primer kazne za takvu decu Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 14, 2006 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisu sva deca ista, tako da ovaj citat (Berkin) koji jeste sjajan, moze da pomogne kod Berkine klincezice, ali nikako ne mora da znaci,da ce postici uspeh kod nekog drugog deteta. Ima mnogo dece, koja jednostavno ne daju ni malo vaznosti, tome sto se roditelj okrenuo i izasao iz prodavnice, ili vec.... ne daju vaznosti tome sto ih roditelj ignorise.. Mom bratu od strica, pomoglo je jedino kad je dobio po guzici, cega se i dan danas seca i smeje tome. Drugo, mi u porodici imamo klinku, koja je recimo imala obicaj da se zaceni. Cim nesto nije po njenom-zaceni se od placa. To je palilo kod njene majke, kod nase bake kod, njene sestre, ali ne i kod mene. Moja mama je probala sa tom "ignorisi" forom, ali klinka je pocela da plavi, pa ti nije bas ok pustiti je i cekati da li ce da se povrati, jer postoji verovatnoca da se dete jednostavno "zadavi", jer ne uzima vazduh duze vreme. E, meni je jednom to uradila i vise nikad, cak ni u mom prisustvu. Zacenila se jer mama nije htela da joj da kristal sa lustera (!!!!!), bukvalno je poplavela od placa i dzaba je bilo svo tresenje, cucanje, zvanje u panici-klnka nije reagvala! Jednostavno, kao da je neko zamrzao sliku! Dok je nisam tako opaucila po guzi, da je mene ruka zabolela (nju nije toliko, jer je imala dobru amortizaciju u vidu pampersa). U sekundi, ali bukvalno u sekundi, dosla je sebi, BEZ I JEDNE SUZE, zbunjena onim sto joj se desilo, jer nije navikla na takav ishod. Nikada vise nije predamnom priredila takvu scenu. A svojoj majci i babi sto je prekracivala zivot bar 5 puta dnevno ovakvim scenama, dok su one objasnjavale, pricale, molile...........-njiov problem. Rolling Eyes Wink

_________________


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Bacanje i vristanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon