www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mucanje, brz govor, odugovlačenje riječi .. - psiha?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
_NataLia_
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2008
Poruke: 646
Mesto: Beč/Zg/Ri

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 12, 2008 1:22 pm    Naslov poruke: Mucanje, brz govor, odugovlačenje riječi .. - psiha? Na vrh strane Na dno strane

Imam prijateljicu koja je stvarno odlična cura. I zgodna i sve to stoji.
Međutim, kad god smo na kavi imam osjećaj ko da se trudi da ne pogriješi govoriti. Rolling Eyes .. Počne nešto pričati, pa kao nešto promrmlja brzo pa je pola ne razumijem, pa odjednom opet uspori, pa onda odugovlači riječi toliko da mi tlak digne. " Hej xx, gjdeeeeee siiiiiii tiiiiiii meniiiiiiii?!! Twisted Evil

Druga prijateljica muca. I kad smo vani, i doma u stanu, i bilo gdje čak u kinu. Uvijek pita mene da ja kažem konobaru kad smo u kafiću kao " MOgu dobiti čašu vode"?, il da naručim za nju i slično jer ju je sram.. Sjećam se da su je u školi uvijek zezali na račun toga. Pričala bi mi uvijek kako joj je bed bio kad je morala govoriti pred masom ljudi Rolling Eyes

Treća prijateljica - zovem je speedgirl.
Kad vam se ta navije pričat, e fakat je ne bi ni razumio najveći stručnjak.
Počne pričati normalno, pa u nekim momentima brzo ili počne govoriti npr - " Ej, šššššta ( ponavlja slovo Š 500 puta) radiš?" ili " Bas sssssuu ti super te cipele"..
U pojedinim momentima kao da je uključiš u struju pa se navije govorit ko da joj život ovisi o tome.. Rolling Eyes

E sad mene zanima, da li ti svi poremećaji govora, imaju veze s možda nedostatkom koncentracije kad ta osoba govori? Možda ova prva govori tako brzo jer ima puno toga reć a ne stigne, ili nije koncentirana na ono što govori?
Možda ova druga muca od straha? Možda ova treća odugovlači slova jer se boji da je nećemo čuti ako govori brže?

Rolling Eyes


 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 11, 2009 1:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neznam ,ali ja o svojim prijateljima i njihovim problemima ne raspravljam ,niti pišem po forumima.a najmanje mi njihovi eventualni nedostatci idu na živce ili tako nešto.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 11, 2009 2:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

draga, tvoje prijateljice se mogu obratiti logopedu i resiti svoje problemcic. Razumem da ih je sramota, da su deca nemilosrdna i da su ih u detinjstvu i da joj nisu dali mira.
ali opet ponavljam, mozda da im predlozis odlazak kod logopeda.
 
Jejaorka
~Angel azul~
<b>~Angel azul~</b>





Datum registracije: 03 Apr 2008
Poruke: 39404

greece.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve zavisi da li ti njihovi ''poremećaji'' vuku korene još iz detinjstva (što je znak da im je ipak potrebna stručna pomoć) ili se taj problem javio nedavno...možda u pubertetu...
Bitno je da to nije nerešiva stvar, dakle, obratiti se stručnjacima, i pola problema je rešeno..

_________________

I ne znam kad i ne znam gdje
Ici cemo istom stranom ulice...
Vjeruj mi duso srest cemo se
U svijetu tajni mi nismo sami...


 
_NataLia_
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2008
Poruke: 646
Mesto: Beč/Zg/Ri

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 6:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šamar je napisao/la sledeće:
neznam ,ali ja o svojim prijateljima i njihovim problemima ne raspravljam ,niti pišem po forumima.a najmanje mi njihovi eventualni nedostatci idu na živce ili tako nešto.


Laughing Laughing Laughing Pa tema je otvorena jer ima veze sa psihom, a ovo je podforum psihologija prema tome Rolling Eyes
Ako ti ne znaš, onda nemoj ni da spamaš s glupostima Rolling Eyes

_________________

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ̵̡Ӝ Nikad ne traži nešto savršeno da to zavoliš,
bit ćeš u opasnosti da umreš bez ljubavi.
Zavoli nešto što nije savršeno
i učini ga savršenim svojom ljubavlju! Ӝ
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 6:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ok,ljudi,hajde sada da se vratimo na temu
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 20, 2009 4:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_NataLia_ je napisao/la sledeće:
šamar je napisao/la sledeće:
neznam ,ali ja o svojim prijateljima i njihovim problemima ne raspravljam ,niti pišem po forumima.a najmanje mi njihovi eventualni nedostatci idu na živce ili tako nešto.


Laughing Laughing Laughing Pa tema je otvorena jer ima veze sa psihom, a ovo je podforum psihologija prema tome Rolling Eyes
Ako ti ne znaš, onda nemoj ni da spamaš s glupostima Rolling Eyes



ok vraćamo se na temu.pošto je ovo podforum psihologija a glupost je
što sam rekao da o svojim prijateljima ne raspravljam po forumima.
a tek mi nikako na živce neidu njihovi problemi.
šta misliš da pitaš svoje prijateljice jeli ovo glupost što sam napisao.
ja mislim da bi im bilo jako drago da znaju da im njihova prijateljica
piše o njhovim problemima po forumima i podforumima.
takođe bi im bilo drago da znaju da ti je neko ko je stariji 10 godina od tebe(mada čisto sumnjam da imaš toliko godina)skrenuo pažnju
da o tim stvarima se ne raspravlja .mada ja razumijem ti se brineš za njih
ili ti je samo smor što moraš da umjesto jedne prijateljice naručiš piće jer ona muca.a opet jer ti druga ide na nerve što brzo govori.
dok treću nerazumiješ šta govori.
a sem toga u ovom slučaju (već je rečeno )da treba da se obrate logopedu!! a ja treba da se obratim psihologu što se uopšte upuštam u ovakve razmjene mišljenja.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 20, 2009 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^ok,ok razumem sta si zeleo reci,ali ovde se niko nije licno prozivao,niti su iznesena imena tih osoba niti je neko javno izrgnut ruglu,
a sa druge strane _Natalija_ je samo zelela da zapocne temu, koja je ocigledno pogadja,jer je u pitanju njena drugarica,koju ona naravno voli (bez obzira na njenu manu tj njihove mane)



Citat:
E sad mene zanima, da li ti svi poremećaji govora, imaju veze s možda nedostatkom koncentracije kad ta osoba govori? Možda ova prva govori tako brzo jer ima puno toga reć a ne stigne, ili nije koncentirana na ono što govori?
Možda ova druga muca od straha? Možda ova treća odugovlači slova jer se boji da je nećemo čuti ako govori brže?


Ne bih se slozila bas apslolutno sa ovom dijagnozom,ali da ima delimicno veze sa koncentracijom, to je tacno.
Svakako da na tome treba raditi. Ako ste bliske prijateljice i imas prilike da popricas sa njima o tome, predlozi odlazak logopedu ...
 
_NataLia_
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2008
Poruke: 646
Mesto: Beč/Zg/Ri

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 22, 2009 10:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šamar je napisao/la sledeće:
_NataLia_ je napisao/la sledeće:
šamar je napisao/la sledeće:
neznam ,ali ja o svojim prijateljima i njihovim problemima ne raspravljam ,niti pišem po forumima.a najmanje mi njihovi eventualni nedostatci idu na živce ili tako nešto.


Laughing Laughing Laughing Pa tema je otvorena jer ima veze sa psihom, a ovo je podforum psihologija prema tome Rolling Eyes
Ako ti ne znaš, onda nemoj ni da spamaš s glupostima Rolling Eyes



ok vraćamo se na temu.pošto je ovo podforum psihologija a glupost je
što sam rekao da o svojim prijateljima ne raspravljam po forumima.
a tek mi nikako na živce neidu njihovi problemi.
šta misliš da pitaš svoje prijateljice jeli ovo glupost što sam napisao.
ja mislim da bi im bilo jako drago da znaju da im njihova prijateljica
piše o njhovim problemima po forumima i podforumima.
takođe bi im bilo drago da znaju da ti je neko ko je stariji 10 godina od tebe(mada čisto sumnjam da imaš toliko godina)skrenuo pažnju
da o tim stvarima se ne raspravlja .mada ja razumijem ti se brineš za njih
ili ti je samo smor što moraš da umjesto jedne prijateljice naručiš piće jer ona muca.a opet jer ti druga ide na nerve što brzo govori.
dok treću nerazumiješ šta govori.
a sem toga u ovom slučaju (već je rečeno )da treba da se obrate logopedu!! a ja treba da se obratim psihologu što se uopšte upuštam u ovakve razmjene mišljenja.


Ako ćemo tako, poštovani Šamare, nisam ja otvorila temu da bi se neko svađao, već sam otvorila jer naravno volim svoje prijateljice, i već su me pitale za pomoć pošto imam nekog znanja iz psihologije (predavala sam na kratko u školi) prema tome,nije da se ja njima rugam ili treće, dapače želim im svim srcem pomoći, i naravno da mi nije teško naručiti im i sok, ili bilo šta dapače, još i sve platim Wink
Njihove osobne podatke nisam rekla, niti ću, prema tome, i ne vjerujem da bi im smetalo, kao da itko ovdje zna tko su one, dapače mislim da bi mi zahvalile što sam pokušala i na ovaj način naći rješenje tog problemčića.
I još samo da kažem imaju preko 23 godine pa im je i neugodno ići kod logopeda Rolling Eyes ..
Al svejedno hvala na prijedlozima.

_________________

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ̵̡Ӝ Nikad ne traži nešto savršeno da to zavoliš,
bit ćeš u opasnosti da umreš bez ljubavi.
Zavoli nešto što nije savršeno
i učini ga savršenim svojom ljubavlju! Ӝ
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 22, 2009 12:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

citat:
I još samo da kažem imaju preko 23 godine pa im je i neugodno ići kod logopeda.

znam da nisi otvorila temu da bi se neko svađao,niti mislim da je neko ovdje da bi se svađao.
samo sam morao da odgovorim na ono tvoje "spamanje sa glupostima".
niti uopšte mislim da si postavila temu zbog nečega drugog nego da bi pokušala
da nađeš rešenje za svoje prijateljice.
ali mislim da za ovu što ima problem vezan za mucanje niko drugi nemože pomoći sem logopeda.
dok ove dvije druge mislim da imaju mnogo manji problem od prve.
ova što je nerazumješ možda je samo stidna pa jako tiho priča jer se boji da je ne shvate pogrešno.
dok ova što brzo priča mislim samo da je u nekom svom fazonu to jest ovo ssssssuper
koji će proći sa vremenom.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 22, 2009 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a ja nist od toga ne bih nazvala problemom nego simply stvar osobe, takva je kakva je, nisu one nest male da se to moze promjeniti kod logopeda ili na kraju puberteta , a opet nisu ni stare pa da se to promjeni vrjemenom , tko zna. za mucanje znam da nije lako, poznanica mi muca, ali je to zbog trauma od prije, tak da nista od toga ne smatram nekim problemom, jednostavno stvar zivota..navike, okoline, odrastanja.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 23, 2009 6:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja svakako smatram da jos uvek nije kasno da se taj "problemcic" resi, tj nikad nije kasno. MIslim da bi resenje tog problema ili bar rad da se on ukloni ili ublazi, bio blagotvoran. Zasto da ne pocnu.
U svakom slucaju Smile uzivajte u druzenju, a razumecete se kako god okrenes, sa manje ili vise truda Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Mucanje, brz govor, odugovlačenje riječi .. - psiha? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon