www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Postoji li kraj kosmosa?
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 06, 2005 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo ti je pitanje na koje ne postoji odgovor.
Ja mislim da naucnici i istrazivaci ovo nece saznati ni za 1000000 godina...
Ko zna dokle doseze sav taj prostor, to je nezamislivo.




Poslednja prepravka: Rile_Master datum Pet Dec 15, 2006 4:27 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
djevojka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Apr 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 06, 2005 6:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ako postoji, onda je to vjerovatno neshto tipa star wars galaxy. Smile
 
drljilja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2003
Poruke: 18

PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2005 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

razmisljam ponekad o tome al kraj ne vidim kako moze da postoji. I da postoji ljudski mozak ne moze da svati tako nesto. Rolling Eyes
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 1:39 pm    Naslov poruke: Pozdrav . Na vrh strane Na dno strane

Ima mnogo lepsih stvari za razmisljanje , nego razmisljati o beskraju . Sva svoja lepa razmisljanja usmerite ka onome sta volite .
 
nokiaxxx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 84

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem da postoji, al nesto novo mora biti i poslije kraja
 
semir1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

HaHaHa,mozda i postoji,stvarno kad covek malo bolje to pogleda,nesto bez kraja...kako je to moguce?hmmmm
 
skiper-cro
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 9

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 15, 2005 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma to ti je nezamilivo ljutskom umu.....
 
[Weedman]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 21
Mesto: UE

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da ste danas gledali b92 od 15 do 16h je bila emisija u kojoj je dat odgovor na vecinu pitanja koje ste sada postavili, ali ja ne bi da prepricavam jer to nije moj fah, tako da verujem da bi pola stvari pogresno preneo Mr. Green
uglavnom kolko shvatam kraj "naseg" univerzuma je gde su i zadnje galaksije (one najmladje) a s obzirom da se one stalno udaljavaju od centra kosmosa to se i on siri (a zar to neznaci da mu se siri granica?!). A mislim da ce se mnogo vise znati o tome kad se ispita uloga tamne materije u svemu tome.
btw. zna li neko neki dobar link gde se mogu procitati tacni podaci o ovakvim stvarima?
 
banelazic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 167
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2005 1:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kraj sveta nepostoji, ali svemira to neznam! znam samo da je zemlja,ili ti svet okrugao!

_________________
mislim, dakle postojim
 
pajo21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 21 Apr 2005
Poruke: 10

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 21, 2005 12:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo me pitanje navelo da se toliko zamislim da sam odlutao na tren. za mene je odgovor lagan. Kad ce mo saznati kako je ustvari tocno nastao svemir onda cemo i moc zamislit kakav je i dali on ima kraja! Ovako mozemo samo zamisljati! Al nije lose za utuci dosadu i razviti mastu
 
DJ_Nele
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Dec 2004
Poruke: 36
Mesto: Winterthur, Kraljevo

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 25, 2005 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm
12 svetlostih godina...

na pocetku explosije(dal je bilo tako?)
To je bila tolka energija, da se materija razdvajala vise nego nekoliko miliardi kilometara po sekundi. I da se to povremenu smanjuje. Ako se gleda po tom theoriom, tad se moze reci, dokle nije stigla ta materija, to je vakuum. To je i pre toga bilo vakuum. Samo sto je taj vakuum sad napunjen sa materiom, koja proizvodi gravitaciju, magnetismu, malu snagu(utice na radioaktivnost, stabilnost izmedju protona i neutrona) i veliku snagu (zadrzaj elementarnih delova[quarks]). Po theorie Albert Einsteinu, kosmos se razdvaja dalje, dok ga energija drugih utcia zaustavi, i on se vrati za isto vreme u tu poziciju pre explosije.

ps. neznam dobro da objasnim na srpski, posto nisam iso u srbiji u skolu.

_________________
02.09.2006 Nov Zivot
 
saleffm
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 01 Sep 2004
Poruke: 13

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 30, 2005 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

universum postoji i u nama micro universum
zamisli gledas mikroskopom coveka sve dalje i dalje do atoma ko misli da je tu kraj taj se vara taj atom nije kraj kada budemo imali jace mikroskope gledacemo dalje jer atom isto postoji od necega i to postoji dalje od necega
Znaci kako univerzum ima bezkrajnost tako i mi imamo bezkrajnost,
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Postoji li kraj kosmosa? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 2 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon