www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ranjeni orao
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~
::  
Autor Poruka
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 05, 2009 12:29 am    Naslov poruke: Ranjeni orao Na vrh strane Na dno strane

U produkciji Radio televizije Srbije i Košutnjak filma, snimljena je igrana serija "Ranjeni orao". Serija, koju je režirao Zdravko Šotra, emituje se od 22. decembra na Prvom programu RTS-a.

Nova serija u produkciji RTS-a i Košutnjak filma, u trenutku kada RTS slavi pola veka postojanja, predstavlja poklon naše televizije gledaocima, rečeno je na konferenciji za novinare u Radio-televiziji Srbije.

Najpoznatije delo srpske književnice Milice Jakovljević " Ranjeni orao" imalo je više pozorišnih adaptacija, a gledaoci će sada moći da ga pogledaju i u formi igrane serije u režiji Zdravka Šotre, koji pre tačno pedeset godina bio zaposlen u TV Beograd.

"Ovo je najzahtevniji projekat koji sam ikada radio, sa toliko lokacija i glumaca, a da ne spominjem samo prevozna sredstva, od broda do aviona. Samo nismo koristili podmornice", rekao je Šotra na konferenciji u RTS-u.

Nova TV serija od 17 epizoda emituje se četiri dana za redom od 22. decembra na prvom kanalu RTS-a.


Serija je prema rečima producenta Zorana Jankovića bila vrlo zahtevan projekat, a za 98 dana na čak 90 lokacija snimljeno je 17 epizoda.


Na konferenciji je istaknuto da je Šotra "u eri novog sentimentalizma" vrlo uspešno u seriju ugradio autentičnu, istinitu i moguću emociju.


Reditelj je načinio sveobuhvatnu adaptaciju romana "Ranjeni orao" čija glavna junakinja Anđelka u potrazi za ljubavlju i svojim mestom u društvu, dolazi u sukob sa konzervativnim shvatanjima patrijarhalne sredine.


Glavne uloge tumače: Sloboda Mićalović, Vojin Ćetković, Nenad Jezdić, Dragan Nikoilić, Nela Mihailović, Jasmina Avramović, Marinko Madžgalj, Nataša Ninković, Danica Maksimović, Danijela Štajnfeld, Milan Vasić, Tijana Čurović, Katarina Janković, Jana Milosavnjević, Ivana Popović, Jana Milić, Jakov Jevtović, Saša Joksimović i drugi.

Serija je snimana na lokacijama u Beogradu, Trebinju i na crnogorskom primorju.



izvor: rts





Dakle, da Vas čujemo Very Happy

Gledate li seriju, kako Vam se čini?

Nekako posebno drugačija od ostalih ili tek jedna od mnogih?



_________________
~Duo de la muerte~
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 05, 2009 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmm...ne...nikako me ne privlaci...bacila sam par puta pogled i jedino sto mi je zapalo za oko su kostimi koji su zaista izvanredni

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 05, 2009 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se jako svidja serija

mozda gluma nije bas na nivou al ajde sad...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 06, 2009 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas pratim seriju cim mogu...uvek se nesto desava...meni je bas ok serija Very Happy (bas me interesuje kako ce se zavrsiti... Wink )
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 06, 2009 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Francuskinja je napisao/la sledeće:
Bas pratim seriju cim mogu...uvek se nesto desava...meni je bas ok serija Very Happy (bas me interesuje kako ce se zavrsiti... Wink )



hoces da ti kazem? Razz

posto sam citala sve od Mir-Jam i sve ih znam napamet

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 07, 2009 10:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
Francuskinja je napisao/la sledeće:
Bas pratim seriju cim mogu...uvek se nesto desava...meni je bas ok serija Very Happy (bas me interesuje kako ce se zavrsiti... Wink )



hoces da ti kazem? Razz

posto sam citala sve od Mir-Jam i sve ih znam napamet


Nek bude iznenadjenje,hvala Razz
Ali ako slucajno,ne budem vidla kraj...javicu ti Wink
 
Sandra-Tose
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Jan 2008
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 09, 2009 2:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
Francuskinja je napisao/la sledeće:
Bas pratim seriju cim mogu...uvek se nesto desava...meni je bas ok serija Very Happy (bas me interesuje kako ce se zavrsiti... Wink )



hoces da ti kazem? Razz

posto sam citala sve od Mir-Jam i sve ih znam napamet

A ja bih želela da znam Embarassed Laughing ....ne mogu da čekam kraj serije nikako Embarassed ...pa, ako biste bili ljubazni da mi pošaljete tu porukicu šta će se dešavati Embarassed
Veliki pozdrav Mr. Green
 
-malecka-
~Plava Princeza~
~<b>Plava Princeza</b>~





Datum registracije: 19 Jun 2008
Poruke: 5840
Mesto: Beogradski kej..

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 09, 2009 2:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odavno nisam gledala ovako dobru domacu seriju!! Bas je mnogo dobra! Very Happy

_________________
"Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se plašili.. A nije trebalo.. Trebalo je živeti.."
 
ravnicari
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 29

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 9:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Serija po romanu Mir-Jam je odlična ideja.
Ja imam problem a to je da ako prvo pročitam knjigu, ekranizacija mi se ne dopadne!
Mada, izbor glumaca mi je baš dobar ali mi je malo dugačko, svaka čast Šotri što se strogo držao knjige ali mogao je slobodno i da preskoči koju stranu....
Naravno da ću sutra gledati poslednju epizodu, naravno da ću kupiti dvd kada se pojavi... Rolling Eyes

_________________
...ume život da bude lep...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sandra-Tose je napisao/la sledeće:
dameski je napisao/la sledeće:
Francuskinja je napisao/la sledeće:
Bas pratim seriju cim mogu...uvek se nesto desava...meni je bas ok serija Very Happy (bas me interesuje kako ce se zavrsiti... Wink )



hoces da ti kazem? Razz

posto sam citala sve od Mir-Jam i sve ih znam napamet

A ja bih želela da znam Embarassed Laughing ....ne mogu da čekam kraj serije nikako Embarassed ...pa, ako biste bili ljubazni da mi pošaljete tu porukicu šta će se dešavati Embarassed
Veliki pozdrav Mr. Green



strpi se do sutra Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 5:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se jako dopala serija. Mislim da je bila potrebna ljudima koji su izgubili pojam o pravim vrednostima u zivotu i da nam je falilo malo te cistote i iskrenih emocija.....
Dopada mi se sve, od kostima, preko rezije, glumaca, scenografije, a posebno muzike! Prijao mi je njen spori ritam, a znam da su je gledale i razne generacije.....
Zelim jos ovakvih serija! Very Happy

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo mi se dopada. Pratila od prve do zadnje. Razz

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~ -> Ranjeni orao Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon