www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jeste li ovisnik o Internetu???
Strana 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Trač partija ~
::  

Jeste li ovisnik o Internetu???
Da, ovisnik sam ali ne samo zbog domacih
30%
 30%  [ 42 ]
Da, i to jedino zbog domacih
10%
 10%  [ 15 ]
Mozda jesam, treba pitat doktora...
16%
 16%  [ 23 ]
Nisam, ali ako ovako nastavim bit cu...
26%
 26%  [ 37 ]
Nisam i nema sanse da cu postati...
15%
 15%  [ 22 ]
Ukupno glasova : 139

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 22, 2006 9:56 am    Naslov poruke: Jeste li ovisnik o Internetu??? Na vrh strane Na dno strane

Jeste li ovisnik o Internetu???

Evo i jednog prigodnog texta:

Skidajte se s foruma!

Internetski ovisnici imaju i 'cyber drhtanje' kad nisu on-line: kad nisu uz računalo, pokazuju uznemirenost i prstima rade pokrete kao kod tipkanja. Ovisno je 5 do 10 posto korisnika interneta.


Internet za neke ljude prerasta u ovisnost i negativno utječe na njihove i živote njihovih obitelji.

Iako još nije definiran kao istinska ovisnost, mnogi trpe posljedice opsjednutosti on-line svijetom, upozorava Diane M. Wieland, koja u ordinaciji u Lansdaleu u Pennsylvaniji liječi pacijente od računalne ovisnosti.

U nekih osoba internet može potaknuti ovisničko ponašanje i lažni osjećaj bliskosti s drugom osobom, piše Wieland u časopisu Perspectives in Psychiatric Care.

"Takvi cyberspace kontakti mogu dovesti do cyber poremećaja kao što su virtualni odnosi koji evoluiraju u on-line bračnu nevjeru (cybersex) ili on-line seksualno kompulzivno ponašanje", piše liječnica.

"Opsjednutost i stalna želja za sjedenjem pred računalom dovode do zapuštanja stvarnih međuljudskih odnosa, sve do rastave", tvrdi dr. Wieland.

Učestalost internetske ovisnosti trenutačno je teško izmjeriti, ali na temelju podataka o ostalim ovisnostima, dr. Wieland misli da će pet do 10 posto korisnika interneta doživjeti ovisnost.

Znaci i simptomi internetske ovisnosti razni su: opće zanemarivanje zdravlja i izgleda, skraćivanje sna zbog preduga boravka pred računalom te smanjenje fizičke aktivnosti i socijalne interakcije. Česti su suhoća očiju, sindrom karpalnoga tunela i ozljede nastale učestalim istim pokretom šake i prstiju.

Mnogi ovisnici o internetu otprije su depresivni, alkoholičari ili narkomani ili imaju tjeskobni poremećaj, kaže dr. Wieland koja predaje na školi za medicinske sestre sveučilišta La Salle.

iskon.hr



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 22, 2006 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma doktor ce mi reci...verovatno
 
d3n1
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 357
Mesto: tz

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 22, 2006 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

glasao sam da nisam ovisnik al nikad se ne zna Very Happy
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da još uvijek nisam

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa... tu sam negde. Smile

Definitivno bi trebalo da malo smanjim vreme provedeno na netu.
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 3:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa...Nisam totalni zavisnik...Ali ne prodje dana da bar 1-2 sata ne provedem na netu... Wink
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 3:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MISS_J je napisao/la sledeće:
Pa...Nisam totalni zavisnik...Ali ne prodje dana da bar 1-2 sata ne provedem na netu... Wink
Tako i ja...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 7:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma nisam...bila sam...vise ne Very Happy

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
shanjer
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Okt 2005
Poruke: 1111
Mesto: NOVI SAD

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 12:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da nisam, sve je u granicama normale.

_________________
...S...H...A...N...j...E...R

Žena je kao imenica a ljubavnica zamenica
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Valjda nisam, nemam pojm, posto sam samo vikendom kuci i to vreme koristim da idem na net.

_________________
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da nisam...u stvari...nadam se da nisam Rolling Eyes

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
smokvica84
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 3951

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 28, 2006 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam, sve je u granicama normale, bar za sada Wink

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Trač partija ~ -> Jeste li ovisnik o Internetu??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  sledeća
Strana 1 od 21

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon