www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Strah od srece
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 13, 2009 12:53 am    Naslov poruke: Strah od srece Na vrh strane Na dno strane

Samo se po sebi podrazumeva da se bojimo nesreće. Ali zašto strahujemo i zaziremo od sreće? Zašto iznenada postajemo uznemireni upravo onda kada za to nema nikakvog stvarnog razloga i kada, naprotiv, postoje svi uslovi da budemo srećni?

Možda nas plaši privremenost sreće jer je ljudski život nesiguran i povoljne prilike se lako mogu pretvoriti u svoju suprotnost? A privremenost ne možemo da podnesemo uprkos tome, ili upravo zbog toga, što dobro znamo da je sve na ovom svetu privremeno. Možda uvređeno odbijamo ono što ne možemo stalno imati?

Možda se potajno pribojavamo da ćemo zbog sreće biti svirepo kažnjeni? Možda pomisao na sreću kod nas skoro automatski priziva slutnju neke velike nesreće? Možda nam se čini da je sreća lakomisleno izazivanje sudbine, pa se radije držimo nekog neodređenog stanja, koje nije ni sreća ni nesreća već neka tupa potištenost i potmula gorčina, jer se tako osećamo sigurnijim. Možda odbacujemo sreću jer smatramo da je plitka i površna, dok se veličina rađa iz patnje, a hteli bismo da o sebi imamo veoma uzvišeno mišljenje?

Možda se odričemo sreće jer ne želimo da se odreknemo prezira prema svemu što nas okružuje, a srećan čovek ništa ne prezire?

Možda sebi zabranjujemo sreću jer smo navikli da sebe kažnjavamo?

Možda se bojimo sreće jer se bojimo sebe samih, a sreća je stapanje sa sobom, osećanje jedinstva i punoće.

Ne zazirimo od sreće. Nećemo zbog sreće biti kažnjeni, niti će nam ona navući na vrat kakvu veliku nesreću. Nećemo sebe srećom ni uniziti, ni učiniti plitkim i površnim, a prezir je ionako bedna zamena za punoću života, dok je sebe kažnjavati besmisleno.

Prihvatimo stapanje sa sobom, prihvatimo jedinstvo i punoću.


www.iza-ogledala.com



E sad...

buduci da sam ja zapocela ovu temu pokusati cu u kratko objasniti sve ovo.

Naime moj zivot je tuzna prica kaze pjesma..e pa i moj je , ali je moj zivot jako duga prica i desetine albuma ne bi ga mogle ispjevati.

Cijeli zivot gazim po trnju i borim se , nadam se boljem , padam i iznova se podizem i idem hrabro dalje , pa opet padam i opet se podizem i cijeli zivot tako. Naucila sam da se borim s losim udarcima i kako da se postavim i primim udarac a da me ne zaboli. Nekako zivot ide i relativno mogu reci da sam "zadovoljna". Ne dizem se previsoko jer ko visoko leti polomi se sav kad padne:mrgreen:
Iako sam ja vjesto sakrivala svoju bol i suze i stavljala milion maski na svoje lice , ljudi koji su mi bili bas bliski znali su svu moju bol i tugu procitati u mojim ocima i na mome licu , nije niko lud , ali su cutali i potajno mi pokusavali pomoci.
Medjutim od nedavno moj se zivot iz korijena promijenio... i ljudi su me u cudu poceli promatrati i misliti da sam nakon svega sto mi se u zivotu desilo konacno pukla i poludjela. Ja to nisam ni primjecivala dok mi drugi nisu poceli prilaziti i pitati me sta mi je , jesam li dobro itd. Nisam ni bila svjesna da se smijem , da mi oci sjaje...Smijem se i dok spavam i lebdim dok hodam.
Danas mi je dosla najbolja prijateljica koja je i pjevala i plakala sa mnom zajedno uvijek jer je osjetila na mome glasu da nesto ne stima. Napravila sam kafu i sjele smo da je pijemo i onda me ona upitala..Sta se desava danas s tobom? Gledala sam je zbunjeno pokusavajuci je prevariti , ali nekoga kao nju koja me zna u tancine nije bilo lako.Onda sam pustila suze da krenu bez zadrzavanja , pustila sam bolu da mi grudi probada i gusi me.

Nije joj bilo jasno , a ni meni iskreno zasto odjednom suze opet u mome zivotu , jer sve je super da ne moze bolje biti i mnogi bi pozeljeli ono sto ja danas imam.

Kada sam joj rekla da sam sretna i da zbog toga placem ona se zabuljila u mene od cuda i pocela da me psuje zar zato sto sam sretna tolika tuga u mojim ocima i bol koja bjesne iz mene?
Kada sam joj rekla da me strah srece ona se pocela smijati kao da sam joj najsmjesniji vic ispricala.

Ali uistinu ja se bojim srece..toliko me je strah da mi ne da da disem i gusi me.Zrela sam osoba i zivot me je mnogocemu naucio , citala sam mnogo o svemu pa i o tome , ali mi opet nesto mira ne da.
Jednostavno nisam navikla na srecu , nisam navikla na osmijeh i toliko me toga strah . Bojim se biti sretna i prepustiti se sreci: Zivim u grcu i tapsem kao po mraku. Kao da hodam mracnom ulicom i tu negdje iza ugla stoji mirno i nijemo sva bol i patnja i ceka me da naidjem da me zaskoci i srusi mi sve lijepo sto mi se desava. Bojim se mnogo da je sve ovo samo jedna prevara velika , jedno zatisje pred buru koja ce me pogoditi i iscupati me iz korijena i polomiti do kraja.

Mozda je cudno , ali ja se jednostavno bojim i strah me je ove srece i bilo koje druge. Strah me srece...

Sta vi mislite o tome svemu?'???



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 13, 2009 1:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hah, zanimljivo...nije da volim da poredim previshe realan zivot sa filmom ali u filmu "Two for the money" ima jedna scena u kojoj covek koji savetuje ljude na shta da se klade dolazi na sastanak za odvikavanje kockara na kom ima jedan monolog u kom izmedju ostalog kaze (nije bash citat, ne secam se tacno Razz ) da ljudi pocinju da gube onda kad se uplashe od prevelikog dobitka ili jednostavno - zasite od pobeda...onda postane monotono, ljudi pocnu da rizikuju i cim jednom kleknu - uskoro ce i pasti...a posle toga ce samo iscekivati nove poraze i plashiti se od dobitka...

Ali da, postoji strah od uspeha generalno, neki ljudi jednostavno ne podesu pritisak, stres...glup primer ali realan - izvodjenje penal zavrshnica u vaznim utakmicama Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 13, 2009 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije u pitanju uspjeti u necemu ili ne uspjeti Alexns

U pitanju je jednostavno SRECA..biti sretan ili nesretan razumijes. Bojati se osmijeha na svome licui i zadovoljstva u dusi.
Ne pricam u ovoj temi o sreci na kocki ili o tome zelio sam da polozim ispit , da kupim dobar auto , pa mi nije islo u zivotu i onda odjednom me krenulo , polozim ispit , kupim dva auta , vilu itd.

Jednostavno da li si ikad sjedio sam u kuci recimo i osjetio se toliko sretniim bicem da si se sam smijao???
Da li si ikada slusao pjesmu tuznu da tuznija ne moze biti i smijao se kao lud??

Ja recimo u zadnje vrijeme sam toliko sretna unutar duse ne radi novca ne radi materijalnog dobra..no mi je dusa sretna..da jednostavno i kada me neko psuje ja se smijem kao da mi je najveci kompliment udijelio...

Ali me strah te srece..strah me onoga sto osjecam u grudima...srece u dusevnom smislu , psiholoskom..ne u materijalnom i onome na dohvat ruke...

Strah me one srece koju ne mozemo uzeti u ruke i upravljati s njom kao vajar glinom razumijes Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 13, 2009 1:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smeha na licu se ne bojim iako zadovoljstva u dushi nemam Razz

Ono je bio primer, mozesh ga jako lako primeniti i na ostale faktore u zivotu, zavisti su slicne, uzitci su slicni, sve su ostalo nijanse Wink


edit: i da, zaboravih da pomenem mada sam to hteo prvo...po meni pre svega morash biti siguran u sebe da bi mogao biti srecan i siguran u ljude koji ti znace...ali pre svega sebe Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sama si sve rekla i objasnila,vjerovatno si i svjesna zasto je to tako ali iako si svjesna toga osjecas da te koci i da ti odava osjecaj nesigurnosti.Potpuna sreca u kojoj ti pricas je nesto neprocjenjivo i rijetko i cijeli zivot tragamo za njom ziveci u stanjima(kratkotrajne srece,nesrece i neodredenosti) i kad dodemo u tu fazu osjecamo se sjedninjeni,funkcioniramo u skladu sa svojom biti i sve nas cini sretnima jer sve sta je oko nas jesmo i mi sami,(ja ovo sve govorim teorijski jer ja to jos uvijek nisam dozivio)Ja osobno vjerujem kad(ako) istinski dosegnem taj nivo svjesti,sklada i srece sa samim sobom da necu uopce razmisljati o nesreci,ne znam kako bi to drugacije opiso,sve ce mi se okrenuti pod kutem nekog nepoznatog geometrijskog lika Laughing

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve j to u redu u pogledu samoga sebe i svoga uma. Ja sam dosita dosegnula sad do nivoa kd mogu reci da sam najsretnija osoba na svijetu i sve je super , nema nekih velikih problema , ali jednostavno kao da nesto "čući" unutar mene , unutar mojih prsa i steze me toliko da mi ponestaje zraka.

Mozda naviknuta na tugu i bol i borbu , jos uvijek nisam spremna da povjerujem da je moguce da mi je krenulo u zivotu i da sve sto pogledam okom i dotaknem prstom pretvorim u zlato Mr. Green

Lijepo mi je i uzivam u svakom momentu , ali se bojim te srece. Imam osjecaj kao da sanjam, lijepo mi je u tom snu i jednostavno se bojim probuditi . Kao da se sve ovo lijepo ne desava meni nego nekome drugome.

Nisam navikla na ovakvu srecu i osjecanje u dubini duse koje te i bez razloga tjera da se smijesi i da lebdis umjesto da koracas i toga me strah...

Ovo nema nikakve veze sa rasciscavanjem sa samim sobom vec jednostavno s onim necim sto se nalazi u nasim prsima a nema ime ni opis vec te jednostavno steze kao da ti neki veliki kamen stoji u prsima i s mislima koje se komesaju i milioni svakakvih misli rade kao pcele i koliko god se trudis da ih odagnas one se namecu.

Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Strah od srece?
Mozda nemam bas strah, mozda se ne bojih srece dok ona traje ali se bojim tj znam da je i ona prolazna.
Ali isto tako znam da je opet tu negde iza coska..tako da sve ukupno i nije tako lose Smile
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nem' pojma o cemu vas dve pricate Razz Ja kad sam srecan, kad se "ufuram" u svoju "nirvanu" pa ne da ne mislim ni o cemu loshem nego ni pod razno Mr. Green ...A s**nja uvek ima, kol'ko ti dusha oce...ili nece Laughing

Citat:
...vec jednostavno s onim necim sto se nalazi u nasim prsima

A mozda sam ja vec smrshao onaj 21 gram... Razz Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Mozda naviknuta na tugu i bol i borbu , jos uvijek nisam spremna da povjerujem da je moguce da mi je krenulo u zivotu i da sve sto pogledam okom i dotaknem prstom pretvorim u zlato Mr. Green


Suviše lepo da bi bilo istinito Smile To je ono čega se bojimo. Kao i onoga da će, možda, jednoga dana sve to da nestane...Ali, samo pozitivno razmišljanje dobro donosi Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Strah od srece?
Ne plasim se srece vec se plasim neocekivanog(negativnog) iznenadjenja, vremena trajanja i nestanka. Uistinu sve sto je lepo kratko traje i prolazno je (u vecini slucajeva) nazalost.
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 18, 2009 1:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se srece ne bojim. Sreca je ionako kratka, kratko traje. Posle svake srece dolazi zalost, a posle svake zalosti sreca ... zasto bih se onda bojala srece i tad kad je imam?
Ja kad sam srecna disem sa punim plucima, radujem joj se, uzivam u njoj ...

"Jedna izmedju najzalostnijih stvari, koje znam o ljudskoj naravi, je ta, da svi pokusavamo ostavljati zivot. Svi sanjamo o nekoj carobnoj plantazi ruza na onoj strani horizonta - umesto da uzivamo u pogledu na ruze, koje danas cvetaju ispred naseg prozora."

Dale Carnegie

_________________
I dižem glavu gore, kao ratnik što ide u boj. Dok vetar šiba u lice, ja odlazim stari moj ...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 1:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Jednostavno da li si ikad sjedio sam u kuci recimo i osjetio se toliko sretniim bicem da si se sam smijao???


Da, štaviše plakala sam od sreće...Nema ushićenijeg stanja duše od tog Very Happy Ali i plakala, gorko jecala, patila,...Kao uostalom i svi mi. Dotakla i vrh i dno (mada mi se sve više čini da sve ima svoje duplo dno...)...No, nismo svi isti, borimo se sa sobom i životom kako najbolje umemo. Ma koliko umela da uživam i prepustim se sreći, uvek ću negde u sebi strepeti, jer ko je bio na dnu, i sa vrha ga vidi Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Strah od srece Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon