www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Strah od ljubavi
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 13, 2009 1:02 am    Naslov poruke: Strah od ljubavi Na vrh strane Na dno strane

Evo jos jedna tema koja me kopka Wink

Mnogi od nas barem nekada smo se susreli s ovim strahom.
Mnogo puta smo voljeli i bili voljeni , ali i odbacivani iz ko zna kojih razloga. Desilo nam je se sigurno svakome da smo nekada nekoga mnogo voljeli i imali planove s tom osobom , ali smo na kraju bili odbaceni i povrijedjeni. MMnogo puta smo bili u situaciji kada smo se sami u vezi borili za bolju vezu , popustali , nalazili opravdanja i kompromise , stajali ispred svega braneci svojim tijelom i zivotom opstanak nase veze , a onda krah , pad u ponor.

I onda se povucemo u sebe i jednostavno pocnemo da nesvjesno izbjegavamo narednu vezu bojeci se da ce nam se jednako desiti , da cemo biti podignuti do velikih visina , a onda nas snazno baciti u ponor.

Dobro je poznato kako i koliko ljubav covjeka moze podici visoko i uciniti od njega snazno i jako bice spremno na sve moguce i nemoguce , a jednako tako koliko ta ista ljubav moze da povrijedi i covjeku zgazi i ono malo snage i volje da se i ustane iz kreveta , a kamo li da ide naprijed.

No kako izbiti taj strah od ljubavi? Strah od odbacenosti? Od ponovnog razocarenja? Kako uspjeti podici se iz ponora i svjetlih ociju potraziti neku novu ljubav koja ce nam biti uzvracena istim zarem kojim je i mi pruzamo nekome?

Znam da svako ima svoju ljubav i da treba biti optimista , ali to nekada bude mnogo jace od razuma covjeka!!!



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 12:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja lično nisam nikada imao taj strah .samo sam malo drugčije živeo u mladosti .
da posle jedne dobre ljubavi sam mislio da nikada više neću moći da se zaljubim ili tako nešto.a to je samo bio način života koji mi nije dozvoljavao tako nešto.
mada brzo posle nekih stvari koje sam promjenio u svom životu desilo mi se najljepše nešto u životu da sam zavoleo ženu koju sam čitav život poznavao i volio kao prijateljicu.
dakle nije strah od ljubavi problem. samo treba naći pravu osobu koju možeš da zavoliš.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Lavlje Srce
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 16 Dec 2008
Poruke: 1141

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 1:28 am    Naslov poruke: Re: Strah od ljubavi Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:

Mnogo puta smo voljeli i bili voljeni , ali i odbacivani iz ko zna kojih razloga. Desilo nam je se sigurno svakome da smo nekada nekoga mnogo voljeli i imali planove s tom osobom , ali smo na kraju bili odbaceni i povrijedjeni. MMnogo puta smo bili u situaciji kada smo se sami u vezi borili za bolju vezu , popustali , nalazili opravdanja i kompromise , stajali ispred svega braneci svojim tijelom i zivotom opstanak nase veze , a onda krah , pad u ponor.

I onda se povucemo u sebe i jednostavno pocnemo da nesvjesno izbjegavamo narednu vezu bojeci se da ce nam se jednako desiti , da cemo biti podignuti do velikih visina , a onda nas snazno baciti u ponor.

Dobro je poznato kako i koliko ljubav covjeka moze podici visoko i uciniti od njega snazno i jako bice spremno na sve moguce i nemoguce , a jednako tako koliko ta ista ljubav moze da povrijedi i covjeku zgazi i ono malo snage i volje da se i ustane iz kreveta , a kamo li da ide naprijed.


ja nemam sta da dodam...sem da kazem da nije me bas strah od ljubavi .nego bih rekla da me je strah da ubuduce nekog volim istim onim zarom kao sto sam do sad jer se bojim da cu opet biti povredjena... Sad ...ali to ne znaci da bezim od ljubavi,samo sam sebe zastitila nevidljivim stitom dok se ne pojavi neka ljubav koja ce da me uveri da vredi se ponovo zrtvovati....bez ljubavi se ne zivi!
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 2:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A kako prebroditi taj strah od ljubavi??

No kako izbiti taj strah od ljubavi? Strah od odbacenosti? Od ponovnog razocarenja? Kako uspjeti podici se iz ponora i svjetlih ociju potraziti neku novu ljubav koja ce nam biti uzvracena istim zarem kojim je i mi pruzamo nekome?

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 10:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
A kako prebroditi taj strah od ljubavi??

No kako izbiti taj strah od ljubavi? Strah od odbacenosti? Od ponovnog razocarenja? Kako uspjeti podici se iz ponora i svjetlih ociju potraziti neku novu ljubav koja ce nam biti uzvracena istim zarem kojim je i mi pruzamo nekome?


Vi ste planinar i penjete se na planinu.Sta se vise penjete i penjete sve ste sretniji i zadovoljniji ali odjednom se poskliznete i padnete(jos ako ste se visoko popeli i vise boli taj pad) i reci ce te nikad se vise necu penjati ali vi volite penjanje i to vas ispunjava,to vas cini onim sta jeste i proci ce neko vrijeme i vi ce te polako zaboravljati na taj pad a sve vise ce u vama rast zelja za penjanjem sve dok jednog dana opet ne pokusate da se popnete.Dakle ovim banalnim primjerom ocu da ti kazem da vrijeme ljeci sve rane,a tebi i svima ljudima je u prirodi da zelimo voljeti i da zelimo da nas vole.Kad nas povrijede ta zelja izblijedi i mislimo da je nestala ali nije,ona beskonacno tinja u nama i ceka da opet ispliva na povrsinu.Sad se ti pitas a sta da radim dok ne ispliva kako da se nosim sa time u meduvremenu?Ljudi vjerovatno ni ne shvacaju koju moc ima njihov um.Jednostavno trebas prestat misliti na to,a to ces postici tako da um zaokupis drugim stvarima,pozitivnim stvarima jer kad tako razmisljas pozitivne stvari ti se i pocinju dogadat i osjecas se bolje a tu su i bliznji koji ti u tim osjetljivim trenucima pomazu i pokazuju ti ispravan put koji na ces na kraju krajeva sama preci kad se osjetis spremnom.Vrijeme,pozitivno razmisljanje,podrska bliznjih i najvaznije iskonska potreba za ljubavi ce te "natjerati" da prebrodis i opet zavolis i tako u krug dok ne nades pravu osobu!Zahebano nema sta ali treba se boriti Laughing

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
sweetlady
..femme fatale..la vraie..
<b>..femme fatale..la vraie..</b>





Datum registracije: 26 Maj 2008
Poruke: 11499
Mesto: Srcem u Srbiji

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 2:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
A kako prebroditi taj strah od ljubavi??

No kako izbiti taj strah od ljubavi? Strah od odbacenosti? Od ponovnog razocarenja? Kako uspjeti podici se iz ponora i svjetlih ociju potraziti neku novu ljubav koja ce nam biti uzvracena istim zarem kojim je i mi pruzamo nekome?


Crni biser tako bih volela da mogu da ti napisem nekakav pametan savet ili nesto iz sopstvenog iskustva sto bi moglo da ti pomogne...ali ne mogu i meni je sve ovo jos uvek nepoznato i sveze...Moja bivsa veza je na meni ostavila toliko posledica da sam ja obecala sebi "nikada vise ozbiljnu vezu"...Mogu ti ipak reci jedno ..... Stavila sam puno granica osobi sa kojom se trenutno vidjam i on ih postuje i ako zna da nema razloga za to (jos nije cuo od mene da ga volim, jos uvek nismo proveli celu noc zajedno, jos uvek ne poznaje meni drage osobe) i neces mi verovati da sa njim kao da tek pravim prve korake u ljubavi, ucim da nisu svi isti i da mogu da poklonim poverenje... Prisutan je pun paznje, razumevanja i uporan je "trpi me" sa svim manama i svom frustracijom iz predhodne veze i veruj da sa takvom osobom nema mesta ni za "S" od "Straha od ljubavi" ...Mozda je to resenje naci takvu osobu i poceti sve iznova Wink
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@sweety moja mila

nije ovdje bas rijec o meni..nego eto prijateljica i ja smo pricale o tome pa mi je palo na pamet..nije da mi se nikad nije desilo normalno da jeste da sam nakon neke lose veze sljedece se pribojavala i postavljala granice i prepreke , ali kad se iskreno voli prebrodi se

No me zanimalo , a znam mnogo osoba koje se jednostavno plase nakon nekoliko neuspjesnih veza upustiti u novu vezu priibojavajuci se da ce im svaka naredna biti kao ona predhodna pa sam generalno postavila temu tipa straha od ljubavi.

Dakle generalno mislim kako pobijediti strah od ljubavi koji i te kako postoji kod mnogih???

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
sweetlady
..femme fatale..la vraie..
<b>..femme fatale..la vraie..</b>





Datum registracije: 26 Maj 2008
Poruke: 11499
Mesto: Srcem u Srbiji

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 5:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crni Biser pre ove teme sam posetila temu "strah od srece" (optimista sam, imam uvek pozitivnih misli i srece me nikada nije bilo strah tako da nisam pronasla sebe u toj temi i nisam nista napisala) u njoj pises o sebi, o svom zivotu i svom strahu...tako da je meni bilo logicno da i u ovoj temi govoris o sebi Embarassed Drago mi je da nije o tebi rec jer strah od ljubavi nije ni malo prijatan osecaj Wink U svakom slucaju na pitanje "Kako pobediti strah od ljubavi" moj odgovor ostaje isti Rolling Eyes Wink
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako god vi pisali meni ipak neke stvari po forumima nece biti jasne vala da cijeli dan pisem i objasnjavam i lupam glavom o zid.

Ako se postavi neka tema onda se postavila da bi se o njoj komentarisalo i dalo svoje misljenje od kojeg bi neko ko ima iste ili slicne "probleme" pronasao u onome sto iznosimo.

Buduci da sam ja zapocela neku temu nekad vec je to davno bilo kada sam ucila bonton interneta naucila sam i to da trebas iznijeti i svoje vlastito iskustvo i misljenje. Dakle ako sam i u bilo kojoj temi iskazala svoja dogadjanja ili misljenje razlog je jednostavan. A tema kao tema zahtjeva vase vlastito iskustvo i vase vlastito misljenje , jer nije tema "Treba mi pomoc" vec je tema sirokog aspekta strah od necega.

I zasto se jednostavno uhvatite za iskustvo nekog clana i komentarisete njegov dogadjaj..zasto ne iskazete svoje osobno misljenje ili iskustvo svoje ili nekoga koga poznajete???

Da ne idemo suvise u off topic dakle opet ponavljam tema je opcenito STRAH OD LJUBAVI ma o kome da je rijec. Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pronalazim se i ja u ovoj temi..

da ne pametujem previse, jedino resenje, hteli, ne hteli, da shvatimo da je zivot samo jedan, ili cemo ga iskoristiti ili unistiti...

iskoristiti, u smislu da upustanjem u novu vezu dozvolimo da nas ljubav obuzme, pa sta bude, i prebrodimo strah (jer ja tako kapiram, strah se moze pobediti samo ako se suocis sa njim)
ili unistiti, povlaceci se u sebe i zavrsiti sa zivotom, bez obzira koliko smo stari/mladi, propustati bezbrojne prilike , ne shvatajuci da vise prilika i necemo imati...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 3:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
No kako izbiti taj strah od ljubavi? Strah od odbacenosti? Od ponovnog razocarenja? Kako uspjeti podici se iz ponora i svjetlih ociju potraziti neku novu ljubav koja ce nam biti uzvracena istim zarem kojim je i mi pruzamo nekome?


Biti otvorenog srca. Ono pati, ali i voli. Ne bismo znali šta je belo, da ne osetimo crno. Ma koliko beznadežno izgledalo, naći će se osoba sa kojom ćemo se ponovo smejati i osećati se spokojno Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
iskoristiti, u smislu da upustanjem u novu vezu dozvolimo da nas ljubav obuzme, pa sta bude, i prebrodimo strah (jer ja tako kapiram, strah se moze pobediti samo ako se suocis sa njim)
ili unistiti, povlaceci se u sebe i zavrsiti sa zivotom, bez obzira koliko smo stari/mladi, propustati bezbrojne prilike , ne shvatajuci da vise prilika i necemo imati...


Slažem se 100%.

Život me je naučio da ne treba ubijati nadu pre nego što joj daš šansu da se razvije. Koliko god rana nam prošlost ostavila, treba ići napred. Juče te je neko povredio, danas si tužan i slomljen, ali ne znaš koga ćeš sutra upoznati. Oprez i sumnja će verovatno biti veći, to je čak i dobro na neki način, ali ne treba dozvoliti da se razviju toliko da postanu trnovita barijera za možda neku buduću sreću.

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Strah od ljubavi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon