www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Komentarisanje datih tema u topicima
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 7:31 pm    Naslov poruke: Komentarisanje datih tema u topicima Na vrh strane Na dno strane

E ovako..nedavno sam postavila dvije teme u kojima sam zeljela da raja s foruma iznesu svoje misljenje i iskustvo sa zadatom temom , ali se sve svelo na to da su komentari upuceni meni i onome kakvo je moj iskustvo i davanje meni savjeta Mr. Green

Dugo sam po raznim forumima bila i ovdje sam vec ostarila Mr. Green ali jednostavno vidim da vecina forumasa najradije posta na topicima i temama gdje je potreban cisti odgovor tipa Jesam..Nisam...Da..Ne itd.

Zasto forumasi ne mogu ili ne zele da shvate da forumi jesu napravljeni za okupljanja , druzenja i dobru zabavu , ali jednako tako forumi sluze i da bi se nesto novo naucilo i saznalo pa cak i pronaslo rjesenje za neki problem koji mozda imamo jednak ili slican?

Pogotovo mi para oci kad vidim u ozbiljnim podforumima tipa Psihologije kada neko na pitanje da li biste mogli biti s nekim druge vjere samo napise Ne ili Da a da ne objasni zbog cega. Ili recimo u Knjizevnosti kad procitam u temi Koju knjigu preporucujete on/a napise samo ime knjige bez ikakvog objasnjenja zbog cega bi neko trebao tu knjigu procitati..one svoje licne utiske o toj knjizi a ne samo ta i ta knjiga jer je fantasticna Mr. Green

Zasto ljudi na temama gdje je potrebno dati komentar vise od jedne ili dvije rijeci uopce pisu????

Ja licno ako ne vidim nista pametno da objasnim u toj temi radije necu pisati?

Ili je to eto da dobijemo sto veci broj postova da bi nam neko cestitao novi predjeni prag u zeljama i cestitkama Mr. Green



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ili je to eto da dobijemo sto veci broj postova da bi nam neko cestitao novi predjeni prag u zeljama i cestitkama

da, ovo je jedan od razloga Mr. Green


pretpostavljam da su to clanovi koji su ovde uglavnom zbog muzike, pa pogresise i skrenuse na forum, pa prelete levo-desno, gore dole, i dok se pesma skida, taman imaju vremena za te kratke odgovore, da, ne , mozda, nisam ili imao sam ih 100 Mr. Green

a zasto to uopste pisu? pa kako ne ostaviti svoj trag bilo gde Mr. Green


ja sam na toliko tema pisala, i davala savete, i raspravljala se, i svadjala se, i smejala se, i lupala gluposti, da sad trenutno nemam motivacije za isto...nekako sam se istrosila...
naravno da sam tu i dalje ako nesto zatreba...ali mozda u manjoj meri...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pre svega, svaka cast za temu Very Happy

U poslednje vreme sve cesce pokrecem ovu temu s nekim ljudima i pitamo se zasto je tako... Nazalost ljudi su postali jako sturi, kako po forumima, tako i licem u lice, svi gledaju da vas sa sto manje reci, objasnjenja, cinjenica ubede u neku svoju teoriju. Kao moderator cesto sam dolazila u sukob s clanovima zbog brisanja postova, pravilnikom je navedeno da se postovi od jedne reci (osim ako tema to ne zahteva) brisu. Da je neko planirao otvoriti anketu, to bi tako i naznacio. Sto se tice foruma, ono sto mislim da je glavni problem to je sto neki ljudi vole svuda da se trpaju samo da zasvetli da je njihov nick nesto upisao u "ozbiljnijem" delu, a nije bitno sta. Mnogi uopste ne citaju ni prvi post, a o ostalim postovima u temi i da ne govorim, a nisu ni svesni koliko neki njihovi postovi kasnije ispadnu smesni jer naslov teme i prvi post (tj. problematika teme) mogu voditi u totalno dva razlicita pravca... E sad, krecem od sebe, ako ne mogu sastaviti nesto normalno u odgovoru, ja cu temu zaobici, jer tim upisom predstavljam sebe i svoje misljenje, a kakvo ja to misljenjem imam s upisom od dva slova Rolling Eyes Ono sto sam takodje primetila to je da je mnogima mrsko da citaju duze postove, da li je do vremena koje ce utrositi u citanje istih ili do toga sto ih mozda nece razumeti to vec njih treba pitati Wink ali upravo takva atmosfera dovela je do toga da i ljudi koji bi nesto upisali - odustanu. Moguce da je problem i u tome sto je sve vise ljudi kojima je jedina zanimacija chat, igrice... slabije se druze s ljudima i ostaju bez zivotnog iskustva, nemaju gde da bogate svoje znanje i vokabular, ne citaju knjige i onda i nemaju cime da sroce nesto duze jer misljenje nema na osnovu cega biti oformljeno. Meni prvoj padne mrak na oci kada vidim neku lepu temu na kojoj bi se moglo pisati i pisati, a odgovor od dve reci, pa verovali ili ne posle toga i nemam zelju da nesto upisem. Zao mi je ako sam nekoga uvredila ovim sto sam napisala, post nije nikome direktno upucen, ali bi bilo lepo da se ljudi malo zamisle pre nego sto puste neki (ozbiljniji) odgovor u etar Wink

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako ova tema bude imala vishe od 2 strane dajem ruku RazzP

Iskreno, vec pola godine mislim da su neki clanovi jednostavno shvatili da
pod a) ne mogu da pronadju nishta shto ih interesuje
b) ne zele da pokazu svoje pravo lice i shta misle
ili pod c) ne misle uopshte...

Elem, ajde da razmotrimo odgovor pod a) -
Priznajem, svako ima svoje sfere interesovanja, ali da se ne nadje bash nishta, na toliko strana i strana psihologije i filozofije shto bi moglo da "privuce paznju"... malo mi je to nemoguce Confused
A cak i da se nalaze u takvoj situaciji ne vidim razlog zashto sa drugima ne bi podelili ono shto je njima zanimljivo, pametno, lepo, ruzno, vazno, nevazno...

pod b) Hmm....Po meni vishe mozesh o sebi da otkrijesh tako shto cesh se upisati u svaku temu na tracu nego sto cesh reci shta smisleno.

ili c)...pa sad...mislim da su reci suvishne Mr. Green No, i to se ceni, ljudi su realni (a ne kao ja Laughing Laughing Laughing ) znaju svoje mogucnosti, dokle "mogu da idu" pa nastavljaju i dalje, kako ja volEm da kazem da krstare na destinaciji "Trac partija - Njihova/Njena/Njegova soba"...Mislim i to je "ozbiljniji" deo foruma ali... Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 11:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E upravo tako skorpijice vidis kako i ti vidis to Mr. Green

Ne kazem ja da ne treba otici i u podforume tipa Trac partija , Igrice..idem i ja normalno je i tu se zezam s foruimasima i opustim.

Ali iskreno forum je jako velik i opseznog sadrzaja i kao sto Alexns rece nemoguce da se neko bas ni u jednoj temi ne moze pronaci. Na kraju krajeva zivot nije bajka no realnost i svima nam se nekada desilo nesto ruzno ili lijepo.

Neke teme moraju da imaju velik post kako bi se objasnilo sta se u stvari trazi od te teme , koji je problem i koncept necijeg pisanja i upita.

Meni net i forum jednim dijelom je prvenstveno koristan radi posla koji obavljam , jednako tako koristan mi je i radi novih upoznavanja i druzenja , ali jednako tako volim procitati nesto lijepo , saznati za neku informaciju koju nisam prije znala..bas kao sto volim i razne kvizove jer prosirujem svoje znanje.

Normalno je da svako ima svoje vlastito misljenje i treba to postovati , ali sam u par navrata vidjela na pojedinim temama da neko postavi temu slazete li se s tim i tim i prvi post bude Ne slazem se osudjujem i onda vidis kao da je neka epidemija zavladala svi odjednom vicu ne slazemo se Mr. Green

I zasto ne iznijeti svoje vlastito misljenje o necemu , biti svoj ma koliko da se to uklapa u vecinu komentara ili odudara od njih.

Podforumi tipa filozofija i psihologija i jesu siroke oblasti u kojima mozes raspravljati u beskonacnost i razmjenjivati svoja slaganja i ne slaganja , ali kada nesto napises stavi i argument koji ce to da stiti.

Kad prosetas forumom ono "natanane" vidis da mnoge teme nisu ni jedan put komentarisane iako su recimo zanimljive , ili otvori se neka tema u Trac partiji i vrti se nekoliko dana i padne u zaborav , jer su dosle nove teme koje stoje na onoj prvoj stranici i stalno se ponavlja jedan clan iza drugoga jedan te isti jer je nekome mrsko prelistati svih 7-8 stranica na kojima ima jos tema u tom podforumu Mr. Green

I ne mozes svaku temu postaviti samo s jednim pitanjem , jer neke teme traze pojasnjenje zbog cega se postavlja neko pitanje.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 8:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao prvo: pohvala na temi!

Drugo: Davno se zaboravila svrha foruma, ne samo ovog, nego šire. Bio sam na dosta foruma, negdje više negdje manje aktivan. Ovaj pogotovo. I dešava se to, da se narod zasiti.
Da je problem nekome opisati svoje mišljenje i napisati, to se danas vidi ko što reče Škorpija i u nevirtualnom svijetu i druženju.

Svrha foruma; to je ključna riječ. Forum znaći trg, a na trgu se sastajo narod da izmjenja mišljenje i sasluša i kaže mišljenje. Danas, kod klinca od 16 godina teško da je očekivati
nešto veliko, neko objašnjenje. Zašto je tome tako? Promjenila su se pravila u narodu.
Sad sve treba da ide na brzaka, bez nekih velikih riječi. A npr neki koji (smatram i sebe za takvog) pišu na široko, jer moraju, jer je tako njihovo mišljenje, ispadnu daveži.
Tušimo "zezanciju" jer forum je zato da se narod tobože zajebava a ne izmjenjuje mišljenje. Pogledajte samo koji podforum je najposječeniji. Ništa protiv toga nemam, ali, bilo bi dobro za ličnu rast i obče znanje možda i pročitati i pokušati napisati nešto drugo, a ne napisati svakodnevno kad si poslednji put okusiju slast jbačine ili napisati da je osoba iznad ili ispod ofline ili online. I sam sam tamo najčešče, jer ruku na srce, fali dobrih i konkretnih postove drugdje. Mada u zadnje vrijeme, više sam u "zezanciji" jer ne stignem drugdje napisati nešto više. Lakše mi je fakat napisati par riječi nego sastav čitav. I zato, imam samokritiku razvijenu Laughing pa bolje da nepišem ništa nego riječ ili dvije.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednostavno i Bogu hvala nismo svi isti Wink Nemamo ista interesovanja, sklonosti, ne surfujemo netom iz istih razloga, pa tako smo i ovde zbog različitih stvari; nemamo istu potrebu za čitanjem, razmenom mišljenja, izražavanjem,...

Live and let live Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi imamo druga interesovanja i razloge.

Neko ne voli da pise objasnjenja i zasto na to svoje kratko jasno DA/NE iako to nije dovoljno. Neko se upisuje tek samo da bi ostavio/la trag a neko ne zeli da iznosi svoje misljenje.
Neko je tu samo zbog muzike, neko da ispuca sto vise postova da mu se cestita predjeni sprat a neko deseto. Neko i ne obraca paznju na sadrzaj postavnjene teme vec procita naslov i na osnovu toga i odgovori a isto tako neko i ne prati tok teme da bi se slozio ili protivio necijem misljenju/odgovoru.

Sve je sopstveni izbor, a i hvala Bogu sto nismo svi isti Mr. Green svako je tu iz svog razloga, tuzno jeste kad neko odgovori DA/NE u delu gde to uopste i nije potrebno pisat al sta da se radi. Mr. Green
 
anabila
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 28 Jul 2007
Poruke: 395

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 17, 2009 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nekima se ne da dugacko pisat, neki samo nabijaju postove...
Razliciti su razlozi..
Mozda ljudi nemaju vremena i onda samo pisu Ne,Da,Mozda...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 1:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas me zanimalo i nije mi bilo tesko da izracunam koliko prosecno potrosim vremena da napisem jedan post. 12,18 minuta. Very Happy
A evo i vas iznad mene:
anabila 12,9 min
anchi22 3,83 min
Annabel_Lee 5,76 min
Konjanik 6,5 min
crnibiser 5,29 min
Alexns 6,65 min
škorpijica 10,07 min

(Da ne dodje do zabune, moje vreme je toliko zato sto ga trosim gluposti kao sto je ovo racunanje. Mr. Green )
Verovatno ima i onih ciji je prosek nekoliko sekundi, ali oni u ovu temu nece ni proviriti, tako da mozemo slobodno da ih ogovaramo. Mr. Green

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
panta_rei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2009
Poruke: 68

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 29, 2009 12:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I mene iritira kad neko napise vrlo kratak odgovor,ja licno se uvek trudim da na postavljenu temu odgovorim u odgovarajucem smislu,da ako sam odlucila da nesto pisem na tu temu,da to bude nesto sto ce neko i pouku neku izvuci,ili se pronaci u tome..nesto kao razmena iskustva..postoje teme na koje jednostavno nemas bas puno sta reci,vec se sastoje od kratkih odgovora,ali malo sire teme zaista treba i obrazloziti.I ako si resio da budes clan nekog foruma..neku temu je bolje preskociti nego samo "da/ne" odgovoriti..
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 29, 2009 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

škorpijica je napisao/la sledeće:
Meni prvoj padne mrak na oci kada vidim neku lepu temu na kojoj bi se moglo pisati i pisati, a odgovor od dve reci, pa verovali ili ne posle toga i nemam zelju da nesto upisem.


Slažem se sa ovim, donekle. Nekoliko puta sam ugledala zanimljivu temu, koja ne služi da se "zbrajaju" postovi, već da se nešto pametno i korisno prokomentariše, ali kada pogledam komentare... izgubim volju. Takodje, u poslednje vreme, najčešće postujem u "Traču" i "Igricama" iz razloga što mi je naišao takav period i ozbiljnije teme preskačem, baš iz razloga što mislim da ono što želim da kažim, ne mogu da sastavim na pravi način i ne želim da upišem bilo šta, samo da bih dobila post više... Čemu...? Naravno... slažem se sa Annabel, da smo svi različiti i da svako ima pravo da kaže šta želi, hvala Bogu na tome... upravo sam i ja to sad uradila... Wink

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Komentarisanje datih tema u topicima Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon