www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Promena pola
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 15, 2009 11:57 pm    Naslov poruke: Promena pola Na vrh strane Na dno strane

sta mislite o osobama koje zele ili za koje znate da su promenili pol?

ne mislim na trandze...da razjasnim


da li bi ova osoba bila vas prijatelj?

da li biste bili sa ovakvom osobom u vezi?



_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^Kakvoj vezi?

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vec sam svoje vidjenje iznosio na drugim temama no...Shta mislim o njima? Ne vidim razliku izmedju coveka koji se nalazi u ludnici zato sto je umislio da je pingvin i u skladu sa tim se i ponasha i izmedju mushkarca koji je umislio da je zensko, osim shto se drugi slucaj ne smatra psihickim poremecajem...Cak naprotiv, njegovo..."stanje" se podrzava i podstice dalja..."gluma" operacijama.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Alexns nije bas sve i kod svakoga umisljenost da je musko ili zensko. Neka djeca se rode kao zensko ali im u organizmu je vise muskih hormona nego zensih i to ih vremenom dovodi u stanje da se osjecaju kao muskarac i da ih zanima vise muski poslovi no zensi i obrnuto. To je poremecaj hormona koji se moze lijeciti jednako kao i grip sto se lijeci kod doktora , ali neko radije primjenjuje operaciju pola no lijecenje.

Ima beba koje se rode u jednom tijelu s dva polna organa i tada su lijecnici ti koji trebaju odrediti koji hormoni preovladavaju da li vise muski ili zenski pa shodno tome ostraniti organ koji ima manje hormona u bebinom tijelu.

Sta mislim o tim ljudima...pa svako ima pravo na vlastiti izbor u zivotu i ako ce promjena pola njima donijeti smiraj i zadovoljstvo u zivotu neka to i ucine.

Sto se tice takvih osoba u drustvu ne vidim zasto bih ih odbacila , samo zato sto su drugaciji. Bitnije mi je kakva mu je dusa i karakter kao covjeka nego sta mu/joj je u gacama.

Mogla bih biti u prijateljskoj vezi sigurno , a ljubavnoj vezi iskreno morala bih dobro o svemu razmisliti. Necu da kazem ne bih sigurno jer nisam se nikada nasla u takvoj situaciji i nisam kompetentna iznijeti svoj stav o tome.

Do sada se nisam ni druzila niti bila u vezi s nekim ko je promijenio pol(barem koliko ja znam) Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 12:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam biser, no' tretmani hormonima, k'o shto rece mogu da idu u oba pravca...no, ja ne optuzujem njih, nego lekare.

Znam i za drugi slucaj, znao sam ranije kako se naziva no...njih mogu samo da sazaljevam...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 12:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne razmišljam o njima pa tako da nemam nikakvo mišljenje o njima.
u vezi nebi mogao da budem sa njima .nikakvoj a kamoli ljubavnoj.
i ako bi se desilo slučajno ,mislim da to neznam u trenutku dok se to dešava.
a da posle to saznam bilo bi belaja .i to kakvog tek.
ma gadi mi se ta nastranost to je čudo jedno. Mad

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@šamar da ti nisi pobrkao , dameski:mrgreen: lijepo rece u ovom topicu nije pitanje o osobama transeksualcim Mr. Green

@alexns istina jeste da je do ljekara , ali jednako tako nisu ljekari ti koji su doveli do toga da se neka osoba desi s tim problemom. To je od boga dato . Takvih slucajeva ima

[edit by Laughing: pisanje teksta velikim slovima [allcaps] je zabranjeno [url=http://www. Domaci. Com/viewtopic. Php? T=10607]pravilnik[/url]-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite. ] i sta sad treba ih ubiti jer su takvi bogom dati. ! ?

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....


Poslednja prepravka: crnibiser datum Pet Jan 16, 2009 1:18 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li sam ja to rekao ili si to onako zakljucila napamet da ih treba ubiti?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 1:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@biser, zasto ti mene mesas sa dambolinom? Mr. Green

evo da i ja odgovorim

ne bih imala nista protiv da mi takva osoba bude prijatelj, sto se veze tice, misilm da bih presla i preko toga, kakva sam blesava

jedino mi ne bi bilo jasno, cemu sve to, zasto ljudi sebe ne prihvataju onakvi kakvi jesu, mislim da nema potrebe za tim promenama, al dobro, tudj zivot, njegov izbor

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisi rekao no ja postavljam pitanje cisto onako izvuceno samo od sebe nadoslo. Jer barem kod nas na ovom brdovitom Balkanu vecina nas je sklona da sve ono sto nije jednako kao mi veoma brzo osudimo , popljujemo i bacimo na giljotinu.

Pa i oni bi voljeli da nemaju tih problema. Ne vidim da je tu iko za osudu , to je bolest kao i svaka druga , za koju postoje tretmani i lijecenja , ali kod nas je ionako tipicno da samo bolesni idu lijecniku.

Ne znaci ako neko ide kod psihologa na razgovor da ga treba odmah poslati u ludnicu i odbaciti ga iz drustva. Borimo se da nam djeci uvedu sexualni odgoj kao predmet , ali se ne borimo da uvedemo etiku i moral kako bi djeca naucila da postoje ljudi koji su razliciti i da ih radi toga ne treba pljuvati i gadjati cipelama. Nije to problem samo kod mijenjanja spola vec i u svemu drugome pa i u djeci rodjenoj s nekim hendikepom.

Postoje razlicitosti , postoje bolesti , postoje lijekovi i terapije , ali ne vidim zasto bi se tu krivili ti ljudi ili kao sto ti rece lijecnici.

Zasto su lijecnici tu krivi? Zato sto ih lijece koliko je u njihovoj moci? Zato sto terapija i lijecenje traju mjesecima i godinama??

Ne vidim razlog zasto si napisao da su lijecnici krivci tome... , a ovo sto napisah da li ih radi toga treba ubiti vise se odnosilo na komentar @šamara koji kaže da mu se takve osobe gade i da kad bi saznao bilo bi svega gadnoga... Mr. Green

Kontas sad zasto napisah za to ubijanje...

To je bolest koju treba lijeciti i na kraju krajeva kada zena moze otici u staviti grudi vece za 5 brojeva i usta napumpati da ni pricati normalno ne moze , i kada zena moze hodati i grebati se s muskarcima i onda ode i za 500 eura dobije nevinost ko da ni jednoga nije imala , zasto i oni ne bi mogli promijeniti pol Mr. Green

@damseki..oprosti zaletim se svaki put hahahaha evo ispraviti cu

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedno su komplexi, drugo je ovo...

"Neka djeca se rode kao zensko ali im u organizmu je vise muskih hormona nego zensih i to ih vremenom dovodi u stanje da se osjecaju kao muskarac i da ih zanima vise muski poslovi no zenski i obrnuto."

Kad se uzima testament, prvo se utvrdjuje da li je covek koji ga daje "pri cistoj svesti i zdravoj pameti"...lud/normalan, pijan/trezan, nadrogiran...sve su to stanja u kojima covek nije "pri cistoj svesti", meni tu potpada i ovo, hormoni uticu na njihovo rasudjivanje...znam, znam, sad ce svi da pospu paljbu kako svi imaju pravo da odlucuju u svoje ime...kako god, to je poremecaj hormona...Dijabetes se leci, ne? I to je poremecaj rada zlezda i lucenja hormona...


"Zasto su lijecnici tu krivi? Zato sto ih lijece koliko je u njihovoj moci? Zato sto terapija i lijecenje traju mjesecima i godinama?"

Zato sto ih ne lece uopshte...oni podsticu razvoj "bolesti"...ne svidja mi se rec...poremecaja.

Josh neshto: ".Takvih slucajeva ima i sta sad treba ih ubiti jer su takvi Bogom dati.!?"

Kad vec pomenu...Nije li ih je "Bog" dao vec kao odredjenog pola? Ne mislish da ima razloga sto ljudi nisu homogeni, kao npr. puzevi?

edit: ispravio poslednju recenicu Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 1:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Alexns sve stoji otprilike tako kao sto kazes , ali ako ides kod jednog lijecnika koji te lijeci 2 godine (sad primjera radi lupam) i vidis da nema poboljsanja lijepo promijenis doktora pa ako treba i bolnicu i drzavu u kojoj se lijecis.

Bog je nas dao da budemo takvi kakvi jesmo istina , ali opet djevojke stavljaju silikone , i iako su vec ucinile grijeh koji Bogu ni jedne vjere nije mio , prave jos jedan grijeh obmanjujuci covjeka s kojim ce kasnije zivjeti s vracanjem nevinosti pa niko nista.

Zasto bismo onda rekli nekome da nema pravo da promijeni spol i uvjeravali ga da ga je takvog Bog dao na ovu Zemlju i da takav i treba da ostane i osudjivali ga sto je to ucinio?

Ako ce se neko osjecati bolje i sretnije da promijeni pol , ako to nece uticati lose ni na koga pa zasto bismo ih mi osudili ili im zabranili to?


Tvoj je izbor i pravo da mozes reci ok mogu s takvom osobom ili ne mogu , ali nemamo pravo uticati na njegov/njen izbor.

Ja poznajem dosta osoba koji jednostavno imaju taj problem , imam od komsije sina koji je po izgledu i polnosti muskarac , ali po svemu ostalom je zena. On uziva kad napravi frizuru , ide kod pedikera , ima drzanje kad hoda i sjedi kao zensko , uziva u shopingu kozmetike , karmina , uziva da pere i cisti po kuci. I sta sada treba da ga pljunem svaki put kad prodjem pored njega? Nikako..ako on smatra da je on srecan takav kakav je ni meni ne smeta , dapace jako je prijatno i ljubazno stvorenje.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Promena pola Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon