www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sekte...velika opasnost danasnjice
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 03, 2004 11:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prema ovom ustavu jedan od kljucnih momenata je gradnja Solomonovog hrama u cast jevrejskog boga Jahvea.

Hram je gradjen od kamena obradjivanog vec u samom kamenolomu, da se to ne bi culo u toku gradnje u samom hramu i remetilo majstore zidare. Na celu majstora bio je Hiram Abif. Inace, svi su bili podeljeni u trojke: ucenici, segrti i majstori. Medjusobno je postojala hijererhija, a Hiram Abif je vodio posao, usput ih obasipajuci mudrostima. Majstori su shodno pravilima, razgovarali uz pomoc lozinki koje im je Abif otkrivao. Jednoga dana trojica majstorskih pomocnika hteli su preko reda, pre nego sto postanu majstori, da saznaju majstorske lozinke. Organizuju zaveru, te u jednoj kuci hvataju glavnog majstora i teraju ga da im otkrije lozinke. On to naravno, odbija i oni ga ubiju. Jedan ga udara uglomerom (metalnim), drugi lenjirom, (takodje matalnim), a treci mistrijom. Medjutim, tajnu nisu saznali. Hiram Abif sahranjen je ispod bagrema (tako da niko ne sazna). Ali devet velikih majstora posle nekoliko dana pronadju les svog poslovodje i jedan rece kada vide prizor: 'Meso se odvaja od kostiju', a drugi: 'Bagrem zna tajnu'. To postadose simbolocko misticne reci masona uopste, a uglomer, lenjir, sestar i trougao postadose masonske relikvije. U svakom slucaju, tajne lozinke bile su sacuvane i prenosene dalje kroz istoriju sa kolena na koleno, shodno stepenu majstora. Od tada obrada kamena simbolise obradu pojedinca, coveka, a izgradnja Solomonovog hrama simbolizuje izgradnju svetske harmonije".

prema knjizi 'Verske sekte' Zorana Lukovica



_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 03, 2004 11:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U XVII i XVIII veku nastalim esnafima su se pridruzili i oni koji nisu bili zidari po zanatu, vec ih je zanimala spekulativna strana bratstva, tj. ucenja na kojima su se zasnivali impresivni rituali esnafa. Ovaj pokret je osnazen osnivanjem Engleske velike loze 1717.

U XVII veku masonske loze su postale popularne u redovima tzv slobodnih mislilaca, deista i politickih progresista, sto je doprinelo sirenju odgovarajucih ideja... Rituali su oblikovani pod uticajem simbola srednjovekovnog i renesanskog okultizma... Po pravilu masoni su takodje i pripadali raznim sektam i pravcima i to je spojivo, cak do te tacke da je masonerija pod svoje okrilje uzela i mnoge od ovih pokreta.

Krajem XIX veka i pocetkom XX veka masonerija preuzima u sebe i vise drugih harizmatski jakih i dobro organizovanih grupacija koje ukuljucuju u svoje piramidalno ustrojstvo. Tako masoni prisvajaju i iluminate i pripadnike OTO i teozofe i antropozofe.

Rozenkrojceri - vladaoci vrhovne istine - vremenom ce, kao kasnije i iluminati, polako ulaziti u piramidalnu strukturu masona, sto ih jedno vreme funkcionalno osnazuje, ali potom sve vise izaziva kontraefekat, jer brzo bivaju prosto progutani od masona.

Sedamdesetih godina XX veka bilo je oko sest miliona masona sirom sveta, od toga cetri miliona u sjedinjenim Americkim Drzavama, a jedan milion u Velikoj Britaniji, sto nedvosmisleno pokazuje da im je uporiste bas u Engleskoj - jer ni jedna druga zemlja nema procentualno taj broj masona.

U nase vreme nema uglednijeg coveka na zapadu, a da nije mason, sto stvara uverenje da iza svega sto se dogadja stoje » slobodni zidari «.

Masonima je pripadao i jedan od napoznatijih Engleza XX veka, bivsi premijer Vinston Cercil. Bio je od 1901.g clan Studholm loze. Dramski pisac Oskar Vajld je pripadao Apolo lozi.

Ne moze se prenebregnuti tvrdnja da su masoni tesno povezani i sa satanizmom (oko Lucifera u vrhu piramide na pecatu SAD).

Kada je rec o odnosu masonerije i satanizma moze se slobodno govoriti o entitetima koji su samo pravno-formalno posebni. Masonerija je intelektualni, misleci, kreativni deo, a satanisticke sekte delatni, prakticni, trgovacki deo jedinstvenog organizma.

Mr. Ranko Mandic u knjizi » Kanibal u Srpskoj kuci « kaze:

Delatnost masonerije i satanista bila je sinhronizovana kroz epohe, a kako i ne bi kad im je sve zajednicko: mrznja prema Bogocoveku Hristu i svemu sto je hriscansko, ciljevi, metode i srestva realizacije ciljeva, kultovi, ikonografija, rituali, amblemi, kreatori, vodje i izvrsioci, itd. Istorija masonerije i satanizma nepogresivo svedoci o njihovom zajednistvu. Evo nekih primera tog zajednistva. U Francuskoj je u XVIII veku osnovan masonski red Izabranog svestenstva. Njegovi clanovi bave se prizivanjem duhova, belom magijom, teurgijom. Njihov rad moze se pratiti u Francuskoj do danas.


Toliko o masonima

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 03, 2004 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodacu jos samo ovo
Pravoslavna crkva kaze sledece po pitanju sektasa:

”Чули сте да је казано: љуби ближњега својега и мрзи непријатељk 2; својега. А ја вам кажем: љубите непријатељk 7; своје, благосиљајm 0;е оне који вас куну, чините добро онима који вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне (Мт. 5, 43 - 44).


Tako nas uci pravoslavlje,mi se molimo i za gresnike,jer njima je potrebno spasenje

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
komshinica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 163

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 12, 2004 1:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisu sve "sekte" iste. Samim tim, nisu sve ni lose. Ja sam nekad davno "eksperimentisala", i evo me ziva i zdrava, nista mi ne fali. Mucila su me razna zivotna pitanja u tinejdz godinama, i pokusavala sam da nadjem odgovore na razne nacine. I kada ih nisam nalazila, niko me nije maltretirao da ne smem da "izadjem". Sve je to stvar licnosti.

S druge strane, gde pise da je crkva iskljucivo pozitivna? Znam neke osobe koje su se zamonasile, i pokazuju iste "simptome" kao neki "sektasi". Sto je, po mom misljenju, jos gore, jer je crkva apriori pozitivna pa niko ni ne razmislja o psiholoskoj pomoci tim ljudima.

_________________
Nista u zivotu ne razveseljava tako kao kad nas gadjaju pa promase!
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 2:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Komshinice klasichno sektashko razmisljanje.Vidi se da si posecivala njihove tretmane.Sve su sekte iste,a najopasnije su bash takve koju uspeju ljude da odvedu u zabludu (kao neshto slichno shto vidim kod tebe).Loshe dobre sekte Rolling Eyes To je ona zabluda lake i teshke droge kojom se vade narkomani,no...
Crkva jeste apsolutno pozitivna,mozda ljudi koji je vode mogu greshiti.Ako je greshan pop nije mu greshna molitva.A monashtvo je jedno od DVA puta koji vode ka spasenju tako da izgleda ni ne znash shta pishesh.
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 8:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a zasto ovde gde sam niko ne kaze tu ruznu rec sekta Question vec religija Question
cini mi se da samo u srbiji se razliciti pravci ka veri tako nazivaju Rolling Eyesi zasto se smatra da je samo srpska pravoslavna vera prava vera Question precutacu onu-srbi su nebeski narod Laughing
 
hogar sa medaka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 72

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 6871
Mesto: beogradski pašaluk

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 9:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NINANENA je napisao/la sledeće:
a zasto ovde gde sam niko ne kaze tu ruznu rec sekta Question vec religija Question
cini mi se da samo u srbiji se razliciti pravci ka veri tako nazivaju Rolling Eyesi zasto se smatra da je samo srpska pravoslavna vera prava vera Question precutacu onu-srbi su nebeski narod Laughing



Ovo ti je, Ninaneno, samo pola istine!

U Srbiji su zvanične ili priznate tri vere: dve hrišćanske i jedna islamska, dakle pred Zakonom i Bogom jednake. Tu nema dileme.
Problemi nastaju kod sekti! One su našle kraći put do registracije, tako da su zaštićene ko beli medvedi, pa makar u svojoj ideologiji imale krajnje destruktivne produkte. Zakon ih štiti daleko bolje nego ove tri, svetski priznate - vere. Proveri, ovo ti je živa istina.
Zato je teško i pripadnicima MUP i drugima da sekte (koje evidentno nanose nepopravljivu, ponekad i tragičnu štetu gradjanima) bilo kako u tome sprečavaju...
Naravoučenije: registruj se u Srbiji kao "sekta" i radi šta hoćeš, ne može ti niko ništa, "jači su od sudbine..."

_________________
pičim redom i beležim kredom!
 
helenka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 08 Avg 2004
Poruke: 1139
Mesto: L.A.

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 9:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tako je Hogi. imam jednu poznanicu koja je prošla put od sekte do izlečenja,bilo je strašno čime se sve bavila i šta je sve morala da radi u ime svog duhovnog vođe. ni ja nisam pristalica fanatičog bogoljupstva ali sam ipak pravoslavne vere i zato vam čestitam današnji praznik Very Happy
 
hogar sa medaka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 72

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 6871
Mesto: beogradski pašaluk

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 27, 2004 9:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

helenka je napisao/la sledeće:
...ni ja nisam pristalica fanatičog bogoljupstva ali sam ipak pravoslavne vere i zato vam čestitam današnji praznik Very Happy


Bravo, helenka! Danas, na veliki hrišćanski praznik, Sv. Petku, hajde da ostavimo ovu temu po strani... Bar danas. Da ne kvarimo ono malo duhovnog blaženstva i mira što nam je danas dato...

_________________
pičim redom i beležim kredom!
 
komshinica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 163

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 08, 2004 2:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam bas redovna clanica, zato kasnim. Ali, moram jos nesto da dodam.

Ako jedan narkoman, na primer, nadje izlaz u nekoj miroljubivoj sekti, i nastavi svoj zivot zdrav i citav, ja pozdravljam tu sektu. Primer, sta ste lose procitali o Hare Krisni osim "oni moraju da prodaju kolacice, to je strasno". Mislim, dajte ljudi, razmisljajte malo. Nije isto kad rusis groblja i pevas na ulici.

Drugo, kad "dopadnes u kandze" nekog pravoslavnog "duhovnog oca" i zavrsis u manastiru, mozak ti je jednako ispran kao onima koji kolju kokoske. Ali je strasno sto svi onda misle da je to bas pozitivno sto se odrices zivota, porodice i prijatelja, jer to nije sekta vec zvanicna crkva. I nikom ne padne na pamet da te posalje na "deprogramiranje".

Da vas ne podsecam da je svaka danasnja religija u pocetku bila sekta? A u cemu je danas razlika osim u broju pripadnika?

_________________
Nista u zivotu ne razveseljava tako kao kad nas gadjaju pa promase!
 
FANATIC-NS
PARTY MAN
PARTY MAN



Godine: 46

Datum registracije: 18 Jul 2004
Poruke: 979
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 13, 2004 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi koji misle da su sekte "dobra stvar" samo neka procitaju knjigu:Ispovest zrtava sekti i valjda ce im onda biti sve jasno.
Sekta je sekta! Ne moze biti religija.
Borba protiv toga mora biti jaca nego do sada.
Citajuci tu knjigu,smucili su mi se svi sektasi.To su najveci zlotvori danasnjice.
 
komshinica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 163

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 15, 2004 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam procitala tu knjigu, i slazem se da ima zlotvora. Ali se ne slazem da pravoslavni popovi nisu manji zlotvori. Ni katolicki. Ni bilo koji "zvanicni oci". Svako manijacko shvatanje boga je neprirodno. I to sto crkva ima zakonsko pravo da dete odvoji od sveta je za svaku osudu, jednako kao sto je za osudu i sekta.

_________________
Nista u zivotu ne razveseljava tako kao kad nas gadjaju pa promase!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Sekte...velika opasnost danasnjice Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  sledeća
Strana 3 od 24

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon