www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sekte...velika opasnost danasnjice
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 15, 2004 9:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sekta nije sto i religija!!! i nije danasnja niti jedna religija nekad bila sekta!

sekte su kratkog trajanja ispiru ljudima mozak i iskoristavaju ih. u njima nije osnovno stovati boga vec onog tko je osnovao tu sektu...
ma to je sve grozno...

a gdije si ti komshinice procitala da je katolicanstvo,pravoslavlje,islam,judaizam,zidovstvo,budizam... nekad bila sekta?

sekta se jako razlikuje od religije....sad bi ja napisala sve karakteristike,al ima mnogo toga,pa mi nekako ljeno...


 
komshinica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 163

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 15, 2004 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uzmes lepo bilo koju istorijsku knjigu, a ako te mrzi da citas snimljeni su i filmovi, pa vidis kako su Rimljani proganjali novu sektu. Pa ta sekta okupljala sve vise i vise ljudi, i jednog dana kad ih se nakupilo dovoljno, proglasili se religijom. Da ne davim dalje... sve pise kad hoces da procitas.

A sad ti meni objasni kako to crkva ne iskoriscava svoje vernike? Iz celog sveta se salju donacije za izgradnju hramova i crkava i niko se ne doseti da umesto jedne crkve manje napravi bolnicu ili sirotiste, zato sto od toga ne bi imali zaradu. A jadni iskusenici/ce se satiru od posla na manastirskim imanjima usput se ni ne javljajuci roditeljima ni prijateljima. Volela bih da mi se objasni razlika izmedju toga i prodavanja kolacica u Hare krisni. Osim sto se jedni zovu iskusenici a drugi sektasi, smisao njihovog zivota je potpuno isti, a mozgovi su im jednako isprani.

_________________
Nista u zivotu ne razveseljava tako kao kad nas gadjaju pa promase!
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DaDaG je napisao/la sledeće:
Dodacu jos samo ovo
Pravoslavna crkva kaze sledece po pitanju sektasa:

”Чули сте да је казано: љуби ближњега својега и мрзи непријатељk 2; својега. А ја вам кажем: љубите непријатељk 7; своје, благосиљајm 0;е оне који вас куну, чините добро онима који вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне (Мт. 5, 43 - 44).


Tako nas uci pravoslavlje,mi se molimo i za gresnike,jer njima je potrebno spasenje


Dakle prvo se zahvaljujem na trudu glede objašnjavanja načelnih karakteristika pojedinih pravaca unutar duhovnog djelovanja čovjeka tj ljudi.

Također se zahvaljujem na gore navedenom citatu iz novog zavjeta , ali biti ću slobodan i reći neka svoja opažanja.
Dakle po meni postoji krucijalna razlika između 2 pojma a to je vjera i religija.
Samim time mišljenja sam da vjerovanje pojedinca nebi trebalo zabranjivat sve dok ono se ne koristi na štetu drugih.
Otkud takav stav kod jednog rimokatolika, znači pripadnika mnogi kažu konzervativnog krila kršćanske crkve.
Ja osobno smatram da katolicizam znači otvorenost, sveopćtost, znači pripadnost jednom vjerovanju koje se izdiže iz uskogrudnosti pojama nacije, države i toliko toga ljudskog- materijalnog.
Dakako, pri tome nikada se ne treba zaboravit da je i bilo toliko nečasnog u djelovanju i širenju svete vjere katoličke.
Tko može normalan negirat pustošenje Južne Amerike, tko može negirat- stoljetne ratove s protestantima, tko može negirat križarske pohode na sveti grad Jeruzalem, tko može negirat gadosti tijekom XIX i XX stoljeća u ime vjere.
Ja ne negiram i u tome je snaga i volja i želja da se oproste svi grijesi nas katolika. Međutim , pri tome kako u životu biva ne treba niti skrivati nepravdu koja se činila i koja se još uvijek čini nama- kako gledati na pogrome katolika i rušenje vjerskih objekata u zemljama istoka, kako gledati i ne diviti se volji i vjeskom fanatizmu miliunskom broju Kineza koji se na sumnju da su katolici sprovode u tamnice. Kako gledati a ne diviti se misionarima po Indiji i zemljama Afrike koji šire Kristovu riječ.
Međutim ovi slučajevi ne trebaju biti uvjet za opći dijalog sa svim protestantskim crkvama kao i autokefalnim crkvama dakle pravoslavnim.
Kršćanskim crkvama koji šire Kristovu riječ , po meni krajnje je vrijeme da se okrenu jedno drugima , jer čini mi se da idu teška vremena.
Ljubav treba biti osnov učenja a gdje je ljubav veća doli Isusa Krista.

tamo gdje je Krist prisutan nema mjesta za nevjericu i sumnju a samim time i traženje nekih alternativa.
Ljudi moraju jednom shvatiti da naša zemlje kao i Europa je nikla na krščanskim temeljima i da je jedina izvjesnost u ovoj cjelokupnoj neizvjesnosti kršćanski put.
Europa je kršćanska i zato mi teško pada odbijanje stavljanja ovog članka u Ustav EU. jednog dana i mi u Hrvatskoj kao i vi u srbiji ćemo biti dio te nove Europske unije.
Naravno , nadam se da ni u jednom momentu ovo moje ilaganje nije na štetu drugih vjerskih pravaca - ali stojim da svaka od tzv. glavnih religija je iznikla na prostoru svome i kao takva je uhvatila korijenje i valjda tako treba i ostati.
Možda sam se malo udaljio o teme kao osnovnog pojma -ali generalno sam dao odgovor svoj na ovo pitanje
a osjećam tamo gdje je Petar tamo jei crkva
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 8:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

komshinica je napisao/la sledeće:

. Volela bih da mi se objasni razlika izmedju toga i prodavanja kolacica u Hare krisni. Osim sto se jedni zovu iskusenici a drugi sektasi, smisao njihovog zivota je potpuno isti, a mozgovi su im jednako isprani.


Draga komšinice - sledbenice Hindizma na svom osnovnom životnom prostoru također pale vjerske objekte drugih religija-
Temeljna karakteristika je da svi na svom životnom prostoru ne žele druge pravce odnosno iskorake.
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 8:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika je napisao/la sledeće:

ma to je sve grozno...

a gdije si ti komshinice procitala da je katolicanstvo,pravoslavlje,islam,judaizam,zidovstvo,budizam...

nisu tri tackice vec 6 zadnja religija-teoizam,a sve te osnovne religije se posle dele na vise podgrupa
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 9:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NINANENA je napisao/la sledeće:
a zasto ovde gde sam niko ne kaze tu ruznu rec sekta Question vec religija Question
cini mi se da samo u srbiji se razliciti pravci ka veri tako nazivaju Rolling Eyesi zasto se smatra da je samo srpska pravoslavna vera prava vera Question precutacu onu-srbi su nebeski narod Laughing


Sekta i religija su dve razlicite stvari... Hoces da kazes da su subotari i nazareni religija? Pa nisu,vec su sekta,moja baba je bila nazarenka,kao i deo rodbine,deo rodbine su subotari,svi oni imaju dignute svoje hramove kao i pravoslavci,katolici,i ostali...Svi oni veruju u Isusa,razlika je sto jedni postuju subotu,a drugi nedelju,a sta postuju sekte poput "satanista"?

Sto se tice Srpske pravoslavne vere,he,pa zasto Jevreji smatraju da je samo Jevrejska vera ispravna,a? Zasto Katolici smatraju da je samo njihova vera ispravna? Zasto Muslimani smatraju da je samo Islamska vera ispravna? Jesi li razmisljala o tome? Wink

_________________
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

čekaj Sanjice
što je to Nazareni- još nisam čuo za taj pojam
Subotari bi trebali biti adventisti- oni nisu sektaši- oni održavaju kontakte sa katoličkom i u ovom slučaju autokefalnom SPC --
Svatko treba poštivati drugog- u tome je poanta.
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedno pitanje, ali doista pitanje a ne provokacija jer neki na ovom sajtu imaju osjećaj da je svaka moja riječ provokacija.
Kakav je status Crnogorske pravoslavne crkve- dakle crkvi crnogorskog naroda ??
Molim mišljenje i razmišljanja..
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 10:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moje misljenje je da ovdje mnogi ne vide razliku izmedju pojma sekta i pojma religija.
Citat:
a sve te osnovne religije se posle dele na vise podgrupa

da dijele se,iz njih su proizasle religije al i sekte.al te osnovne religije nisu nikada bile sekte
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 10:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nazareni su ti isto sto i subotari,ali nazareni NE drze oruzje u rukama,ne gledaju TV,ne slusaju radio,malo zajebana sekta,ali po meni su mnogo ispravniji od Subotara,u familiji imamo i jednih i drugih,tetka me je kao malu vodila u Subotarsku crkvu,sta god oni bili za mene su sekta,tamo se bre jednom nedeljno okupljaju u tom njihovom hramu,ugase svetla i ko koga savata,jel to normalno? Shocked Najveci svaler u Kovilju je Subotar,oni ne bi trebali da jedu svinjetinu i piju kafu,koriste cigarete....blabla,mislim to je tako za javnost,a da vidis kako lete prasici na raznju i pije se kafa,a bogme i pusi se Laughing ,tamo u nasem selu propovednikova cerka - subotarka nema sa kim nije bila,ma idi bre....i nisu sekta,a sta su?


Sto se tice Crnogoraca ne znam...

_________________
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 10:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a kako se zove ta crkva u koju idu subotari- kako joj je stručan naziv--
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam,zovu ih Subotari Smile

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Sekte...velika opasnost danasnjice Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  sledeća
Strana 4 od 24

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon