www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pravi/a izmedu granica!?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 10:41 am    Naslov poruke: Pravi/a izmedu granica!? Na vrh strane Na dno strane

Nasluso sam se i nacito toliko tih prica o toj jednoj osobi,osobi za koju se vjeruje da nam je "srodna dusa".Sad ne znam koliko vas vjeruje u takvo nesto(vecina ipak vjeruje)ali kako je moguce da osobe koje pronadu tu koja je kao stvorena za njih u velikoj vecini slucajeva nadu tu osobu unutar svoje drzave,susjednih drzava koje su slicne po kulturi,jeziku obicajima i to se nadovezuje na vjeru,boju koze itd..).Pa kako je moguce da je "srodna dusa" ogranicena takvim stvarima?Zato vjerujem da i ako postoji takvo nesto da je velika vecina ljudi uopce nije pronasla niti ce je ikada pronaci.Oni(velika vecina) su pronasli najbolje odgovarajucu unutar tih parametara,ali srodnu dusu ne(opet naglasavam velika vecina da ne bi oceso nekoga tko ovo cita a "naso" je takvu osobu Very Happy ) Sta vi mislite o tome?


_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

otkada je ljudi ovo pitanje postoji,tj koliko sam puta sam sebe pitao dali ću nekada da nađem sebi sličnu osobu.da volimo slične stvari,od muzike ,do stila oblačenja.
da volimo isti tip osoba,da se smijemo istim potencijalima.jednostavno da se kapiramo
u svemu.sreo sam dosta osoba kroz život neke sam i "volio" sa nekima sam jednostavno bio jer je takav trenutak naišao.
možda je i bilo osoba sličnih meni ali vjerovatno samo oboje svatili da neće biti dobro da se zbližimo.ili sam mislio da je suviše dosadno ako radimo iste stvari na isti način,što i jeste dosadno.uvjek su mi se više sviđali ljudi koji su totalno drugačiji od mene.
cijelo vrijeme sam bio sa tako zvanim pogrešnim osobama.sa nekima je bilo jako zanimljivo baš iz tog razloga što smo različiti ali ne puno.
samo mislim da sam oženio osobu, koja je ista kao ja da bi tu svašta bilo.
nego sam imao sreću da oženim ženu koja je totalna suprotnost i meni i mom tadašnjem načinu života.znači različiti smo totalno,pa je možda i to razlog što u braku nemamo nikakvih kriza ili ti problema.uvjek jedno popusti drugome,što nikako nebi moglo da se desi da smo istih pogleda na svet i oko sebe.
teško da ima osoba koji su u braku ili ljubavi a da su srodne duše šta god to značilo.
možda i da ima ali baš u jednom gradu da nađeš osobu koja je ista kao ti ,to malo teže sigurno,ali moguće što da ne .
čak nisam nalazio ni srodne duše u prijateljima.jest da smo do nekih granica radili iste stvari ali smo se takođe razlikovali u mnogo čemu.
zato imam prijateljstva od djetinstva koja su se pretvorila u nešto neopisivo.
nemože da prođe dva dana a da se nevidimo kada smo to u mogućnosti.
što hoću da kažem da ni u prijateljstvu nije potrebna "srodna duša"da bi prijateljstvo opstalo 20-30 godina.tako isto mislim da za brak ili ljubav nije potrebna baš srodna duša da bi isti bio odličan.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 4:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

'Mogao sam se sasvim lako roditi i u Ulan Batoru, hiljadu tristo sedme? Na Kordiljerima,
narednog proleća. Ili na istoj ovoj obali, ali trideset vekova ranije?
Planetom tumaraju Zagubljeni, pogrešno iznikli, očajno tragajući za onima koji bi im tako lako
mogli biti dragi i bliski, i zaista više ne znam šta je gore?
Promašiti tog Nekog Svog za hiljadu godina i hiljadu kilometara, ili za par decenija i tričavih
stotinak kilometara... Prokletstvo... Ili za dva sprata? Dvadeset i koju stepenicu... I za nekoliko crno
belih kocaka na podu bolničkog hodnika?'


Đorđe Balašević, Jedan od onih života

I o5 bih citirala Đoleta Arrow

'...neko to od gore vidi sve
Povlači te konce, igra se,
Postavi na svoje mesto svako dobro, zlo još pre,
Sve vide oči sudbine'


Mada, engleski jezik ima mnogo bolji izbor reči za to - serendipity. Sigurno da postoji dobar razlog zašto smo se, pre svega, rodili baš tu gde smo se rodili i zašto nas pojedini događaji nanesu na određene puteve Wink

I, ne, ne mislim da ikakve geografske ili jezičke barijere postoje, naročito ne danas kada se dosta i sa lakoćom putuje i komunicira na raznorazne načine (prvi primer je upravo Internet koji granice ne poznaje). Nikad se ne zna da li ćemo se možda, nekim poslom, obresti u nekom udaljenom gradu ili, pak, na letovanju kupovati sladoled i nabasati na osobu sa drugog kraja sveta Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 26, 2009 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovdje se razlike medu misljenjima ocituju u tome sta vi vjerujete u sudbinu,dok meni ta solucija bas i ne pase,ja sam dosta blizi tome da sam sam kovac svoje srece i da srodna dusa(ako takvo sta i postoji) nece igrom sudbine mene pronaci nego da cu ja igrom zivota pronaci nju.

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 26, 2009 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa kako ćeš moći da znaš da si ti nju pronašao?
Možda je ona tebe pronašla,možda je i ta osoba takođe krojač svoje sreće.
Možda vas baš sudbina spoji,baš što ste različiti,a ne srodne duše.
Ne može to sam čovjek da sebi iskroji,možeš da zalutaš u potrazi za srodnom dušom.
A možeš takođe da je i sretneš ili da je nađeš pa da ne bude to što si tražio.
Sve u svemu nadam se da ćeš uspjeti da nađeš takvu osobu.
Meni je i ovako dobro.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 2:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šamar je napisao/la sledeće:

Sve u svemu nadam se da ćeš uspjeti da nađeš takvu osobu.

Otisla tema u krivom smjeru,niti ja trazim niti vjerujem u takvo nesto.Ja sam samo htio ukazati na barijere kojih ima i zablude vecine ljudi koji misle da su pronasli takvo nesto.

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 3:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa srodnom dushom, kao prvo, morash se razumeti, pantomimom se ne stize daleko Razz Razz
Ne mora da znaci...mali procenat stvari je u zivotu 100% zagarantovan...mozda je bash ta jedna osoba jedina na celom svetu, pa se tebi bash eto potrefilo da je tu, a mozda i nije...

kad se vec citira Balashevic, aj' i ja: "...al' ruza je ruza, pa da na kraj sveta iznikne..."

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da mozda ne postoji malo vise od jedne "srodne duse"? Smile

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 29, 2009 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pošto vidim da se ne razumijemo,da probam ovako.
Srodna duša,zar to ne bi trebalo da bude neko ko nas u svemu razumije i ko je približno sličan kao mi.Sa kojim nam je život idealan.Tj idealna osoba za nas.
Sad da lično mi naletimo u životu na osobu koja nas u svemu razumije
i koja je spremana da u vezu ili ljubav uloži koliko i mi,
da gleda na život iz istog ugla,da voli stvari koje volimo i mi.
Malo je nevjerovatno,ali svet je mali.
Vjerujem da čovjek može da upozna takvu osobu ali samo slučajno.
Tj igrom suudbine.A da to ciljno tražimao mjenjajući osobe kroz život sve dok to ne nađemo je malo bzvz.Možemo mi da budemo krojači svoje sudbine i da biramo puteve kojima će da idemo,ali ljubav kad je u pitanju to ne prolazi.
Ljubav udara iznenada kad se tome naj manje nadamo i ne očekujemo.
Možemo da lutamo izgubljeni u potrazi za nekom srećom godinama.
Da pri tome ni neznamo šta tražimo,a to se obično nama nalazi pred očima samo to u tim trenutcima ne vidimo.Kako rekoh nalutah se u životu i provedo dobar dio života
sa "pogrešnim osobama".
A na kraju završih sa osobom koju poznajem cijeli svoj život.
Sad zar nama nije bilo "suđeno" da budemo zajedno od onog dana kad smo se
kao klinci igrali ispred zgrade.
Ja lutah i ne nađoh i ne iskrojih sebi ništa.Jer je sudbina to već davno iskrojila.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 5:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
A da mozda ne postoji malo vise od jedne "srodne duse"? Smile


Ovisi o nacinu na koji je defniras.





šamar je napisao/la sledeće:
Pošto vidim da se ne razumijemo,da probam ovako.
Srodna duša,zar to ne bi trebalo da bude neko ko nas u svemu razumije i ko je približno sličan kao mi.Sa kojim nam je život idealan.Tj idealna osoba za nas.
Sad da lično mi naletimo u životu na osobu koja nas u svemu razumije
i koja je spremana da u vezu ili ljubav uloži koliko i mi,
da gleda na život iz istog ugla,da voli stvari koje volimo i mi.
Malo je nevjerovatno,ali svet je mali.
Vjerujem da čovjek može da upozna takvu osobu ali samo slučajno.
Tj igrom suudbine.A da to ciljno tražimao mjenjajući osobe kroz život sve dok to ne nađemo je malo bzvz.Možemo mi da budemo krojači svoje sudbine i da biramo puteve kojima će da idemo,ali ljubav kad je u pitanju to ne prolazi.
Ljubav udara iznenada kad se tome naj manje nadamo i ne očekujemo.
Možemo da lutamo izgubljeni u potrazi za nekom srećom godinama.
Da pri tome ni neznamo šta tražimo,a to se obično nama nalazi pred očima samo to u tim trenutcima ne vidimo.Kako rekoh nalutah se u životu i provedo dobar dio života
sa "pogrešnim osobama".
A na kraju završih sa osobom koju poznajem cijeli svoj život.
Sad zar nama nije bilo "suđeno" da budemo zajedno od onog dana kad smo se
kao klinci igrali ispred zgrade.
Ja lutah i ne nađoh i ne iskrojih sebi ništa.Jer je sudbina to već davno iskrojila.


Razumijem nacin na koji razmisljas,jer te zivotno iskustvo definiralo po tom pitanju ali ja se jezim kad cujem izjave tipa nije nam ni bilo sudeno,ako nam je sudeno srest cemo se opet...ma daj kakav je to bulšit.Po tvome sudbina postoji samo kod ljubavi a za sve ostalo u zivotu kako si sam napravis.Pa dajte kakva je to sudbina definirajte mi je,kad je izmisljen taj "alibi" koji ljudi imaju obicaj nazivat sudbina?

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Pravi/a izmedu granica!? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon