www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Verski fanatizam
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
neuhvatljivaa
x fille sauvage x
<b>x fille sauvage x</b>



Godine: 36

Datum registracije: 06 Nov 2006
Poruke: 6644

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 3:26 pm    Naslov poruke: Verski fanatizam Na vrh strane Na dno strane

Kada se pomene verski fanatizam dosta njih pomisli na ljude koji zarad nekih svojih ubeđenja i ideala čine loše stvari, koji svoje greške pravdaju time da je to 'zarad višeg cilja', krijući se iza Boga.

Šta je sa ljudima koji postaju verski fanatici iz sasvim drugih razloga, kao na primer ljudi koji su tragično izgubili voljene osobe, pa su utehu našli u molitvi i crkvenim knjigama?

Ne kažem da je loše biti vernik, postiti, ići u crkvu, moliti se, zanimati se za religiju, već me interesuje može li se preterati u toj veri i na koje sve načine, i gde je za vas granica između vernika i verskog fanatika?



_________________
Lutko, ja sam rešen da večno s' tobom plešem...
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako si uistinu vjernik srcem a ne samo eto reda radi ma kojoj vjeri pripadao , onda ne mozes biti vjerski fanatik , jer ni jedna vjerska knjiga ni Kur'an ni Biblija u sebi niti sadrze niti podsticu one koji ih slijede i ponasaju se u skladu s propisima koje vjerska knjiga daje ne navode na ubijanje bilo koga radi vjere.
U svakoj vjerskoj knjizi cemo procitati onih 10 zapovijedi kojih se svaki pravi vjernik u srcu mora ili bi trebao pridrzavati.

Vjerskih fanatika je oduvijek bilo , mada ih je sada mnogo vise nego prije.
Ne podrzavam niti jednog covjeka niti osobu koja se poziva na vjeru da ucini neki zlocin. Na zalost danas se mnogi time prikrivaju i dovode do toga da radi takvih kakvi su oni i na druge se gleda podjednako i osudjuje se , a zna se da osveta vuce za sobom osvetu i to ide u nedogled.

Evo primjera radi..ja sam vjernica i cvrsto vjerujem u Boga , ali sam jednako tako i gresnica jer cinim razne greske ,ujedno sam i Muslimanka , ali ne podnosim fanatike kao sto su naprimjer Vehabije.

Niti ih volim niti ih podrzavam ni u cemu onome sto oni cine niti me oni mogu natjerati da cinim ono sto oni cine , ali jednako tako nije u redu da me drugi ljudi promatraju kao sto promatraju vehabije samo zato sto sam Muslimanka.

Dakle , vjerskih fanatika ima nazalost , ali pravi vjernik u srcu koji se drzi svoje svete knjige nikada nece biti fanatik jer mu njegova sveta knjiga ne dozvoljava da u ime vjere cini zlocine.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da me se pogrešno ne bi shvatilo.ja kako sam već naveo davno prestadoh da vjerujem u boga i koje kakve slične stvari.navedoh nekoliko razloga na drugoj temi.
još jedan od toga je što sam izgubio dosta dragih osoba u tom prokletom ratu.
mogao sam da postanem "zvijer" kakvu svijet nije vidio i fanatik neviđeni.
naprotiv prestao sam da vjerujem u boga.jer njega nije bilo tih dana nešto.
možda je uzeo slobodne dane.možda nije htjeo da vidi to.
ne kažem da se neću osvetiti kad budem saznao ko je to uradio.ali da se čovjek sveti na nekome ko je iste vjere a nije kriv e to je fanatik za mene.ustvari fanatično vjerovanje u nešto je i dovelo do toga što je bilo.
samo danas je fanatik ko god posveti više pažnje svojoj vjeri odmah je okarakterisan kao fanatik,što ja ne mislim da je tako.
kad čovjek osjeti na svojoj koži takve stvari naj manje mu pada na pamet vjera.
neko se možda neće složiti ali meni nije padala na pamet od tog momenta nikako.
možda ako nekada bude pravda zadovoljena pa se te osobe nađu iz brave
ili ispod zemlje možda da počnem da vjerujem ali čisto sumnjam...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 5:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@šamar kad vec spominjes strahote i gubitke koje smo dozivjeli u nedavnoj proslosti da te upitam jedno pitanje...

Mnogo nas je izgubilo voljenih i dragih osoba u tom ratu.

Napisah gore da sam Muslimanka po vjeroispovijesti i toga se nikada i nigdje ne stidim pa makar me zivota kostalo. Vjerujem u Boga i vjerujem da se sve kad tad vrati u zivotu.
U ratu sam izgubila sestru koja je poginula s 28 godina Crying or Very sad Nisu je ubili ni Pravoslavci ni Rimokatolici ni Jevreji..ubili su je Muslimani iz Malezije koji su ko bajagi kao UMPROFOR dosle u BiH da nekoga "brane".Vidjela sam tog covjeka koji ju je ubio , stajala sam ispred njega , usudio se doci i na dzenazu(ukop) moje sestre pa cak je toliko nisko pao da mi je trazio njenu sliku...
I sta sam ja sad trebala , da radi tog majmuna jer covjek nije za mene , da mrzim sve ostale Muslimane pa samim tim i sebe i svoju vjeru?? Da uzmem bombu ili pusku(a lako sam do toga mogla doci) i da ga ubijem??? Da uprljam svoje ruke i truhnem u nekoj rupi radi neoga ko nije dostojan ni pomena a kamo li da njegova krv bude na mojoj ruci??

Bijesna jesam bila , tuzna jesam bila , ali zlocinac nisam i moja mi vjera zabranjuje da ubijem...on je kaznjen vec samim time sto ce je nositi na savijesti , ali vjerujem i nadam se da ce Bog odrediti najpravedniju kaznu za njega kakvu je zasluzio , a Bog udari tamo gdje ti je najdraze i kad se najmanje nadas.
Zamisli kada bismo svi krenuli da ubijamo svakog onoga ciji je jedan izrod od njegove vjere ubio nama nekog bliskog gdje bi nam bio kraj??? Do kud bi nas to dovelo??? Pa bas radi tih ideala i nadanja da cemo pronaci osobu koja nam je suze natjerala na oci i dovela je do stvaranja pojedinih grupica koji se pod paravanom vjere napijaju krvi.

Na osvetu jedino Bog ima pravo...i ne shvati ovo kao opaska tebi nego cisto eto da te upitam za tvoje misljenje kao zreloga čovjeka ma u koga ili u sta vjerovao i ma kako se zvao , budi dostojan rijeci covjek..jer najteze u zivotu je biti ČOVJEK u pravom smislu te rijeci.

Pozz

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 5:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako sam već prije navodio ,da mi nikakvu ulogu ne igra ime ili vjera da bih mogao da budem dobar sa nekim ,jedan od najboljih prijatelja mi je musliman,ne smeta mi uopšte
niti on niti njegova vjera niti ljudi druge vjere.meni je jako žao što se tebi desio sličan slučaj kao meni.ali nije važno od čije ruke su stradale te osobe.
zakon kada ništa ne uradi po tom pitanju pravda se uzima u svoje ruke pa ma ko to bio.
moje voljene osobe nisu stradale slučajno.nego baš sa namjerom i što su druge vjere.
kako rekoh nisam postao niti kakav fanatik niti ubica il šta ja znam ko.
nego sam prestao da vjerujem.
sad osveta je teška riječ ja sam je olako napisao.
mada ne znam dali bih i šta bih uradio kada bih našao te što su to uradili .
ali im neželim ništa dobro.i ako nekada budu osuđeni za taj zločin uradiću sve što budem mogao da im napravim pakao od života ma gdje god izdržavali kaznu.
nismo svi isti,ja bih volio da mogu da budem osoba kao ti ,da imam takav pogled na nešto toliko strašno.ali nismo svi isti i ja ne mogu da pređem preko toga ni ti želim.
nije mi važno ko su ni šta su samo mi je važno da budu kažnjeni za svoj gnusan zločin.
sad dali robijom ili na neki drugi način svejedno mi je .

nisam uopšte pomislio da u ovom tvom postu postoji nekakva opaska upućena meni.

takođe pozdrav.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
neuhvatljivaa
x fille sauvage x
<b>x fille sauvage x</b>



Godine: 36

Datum registracije: 06 Nov 2006
Poruke: 6644

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Negativne posledice verskog fanatizma su brojne, ali ja se pitam šta je sa onim ljudima koji su se iz nekog razloga posvetili isključivo tome da 'odu u Raj'.

Citat:
samo danas je fanatik ko god posveti više pažnje svojoj vjeri odmah je okarakterisan kao fanatik,što ja ne mislim da je tako.


Poznajem osobu koja je do pre možda 6-7 meseci bila po verskim ubeđenjima slična meni, a onda se sve nekako polako preokrenulo...počeo je da čita knjige raznoraznih sveštenika, monaha, i bukvalno da citira rečenice iz knjiga...posti svaki post besprekorno, svaku sredu, petak, nedeljom izbegava da radi, ide u crkve, možda će nekom zvučati smešno ali meni to deluje kao preterivanje za nekog njegovih godina, i zato pitam gde je, zapravo postoji li granica između vere i verskog fanatizma, ali ne fanatizma zbog kojeg su ljudi spremni da ubiju i čine razna zlodela. Još da napomenem da dotična osoba ne priznaje druge vere, sem hrišćanske, i onda kad pomislim da je moje razmišljanje glupo jer i nisam neki vernik, onda me ta njegova isključivost u veri natera na razmišljanje da li je postao jedan od fanatika ili ne. U redu je imati umerenu posvećenost (što opet povlači pitanje šta je umereno), da čovek u sebi nađe mir, ali opet me muči da ipak tu ima malo preterivanja.

_________________
Lutko, ja sam rešen da večno s' tobom plešem...
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Još da napomenem da dotična osoba ne priznaje druge vere, sem hrišćanske, i onda kad pomislim da je moje razmišljanje glupo jer i nisam neki vernik, onda me ta njegova isključivost u veri natera na razmišljanje da li je postao jedan od fanatika ili ne.

pa nisam baš upućen ali mislim da ni jedna vjera ne priznaje druge vjere.
možda javno da kao odobravaju ali čisto sumnjam.
ma fanatik je teška reč za nekoga ko vjeruje u neku vjeru.
mislim da sam naveo par primjera šta je fanatik za mene.
fanatik je neko ko na osnovu vjere je u stanju svašta da uradi da bi nekome dokazao svoju vjeru.u većini slučajeva takve stvari ni jedna vjera ne odobrava barem ne javno.
pa poznato je da su u drugom svjetskom ratu jedni od najvećih zagovornika zločina baš bili sveštenici u nekim vjerama.mada te sveštenike crkva nikad nije prihvatila ali ni negirala.posle drugog svjetskog rata.ma ne moj da se plašiš za tu osobu samo se našao u tome.ništa strašno vjerovatno.samo je sebi našao način da nekako neki svoj problem reši ili zaboravi.kako sam pisao moja supruga je vjernik ,poštuje svako crveno slovo.
svake nedelje ide u crkvu.zna dosta stvari o svojoj vjeri i tako to pa ne mislim da je fanatik nitti bilo ko drugi misli.jednostavno te ljude treba pustiti na miru neka vjeruju u to što vjeruju.vjerovatno da imaju svoje razloge koje ne žele da podjele sa drugima i tačka.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 6:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice toga da ne postuje niti jednu drugu vjeru do svoje to mi je iskreno malo glupo , jer voli svoju vjeru a postuj i tudju.

To sto je on zagrizo toliko u vjeru i vjerske knjige mozda je dobro a mozda i lose. Kao sto rece @šamar treba ga pustiti da vjeruje u ono sto ga cini spokojnim. Samo ne bih ja to njegovo stanje nazvala kao ti Vjerskim Fanatikom , jer termin Vjerski Fanatik je barem po onom koliko ja razumijem to neko ko je pod plastom vjere i ko je u ime vjere spreman na bilo sta pa samim tim i ubistvom drugih pa cak i svojih blizih , svakoga onoga ko nije istog njegovog misljenja.

Vjerski fanatici po meni su slicni sektama , a to sto ti navodis primjer mislim da nije fanatik no se covjek jednostavno pronasao u svemu tome i tu nalazi neki svoj spokoj pa nek mu je sa srecom dokle god ne cini nikome zlo.

A tebi ako to njegovo ponasanje smeta budi otvorena i reci mu sta te smeta i pokusaj da ti on da objasnjenje onoga kako on na to gleda pa ako ti se to dopadne ti se i dalje nastavi druziti s njim , ako ti se ne dopadne , a ti lijepo na lijevo on na desno i mirna Bosna Mr. Green

p.s.@šamar razumjeli smo se Wink

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 3:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gle ako se mi upustimo o diskusiju o verama onda je apsolutno jasno da neko ko veruje u jednog Boga, stvaraoca neba i zemlje i svega zivoga na njoj (Tralallala), ne moze da prizna drugu veru odnosno drugog Boga (jer ako prizna da postoji drugi Bog onda dolazi u problem u shta da veruje kad je celo Hriscanstvo a i Islam kreiran na teoriji JEDNOG Boga). Dakle to mi dokle i ide pod kapu. Sto se mene licno tice, verujem u jednog Boga, pravoslavne sam vere. Ne prihvatam da postoji Alah ALI - ako neko veruje u Alaha - to nije moj problem. Ako on veruje u Alaha onda ne moze da veruje i u Isusa Hrista (jelte ne idu bas Alah i Isus u istu veru). Svaki vernik veruje u jednog Boga i za njega samoga drugi ne postoji (ja jos ne znam nekog ko zaista veruje npr. u Alaha da se pritom moli i Hristu?).

Za mene su fanatici i jedni i drugi. Samo jedni chine stvari koje mi smetaju a drugi su eto - sami za sebe. Zato ako neko hoce ceo svoj zivota da posveti veri - sto da ne? Treba ga pustiti jer on time ne radi nishta lose - ma kojoj veri da pripada. Treba osuditi one koji pokusavaju fizicki da nekoga nateraju u drugu veru ili one koji sve druge ubijaju samo zato sto nisu njihove vere. Za mene su oni pravi fanatici a ovi drugi ... pa da su fanatici jesu ali nekako "pozitivni" fanatici Smile
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
počeo je da čita knjige raznoraznih sveštenika, monaha, i bukvalno da citira rečenice iz knjiga...posti svaki post besprekorno, svaku sredu, petak, nedeljom izbegava da radi, ide u crkve,

meni ovo ne deluje fanaticno, vec onako kako svaki vernik,ako nista drugo,bar nastoji da postupi.
Kazes bio je shvatanja poput tebe,a ti kazes da i nisi neki vernik. Postoji samo jedno,ili jesi ili nisi. To cak jesam,pa nisam,kako mi kad odgovara,to ne pije vodu.

@samar
zao mi je sto je u tom slucaju sve kulminiralo i sto si prestao da verujes. Ali zar ces verovati samo dok ti je dobro,dok si ususkan? NIje Bog doveo do rata i stradanja, ljudi su to organizovali i odradili. Ljudi su ubili tvog bliznjeg, nije Bog. Jos jednom, zao mi je sto je usopste doslo do toga.

Citat:
gde je, zapravo postoji li granica između vere i verskog fanatizma,

kada osoba pocne da namece svoj sud,svoje vidjenje,svoju veru po svaku cenu, da cini zlodela u ime iste.itd itd.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 8:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@:Lol: nisu to stvari o ušuškanosti i luksuzu života,pa da kažem nije mi dobro
ja više ne vjerujem u boga.Zašto da vjerujem u nešto što mi nikada nije pomoglo u životu.
Ja kako sam navodio da imam milon razloga,zbog kojih je moje vjerovanje u nešto
što se zove bog isčezlo.Naveo sam neke jače od njih.
Tačno da su to uradili ljudi.Ali ljudi koji vjeruju u boga i svoju vjeru.
Zar ti to nešto ne govori.Ja još nisam čuo za neke fanatike ili ratne zločince koji su
ateisti.Gledajući kroz sve ratove na ovim prostorima.Vjera nije bog,nego vjerovanje u istog.Kako rekoh te osobe su ubijene zbog vjere,ili tačnije vjeroispovjesti.
Ne zbog toga što im je bilo dobro ili nije.Svako svoje zna, naj bolje pa tako i ti i ja.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 27, 2009 9:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao neko koji vjeruje, vjernik, mogu malo pisati ovdje Laughing

Vjerski fanatizam, u onom smislu da nema zločina (to je tema ja mislim) poznajem jednog takvog i to vrlo dobro. Jer taj vjerski fanatik je moja mater. Teško je sa njom pričati o tome, jer gleda na vjeru ko fijakerski konj... Nema pogleda malo u ljevo ili u desno.
Granica između "normalnog" vjernika i "fanatika" je tanka ili teško vidljiva za nekog koji se ne udubi u razmišljanje baš u detalje.
Dali mene čini fanatikom što javno priznajem da vjerujem u Boga, u Isusa i njegovo spasenje? Mislim da ne. Ali me čini fanatikom to, da to sljepo vjerujem. Koja je razlika... Razlika je u tome, da ne vidim i ne želim da vidim ništa drugo nego samo križ/krst/mjesec i zvijezdu, čitam Bibliju/Kur'an i sve što unutra piše, shvatam zdravo za gotovo.
Istini na volju, Kur'an je jedna jako dobra vjerska knjiga, jako dobro napisana u cilju da se čovjek približi Bogu tj Allahu... Ali, ako ja vjerujem da npr žene ne smiju pokazati svoje lice pred tuđinom, ako vjerujem da moram mačem širiti vjeru, e onda sam pogriješio i ako to sprovodim u djelo, fanatik sam. Isto važi i za Bibliju... Ako vjerujem sljepo npr da je Abraham sa svojih 100 i kusur godina sa ženom Sarom takođe postarom, dobijo dijete, da je David savladao Goljata sa pračkom (jesu gluposti ali...), fanatik sam. Vjera je meni nešto lično, nešto što mene čini čitavim čovjekom, meni vjera nije da ja moram nekome koji ne vjeruje usiliti svoje vjersko viđenje.

Čitati knjiga, iči u crkvu, klanjati, moliti i postiti svaki zapovjedni post, nije fanatizam, nego čvrsta vjera. Ja postim, idem u crkvu, svaku večer prije nego legnem, pokrstim se. Ali nisam fanatik. Niko na meni to ne vidi, ne pokazujem javno to i ne silim nekoga drugog da isto čini.
Biti fanatik, za mene, znaći biti slijep. Bog nam je dao vjeru i život da uživamo, dao nam je i slobodnu volju, da sami biramo šta čemo da činimo. Dao nam je i zapovjedi, da se volimo kao što je On nas volio... Zar to nije dovoljno? Zar moram nekoga ubiti, ili "samo" prisiliti da gleda ko što ja?

Vjera zna biti nešto jako ljepo.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Verski fanatizam Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon