www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Danasnja omladina (roditelji)
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 6:31 pm    Naslov poruke: Danasnja omladina (roditelji) Na vrh strane Na dno strane

Jedan tekst iz Press-a me je naveo da ovde otvorim temu jer mi uopste nije jasno kako funkcionise uopste psiha roditelja koji danas imaju decu u prvom, drugom trecem osnovne... Tekst mozete pogledati ovde....

Ukratko, uciteljica koja je drzala nastavu deci u prvom osnovne u ovoj skoli je otisla na porodiljsko pred kraj prvog razreda i ostala na njemu do pocetka drugog polugodja drugog razreda (nista cudno ... zena se porodila - svaka cast). Deca su dobila zamenu na pocetku drugog razreda i ta zamena je bila uciteljica do kraja polugodja kada se njihova prvobitna uciteljica vratila i ... zamalo slog da je strefi.

Roditelji su dobili idiotsku ideju i podneli jos idiotskiji (ako se moze tako nazvati) zahtev da ona ne predaje njihovoj deci jer zaboga KAKO TO DA DECI MENJAJU UCITELJICU NA POLUGODJU!!!!! Traze da zamena ostane do kraja godine ili ce oni ispisati decu iz te skole (?!).

Nisu mi jasni - zaista nisu. Ko je njima dao to pravo da se mesaju u obrazovanje, da oni odredjuju ko ce i kad da predaje? Takodje bio je tekst pre par meseci isto iz osnovne skole kako je program pretezak (?!).... Svi smo mi isli u osnovnu pa smo zivi i zdravi i nista nam ne hvali....

Interesuje me - sta je to sa danasnjim roditeljima? Zbog cega oni toliko podilaze deci i drze ih pod staklenim zvonom. Da se razumemo, uvek je bilo takvih ali NIKADA nisu bili vecina.

Pa moji roditelji su isli redovno na roditeljske sastanke i NIKADA im nije palo na pamet da oni objasnjavaju mojoj uciteljici/razrednoj sta bih ja trebalo da uchim a sta ne niti koju ocenu da mi daju ...

Slazem se ja da u prosveti ima svakakvih i slazem se da bi u nekim krajnostima trebalo intervenisati ali ovo je preterivanje....


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bravo! Uopce nema niti jedne rijeci s kojom se ne bih slozila!
I vjerojatno svi znamo odgovor, a to je da su se vrjemena jako promjenila u tom smislu da danas roditelji zele valjda nadoknaditi nest sto djeca prije nisu imala. E tak lijepo i ja kad sam bila 1. razred, nitko uopce niti rijeci nije spomenuo o tomu da li je moja torba imala 10kg koliko danas bar tri tjedna prije nego pocne skola pricaju o osnovcima?! Pa i mi smo sve to nosili, ucili i zivjeli, pa kaj sad?? Samo sto tad nismo imali ni pistolje niti bilo sto, a danas ta ista djeca oko koje se dize pompa "joj, jadni oni" nose pistolje i pucaju po autobusu? Mnogo veca koncentriranost razmazenosti, dostupnost Internetu, ubilackim nagonima, teznji da im djete bude preslatko, prezgodno, da sto prije zavrsi skolu placanjem ispitića i taaaaak.. . Bilo je toga i prije, ali ne ovoliko.

Danasnji roditelji koji vaspitavaju djecu normalno su rijetki i ja im skidam kapu jer uspjevaju -ostati normalni u svojoj glavi-(a ni to danas nije lako) i vaspitati svoje djete isto tak.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 10:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja sam isla u skolu i nikada mi roditelji nisu nosili skolsku torbu niti su sjedili sa mnom dok pisem zadacu.

Medjutim Andjela i Bond morate shvatiti jednu stvar jako bitnu. Prije su ucitelji i uciteljice bili u funkciji drugog odgajatelja i svojevrsno su se trudili da djecu nauce ne samo gradivom iz knjiga nego i sveopcom kulturom zivljenja.To su bili pedagozi u pravom smislu te rijeci. Ja sam svojoj pokojnoj uciteljici u svako doba mogla doci i ispricati neki lijepi dogadjaj koji me obradovao i jednako tako i neki slucaj koji me mucio. Ona je u svakom pogledu imala vremena za nas ucenike.
Danas (cast izuzetcima) su sve samo nisu pedagozi , diplome su se vise kupile nego dobile zaslugom ucenja i zalaganja , casovi se odrzavaju tek reda radi po nekom planu i programu samo da se odrade kako bi doticne osobe imale dovoljan fond sati kako bi na kraju mjeseca mogli naplatiti platu.
Cijelo skolstvo i obrazovni sistem nam je zakazao.
Usaglasavam se i sa tim da su i roditelji se promijenili i kao da oni idu u skolu.Svakakavih nas ima na zalost , a tu najvise ispastaju sama djeca.Nazalost zakazao je i onaj sistem gdje su roditelji i nastavnici pricali otvoreno o problemima koje dijete ima i zajednickom trudu da se djetetu pomogne na najefikasniji nacin.

Sto se tice gradiva skole u ex-yu drzavama su najopsirnije s gradivom u svijetu i ja znam da sam iz geografije/zemljopisa morala uciti i privredu nekih zemalja pa cak i da li vise imaju ovcarstvo ili stocarstvo razvijeno , koja zemlja vise proizvodi godisnje rude itd. , dok ostale zemlje pojma nemaju u pogledu drugih drzava sto nam je primjer da mnogi nisu nikad culi za Jugoslaviju do 92.
Danas djeca uce svasta nesta samo najmanje ono sto trebaju:mrgreen:

Dakle krivi su i roditelji ali su krivi i nastavnici koji su postali sve samo ne nastavnici.
A to sto Bond kaze od kud nekome pravo da se mijesa u nesto , pa dragi moj Bond roditelji imaju pravo da iznesu svoje slaganje ili ne slaganje o nekom nastavniku ili njegovom ponasanju i predavanju. Nema pravo da donese odluku za to postoje direktori i nastavnicko vijece i inspektorijati , ali ima pravo da ode direktoru , pedagogu , nastavniku pa cak i da se pisemo obrati ministarstvu obrazovanja sa svojim neslaganjem oko nekog nastavnika(normalno podkrijepljeno dokazima).

Sto se osobno navedene price iznijete u press-u tice nisam saglasna s roditeljima koji su to ucinili na taj nacin na kakav su uradili.Direktor skole i ministarstvo obrazovanja trebaju da sjednu malo , a ne samo da se setkaju po ustanovama i vide gdje je i u cemu problem i pokusaju ga rijesiti onako kako ce najbolje biti ne za uciteljicu i roditelje vec za djecu prvenstveno , jer djeca su ta koja ispastaju.

Primjera radi sta ja kao roditelj treba da cutim da bih bila cool roditelj iako znam da se neki nastavnik naklatio bezrazlozno na moje dijete samo zato sto mu on nije zanimljiv??? Nikada necu dopustiti da maltretiraju mi dijete niti cu dozvoliti da moje dijete maltretira nastavnika samo zato sto mu se taj predmet ne svidja ili samo zato sto to rade svi njegovi drugovi iz razreda.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 1:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@crnibiser

Slazem se sa tobom da roditelj mora da ucestvuje u obrazovanju svog deteta. Da mora da prati sta se desava i da ako dodje do krajnosti koju si ti navela (idiot se nakachi detetu za vrat jer mu nije zanimljiv) trebalo bi da reaguju. Ali zabraniti deci da idu u skolu? Tj. kako roditelji ovde kazu - navesti decu u drugom osnovne na strajk je sve samo ne za dobro deteta.

Kad sam rekao ono odakle roditeljima pravo da se mesaju - nisam mislio na ovo mesanje koje si ti navela. Danas smo svedoci da roditelj dodje kod profesora i mrtav ladan mu kaze "Moje dete je zasluzilo 5 a vi ste mu dali 3" - E TO NEMAJU PRAVO. Jer nije roditelj profesor!! Sasvim je druga stvar da roditelj dodje kod profesora i porazgovara sa njim o tome KAKO da detetu pomognu da ono dobije 5.

Sto se gradiva tiche istina da se uchi sve i svasta - ali sta je tu lose? To je jedno siroko osnovno obrazovanje kroz koje smo SVI prosli i ne znam dal je nekome to donelo nesto lose?

Roditelji su sada sebi dali za pravo da menjaju sistem obrazovanja - a to nije na njima. Barem ne direktno. Ne zelim da mesam politiku u pricu ALI samo jedna prosta stvar. U tom ministarstvu prosvete sede ljudi iz stranaka koje su roditelji izabrali a ne deca. Kad su glasali verovatno su morali da misle i na to. Ne shvatite ovo kao da se ja ne slazem sa nekom politickom strankom pa zato pisem. Jednostavno ljude u ministarstvu smo mi izabrali na izborima. Da li su se nasi roditelji mesali u to sta cemo mi da ucimo? Jesu li se mesali mozda u to dal smo zasluzili 2 ili 5? Jesu li isli kod razrednog staresine da nam pravdaju po 100 neopravdanih izostanaka da nas ne bi izbacili iz skole (a da pritom slepo veruju svom detetu da je to zato sto ga profa mrzi i da je on u stvari bio u skoli - verujte imao sam i taj slucaj. Decko nije dolazio CELO POLUGODJE U SKOLU - igrao covek fudbal po kraju... kad je doslo polugodje dosao njegov roditelj sa tonom lekarskih i opravdao... i sad verovatno misli da je pomogao svom detetu?).
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da današnja djeca imaju daleko slabije školovanje nego kada sam ja išao u školu.
O tome koliko su teške škole današnje ,pokazuje i samo znanje današnje djece.
Pa jbt ja gledam djecu koja su završila osnovnu školu koja ne znaju tablicu množenja
kako treba.To je bilo ne zamislivo da takav đak završi osnovnu školu u "onom vremenu".
Neću reći koju sam ja školu pohađao,ali je jedna od najtežih škola u ono vrijeme.
Što psihički a što fizički.Ne kažem da takve škole i danas nisu teške, ali brate završava ih svako.Gledam svake godine kada dolaze sa školovanja,pa pojma nemaju.
I za to je država takođe kriva.Ja ne kažem da rodititelji nisu krivi što današnju djecu previše "oslobađaju".I da oni sa takvim roditeljskim nadzorom se i ponašaju na taj način tj misle da treba da bude sve po njihovom.Meni je ne zamislivo da jedan roditelj dođe
u školu i kaže "moje dijete" je zaslužilo da dobije 5-icu.Pa dobro je poznato da prije
u onom vremenu roditelj nije smio da se mješa u nastavni program ni ti u ocjenjivanje
znanja učenika.Mislim ,i ponavljam jer sam svjestan da je za ovo sve kriva država i niko drugi.Da ne govorim o lošem uticaju okoline same,takođe vidim svašta svaki dan.
Recimo po parkovima,kada majke,ostave djecu da se igraju a toliko se zanesu u priči da
djeca u igri odlutaju na drugi kraj parka.Što samo govori šta se tek dešava dalje.
Ja recimo kada sam bio tih godina ja sam morao da pitam roditelje da odem da se igram pred drugu zgradu.A danas često sretnem dijete koje poznajem,u drugom dijelu grada.
Pa jeli moguće da roditelji se toliko ne brinu, da jedan 7-godišnjak može toliko da odluta a da oni to i ne primjete.Kada dovedem to dijete roditeljima i kažem gdje sam ga našao, istog momenta majka počinje da ga lema po glavi i šamara tako da mi se smuči sve.
Pa nije dijete krivo što koza sjedi tri sata i ne pomisli da pogleda kroz prozor gdje joj je dijete.Spominjem koza jer smatram da i ta koza ima više mozga od nje.
Ako ti je problem,sjediti kod kuće i odgajati dijete i najteže što uradi je da napravi ručak
i počisti kuću.Šta bi bilo da mora uz to da radi u smjenama kao recimo moja majka dok je sve to stizala i još radila,i mene uz to odgajala.Sad ne mogu reći da je i za to kriva država.ali u neku ruku i jeste.Ja sad kad bi odgajao svoju djecu po tome kako sam ja živio.To bi bilo maltretiranje.Mada se neko neće složiti sa ovim što ću da napišem,
ali nema veze.Pa danas kakvih roditelja ima ja mislim da nisu ni sposobni da se brinu sami za sebe a kamoli za djecu.Tj toliko se ponašaju nezrelo da to ne mogu da svatim.

Ne slažem se da djecu treba tući,i ne mislim da onaj ko tuče djecu nije nikakav roditelj.
Svako ima svoje metode,nekome na taj način je lakše,možda ne umiju da to rečima kažu.
Tj, da pričom stave do znanja da su oni njima"roditelji".a ne djeca njima.
Mada su moja djeca još mala, da bih bio siguran da neće nekada da dobiju po turu.
Što će svakako da bude,ako bude bilo kakvog bezobrazluka u njihovom ponašanju.
Mada je to vrlo moguće,bez obzira na koji način odgajaju djecu,ako dođu u dodir sa
"svakakvim"društvom tu se ne može ništa.Što hoću da kažem ,dijete ako bude htjelo da ti zagorča život,tu ga nikakva batina neće sprečiti.Ja lično sam dolazio u kontakt sa svakakvim društvom,i bio je lično moj izbor dali ću da se družim sa njima ili ne.
Srećom sam se okrenuo na sasvim suprotnu stranu.Bez uticaja roditelja.
Takođe mislim da dijete ne treba natjerivati na nešto ako vidiš da to ne želi.
Mene je lično otac natjerao da idem u tu školu koju sam išao.
Malo je falilo da moj život ode u 3lpm.Ali srećom mi se svidjela škola pa to izađe na dobro.
Iz toga sam izvukao taj zaključak da djecu treba saslušati šta žele da rade.
Pa tek onda reagovati,i objašnjavati eventualne mane ili podržati njihovu želju.
@crni biser reče boli uvo državu za nekoga.To jeste tačno,ali zašto je tako.
Pa zato što nije država.Nego leglo kriminala i terorizma.Ne samo na balkanu nego u evropi.
Za to se sve zna, ali niko ništa ne poduzima.Jer se ispred toga stavljaju važnije stvari
kao"nacionalnost".A ne vide da jednu običnu "prijateljsku utakmicu" neće niko da odigra
sa našom reprezentacijom. pa jedina država na svetu koja u to vreme neće da ima suparnika za igru.Zar to ne govori neke stvari.
Na čelo je zasjela jedna bagra koja se samo vrti u krug.Od izbora do izbora,i sve to puca po narodu.
Država ako s potrudi da smanji broj svih mogućih djela,
koja djecu navode na pogrešan život ,e tada će drugčije sve da bude.
Ne može da mi kaže neko da to država ne može da uradi,jer ja znam da može.
Opet ponavljam da je država naj više kriva za sve što se dešava u njoj.
Danas djeca mnogo brže sazrijevaju,mnogo brže vide neke stvari.
Pa tako i kako ko živi.Zašto bi on bio uzorno dijete i dobar đak,kada je danas sasvim normalno da jedan 15-godišnjak valja drogu,i istu koristi.
Svi mu se u društvu dive,gotive ga.Pa sad kad neko dijete koje je mlađe to pogleda,koji roditelj može da mu to objasni da to nije u redu.Nego da je u redu da izuči školu,pa završi fax.I da na kraju priče mora da bude bez posla,ili da rinta kao konj za 300km.
To im roditelj nisu rekli da treba da rade,i ni jedan roditelj koji sebe smatra normalnom osobom,to neće ni da pomisli.A "država"dobro zna i odakle ta droga dolazi,i ko je plasira i sve ostalo.Ali zašto ništa ne poduzimaju.Pa šta ih briga što će nekom dijete da umre od toga.Pa ne mogu ni oni da žive od 5000km mjesečno.Ovako je bolje dobiju još 5ooo.
Da se za neke stvari i nesmije pomisliti,a kamoli nešto uraditi.Jer to su uticajne osobe.
Kako će to da izgleda da se sazna da je jedan ministar upetljan u nešto toliko crno.
Eh onda nećemo otiči u evropu.Budaleština!!!.Samo sam se z****o kada sam mogao
da odem iz ovog zla a nisam otišao...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Danasnja omladina (roditelji) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon