www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

~Fenomen Facebook-a~
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 4:30 pm    Naslov poruke: ~Fenomen Facebook-a~ Na vrh strane Na dno strane

Dosta se polemiše na temu Facebook-a u poslednje vreme. I ovde na Domaćem.de smo imali prilike da pročitamo vesti zvučnih naslova

Arrow Nema te na Facebook-u? Pa, ti ne postojiš?
Arrow Pazi koju fotku stavljaš na Facebook!

i sl.

Kakvo je vaše mišljenje o ovoj virtuelnoj zajednici?

Imate li nalog ? Ako imate - za šta ga koristite? A i ako nemate, zašto nemate? Smile

Po čemu se FB razlikuje od ostalih tog tipa (MySpace, Tagged, HI5, itd.)?

Nije li možda dignuto previše halabuke oko toga? Ili se možda sa pravom pojedinci brinu?



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam nalog na facebook-u i tamo sam zbog toga što mi je većina prijatelja tamo Wink
Ali koliko primećujem ljudi sve više i više prave naloge tamo..Ja sam se registrovala februara i nije bilo toliko ljudi koliko sada..
Nema ko ga nema i mislim da su mnogi ljudi postali zavisni od toga Mr. Green
Uključujući i mene..
Što se tiče razlike,facebook mi je bolji od myspace-a jer tamo nemam skoro nikog poznatog,svi neki stranci Rolling Eyes
Na face-u mi je čitavo društvo i zbog toga ga i više koristim Wink

Koliko je prednost facebook-a govori i činjenica da su tamo mnogi profesori što su mi predavali u srednjoj čak i profesor veronauke Shocked Mr. Green
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam nalog, necu ga ni otvarati.
Koga znam ovako - znacu ga i dalje uzhivo.
Ko je otishao, proncicu ga/je kao zhelim. Ili obrnuto.
Ja mogu svakom da kazhem da pazi koje fotografije postavlja na FB, jer se sve vishe "gleda" / trazhi informacija po internetu o nekome. A ako na vashem FB imate slike u nekom delirijumu, a ovamo se na primer prijavljuejte za posao prosvetnog radnika... mozhe lako da se desi da budete odbojeni, jer ce se postaviti pitanje: Da li je ta osoba adekvatana za ovako odgovorno mesto?
Jeste da smo svi bili mladi i loodi, ali.... ne moramo da i sami pospeshujemo "Big Brother-a" koji nas posmatra.
Postoje portali /sajtovi koji se samo time bave da prikupljaju informacije o ljudima shirom sveta. Da. Primer je
Code:
yasni.de

Razlika? Pojma nemam - nisam ni na jednom od pomenutih, kao ni nekom drugom.
Toliko.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 5:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sve ovisi od osobe do osobe. Ja Facebook smatram istim kao i MySpace, a slicno kao i domaci.de, svi su tu na jednom mjestu, takodjer stavljaju fotke i komentiraju, s tim sto mi je ovo nekako vise drago jer je interesantnije u smislu raznoraznih diskusija. Na Facebook-u i dalje imam ravno 9 frendova Mr. Green i mozda dvije svoje slike, i zabavno mi je tu bit 10-15 minuta, da se nasmijem i ako su neki od frendova onlajn pa se sprdamo kao i ovdje. Ali to sam ja, skuzila sam ga, skuzila sam ga kao jos jedan vid zabave na monitoru od kojeg ne mogu postati ovisna jer me ne drzi mjesto dugo. Ostale frendove imam uzivo i razgovaramo uzivo, izlazimo uzivo etc. Bas mi i nije do toga da imam 300 svojih slika u istoj pozi, no opet, to sam ja Cool

Ali elem, netko ima i preko tisucu prijatelja tamo. I zato mi je najbolja recenica, odnosno status koji je netko napisao ispod svog imena i prezimena -
"Zamislite ozenite ribu s Facebook-a i dodje vam svih njenih 1600 prijatelja na svadbu"
Laughing Mr. Green Mr. Green


PS. Oh, da, da dodam - ne dao mi Bog da stavljam bilo kakve raskalasne fotke i fotke u delirijumu, ne da ne bih bila u javnom sektoru danas, niti radila to sto radim, Baraba je u pravu, takve se stvari svugdje vide, koliko god vi mislili da je sve to "private" Wink
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobijala sam pozive da se prikljucim na razne sajtove tipa FB ni jedan sajt nisam ni posjetila a kamo li otvorila nalog. Jedino gdje sam aktivna i gdje se druzim i pisem je domaci.de.
Sto se tice prijatelja imam ih dovoljno u javi , a ove virtualne imam i na msn gdje se vidimo preko web cam i na mic se cujemo , tu je i telefon.

Meni su ti sajtovi pogotovo taj FB toliko odbojni da nemam apsolutno nikakvu zelju da sebi nalog otvorim tamo , a kamo li da postanem ovisna o njemu.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam nalog na FB..i imam jednu prikaznu sliku i to je to.
Paa...tamo sam zbog drustva koje nisam u mogucnosti da vidim svaki dan..pa se cujemo preko FB. Nije mi nista posebno..ko i svaki drugi sajt.
I da, dignuta je buka oko FB, zabadava. Laughing Rolling Eyes Laughing

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam nalog na fb. Zasto? Zato sto su mi prijatelji tu, koje poznajem i pomaze mi da ostanem u kontaktu sa njima. Jako me je obradovala cinjenica kad me je dodao prijatelj koga dugo vremena nisam video. Sto se tice frendova, imam 44 i sve te ljude poznajem i pre fb. A sto se tice slika postavljam normalne slike, one koje zelim da podelim sa prijateljima. Ali cesto se desava da neki prijatelj okaci npr i sliku osobe koja nije na fb i da je taguje, ili moju sliku sa neke pijanke....

_________________
--------------
100010100100001001001011011101010010101010010101000010001001
 
¤ Idealno_losha ¤
OriginaL ღ
<b>OriginaL ღ</b>





Datum registracije: 01 Feb 2009
Poruke: 3416

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 08, 2009 10:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam svoj facebook račun.
Nisan ga ni tila otvarat, al kao prije ajde ajde ajde pa eto ..
Dođem, vidim šta ima, komentiram neke slike bla bla, uglavnom bio mi je zanimljiv tek kad je doša, sad mi je dosadija.
I ka šta je reka Baraba, priko Facea je lako moguće špijunirat osobe, jer svakodnevno ta osoba piše šta radi, di je bla bla, stavlja svoje slike, stavlja svoje osobne podatke, pa može doći i do krada osobnog identiteta Rolling Eyes ... zato u zadnje vrime sam ograničila pristup nepoznatim osobama, a i nekim poznatim. Kompletne moje podatke mogu gledat samo osobe koje i lično znam...
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 10, 2009 9:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Nemam nalog, necu ga ni otvarati.
Koga znam ovako - znacu ga i dalje uzhivo.
Ko je otishao, proncicu ga/je kao zhelim. Ili obrnuto.


Apsolutno. Nikada me to nije niti će privlačiti. Previše je laži, foliranja, krađe identiteta.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 10, 2009 3:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
A ako na vashem FB imate slike u nekom delirijumu, a ovamo se na primer prijavljuejte za posao prosvetnog radnika... mozhe lako da se desi da budete odbojeni, jer ce se postaviti pitanje: Da li je ta osoba adekvatana za ovako odgovorno mesto?


Pre ćemo biti odbijeni jer nemamo da damo 5 000 evrića u kešu Neutral No, to je sad posve druga tema Smile

Elem, imam nalog na FB. Razlozi su kontakt sa ljudima koji mi nisu fizički blizu, takođe, simpatične su mi raznorazne zezalice koje on nudi, te umem da ubijam vreme katkad kuckajući tamo, kao, uostalom, i ovde.

Mnogi moji prijatelji i poznanici su upravo putem FB-a uspeli da uspostave kontakt sa drugarima iz detinjstva, osnovne škole, i sl. za koje nisu ni mogli da pretpostave gde su, kako su i šta rade, što je malo verovatno na forumima ovog tipa. To je ono što smatram jako pozitivnim kod FB.

Naravno da ima lažnog predstavljanja i krađe identiteta. No, toga ima posvuda po netu. Pa i ovde, na domaćem.de. Ipak, većina ljudi se predstavlja onakvima kakvi jesu, da, daje svoje lične podatke, jer je to način da vas neko prepozna - putem imena i slike. To ste vi, glavom i bradom. Niste nick, niste avatar i potpis, niste rank i rukopis.

Na FB stoje moji osnovni podaci, interesovanja, slike i ne smatram da sa drugima delim svoju privatnost u prevelikom obimu. 90 % ljudi sa liste friend-ova poznajem lično, a pristup mom profilu je ograničen, tako da, za sad, FB je, po mom mišljenju, interesantan način komunikacije Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 14, 2009 3:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa ovim fenomenom sam se upoznao 2006. godine kada sam bio kod jedne drugarice u Americi u poseti. Tada sam video da je ona imala nalog na tom sajtu i onda sam hteo i ja da napravim jedan ali je tada bilo samo dozvoljeno da se pravi nalog za one ljude koji su imali skolski email i to da su isli u neki americki koledz.

Onda sam par meseci kasnije dobio poziv od jednog svog druga ovde iz istog grada da dodjem na fejsbuk i onda sam se upitao " Kako on moze da ima fejsbuk nalog a ja ne mogu ? " i bas sam bio odlucio da napravim nalog da vidim da li radi i proradilo je. Fejsbuk kao fejsbuk me je spojio sa MNOGIM drugovima iz detinjstva, cak i drugovima iz Bosne koje nisam video vise od 15 godina, i jednostavno me toliko zblizio sa domovinom da nemam reci kako da se zahvalim samom gazdi sajta povodom toga.

Sto se tice privatnosti na fejsbuku kao sto rece Annabel sve se to moze blokirati i jednostavno postaviti samo ono sto vi licno kao osoba zelite da ostali vide. Ja licno kao osoba sam na fejsbuku vec gotov 3 godine i nisam imao nikakvih problema a i ne dajem nikakve bas licne informacije ( broj licne karte, vozacke dozvole, kreditne kartice, ... ) pa da mogu da imam nekih vecih problema .. a to sto ljudi znaju da sam ja Bojan Cvjetkovic .. pa to svako vec zna i toga se ne stidim.

Fejsbuk koristim za komunikaciju sa ljudima s kojima nemam drugaciji posto se radi vremenske razlike dosta puta mimoilazim s njima na MSN-u. Isto tako Fejsbuk koristim za mogucnost nalazenja nekih stvari koje me zanimaju sto se tice aktivnosti u gradu, grupama u kojima sam clan, ...

Fejsbuk se razlikuje u dosta tome od sajtova poput Myspace-a, Tagged, i tako to zbog toga sto kao prvo ima jednistven izgled.. znaci ne moram da lupom trazim po slovima sta je neka osoba htela da napise na profilu samo zato sto je podloga toliko spojena sa bojom slova. Isto tako veoma je lakse naci ljude preko fejsbuka nego preko ostalih sajtova.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 14, 2011 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> ~Fenomen Facebook-a~ Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon