www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta Vam se dopada u novoj zemlji??
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 5:46 am    Naslov poruke: Sta Vam se dopada u novoj zemlji?? Na vrh strane Na dno strane

Cao cao, 8)

Posto se uvek prica o nekim nostalgijama, vezane za svoju domovinu, ceznjom za starim krajem i pretezno negativnim stvarima u Dijapori, da se malo osvrnemo i na one pozitivne stvari (tj. ono sto nam se svidja, sto smo zavolili i prihvatili u tudjoj zemlji)...

Sta vam se dopada u novoj zemlji? Koji deo kulture vam se svidja i dal ste je odma prihvatili Question


Hajd da Vas cujem...

Ja sam rodjen ovde, znaci od malena sam nekako i odraso sa nemackom kulturom. Ucio sam njihovu himnu u 1. razredu i jezik takodje. Nemci poseduju inace malo hladnij mentalitet nego mi balkanci i covek treba da se navikne na to. Ima dosta zanimljivih stvari u njihovoj kulturi i tradiciji. Kao deo skolovanja sam posetio dosta muzeje, pozorista, Musicals i opere. Nemci su bas odlepili za to, a mislim da je to dobro, jer omladina dole u SCG ne prati bas taj deo kulture.

Inace ima ovde i "Volksfest" (sto je slicno "Oktoberfest"-u u Minhen) i to je drug-najveci ringispil na celom svetu. U okolini ima dosta novo stvorenih "Luna parkova" i dosta mesta za reaktivaciju svoje energije. Malo je steta, sto nemci nisu bas pobozni i sto ne idu cesto u crkve a imaju predivne crkve, nego trebaju da placaju porez za crkvu (pa se odreknu svoje vere).

Sta mi se isto mnogo ovde dopada je organizacija sportova i mogucnosti za malu decu. Od malena ovde svako moze da udje u neki fudbalski, kosarkaski ili bilo kakav klub i moze da se druzi sa vrsnjacima! Stvarno ima dosta prilike za klince da nesto radu u svoje slobodno vreme.

Jos jedna stvar, sto mi se zaista dopada, je cinjenica da ovde zive ljudi svih mogucih rasa i vera, i da se druzu medjusobnu, tako da imam dosta prijatelja iz arapskih zemalja, ali takodje i iz Turske i Grcke. Exclamation


 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 6:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da kod mene je isti slucaj. Ja sam naucila "zakletvu" a i himnu i svaki dan u skoli tu zakletvu kazemo svi.
U pravu si o hladnim ljudima, ali i ja sam se navikla na to i mozda cak i postala malo i sama hladna tj. kada sam ovde u L..a-u. Kada odem za srbiju sve je drugacije.

Inace ovde ima puno stvari za decu takodje. U svakoj skoli, deca su ili u nekome sportu ili sviraju instrumenat, igraju, pevaju u horu i tako dalje. PUno puno ima aktivnosti za decu. Takodje ima dosta parkova, oko moje kuce ima jedno 4 velika parka za decu, a i odrasli idu da igraju sprot. Sto se meni strasno svidja je da neki Amerikanci strasno vode racuna o svome izgledu, i zbog tih Amerikanaca ja sam posla u teretanu. To je ovde strasno popularno zato sto je ovde kvalitet hrane strasno los. Meni je ovde super, i strasno mi je zao sto sam odrasla sa malkom svih ovih opcija koji klinci ovde imaju. Lepo je u Srbiji ali ovde nije lose isto. Laughing
 
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 11:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima nekoliko stvari koje volim u Sidneju. Kao prvo, u skoli nema padanja. Svi prolaze. hehehehehe. Ovde mi se svidja jer ako je covijek uporan, to mu se posle isplati.

_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
lths204
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 36
Mesto: Chicago

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2005 9:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

Ja sam naucila "zakletvu" a i himnu i svaki dan u skoli tu zakletvu kazemo svi.
! Joj, znam o cemu pricas, zakletva svako jutro pre prvog casa: ...to the United states of America and to the republic...! To je toliko dosadno, ja samo ustanem-kada sam raspolozena, a neki put i ne, zato sto to nije moja zemlja i ne zelim da pricam njnihovu zakletvu!

_________________
LTHS204
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2005 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedino sto mi se svidja ovde u Izraelu je sto nema kise 8 meseci u godini,znaci nema razmisljanja da li ce danas pasti kisa,da li treba da obujem sandale ili cipele,da nosim kisobran,dzemper jer ce poslepodne da zahladi... Mr. Green

_________________
 
Itraj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 20 Jun 2004
Poruke: 7
Mesto: Canberra

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 03, 2005 4:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obzirom da sam relativno kratko u Australiji i da su mi utisci svezi mogu ti reci da mi se prilicno dopada jer je cisto ,lepo i sredjeno sve pocev od parkova preko grada pa nadalje,korektnije sto se tice skolovanja i ima puno zanimljivih desavanja .
 
vladojko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Mar 2003
Poruke: 2

PorukaPostavljena: Ned Apr 03, 2005 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ono sto mi se svidja u Belgiji je pivo - najbolja pivcina na svetu! Imaju toliko vrsti fantasticnog piva, da je to prosto neverovatno
 
mali_miki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 07 Apr 2004
Poruke: 11
Mesto: KS - CH

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 03, 2005 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se svidja u Svajcarsku kad je zima 10min voznje autom do velikim skijaskim pistama i sto je sigurna zemlja... 8)
 
sopocanka111
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 64
Mesto: Cikago/Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 4:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dopadaju mi se "Luna Parkovi" u Cikagu, i fest sto se odrzava jednom godisnje u susednom gradu! Confused

_________________
HOCU KUUCCIIII
 
Kenaida
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 5:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se dopada Eureka, California. Mnogo me podseca Crne Gore New Spiral
 
kengur75
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 9

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 9:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A meni se najvise dopada bolji zivozni standard nego na Balkanu
 
S*A*S*A
Alll rights reserved
Alll rights reserved





Datum registracije: 27 Maj 2004
Poruke: 13969
Mesto: Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 9:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dopadaju mi se solcialne stvari kao bolnice itd. i da ima svega sta trazis
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Sta Vam se dopada u novoj zemlji?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon