www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta Vam se dopada u novoj zemlji??
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Lilith
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 354

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam ovde rodjena, tek zivim tu 3 godine, tako da himnu, istoriju i sl. pre znam srpsku nego njihovu..
dopada mi se socijalna sigurnost. sto ti ne treba veza i vezica da bi nesto uspeo. dopada mi se sto je sve blizu.
dopada mi se moj zivot ovde - ali je on zahvaljujuci 90% prijateljima koji su srbi,10% su mozda stranci...
a sko cu pricati o tome sta mi je bolje dole....to je porodica, blejanje, izlasci, nas mentalitet, nase zurke, nas sti....


 
contem7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Apr 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 1:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sloboda, red, ljudska prava, mentalitet........
 
Krastavica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 15

sweden.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 7:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa vecina nas je (tu gdje jesmo) dosla silom prilika i ostala tako,sigurno nam pase,navikla se.Meni se svidja drzava i zakon koji su tako uredjeni,bez greske i bez obzira na sve covjek uvijek moze poceti iz pocetka,ako zeli...Svedska
 
skarlet
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 27 Jan 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 6:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam oko godinu dana u becu i mislim da je jedna pozitivna strana sto sam ovde upoznala ljubav svog zivota.naravno treba spomenuti da mi se mnogo dopao izgled grada,ali to je to.
 
skika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 40

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bolji standard, cistije, vise se polaze na dodatne aktivnosti za decu, kao sto su Muzicka skola, plesna skola, tenis, skijanje, klizanje... More,Alpe,...nije daleko od lepih pejzaza. Al nekako drago mi je kad udjem u Srbiju i vidim traktor na avtoputu, cigane cergare po glavnim ulicama grada, ... to je i smesno i zalostno.Ma kakva da nam je Srbija-jedna je jedina i nasa je!!!

_________________
Zasto sve sto je lepo ima kraj, Zasto je samo sunca vecan sjaj...
 
elza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 11
Mesto: Konstanz

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 07, 2005 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A sta da se kaze, sve je kulturnije i moglo bi se reci oko 50 godina civilizacije u prednosti naspram balkana... bar se meni tako cini!
 
Aneli
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 6

finland.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 09, 2005 12:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zao mi je sto ova tema nema veliki odziv...ovo je jedna od najboljih tema jer tako ljudi u SCG mogu da vide sta je zapravo to sto nas , koji smo ovde , tera da ostanemo ovde...iako nam mnoge stvari nedostaju! pa ja sam u Finskoj i svidja mi se to sto je zivot izvestan, izvesno zavrsavas skolu, izvesno nalazis posao, izvesno dobijas kredit za stan i kola, besplatno skolovanje (najbolje u Evropi), besplatno zdravstvo. Sve je cito,lepo, dostupno i namenjeno tebi. Ljudi nisu isfrustrirani, nisu ljubomorni, uvek su nasmejani i spremni da ti pomognu! Svi pricaju engleski iako im to nije maternji jezik. Ovde sam upoznala ljude iz svih delova sveta, naucila mnogo toga, i na zalost shvatila da je moja zamlja (srbija) mnogo nisko! pa, kazite sta je to jos lepo u drugim zemljama, mozda ce se mladi ljdi u Srbiji probuditi i pobuniti..malo po malo, korak po korak! Ovde studenti vladaju, a u Srbiji su najbedniji, zajedno sa vojskom...to nam ne valja!
 
liddle
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 13 Jan 2005
Poruke: 8

mongolia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam ovde u svici tri godine i sada...ima dana kada mi se svicarska svidja, i kada kazem bas je lepa ova svica...ima dana kada bih i nju i svicarce i njihov mentalitet poslala ....negde Wink
ali mora se rec da su gradovi lepo uredjeni, cisti,ljudi nisu tolko losi,ali nema one topline,ono cega samo na balkanu ima...ali zivi se Wink
 
eska14
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 10 Apr 2005
Poruke: 11
Mesto: Pariz

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 6:51 pm    Naslov poruke: Sto mi se svidja... Na vrh strane Na dno strane

Sto mi se svidja u zemlji u kojoj zivim, je ta neovisnost, da mogu raditi posao koji volim, biti dobro placena, raditi ono sto zelim, priustiti si zivot i ljude oko sebe sto si kod kuce ne bih mogla priusititi.
 
matusns
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 16 Mar 2005
Poruke: 19

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovakav posao u srbiji NIKAD ne bih dobio,
ponavljam NIKAD.
pare nista posebno, ali mi se jako svidja.
sluzbena kola sa soferom po zemlji.
sluzbena putovanja u inostranstvo, konferencije, sastanci....itd
ovo je u YU rezervisano za one sa debelom vezom
ovde sam dosao na intervju i prosao
nikog zivog nisam imao da "podmaze"
 
zee
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 11
Mesto: pariz

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pariz je divan grad, koji sam ja cak i pocela da volim, ali Beograd je BEOGRAD
i uvek ce mi nedostajati
 
tutumir1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 12 Mar 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 3:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u ovoj zemlji mi se bas nista ne svidja sanjam o danu kada cu se kuci vratiti s Crying or Very sad

_________________
danijela
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Sta Vam se dopada u novoj zemlji?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 2 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon