www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ne vracam se...Ali odlucujem!
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 11, 2008 11:08 pm    Naslov poruke: Ne vracam se...Ali odlucujem! Na vrh strane Na dno strane

Jasno pitanje: Da li biste, i zashto, ljudima koji su otishli u inostranstvo, imaju dvojna drzavljanstva i izrazili su jasno da se nece nikada vracati u domovinu dali/oduzeli pravo da glasaju i donose odluke vama koji zivite u toj zemlji i na kojeg ce te promene jedino da uticu?
Da li mozda ovde ima ljudi iz dijaspore koji su izrazili isti stav i donose/ne donose odluke o i (opet) zashto? Smile



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prava osoba za takvo pitanje evo odgovara:
NE.
I sam oficijelno zivim u dvije drzave i ne idem na izbore kad su u HR. Na kraju krajeva u Hrvatskoj provodim mozda u prosjeku dva tjedna godisnje. Porodica mi zivi u USA. Nije fer da moj glas odlucuje o nekom tko zivi i radi u mojoj domovini.

Ipak, ako preselim nazad u Hrv za stalno, druga prica...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 1:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa veoma dobro razvijenom tehnologijom koja nam omogucuje da pratimo vesti iz zemlje iako smo u inostranstvu ne vidim nikakav razlog zasto ljudima iz inostranstva ne bi bilo omoguceno da glasaju

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
ULT_RAS
~ Voli svog Anđelka ~
~ Voli svog Anđelka ~



Godine: 41

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 5456
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 1:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E Boky da ti kazem ja zasto zato sto od kad ste zapalili za Kanadu od tad nikad nisi ni dosao u srbiju koliko ja znam a i da si dosao nekad ne dolazis vise od jednom godisnje za srbiju imas Kanadsko drzavljanstvo i tamo zivis i radis i sta sad ti i takvi kao ti da mi odlucujete sta ce biti sa mojom zemljom i ja sutra dan kad budem zapalio i ako ikad budem zapalio odavde necu da se mesam ljudima zato bolje da cutite jer niste ovde i ne prezivljavate ovo sto mi prezivljavamo tako da svi koji misle kao ti bolje neka cute Exclamation

E ovo je moj misljenje za sve vas koji ste kao pametni Exclamation

Pozz ULT_RAS Exclamation

P.S. Da dodam jos nesto.
Da upravu si vi to gledate i boli vas ona stvar a mi to zivimo Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ULT_RAS je napisao/la sledeće:
E Boky da ti kazem ja zasto zato sto od kad ste zapalili za Kanadu od tad nikad nisi ni dosao u srbiju koliko ja znam a i da si dosao nekad ne dolazis vise od jednom godisnje za srbiju imas Kanadsko drzavljanstvo i tamo zivis i radis i sta sad ti i takvi kao ti da mi odlucujete sta ce biti sa mojom zemljom i ja sutra dan kad budem zapalio i ako ikad budem zapalio odavde necu da se mesam ljudima zato bolje da cutite jer niste ovde i ne prezivljavate ovo sto mi prezivljavamo tako da svi koji misle kao ti bolje neka cute Exclamation

E ovo je moj misljenje za sve vas koji ste kao pametni Exclamation

Pozz ULT_RAS Exclamation

P.S. Da dodam jos nesto.
Da upravu si vi to gledate i boli vas ona stvar a mi to zivimo Exclamation Exclamation Exclamation


Ja potpuno razumem tvoju ljutnju i tvoje mišljenje,jer niko ko nije preživeo inflaciju 1993.,sankcije,bombardovanje,pa i ovo sada nekako haotično vreme,ne zna kako je nama koji smo ostali ovde,ali ja mislim da bi srpska dijasprora trebala više da učestvuje tako što će lobirati za sva srpska pitanja,da bude što aktivnija u promociji Srbije u svetu i stvaranja lepše slike o nama.Tako dijaspora,svojim aktivnim delovanjem,''tamo negde daleko'',i treba da zasluži da se pita oko toga koće nam biti predsednik,a ko premijer i koje stranke će postati parlamentarne.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 2:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Johnny-Delija je napisao/la sledeće:
ULT_RAS je napisao/la sledeće:
E Boky da ti kazem ja zasto zato sto od kad ste zapalili za Kanadu od tad nikad nisi ni dosao u srbiju koliko ja znam a i da si dosao nekad ne dolazis vise od jednom godisnje za srbiju imas Kanadsko drzavljanstvo i tamo zivis i radis i sta sad ti i takvi kao ti da mi odlucujete sta ce biti sa mojom zemljom i ja sutra dan kad budem zapalio i ako ikad budem zapalio odavde necu da se mesam ljudima zato bolje da cutite jer niste ovde i ne prezivljavate ovo sto mi prezivljavamo tako da svi koji misle kao ti bolje neka cute Exclamation

E ovo je moj misljenje za sve vas koji ste kao pametni Exclamation

Pozz ULT_RAS Exclamation

P.S. Da dodam jos nesto.
Da upravu si vi to gledate i boli vas ona stvar a mi to zivimo Exclamation Exclamation Exclamation


Ja potpuno razumem tvoju ljutnju i tvoje mišljenje,jer niko ko nije preživeo inflaciju 1993.,sankcije,bombardovanje,pa i ovo sada nekako haotično vreme,ne zna kako je nama koji smo ostali ovde,ali ja mislim da bi srpska dijasprora trebala više da učestvuje tako što će lobirati za sva srpska pitanja,da bude što aktivnija u promociji Srbije u svetu i stvaranja lepše slike o nama.Tako dijaspora,svojim aktivnim delovanjem,''tamo negde daleko'',i treba da zasluži da se pita oko toga koće nam biti predsednik,a ko premijer i koje stranke će postati parlamentarne.
Johnny,

da li mislis da ista ta diaspora moze imati ili ima:
- drugaciju sliku stanja u domovini
- sto je jos vaznije drugacije interese ???

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 2:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ULT_RAS -
Kao prvo i prvo ovo me je malo iznenadilo jer osoba kao ti me zna bolje nego ovo sto si rekao .. nego nema veze .. to je sto ..
Kao drugo .. da ti nesto kazem .. to sto ti kao osoba to prezivljavas dok sam ja u dijaspori nema nikakve veze s vezom .. mislis da je meni lako sto sad gledam da ce moja porodica koju imam na Kosovu biti bez kuce ili da ce moja porodica koja zivi u Vranju biti podstaknuta svim tim Question .. Nije lako .. veruj .. Isto tako ... mislis li da je mom stricu koji je u kanadi vec 20 i kusur godina bilo lako kada je saznao da je njegov brat ubijen za vreme rata u Bosni .. isto tako .. nije lako .. znaci .. samo zato sto mi zivimo u dijaspori ne mora da znaci da na neki nacin ne prezivljavamo to sto se desava u nasoj domovini .. i mi smo isto duse kao i ti ..
Kao trece .. ja sam licno bio u Srbiji ( Cuprija tacnije ) za vreme bombardovanja tako da sam to sve preziveo i onda sam tek dosao u Kanadu .. znaci nisi ti samo bio u efektu pod bombama i tako tim .. doduse .. to bi vec trebao da znas posto me znas duze nego ovaj razgovor .. ali ako si zaboravio cisto da te podsetim .. bio sam i ja tamo dok su padale bombe ..
Kao cetvrto .. sve ono sto se desava u domovini preko satelita mozemo da pratimo vestima i da na neki nacin .. pa makar to bila i podrska .. pomognemo ljudima .. ovde se u najvece ogranizuju fondacije .. prave se protesti .. i tako dalje i tako blize ..

Dakle .. nismo mi kamena srca .. i mi imamo dusu Cool

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 3:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovako:

I da i ne...
a evo razloga:

Ne bas zato sto ne bi ni ja volela da mi neko odlucuje ko je vani o mojoj drzavi
Da iz razloga, sto mogu da pomognu u slucaju da glasaju za one za koje cela drzava glasa...

Boky, posto sam bila u ratu, (ne pricam o bombardovanju al znas o cemu pricam), mislim isto da nije bas isto za nekoga ko prozivljava rat i bori se za svoju glavu, nego za nekoga ko strahuje za nekog. Ni slucajno ne govorim da je lako da se strahuje...
Mislim samo uporedi nekoga ko nema vode, struje, hrane, zivi u podrumu nekoliko godina, bez detinjstva, sa nekim ko pije kafu, jede sve sto oce, i strahuje...

Ali slazem se sa ULT_RAS u jednom, a to je da ko nije bio nikad u svojoj domovini, od odlaska u dijasporu, ne bi trebao da ima pravo glasa...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 4:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u suštini ako se neko opredelio za boravak u stranoj zemlji on i dalje ima pravo da se vrati u svoju domovinu. ima tu više faktora za i protiv... npr svako svojoj zemlji trebalo bi da želi dobro, koliko naših ima i inostranstvu to je skoro pola države... šta je sa ljudima koji su služili vojnu obavezu u svojoj zemlji to je opet vraćen dug otadžbini... a to poređenje kome je teže stvarno nema smisla jer niko ne može znati šta je pojedinac sve doživeo, tamo ili ovde... glasanje bi možda trebalo biti dozvoljeno svakom ko je rodjen ovde... mišljenja su različita...

_________________
~Duo de la muerte~
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 12, 2008 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni ne može niko zabraniti da gledam i da se igrom slučaja ne brinem šta se dešava u mojoj Bosni. Živim i radim u Sloveniji, ovdje izalzim na izbore, imam slovenačko državljanstvo i sve moje je ovdje u Sloveniji, rodio sam se čak ovdje. I šta imam ja sa Bosnom? Imam, 89% familije mi je u Bosni, kako je njima želim da znam, da mogu da ja glasam dole, ne bi htjeo. Iz meni veoma prostog razloga, živim ovjde, radim ovdje, ovdje ču možda i svoju porodicu da osnujem, možda, nikad se ne zna, završim u Tunguziji, ako tamo dobijem, zaboravit ču na političare u Sloveniji, ali ču još uvjek da pratim stanje u toj zemlji. Moj život je tamo gdje živim, i ako mogu aktvino ili pasivno da odlučujem kako ču živjeti, onda je odgovor jasan. Glasanje dijaspore mi je samo još jedan način skupljanja političkih poena. Ne da dijasporu ne briga šta se dešava sa njihovom matičnom zemljom, to je suludo misliti i govoriti, al dati jim pravo da glasaju, to se neću da složim, jer glas dijaspore ne znaći nekome u državi ništa.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 2:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Johnny-Delija je napisao/la sledeće:
ULT_RAS je napisao/la sledeće:
E Boky da ti kazem ja zasto zato sto od kad ste zapalili za Kanadu od tad nikad nisi ni dosao u srbiju koliko ja znam a i da si dosao nekad ne dolazis vise od jednom godisnje za srbiju imas Kanadsko drzavljanstvo i tamo zivis i radis i sta sad ti i takvi kao ti da mi odlucujete sta ce biti sa mojom zemljom i ja sutra dan kad budem zapalio i ako ikad budem zapalio odavde necu da se mesam ljudima zato bolje da cutite jer niste ovde i ne prezivljavate ovo sto mi prezivljavamo tako da svi koji misle kao ti bolje neka cute Exclamation

E ovo je moj misljenje za sve vas koji ste kao pametni Exclamation

Pozz ULT_RAS Exclamation

P.S. Da dodam jos nesto.
Da upravu si vi to gledate i boli vas ona stvar a mi to zivimo Exclamation Exclamation Exclamation


Ja potpuno razumem tvoju ljutnju i tvoje mišljenje,jer niko ko nije preživeo inflaciju 1993.,sankcije,bombardovanje,pa i ovo sada nekako haotično vreme,ne zna kako je nama koji smo ostali ovde,ali ja mislim da bi srpska dijasprora trebala više da učestvuje tako što će lobirati za sva srpska pitanja,da bude što aktivnija u promociji Srbije u svetu i stvaranja lepše slike o nama.Tako dijaspora,svojim aktivnim delovanjem,''tamo negde daleko'',i treba da zasluži da se pita oko toga koće nam biti predsednik,a ko premijer i koje stranke će postati parlamentarne.
Johnny,

da li mislis da ista ta diaspora moze imati ili ima:
- drugaciju sliku stanja u domovini
- sto je jos vaznije drugacije interese ???


Naravno,aureliano,da dijaspora ima drugačiju sliku o stanju o svojoj zemlji,mislim to,prevashodno,zbog medijske slike kakva je,npr. slika o Srbiji u Americi.Naravno,da ljudi,vremenom,(ne)svesno,pod uticajem medija,prihvataju,drugačiju sliku o Srbiji,često mnogo različitu,od one koje su imali kada su došli tu gde su sad i da mnoge stvari počinju da gledaju ''drugim očima''.Moji tetka i teča,koji su već skoro deset godina u Americi,nisu mnogo promenili mišljenje o svojoj zemlji iz koje su otišli,ali često primećujem iz njhove priče,kad se povede priča o politici,da su njih mediji u Americi delovali u odredjenoj meri i da imaju malo umereniji stav o situaciji u zemlji,ali i ne mnogo blaži nego ranije.Tako da mi je logično da ljudi iz dijaspore imaju (malo) drugačiji stav od onog kakvog ga imaju koji su u svojoj zemlji,konkretno,u ovom slučaju,u Srbiji.
Što se tiče interesa ljudi iz dijaspore,ne vidim ništa čudno oko toga.Ne znam,konkretno,na kakve interese misliš,ali ako misliš na ostajanje u toj zemlji ili vraćanje nazad u domovinu,sve je to individualno,a i nelogično je očekivati da se neko ko je,npr.,treća generacija koja je u dijaspori,vrati nazad u zemlju svojih predaka.
Bilo kako bilo,ja mislim da dijaspora treba aktivno da učestvuje oko svih političkih pitanja u zemlji odakle su potekli,ali i da radi na lobiranju u korist svoje zemlje.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
sansei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2007
Poruke: 89
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 11:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto se mene tice svi koji nemaju stalno prebivaliste u nekoj zemlji ne bi mogli da glasaju u toj zemlji bez obzira sto imaju drzavljanstvo te zemlje.Kod nas na balkanu poslije ovih 20g sve zemlje imaju jako veliku dijasporu a nije u redu da ako ne placas porez ovde,ako ne zivis ovde,ako te ne jasu ovdasnji politicari da glasas za nekog. Glasaj tamo gdje zivis jer to te se tice,nemoj meni ovde dolazit i solit pamet kako znas kako je nama,a nemas pojma u stvari vec sve sto znas je s tv-a.
Najpostenije: glasaj u zemlji u kojoj zivis i tacka.

_________________
biti pokoren,a vladati osvajacem- najveca je zenska vrlina!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Ne vracam se...Ali odlucujem! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon