www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ugroženi ljudi i oni koji misle da su ugroženi
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 7:59 pm    Naslov poruke: Ugroženi ljudi i oni koji misle da su ugroženi Na vrh strane Na dno strane

„Čuvajte se ugroženih ljudi i ljudi koji misle da su ugroženi. Oni osećaju potrebu da se štite i brane, i zbog toga često i neočekivano i podmuklo napadaju. ... Oni uvek idu više u pravcu nipodaštavanja protivnika nego u pravcu sopstvenog usavršavanja. Oni se više trude da umanje ugled protivnika nego da podignu svoju sopstvenu vrednost.” (Ivo Andrić, Znakovi pored puta, str. 62-63)

Ovo sam pročitala nekoliko puta tj. svaki put kada sam čitala knjigu Znakovi pored puta od Ive Andrića.I svaki put kad bih pročitala zastala sam i razmislila o ovme , jer uistinu kada sagledamo oko sebe vidimo dosta ljudi koji su ugroženi ili su jednostavno umislili da su ugroženi i/ili osjećaju da samim tim trebaju da se odbrane od nečega ili nekoga i nesvjesno naprave samo veći problem i sebi samima i drugima oko njih.

Šta vi mislite o ovome???



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 8:01 pm    Naslov poruke: Zahvalnost na onome što imamo Na vrh strane Na dno strane

Da li ste zahvalni za ono što imate???
Ako jeste zašto i na čemu ste zahvalni?
Ako niste opet zašto niste i šta je to što Vam nedostaje u životu???
I kome ste zahvalni na svemu tome što imate u životu??

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 20, 2009 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam ponosan na svoj život i na dosta stvari koje sam uradio u svom životu...
Zahvalan sam što imam ili bolje reći što poznajem dosta dobrih ljudi koji
su spremni da pomognu drugima,a da od toga ne prave promociju svoje dobrote ili da se hvale svojim djelima...
Nemam nekakva bogatstva,sem bogatog i za mnoge zavidnog života,
bogatog sa zdravim razumom i osjećajem za pravdu...
Koji nekad nije bio tako bajan ali to na meni nije ostavilo trag...
Ponosan sam na svoje roditelje jer su uspjeli da od jedne potencijalne bitange naprave prosječno dobru osobu,koja nikoga nikad nije prevarila nikada nije ništa ukrala,
jednostavno dosta ljudi o meni misli dobro,na to sam ponosan.
Ponosan sam na svoju porodicu,na svoj posao i na dosta stvari...
Samo nisam ponosan što sam morao da budem učesnik u zbivanjima od 93-96 i 99.
Šta mi nedostaje u životu,nedostaju mi prijatelji i članovi familije koji su nastradali u ratu.
Nedostajemi poštenje ljudi koje je nekada bilo,a više ga nema.
Nedostaju mi dobri muzički bendovi,nedostaje mi dobar i pravedan zakon.
Nedostaje mi moj nekada lijepi grad sa svim onim dragim ljudima koji su danas razbacani po svijetu.Taj grad nije više lijep i drag kao što je nekada bio.
Jednostavno nedostaje mi više nego što imam.Mada za razliku od mnogih koje poznajem imam više,šta god to za nekoga značilo...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 28, 2009 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velika istina by senor I.Andric.Iako mi nikada nije bilo jasno zasto je to tako,zasto je ego takav da djeluje tako destruktivno,zasto ne bi mogli biti konstruktivni i pokusali radit na sebi da budemo bolji?Ako zdrava konkurencija uvijek izbacuje ono najbolje iz ljudi,zasto pobogu podmecemo jedni drugima i unazdujemo sebe i druge,bas smo debili,katastrofa Mr. Green

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ugroženi ljudi i oni koji misle da su ugroženi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon