www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ispratio sam danas prijatelja
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 17, 2009 11:54 pm    Naslov poruke: Ispratio sam danas prijatelja Na vrh strane Na dno strane

Ispratio sam danas prijatelja...
Ne, nismo mu nosili kofere i nismo ga pratili daleko. Pre bi se moglo reći da smo ga smestili u nešto nalik na kofer i ispratili blizu, na možda desetak minuta vožnje...
Al’, okupio nas, najzad, naš matori T.
Kao nekad, na onim njegovim ludim žurkama sa još ludjim jutrima.
Ali... O, ne, T. nije vodio rizičan život, nije pušio, nije pio... T. je bio miran porodičan lik, jedino...
Voleo je svoje prijatelje i voleo je da ih (nas) vidi na okupu... Pa, makar za nama čistio danima...
Prisećali smo se, sinoć, mnogo čega. I nismo mogli da se setimo da se T. sa nekim ozbiljno posvadjao. T. je bio miran lik, za razliku od nas. I danas nas je sasvim mirno posmatrao dok smo brljali po podu sa opušcima i plastičnim čašicama za piće i merkali koliko su godine vajale po našim licima i farbale po frizurama... Hm, priznajem, i koliko negdašnje cure liče na žene i obratno...
Eh, sad, da li je pravedno da i pored svega baš T. bude taj koji nas okuplja ovim povodom? Naravno da nije, no... Šta je pa pravedno na ovom svetu...?
Duga noć i dovoljno posluženja vrteli su kaleidoskope, ali boje i senke crtalo je vreme, umesto svetlosti.
Heh, kao mali T. je bio lagan. Toliko da smo ga šetali liftom koji nije registrovao njegovu težinu i ponašao se kao da je prazan. Toliko je ostao lak kao čovek da kasnije nismo ni primetili koliko se razvio... Sve do danas... Kad smo ga nosili...
Pa, okupio nas, konačno, naš matori T.
A dugo nas je cimao. Te godišnjica mature, te ovo, te ono... Al’ sve kao, ispreče se neka preča posla... Kilometri... Krediti... Razne stvari...
A sad je uspeo... Okupili se tiho, jednako kao što smo se i rasuli... Bar je pokrio Evropu. Ostalima je oprošteno.
Da li mu je sada važno...? Ne znam... Nama jeste, jer nam je što-šta jasnije...
I tako... Vidimo se, matori...



_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 18, 2009 3:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepo rečeno...

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 21, 2009 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Duga noć i dovoljno posluženja vrteli su kaleidoskope, ali boje i senke crtalo je vreme, umesto svetlosti.

prelepo napisano....svaka cast za ceo tekst,narocito za ovo sto sam izdvojila.....

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 22, 2009 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2010 12:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najezio sam se sav...ja sam im'o takvih nekoliko prijatelja...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2010 7:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bobak_BL je napisao/la sledeće:
najezio sam se sav...ja sam im'o takvih nekoliko prijatelja...


Imala sam i ja, na sreću i ponos, a gubila, na žalost i ostalo je samo vječno sjećanje.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Ispratio sam danas prijatelja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon