www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pisanje slova "w" umesto slova "v"
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 24, 2009 6:53 am    Naslov poruke: Pisanje slova "w" umesto slova "v" Na vrh strane Na dno strane

Sta mislite o tome? Smeta? Ne smeta?


_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 24, 2009 12:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Laughing Laughing Laughing Laughing Sve u "umerenim kolicinama" ne smeta... al' ja najbolje znam kako "zamene slova" nerviraju druge ljude, bar 2 godine sam tako ish'o na zivac clanovima domaceg zbog pisanja slova "u" kao "oo" u svakoj "porooci, svaki poot" Laughing Laughing Laughing Laughing Inace, to "w" koristim samo u slucaju, npr. "mawi bewi zeka", u ostalim mi ne pada na pamet Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 24, 2009 4:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni smeta i nije mi nimalo simpaticno

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 24, 2009 10:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni smeta samo u Aleksovom primeru (kao tepanje). Ide mi na živce.

Inače, redovno pišem W kad kucam sms-ovke ili kad pišem rukom. Prema Ustavu Srbije (pošto govorimo o srpskom jeziku, je l' da) u upotrebi je ćirilično pismo tako da latinica praktično ne postoji. To znači da je upotreba slova "W" potpuno legalna i po pravopisu. Mr. Green

@ Alex:
Sećam se toga. Rolling Eyes

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 24, 2009 10:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne da me nervira to W... AAAAAAaaaaa pobesnim Exclamation

savet devojkama.... pišite normalno i imaćete normalnog dečka Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________

 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 24, 2009 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Blago nama sa svim ovim leganim stvarcicama Mr. Green


Meni ne smeta, nek pise ko kako hoce, a mozda sam samo postala previse tolerantna Mr. Green Ja licno ovo ne koristim, nesto ne vidim poentu da upisujem w umesto v, ali svako ko misli da mu je neophodno - samo nek nastavi Mr. Green Nista od ovoga ne bi bilo strasno da ne postoje ljudi (pomodari Mr. Green ) koji kada vide da jedna osoba tako pise, pocnu i oni samo da bi "kao" bili zanimljivi Mr. Green Kad vec Alex spomenu svoj primer, secam se jako dobro koliko je meni prvoj islo na zivce njegovo "oo" Mr. Green epitete koje sam kacila necu iznositi ovde, dovoljno sto je on upoznat time Mr. Green ali je bilo smesno kada su neki clanovi poceli to isto da koriste samo da bi bili u trendu, valjda Razz Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 25, 2009 6:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hot Cherry je napisao/la sledeće:
Ne da me nervira to W... AAAAAAaaaaa pobesnim Exclamation

savet devojkama.... pišite normalno i imaćete normalnog dečka Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green



hahaha moj bivsi decko je bas svaki put menjao v u w...u svakoj reci, svaki put...normalno? ne znam, nije mi smetalo, ali mi nije jasno ni zasto to radi..

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 25, 2009 6:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
Hot Cherry je napisao/la sledeće:
Ne da me nervira to W... AAAAAAaaaaa pobesnim Exclamation

savet devojkama.... pišite normalno i imaćete normalnog dečka Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green



hahaha moj bivsi decko je bas svaki put menjao v u w...u svakoj reci, svaki put...normalno? ne znam, nije mi smetalo, ali mi nije jasno ni zasto to radi..


Ima ljudi koji vole ili se trude da bilo gde budu primećeni ilii voljeni po nečemu Exclamation (dobro što je bivši... smem da kažem Mr. Green Mr. Green . Mislim da je sa tim W kod suprotnog pola hteo da izazove naivnost, pošto većinom devojke počnu da tepaju, pa tek se kasnije muško opusti) Laughing

ahahaHH Laughing

_________________

 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 25, 2009 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Green Mr. Green hahaha Poenta mojeg "oo" uopshte nije ni bila da bude simpaticno drugima, "originalno", "upadljivo" vec, k'o shto pomenuh da iritira Mr. Green Mr. Green Mr. Green I vala ispunjavalo je svoju svrhu, i vishe nego shto se ocekivalo Laughing Laughing Laughing ... sad' bash razmishljam da l' da ga "bacim" ponovo oo oopotreboo" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ih, kontam da bi pojedini i tudje licne karte kopirali da mogu... Laughing Laughing Laughing

@ coco - to samo znaci da drzavna akta moraju biti na cirilici, mo'sh ti da pishesh i hebrejskim u slobodno vreme ako o'sh ( i mo'sh Razz Laughing ). Al' i pored toga velik deo papirologije koja se izdaje u pojedinim odeljenjima opshtinskoh suda u novom sadu je na latinici... Shto ih cini... bespravnim? Laughing Laughing Laughing



Elem, da, moguce je da ljudi to koriste da bi bili "posebni" po necemu, da bi nervirali druge ( Mr. Green Laughing Laughing ), a moguce i da im ne radi "v" na tastaturi Confused Laughing Laughing A i lakshe je na telefonu otkucati "w" nego "v", samo jednom morash da pritisnesh 9, a ne 3 puta osmicu Laughing Laughing Laughing tako da moguce i da su "gotovani" Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 25, 2009 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
@ coco - to samo znaci da drzavna akta moraju biti na cirilici, mo'sh ti da pishesh i hebrejskim u slobodno vreme ako o'sh ( i mo'sh Razz Laughing ). Al' i pored toga velik deo papirologije koja se izdaje u pojedinim odeljenjima opshtinskoh suda u novom sadu je na latinici... Shto ih cini... bespravnim? Laughing Laughing Laughing


Neeee, to ti je samo pravna začkoljica - ono što sam ispričao. Wink To što su neka pravna akta na latinici/gajici ne znači da su bespravna ako imaju pečat. Razz

Alexns je napisao/la sledeće:
A i lakshe je na telefonu otkucati "w" nego "v", samo jednom morash da pritisnesh 9, a ne 3 puta osmicu Laughing Laughing Laughing tako da moguce i da su "gotovani" Laughing Laughing Laughing


To je jedan od razloga zašto pišem sms-ovke sa "W". Lakše mi je da kucam, a i ne vidim neku razliku - i ovako i onako može da se pročita. Mr. Green

Arrow Mada, u temi se radi o pravopisu, ne o tepanju (mawi, swatko itd) što i mene živcira

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 26, 2009 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, ali to su drzavna dokumenta, a ona moraju biti na cirilici, kako tamo negde pishe... Razz Laughing

Nemam tih problema, imam qwerty tastaturu na telefonu... Mr. Green Mr. Green A realno, i ne tepam cesto, a pogotovo ne svima tako da... Mr. Green Mr. Green Laughing Laughing Laughing

Ccc, gotovani jedni... Mr. Green Mr. Green Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 26, 2009 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hot Cherry je napisao/la sledeće:
*Mayche* je napisao/la sledeće:
Hot Cherry je napisao/la sledeće:
Ne da me nervira to W... AAAAAAaaaaa pobesnim Exclamation

savet devojkama.... pišite normalno i imaćete normalnog dečka Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green



hahaha moj bivsi decko je bas svaki put menjao v u w...u svakoj reci, svaki put...normalno? ne znam, nije mi smetalo, ali mi nije jasno ni zasto to radi..


Ima ljudi koji vole ili se trude da bilo gde budu primećeni ilii voljeni po nečemu Exclamation (dobro što je bivši... smem da kažem Mr. Green Mr. Green . Mislim da je sa tim W kod suprotnog pola hteo da izazove naivnost, pošto većinom devojke počnu da tepaju, pa tek se kasnije muško opusti) Laughing

ahahaHH Laughing


Nije on to koristio u tepanju, sta vise takva tepanja i nije koristio. Neko je sWe, pisao bas oWako, sWaku rec...nikad mi nije bilo jasno...primetila sam to i kod drugih oWde ali i dalje mi nije jasno Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Pisanje slova "w" umesto slova "v" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon