www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vas prijatelj / ubijen zbog pljacke banke...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 3:17 am    Naslov poruke: Vas prijatelj / ubijen zbog pljacke banke... Na vrh strane Na dno strane

Moj prijatelj, jako dobar prijatelj, je prosle godine upao u lose drustvo, bio u zatvoru zbog pljacke, izasao iz zatvora, svi su govorili da je postao bolji(ja sa njim nisam bila u kontaktu od juna 2008)Medjutim, juce saznajem da je u petak, u toku pljackanja banke policajac pucao u njega i ubio ga. Posle tog saznanja, saznajem i da je bio drogeras. U meni su trenutno dve emocije, jako velika ljutnja tj razocarenje u njega i velika tuga. E sad, ja ga znam intimnije od ljudi koji citaju novine. On je bio dobar, eto upao je u dugove. Sad, koliko je uljudno kriviti ga za sve, a sa druge strane koliko uljudno od njegovih prijatelja da se zbog toga stide njega?
Kako bi vi postupili, da li bi ga krivili, ili opravdavali...?



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 5:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek isto pitanje: Kriviti njega što je upao u loše društvo ili kriviti sebe i/ili njegove drugare što mu nisu pomogli kad je bilo vreme?

Uopšte, šta treba tokom pljačke banke da se dogodi da bi policajac smeo da puca?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 5:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To da je i on imao pistolj i pokusao da puca u policajca...kreten...znam...ali to nije poenta... Embarassed

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 9:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uopšte, šta treba tokom pljačke banke da se dogodi da bi policajac smeo da puca?

Hm,šta, pa na samu procjenu policajca, dali lice sa oružjem ugrožava načiji život
policajac smije po zakonu da puca.Ostalo je na dodatnoj istrazi dali je stvarno napadač imao namjeru da nekoga ugrozi.Što se radi vještačenjem ,dali je oružje bilo pravo ili replika.
Ako je pravo ,dali je bilo napunjeno sa bojevom municijom i dali je metak bio u cijevi.
Takođe policajac ili službeno lice koje radi na obezbjeđenju objekta,
može da puca ako je pre toga upozorio ili naredio osumnjičenom da odloži oružja,ako to isti ne uradi on može da puca...
Sad kako bilo on je tvoj prijatelj,bez obzira šta je bio i ko je bio.
U ovome slučaju nema krivnje ili odobravanja,njega više nema.
Tj dali ga krivila ili ne njega to nemože da vrati.To si trebala da misliš prije,ne samo ti nego ljudi koji su mu bili bliski.Nemoj pogrešno da me shvatiš ne govorim ja da si ti kriva za to što se desilo ili tako nešto.Jedini krivac je on,i samo on.
Poznajem dosta ljudi koji imaju dugove i probleme pa ne pljačkaju ili još gore
nepada im napamet da pucaju u policajce...
Meni da se tako nešto dogodilo ne bih ga krivio,jer sam na onoj priči
"posle ...... nema kajanja" žao bi mi bilo,mada mi je i sada žao i ako nisam poznavao
momka, žao mi je kada čujem da se jedan mladi život završi na bilo kakav tragičan... način...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog je tu da sudi.

Slicna situaciju, samo sto nema pljacka banke.
Ne opravdavam ga uopste, a i ne krivim ga.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 1:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Bog je tu da sudi.

Slicna situaciju, samo sto nema pljacka banke.
Ne opravdavam ga uopste, a i ne krivim ga.


Nisam razumio, slična situacija.
Dali si mislio da kažeš da se i tvom prijatelju nešto
slično dogodilo ili šta.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 11:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve ja to razumem, ali kako pokazati tugu kad se radi o nekom nazovi "kriminalcu", kako da se ne stidim svoje tuge...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 13, 2009 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* jesi ti izgubila prijatelja ili kriminalca? Verujem da svako od nas ima drugaciji pristup ovakvim stvarima. Daleko od toga da odobravam ovo u sta je tvoj prijatelj upao, ali ja svoju sliku o osobama stvaram na osnovu onoga kako se ponasaju prema meni i na osnovu naseg odnosa. Kada bih se ne daj Boze nasla u ovakvoj situaciji, ne bih skrivala tugu, a ne bi bilo razloga ni da se stidim iste jer bi to bio momenat u kojem sam ja ostala bez drage osobe i tada te niko ne pita da li je bio kriminalac, lekar, naucnik, profesor... bio je neko ko je tebi znacio. Njegove postupke ne bih osudjivala, a ni opravdavala, njega u tom momentu vise ne bi bilo i to je jedino sto je stvarno i bitno, a ostalo se svakako vise ne moze promeniti Wink

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 13, 2009 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala skorpijice, to sam i zelela da cujem...samo je ono pred ljudima malo teze to sve prikazivati jer ga oni ne znaju kao sto ga znam ja...jer je on za njih jos samo jedan kriminalac. Mama me juce pita sta mi je, reko "Kako sta mi je, poginuo mi je drug" a ona meni "Nije mi jasno kako te to tako moglo povrediti, zasluzio je, sto je pljackao banku". Nisam mogla da verujem...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 13, 2009 1:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemoj da brines sta i kako pred ljudima, ponasaj se onako kako osecas da treba da se ponasas, a ljudima je uglavnom dosadno i ako nemaju sta da rade onda osudjuju, a opet ko zna, da se radi o nekome koga ne poznajemo dobro mozda bismo i mi tako reagovale, ali kada je u pitanju neko blizak, mnoge stvari se menjaju, preko mnogih stvari se prelazi kao da nisu ni postojale. Ti si bila privilegovana da upoznas ono sto je on bio kao osoba, njegove kvalitete i verujem da zasluzuje da ga po tome pamtis i da iskazes svoju tugu Wink

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 13, 2009 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šamar je napisao/la sledeće:
Makro je napisao/la sledeće:
Bog je tu da sudi.

Slicna situaciju, samo sto nema pljacka banke.
Ne opravdavam ga uopste, a i ne krivim ga.


Nisam razumio, slična situacija.
Dali si mislio da kažeš da se i tvom prijatelju nešto
slično dogodilo ili šta.


Da slicno se nesto desilo zbog droge. Da situacija bude jos gora, prijatelj ga ucmekao.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 13, 2009 2:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako sagleda stvari na svoj nacin. Ako se prijatelj ponasao prema tebi uljudno I bili ste u dobrom odnosu I nikad ti nesto nije nazao ucinio zasto bi sad gledala kako ga drugi gledaju, kakav zivot je vodio to je bila njegova stvar. Tebi nista nije ucinio, mozda kome jeste njega i zaboli al tako tebe i boli jer takav kakav je znacio ti je.
Zbog naroda I tudjih misljenja ne pih skrivala svoj bol I tugu samo zato sto imaju negativnu sliku o njemu.
Osudjivati nemam pravo I ne bih a dal bi opravdala ne bih ni to… U svemu tome postoji tvoja slika o njemu I nemoj je kvariti pritiskom drugih ljudi.

Sve ti je sada konfuzno jer sad saznajes mnogo toga o njemu ko da se radi o drugoj osobi i ko da ga nikad nisi znala al sad se ne moze niti ispraviti niti promeniti, nek ostane ono misljenje sto si imala pre, ne vredi ga menjati sad.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vas prijatelj / ubijen zbog pljacke banke... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon