www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Snimanje sadržaja na komp pomoću tv kartice
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~
::  
Autor Poruka
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 25, 2009 5:58 pm    Naslov poruke: Snimanje sadržaja na komp pomoću tv kartice Na vrh strane Na dno strane

Imam tv karticu Aver Media 1.6.5.Htjela sma snimit neke stvari s telke pa da mogu to hitit na Dvd i tak sam čačkala potom i skužila da te snimke budu poprilično velike.Naprimjer sadržaj koji traje 50 minuta u mpg2 formatu mi iznosi 1,58 GB.Da l sam ja nešto previdjela...da l je moguće snimat u dobroj kvaliteti a da ne bude tak veliko?Ako nije...šta onda da radim sa sadržajima koje snimim, kako da ih prebacim na dvd a da budu u nekoj normalnijoj veličini?S čime se to može konvertirat?Ajde ljudi help pliz treba mi to do večeras....


_________________
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 26, 2009 12:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam da li ima svrhe odgovarati posto je proslo zadato vreme...

U svakom slucaju... Velicina fajla ti je direktno zavisna od kvaliteta slike i izabranog formata snimanja.

Nista ne dobijas ako snimas u nekom visokom modu i velikim kvalitetom slike pa onda to konvertujes u neki drugi format samo zbog velicine fajla. U tom konvertovanju dobijas manji fajl ali i losiji kvalitet video prikaza.

Tako da nemoj dva puta raditi istu stvar vec ako ti je bitna samo velicina fajla, spusti kvalitet slike i odmah dobijas manji fajl (ovim gubis dodatan korak da dodatno konverujes zbog velicine).

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 26, 2009 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stvar je u tome da ja na toj tv kartici snimam s najmanjim mogućim formatom jer su ostali fakat ogromni, ajd da se nekako prežvakat tih 1 gb za kvalitetu, al sam dobila voyager na dvd-ima i tamo svaka epizoda ima nekih 350 mb a kvaliteta je dobra pa me to zbunilo.Htjela bi da mi i život na sjeveru ima takvu veličinu a isto dobru kvalitetu.


a ništa izgleda da ću morat probat s jednom epizodom da vidim kakava će kvaliteta bit.

Nema veze za onaj rok i dalje pitanje vrijedi jer ja svake večeri to snimam, pa ako nisam dobro snimila ove epizode koje su prošle mogu savjet primjenit na one koje će bit Smile

_________________
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 28, 2009 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kroz sam program testiraj razne formate, rezoluciju i obavezno isprobaj razne kodeke.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
D@cha
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 89

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 4657
Mesto: 13 krug pakla

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 27, 2009 10:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozes upotrebiti uleadworkshop koji lako mozes dobiti od bilo koga i veoma je lak za rad jedna bitna stvar ako ti je fajl isuvise veliki mada u realnom vremenu i sa odlicnim kvalitetom na 1 dvd treba da stane sat vremena snimljenog materijala .tu je bitrate 8000 a ti mozes pokusati sa smanjenim bitom na 5000- 6000 ,zatim snimis 1 minut dobijenu velicinu fajla pomnozi sa vremenom trajanja i dobices tacnu velicinu fajla, ukoliko ti to pomogne dobro je a ako imas jos neko pitanje slobodno pitaj,ja sam se namucio sa puno tih programa i tako da nije problem da t pomognem
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> Snimanje sadržaja na komp pomoću tv kartice Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon