www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zdravko Čolić
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 21, 2007 5:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta god taj čovek da snimi uvek će napuniti Marakanu do poslednjeg sedišta, jer je najveća zvezda na prostorima bivše Jugoslavije. Šteta, što mu poslednji albumi nisu na nivou onih ranijih. Ali da je najveća zvezda koju su ovi prostori dali i da je pevač sa nevidjenim glasom-to stoji. Na žalost, oni koji mu pišu pesme nisu iskoristili tu činjenicu da mu napišu lepše pesme.

 
granger_
Banovan!

Wanted!
<b>Wanted!</b>



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jan 2007
Poruke: 8473

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 02, 2007 8:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zdravko je jedan od najboljih pjevaca...obozavam pjesmu "jedina"
takodje i "zlocin i kazna", "pusti pusti modu", "100 puta","merak mi je","mangupska"itd.

_________________

...zauvijek tvoja...

**kissy&granger forever**
 
*Stefy*
*samo njegova*
<b><i>*samo njegova*</i></b>



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2007
Poruke: 14461
Mesto: Kotor

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 23, 2007 6:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila sam na Čolinom koncertu u sarajevskoj Zetri sada u subotu. Koncert je s pravom najavljen kao spektakl godine. Sve je bilo na zaista visokom nivou, od efekata, ozvučenja, bine, Čoline energije, do publike koja je pjevala svaku pjesmu! Sve u svemu, tri i po nezaboravna sata!

_________________
Naprosto se tuga desi, i naprosto si tu gdje jesi,
I naprosto je trista čuda, predrasuda sad između nas,
Kad ljubav umre-jedan žali,
kad ljubav umre-jednom fali
i bome nije lako..
..kad naiđeš sokakom kojim svadbe prolaze....
 
Eternity
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 08 Jun 2005
Poruke: 710
Mesto: NY-NJ

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 23, 2007 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Blago tebi... Sad
Zdravko Colic jedan od najomiljenijih ! Ma kakva god pesma bila... dok je njegov glas...bice do daske!! Mr. Green
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 23, 2007 8:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je recimo novi album dosta dobar!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Aleksica
Banovan!

*Vestica sa bicem*
<b>*Vestica sa bicem*</b>





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 1626
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 05, 2007 8:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zdravko Čolić, pjevač zabavne muzike i najveća svejugoslavenska pop-zvijezda. Rođen je 30. maja 1951 u Sarajevu. Živi u Beogradu.

Rođen je 30. maja 1951. godine u Sarajevu. Čolićeva majka bila je domaćica, a otac je radio u policiji. Išao je u osnovnu školu Vladimir Perić Valter u kojoj je postao član recitatorske sekcije. U sekciji su uglavnom bile djevojčice pa se na malog Zdravka malo neobičnije gledalo među ondašnjom rajom. No, Zdravko je volio recitari, a specijalnost mu je bila Stojanka, majka Knezopoljka. Javno je često recitirao na državne praznike (1. maja, 29. novembra, Novu godinu). To mu je utrlo put ka estradnim vodama. Note i sviranje gitare počeo je učiti u sedmom razredu osnovne škole. Prvotno su se Zdravkovi roditelji dvoumili između gitare i harmonike, ali mali Zdravko se odlučno zalagao za gitaru i tako je odlučeno - kupuje se gitara!

Prvi pjevački nastup dogodio se u Baošićima kraj Boke Kotorske. Na plaži ili kampu od deset uvečer pa do jutra pjevao je i svirao Zdravko Čolić. Tu je izvodio pjesme s festivala u San Remu, pjesme s domaćih festivala, kao i hitove s Radio Luxemburga. Kasnije će popularni Čola priznati kako je ponekad i izmislio neki tekst ali da to nitko nije primijetio jer nije znao original tekst. U Crnoj Gori je zaradio i prve novce od svirke i pjevanja. Naime, s prijateljem je iz Sarajeva u Bijelu stigao bez novčića u džepu. Pohađao je tada treći razred gimnazije. Na jednom plakatu ugledali su najavu natjecanja pjevača amatera. Čolić se prijavio, otpjevao pjesmu Lady Madonna i osvojio drugu nagradu. Nagradu su brzo potrošili: autobusom su otišli u Dubrovnik, jeli kolače na Stradunu, prošetali, otišli na gala ručak, sjeli na vlak za Sarajevo i od ostatka novca častili cijelo društvo.

Prvi zvanični nastup imao je Čolić 1969. godine u grupi Ambasadori. Bio je dvije i pol godina pjevač u toj grupi. Svirali su rhytam & blues, pjesme Jamesa Browna i grupe Chichago. No, svirali su redovito jedino u Domu armije i Domu milicije u plišanim odjelima specijalno kupljenim za tu priliku. I onda se 1971. godine dogodio Kornelije Kovač. Pozvao je Čolića u tada poznatu Korni grupu. Čolić se preselio u Beograd pun nade i ambicija. U Beogradu Čolić stanuje po iznajmljenim sobicama, sluša prigovaranja gazdarica, ponekad ih opslužuje kupovinom na tržnici. Tada novca nije imao na napretek, pa ga financijski izrdžavaju i roditelji. No, Čola je u Korni grupi ostao samo šest mjeseci, a na njegovo mjesto je došao Zlatko Pejaković. Naime, poslije pjesama Kukavica kuka i Gospa Mica gazdarica, koja je izazvala čitavu pobunu beogradskih gazdarica, što je prouzrokovalo skidanje sa svih programa i povlačenje ploče iz prodaje, Kovač je svom solisti predložio povratak u Sarajevo. I nije mu preostalo ništa drugo do vratiti se u Sarajevo. Ovaj puta čvrsto se odlučio za solističku karijeru. Tako je nastupio na festivalu Vaš šlager sezone u Sarajevu 15. travnja 1972. godine s pjesmom Kemala Montena Sinoć nisi bila tu. Pjesma je bila namjenjena Josipi Lisac, ali kako je ona otkazala nastup pjesmu je otpjevao Čolić i osvojio treću nagradu te nagradu za interpretaciju. Istog dana slavio je još jednom - prije podne položio je matematiku na Ekonomskom fakultetu i upisao drugu godinu studija.

Ubrzo je krenula i međunarodna karijera. Na Opatijskom festivalu pobjedio je s pjesmom Kemala Montena Gori vatra, i automatski se plasirao za Pjesmu Evrovizije (takmičenje danas nam znano kao Eurosong). Plasman u Luksemburgu nije bio baš uspješan - bio je preposljednji, ali je tvrtka Warner Brothers ipak s Čolićem potpisala ugovor. Tako je Čolić snimio za njih četiri singla, dva na njemačkom i dva na engleskom jeziku. Da priči ne bude kraj pobrinula se i jedna zavodljiva Šveđanka, naglašenih oblina, senzualne i pomalo tajnovite vanjštine, koja je pjevala u zboru koji je pratio švedskog predstavnika. Danima su ona i Zdravko izmjenjivali poglede. Ipak, nisu progovorili ni riječ, čak se nisu ni upoznali. A onda je tamnokosa zavodnica ušla u njegovu garderobu pred sam nastup. Prišla mu je, opet bez riječi, i sreli su se njihovi pogledi i usne. Poslije zavođenja u garderobi, došao je i poziv za vikend. Sve je djelovalo vrlo obećavajuće. Bili su lijepi i mladi, ona požudna, on stamen. Doživljaj su upotpunili brvnara, kamin, vatra, svijeće, eterična ulja, egzotična večera i podsticajna boca vina. Zdravko je pjevao na uho Gori vatra sad u nama, gori ljubav puna plama, ali uzalud: ona prava, luđačka, neobuzdana strast je izostala. Sve je nalikovalo vježbanju u dvoje u nekoj udaljenoj teretani u kojoj nema nikoga osim dvoje ljubavnika. Čolić će to kasnije prokomentirati: Sjevernjače su nekako proračunate i vrlo hladne. Muškarce koriste kao desert poslije dobrog jela. Tek nekoliko godina kasnije, kada je već zaboravio na luksemburšku idilu, Čola je prepoznao na nekom posteru svoju vikend-ljubavnicu. Bila je to tada već slavna Frida iz legendarne grupe ABBA.


Nakon Eurosonga došlo je vrijeme da Čolić pođe u vojsku u Valjevo. Po povratku iz vojske uslijedio je veliki hit - Ona spava, koji je prodan u 150.000 primjeraka. Njegova slava je dostizala neslućene vrhunce. Dešavalo se čak da Čolić nije smio spavati u istom gradu gdje su imali koncert. Poneke obožavateljice Zdravka Čolića imale su nezgodan običaj upasti u njegovu hotelsku sobu. Na vrhuncu karijere u vrijeme kada je objavio album Ako priđeš bliže prodao je 900.000 primjeraka. To mu je donijelo do tada nezamislive 2 milijarde dinara ili preračunato u njemačke marke oko 2.000.000 DEM. Bili su to novci kojih se nitko ne bi postidio. Od samo jedne njegove turneje, u vrijeme kada je punio stadione i kada se na beogradskom stadionu Marakana okupilo preko 60.000 njegovi poklonika, trojica njegovih suradnika kupila su stanove u Beogradu. O tome će Čolić reći: Novac sam uvijek tretirao kao komad papira koji je za trošenje, a ne za kamaru.

Sjajna karijera potrajala je sve do skoro pred sam rat u Bosni i Hercegovini kada je Zdravko Čolić napustio rodni grad i preselio se u Beograd gdje je nakon nekoliko godina stanke nastavio svoju pjevačku karijeru i do sada objavio dva albuma. Za to vrijeme njegove su pjesme ponovo postajle popularne u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini gdje donedavna nisu bile najpoželjnije. Tako je pjesmu Zdravko Čolića Pjevam danju, pjevam noću krajem 2000. obradila Ivana Banfić.

_________________
*Leptiri u mom stomaku*
*uvek me na tebe potsete*
*Ja ih uspavam na foru*
*al te osete*
*Onda potonem u sebe*
*negde dole sretnem tebe*
*pa se slike ko komadi ostrog stakla*
*zariju u dlan*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 9:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Chola je likchina i lafchina, prvi vokal estrade ali i drag covjek. Nikad nije bio "seljacina s parama". Jedini Travolta-like tip na svijetu kojeg cijenim. Ne zbog toga sto je Travolta-like nego sto je takav bio prije Travolte.
Siguran sam da je Travolta sve od Chole pokupio Mr. Green

Svaka cast Zdravko!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 9:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cola posle marakane nije snimio ni jednu pesmu za koju sam rekla wow! sve mu je onako...presipanje iz supljeg u prazno...sve vec vidjeno Rolling Eyes

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
milica.saska
**principessa**
<b>**principessa**</b>



Godine: 36

Datum registracije: 11 Okt 2007
Poruke: 1263
Mesto: ~Destination Unknown~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek sjajno peva, dobro izgleda za svoje godine, pravi dobru atmosferu na svojim koncetima..Bila sam dva puta na njegovom koncertu i fenomenalno sam se provela Mr. Green Mr. Green
A sto se tice "Zavicaj"-a, ima par dobrih pesama,mada je mogao da smisli i nesto bolje... Neutral Mislila sam da ce biti bolje pesme, obzirom na to da su ih pisali Balasevic,Dino Merlin...

_________________
All we've ever wanted is to look good naked, hope that someone could take it, God save me rejection from reflection, I want perfection...
 
Aleksica
Banovan!

*Vestica sa bicem*
<b>*Vestica sa bicem*</b>





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 1626
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 08, 2007 4:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zdravko je super pevac, medjutim zadnje pesme su dobre al sve u sex stilu sto me malo razocaralo kod njega...al inace on je legenda

_________________
*Leptiri u mom stomaku*
*uvek me na tebe potsete*
*Ja ih uspavam na foru*
*al te osete*
*Onda potonem u sebe*
*negde dole sretnem tebe*
*pa se slike ko komadi ostrog stakla*
*zariju u dlan*
 
Jelena_NS_86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 11 Mar 2007
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 24, 2008 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cola je "Jedini od svih" Razz

www.zdravkocolic-fanklub.com
 
Grešnica
¤ grešna u ljubavi ¤
<b>¤ grešna u ljubavi ¤</b>





Datum registracije: 20 Jan 2008
Poruke: 5614

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 25, 2008 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čola spada u onaj krug pjevača koje izuzetno volim i cijenim već godinama. On je jedini pjevač (uz pokojnog Tošu) koji je uspio ujediniti sve zemlje bivše Juge tako da su sve riječi suvišne... A novi album? Nije me razočarao jer donosi kombinaciju prelijepih balada (Kao moja mati, Svadbarskim sokakom) i malo bržih pjesama (100 puta, Hajdemo negdje nasamo, Kod tri bijesna brata).

"Kad ti jednom srce slome
ne vjeruješ nikome..."


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Zdravko Čolić Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  sledeća
Strana 11 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon