www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

bezicni net
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
zoks007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Maj 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 04, 2009 1:43 pm    Naslov poruke: bezicni net Na vrh strane Na dno strane

Imam air live wl5460 ap i reinkjet sabac antenu 2.4 hz 20 dbi sa 15 met. omskim kablom i kada sve to prikljucim net radi ali imam 58 posto signala samo ! Da li bi ako bi skratio kabal od antene na pola imao signal bar 80 posto. i dali od toga zavisi kvalitet interneta tj dali bi bio brzi ako imam jaci signal ili da promenim ceo kabal od antene aoko je mogudje nekim boljim , Sta mislite sta da radim? meni je bazna stanica ap udaljena samo 300 met vazdusnom linijom!

 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 09, 2009 2:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koja antena tachno, koji model kabla, koja ti je udaljenost od AP-a?

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
zoks007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Maj 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rEInkjet 75 omski antenski obican 15 m udaljenost AP 250 met. vazdusnom linijom . DA LI DA GA KRATIM DALI BI IMALO EFEKTA SADA IMAM SIGNAL 60 POSTO STA MISLIS STA DA RADIM ???
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 3:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo 250 metara?!?
Meni to deluje da tebi ne valjda ni ta antena...
Takodje, taj kabal nije za wifi, iako ga i ja za to koristim.
S' tim shto, morash da znash kada je primenljiv.
Primenljiv je na malim udaljenostima od AP-a.
Cenim da bi bilo poboljshanja ako skratish kabal.
Pogotovo shto je kabal sam po sebi veceg otpora nego shto bi trebalo da bude, a dodaj tu i samu dizunu.
Uz to, taj kabal uopshte nije za te frekvencije. Smile
Koristim nekog takvog kineza sa kantenicom koju sam pravio, ali se baca sa 2 takve usmerene kantene na ispod 100 metara.
Tada se gubici ne osete.
Moja preporuka, u tvom sluchaju, nije samo skracenje kabla, vec njegova kompletna zamena za LMR-400.
Ako ti se bash ne placa, onda krati...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 4:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Vaxter

Slazem se apsolutno, mada za kratka rastojanja i ovi 75-omski standardni su dobri. LMR-400 je ipak za veca rastojanja s` obzirom na njegovo malo slabljenje.

Sto se tice pitanja, tesko da bi sa 7.5 metara uspeo da podignes za 20% signal cak i kad je u pitanju ovaj standardni antenski kabl. Proveri antenu prvo i ako si u mogucnosti izmeri nivo signala na njenom izlazu, pa onda nivo signala na kraju kabla pa uporedi i samo ce ti se kasti dal je do kabla il do antene....

Ja mislim da je do antene :S
 
zoks007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Maj 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

antena reinkjet sabacke proizvodnje
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma, chije god da je proizvodnje.
Imash 2x po losha antena, pa ti vidi... Smile
Rekoh ti da mozesh da probash sa kablom, ali za 20% promenu necesh imati, kao shto Bond kaze.
Msm, za samo 250 metara razdaljine je meni sve to sumnjivo.
Zato sam prvo i rekao da mi lichi na antenu...

@Mr. Bond
Zar je 15 metara kratko rastojanje? Laughing

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
zoks007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Maj 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 6:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa nije kratko !pa sta da radim da ga skrati prvo dal ce bar biti bolji signal za 10 poto. ili kako da namntiram yagi objasni mi malo???
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 10, 2009 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obzirom da je samo 300metara max u pitanju, pre bih ti preporuchio da napravish kantenu sam, i prekratish malo taj kabal.
http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/ANT.htm
Ovo ce ti trebati za pochetak... Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
zoks007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Maj 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 11, 2009 4:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prijatelju jos jedno pitanje samo JA imam notbook msi vr610x koji poseduje atheros ar5007eg wireless karticu ! Kako da joj pronadjem mak adresu i koji ip je od nje kako da joj pristupim da bi se konektovao preko nje na net? pozz
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 11, 2009 12:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aktiviraj adapter na dugme za aktiviranje wireless-a.
Start -> Run.
Ukucaj cmd, pa enter.
Otvori se konzola, pa u njoj kucaj ipconfig /all, pa enter.
Izlistace ti sve mrezne adaptere i informacije o njima.
Sad trena da pronadjesh taj adapter.
Standardno se WiFi adapteri zovu Wireless Network trazi to.
Nekad se, sa adapterima sa Atheros chipom, desi da im naziv nije takav, tako da cesh morati malo da nabadash.
U svakom sluchaju, na ovaj nachin izlistavash sve informacije o svakom adapteru.
Mac adresa, IP adresa, Gateway, DNS...
Inache, adapter ti nema IP adresu sve dok se sa njim ne povezesh na neki router, chiji ce dhcp da mu dodeli IP.
Pretpostavljam da mu ti adresu nisi fiksirao.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
zoks007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Maj 2009
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 11, 2009 6:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala brate
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> bezicni net Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon