www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da l je moguce da neumem da vaspitam dete?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
bobanimira
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 22 Avg 2008
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 20, 2009 1:39 am    Naslov poruke: Da l je moguce da neumem da vaspitam dete? Na vrh strane Na dno strane

postovanje,ja imam jedan veliki problem i uz sve pokusaje nisam uspela da ga resim,a jako mi je stalo.imam dvoje dece,sina 2 i po godine i cerku od 5 meseci,zivim sa suprugom u lepom braku.moj problem je vezan za starije dete,decaka.naime pokusacu da objasnim njegovo ponasanje i odmah da nepomenem da sigurno jine ljubomora na sestru jer je on prosto obozvava.u zadnjih 2-3 meseca poceo je cudno da se pona sa.do sad je bio kolo moze biti za dete tog uzrasta jako lepo vaspitan,zaista se trudim da ga pravilno usmeravam,voli pesmice,voli decu...dani su mu zaista ispunjeni pogotovu sda kada je krenulo lepo vreme.u kuci provedemo samo vreme popodnevnog odmora.ali on je evo da se tako izrazim postao nekako zivcan,nestrpljiv,razmazen.on je uvek bio jako,jako aktivno dete ali nikada nisam dozivela od njega da pocne da se baca zato sto nesto ne sme ili ne moze,ili da toloko place da se suprug i ja iplasimo pa mu popustimo.jedan primer koji se desio pred spavanje bas veceras.trazio je od tate da mu napravi sok,on je to i uradi,meodjutim on pocinje histericno da place i da trazi da mu se sipa jos vode,a niti je probao sok,a pritom je casa puna.on ipak otvori vodu i doda jos,medjutim moj bogdam iznerviran jos od malopre uzima casu i baca??????
ne mogu da verujem da se tako ponasa.to je samo deo u nizu izliva njegove histerije.pokusala sam sa njim da razgovaram,obecam,dobio je batina i batina,al ne pomaze.kad ga izudaram on toliko place da se ja plasim da ne dozivi stres,vice mi uzmi me,uzmi me i mogu ga ubiti nece odustati dok ga ne uzmem.nikada nije takav bio,nemam vise zivaca u zadnje vreme to je sve vise,ponekad puknem pa ga izudaram al on kad place po sat ja zaista ne smem da ga pustim,bojim se.dozivece stres,molim vas da mi pomognete jer ni suprug ni ja ne znamo kako sa njim,ocajna sam zaista,volim ga kao oko svoje a ne znam kako da se postavim.batine,ignorisanje,ucena,grdnja razgovor sve smo pokusali


 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 20, 2009 6:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam roditelj, ali sam ujak sa ogromnim iskustvum.

Kažeš da nije ljubomoran na sestricu. Po mom iskustvu, djeca u tom uzrastu su jako lukava. To što on voli seku, to je dobro, ali možda vidi, da ipak seka dobija više pozornosti nego on. Što je sasvim normalno za bebu od toliko mjeseci.

Moj savijet, je da ignorišeš njegovo ponašanje. Teško je vjerujem, ali probaj. Ako je "poludeo" (nadam se da ne zamjeriš ovom izrazu) zbog malo vode, to je po meni čisti znak nedostatka pažnje sa strane roditelja. Znaći on osječa da pažnja SAMO njemu nije po njegovom dostojna! Malo teško za shvatit. Promblem je po meni u tome, koliko da on pažnje dobiva, mada on voli svoju seku, nije NJEMU dovoljno da ON bude zadovoljan.

Ignorisanje u ovom kontekstu može biti dvorijezan mač.

Niste ni ti ni muž neiskusni vidim po dijeci, pa bi ti ja savijetovao ovako. Kad vidiš da traži odnosno "histerično želi " stvari koje nisu bitne, tu je potrebno potpuno ignorisanje i veliki stepen strpljena, a kad vidiš ( a vjerujem da češ vidjeti) da traži nešto što je bitno, da se uradi po njegovoj želji.

Ponavljam, nisam roditelj, ali kao ujak, koji mnogo vremena provodi sa blizancima, znam od prilike kako reagovati.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. Ali ovdje hvala bogu ima dosta ljudi koji su vjerovatno kompetentnije osobe od mene, pa če ti možda dati boljeg savijeta.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
bobanimira
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 22 Avg 2008
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 20, 2009 7:02 pm    Naslov poruke: hej Na vrh strane Na dno strane

dragi bosance, veliko ti hvala na ovom izlaganju i pomogao si mi zaista bar za sada jer sam vec upotrebila tvoj savet upravo i da vidis pomalo pali.vrlo je moguce ,upravu si da je neverovatno da nije ljubomoran samo sto ne pokazuje direktno prema njoj-sestrici.zaista bih volela da od njega stvorim dobro i plemenito dete,a ne neko ne vaspitano i bezobrazno dete.trudim se da u svemu ucestvuje sto se tice sestre,kupanje,pa kao pricuva sestru,posto je on stariji brat,trudim se da mu ispunim dan i sve.al nekad prosto mi se cini da je nezadovoljan,da ...ne znam ni ja.nekako sam zamisljala to vaspitavanje sasvim drugacije,nemoj misliti da sam mislila kako ja kazem on iz prve poslusa,ali bila sam ubedjena da cu moci da se nosim sa tim "decijim"bolestima,a sad kad vidim njega ovakog razocaram se.kad samo idem i pricam,pricam,a on sto ti kazes(naravno da ne zameram)ludi.hvala ti jos jednom za savete i verujem da te blizanci obozavaju"
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 20, 2009 7:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vas sin svojim "besom" i svojim "ludorijama" zeli i pokusava da privuce vasu paznju, mozda ne ispoljava ljubomoru ali sigurno je prisutna jer je on izgubio ono sto je imao pre, nije sad da je neka drasticna promena ali za njega ipak jeste, nije vise glavni jer i sa maleckom treba provoditi vremena onoliko koliko je i potrebno.

Razmazeno i zadovoljno dete koje sta zamisli to i dobije tako se i ponasa, niste vi nikako krivi samo morate da oladite da "ispunjavate" te njegove zelje i zeljice koju su bas bezpotrebne.

Ko sto rece Konjanik ignorisi te njegove ludorije bice bolji, kad vidi da nema nista od toga i sam ce oladiti, dete je u fazi uzrasta u kojoj mu je potrebna velika paznja a plus ima i malecku koja mu je na neki nacin "oduzela" to tako da nema sta da brinete... Dozvolite ono sto mislite da je ok, ne udovoljiti sve jer ce samo zahtevniji biti i prosipace svoje ludorije da privuce paznju jer vidi moze mu se pa sto da ne, mali su al znaju gde se moze na "meko".

Roditelj jesam i pokusavam vaspitati svoje dete sto najbolje umem i mogu, dobija i dobice ono sto smatram da je ok, da me "vlaci" e pa nece moci Mr. Green sve ce biti ok Wink
 
bobanimira
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 22 Avg 2008
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 20, 2009 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hej anchi hvala,upravu ste oboje,samo prosto nisam navikla na njega takvog isad odjednom promena.nadam se uz vase savete da cu uspeti da ga vratim na staro,a za julijanu cu vec znati kad poraste i pocne sa slicnim ponasanjem
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 21, 2009 5:34 pm    Naslov poruke: Re: hej Na vrh strane Na dno strane

bobanimira je napisao/la sledeće:
dragi bosance, veliko ti hvala na ovom izlaganju i pomogao si mi zaista bar za sada jer sam vec upotrebila tvoj savet upravo i da vidis pomalo pali.vrlo je moguce ,upravu si da je neverovatno da nije ljubomoran samo sto ne pokazuje direktno prema njoj-sestrici.zaista bih volela da od njega stvorim dobro i plemenito dete,a ne neko ne vaspitano i bezobrazno dete.trudim se da u svemu ucestvuje sto se tice sestre,kupanje,pa kao pricuva sestru,posto je on stariji brat,trudim se da mu ispunim dan i sve.al nekad prosto mi se cini da je nezadovoljan,da ...ne znam ni ja.nekako sam zamisljala to vaspitavanje sasvim drugacije,nemoj misliti da sam mislila kako ja kazem on iz prve poslusa,ali bila sam ubedjena da cu moci da se nosim sa tim "decijim"bolestima,a sad kad vidim njega ovakog razocaram se.kad samo idem i pricam,pricam,a on sto ti kazes(naravno da ne zameram)ludi.hvala ti jos jednom za savete i verujem da te blizanci obozavaju"


To je prosto diječije ponašanje. Dijeca su kao prazna hartija papira, znaći svaki dan novi upis koji na kraju čini bestseler (da se slikovito izrazim)

Neće tvoj sini biti uobražen i brezobrazan, ovo što je sad, to je ta diječija muva i to če proč uz pravi pristup naravno. Svi smo mi ubjeđeni da nismo za roditelje, a kad neki postanu, to ti jednostavno dođe. Isto tako, MI želimo da naše dijete bude super, ali to je nemoguće. Svi se rađamo drugačiji. Tako i tvoj sin. Ja bi to ovako reko, mali je mudar Wink
Zašto? Prosto. Po meni to ovako ide u njegovoj glavi: " Dakle, mama i tata me uče kakav da budem sa sekom, kako da ne budem loš prema seki. Nisam ja loš prema seki. Ja nju stvarno volim, ali hoču da moja mama i moj tata malu seku nauče da ona mene voli."

Naravno, ovo je jako slikovito i skoro pa SF.

Svu sreču i dalje sa klincima. Nije tvoj sinčić loš, samo malo mu treba da se uredi Laughing Laughing

Čao

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
panta_rei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2009
Poruke: 68

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 29, 2009 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam jako iskustvo vaspitanjem dece,i zaista se mogu pohvaliti kako sam ih vaspitala.Stvorila sam odlicne djake u skoli,jako kulturne,vaspitane,jednom recju za primer.. Embarassed
ali da sad pojasnim... nema batina,nema psovanja...od cetvrte godine sami namestaju svoj krevet..(ispocetka je to bilo "nigde veze",ali sam ih uvek pohvalila za to,a to deci prija...i vremenom su stekli jako bitnu naviku u zivotu)
Sve resavam razgovorom,dugom pricom,raznim losim primerima druge dece.. napominjem batine ne pomazu,sa detetom treba razgovarati kao sa odraslom osobom..tad najbolje razumeju.Treba mu posvetiti paznje,saslusati dete sta ono ima da kaze (uvek zainteresovano saslusajte dete,to ga cini jacim).. mi sa nasom decom sve otvoreno pricamo (uvek i bez tabu tema)..
I kad vide da neko tuche malo dete,verujte da se postave kao gard.
Ne treba im pretiti,plasiti kojekavim glupostima..i kada pocne da histerise,vi samo mirno uradite to"u ovom slucaju gore navedenom "naspite vode u sok kad vec misli da treba"..ali kad se smiri,uzmite dete za ruku pa fino kao odrasli pricajte,fino i ne povisujte ton,fino objasnite da se to ne radi tako,vec da treba sasvim normalno da kaze sta mu treba.Verujte da ce vremenom da se promeni..
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 11, 2009 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je vec receno, a verujem da se i situacija popravila... Dodao bih samo nesto - klinci su nesvesno jako jako dobri psiholozi. Oni zapravo uvek plesu na onoj granici dozvoljenog... I to prilicno lukavo (ali nikako ne i podlo, ne mislim nista lose...)
Elem, kad god je moguce, oni tu granicu pomere jos malo... Pa jos malo... Ti ''napadi histerije'' samo su psiholoska ''igra'', koju ce dete igrati dok god u njoj ''pobedjuje'', odnosno pomeri granicu popustljivosti jos malo... E, sad, kako smo mi odrasli tu da bdijemo na toj granici, onda pre svega moramo da granicu povucemo na pravom mestu, sto je mozda najtezi deo... Ako je previse uska, nije dobro, ali i ako je previse siroka, opet nije dobro... (Ima ona sjajna izreka - sve mi je dozvoljeno, ali nije mi sve i na korist. Ni mi odrasli nekad ne znam sta nam je na korist, a sta ne, a kako ce to znati klinci, zeljni da sve upiju...)
Ali, kada se granica povuce, onda na njoj valja istrajati... I sto je najvaznije, oba roditelja moraju da se drze te linije.

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Da l je moguce da neumem da vaspitam dete? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon